‘Në studiot e huaja sillet ndryshe’, Muç Nano apel kolegëve: Mos organizoni debate me Ramën, nuk i duhen askujt

Analisti dhe gazetari Muç Nano i ka bërë apel mbrëmjen e sotme kryeministrit Rama së pari por dhe kolegëve të tij, që të mos organizojnë më debate televizive me të.

Në monologun që ka zhvilluar në hyrje të emisionit të tij, Muç Nano ka thënë se Rama sillet si “zotëri” në studiot e huaja dhe me gazetarë të huaj, ndërsa në Tiranë debatet kthehen në kacafytje. Sipas analistit, debatet me Ramën nuk i vlejnë askujt.

Monologu i Mustafa Nanos:

E keni parë kryeministrin tonë, Edi Rama në marrëdhënie me gazetarë të huaj, kur ai është në studio televizive të huaja, përballë gazetarëve që nuk janë shqiptarë.

Besoj që keni mundur të vini re që Edi Rama është një burrë i qetë, me tone të qeta, dhe që bën figurë të mirë. Hera e fundit që u pa ishte në studion e Bruno Vespës, në “RAI”, ku bëri një figurë të mirë. Ishte i kujdesshëm , përdori tone të qeta me një kontroll të hatashëm. Kam përshtypjen që të gjithë shqiptarët që e kanë parë, janë ndjerë mirë që kryeminstri i tyre, ishte një zotëri i vërtetë në një studio televizive të huaj.

Por kjo është një gjë që nuk ndodh në Tiranë. Ndodh krejt e kundërta. Mbrëmë kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në “Opinion” dhe ndodhi ajo që ju e keni parë. Debati ishte kacafytje. Ndodhi ajo që ndodh shpeshherë mes gazetarëve në studion e “Opinion”, dhe prania e Ramës e bëri debatin më të keq se çdo debat i keq, i bërë mes gazetarësh pa praninë e Ramës. Kjo ndodhi për faj të Ramës.

Kjo ndodh sigurisht për faj të gazetarëve që kanë qejf ti drejtohen me “Ti”. Jam shumë kritik ndaj gazetarëve që shfrytëzojnë rrethana të tilla për të nxjerrë në evidencë madhështinë e tyre. Por nuk është çështja te gazetarët. Debate të tilla ku Rama merr pjesë janë të këqija sepse është faji i kryeministrit Rama.

Asnjë kryeministër, asnjë shtetar në botën e civilizuar nuk sillet në studio televizive, ashtu siç sillet Rama në Tiranë. Ka kryeministër në botë që janë të pakujdesshëm, kemi rastin e Donald Trump, i cili sillet shumë keq. Por nuk e kemi parë në studio televizive të sillet siç sillet Rama. Unë nuk e di arsyen pse Rama sillet ndryshe jasht Tirane. Mendoj që Rama duhet ti evitojë daljet e veta në televizionet e Tiranës në prani të gazetarëve. Është një gjë që nuk i vlen askujt.

Debate të tilla televizive bëhen me synimin për të garantuar transparencën e qeverisjes dhe për të diskutuar mbi çështje më rëndësi kombëtare, që na shqetësojnë të gjithëve. I bëj apel jo vetëm Ramës, por edhe kolegëve të mi, që të mos organizojnë debate të tilla me kryeministrin sepse nuk i duhen askujt.

REMOTE_ADDR:[]

48 komente në “‘Në studiot e huaja sillet ndryshe’, Muç Nano apel kolegëve: Mos organizoni debate me Ramën, nuk i duhen askujt”

 1. demo says:

  Niveli juaj eshte pertoke.Ne gjithe ate panel vetem Artan Hoxha foli dy fjale me mend per ca figura te krimit ,u ul e nuk foli me.

  1. Bravo z. Muci! Plotesisht dakord. says:

   Muci te jap te drejte. Rama e ul veten shume poshte duke hyre ne debate me gazetare jo-etik dhe me rrugaceri te papare. Sidomos Klodiana Lala. Nje gazetare e pafytyre qe nuk i mbyllej goja. E mbani mend ate Drejtor Perikliun tek Pallati 176, qe i tha vajzes e ke gojen teletaijp. Lala eshte teletaip i pacipe, pa respekt, pa etike, nje e pafytyre qe vetem genjenj me gjithcka thote. Edi Rama beri mire qe nuk ju pergjigj me asaj. Klodiana do te jete ng ato familjet e syrgjynosura nga Enveri qe nuk ju del inati me gjenerata. Reaksionare deri ne qelizen me te fundit. Sikur babain apom gjyshin ja ka futur brenda Edi Rama. E papare dhe e padegjuar te trajtohet KM i vendit ne nje menyre rrugacerore dhe me aq urrejtje. Dhe te kujtosh qe kjo shkruan edhe per radion e reaksionarit tjeter Biberaj. Edi Rama do te bente mire qe te mos shkonte fare tek i nipi i Esat Pashe Toptanit (Blendi Fevziu) per Opinione. Sepse, e para, ai eshte nje kokorroc qe i eshte fryre koka nga parate qe e kane paguar dhe e dyta eshte i pacipe dhe i pa edukate. Nuk eshte ne gjendje te kontrolloje emisionin e tij qe e mbush me rrugecer dheb te sojit dhe races se tij te ndyre sorollopiane te Toptanit. Kishte edhe nje gazetar vlonjat qe ishte i ekuilibruar. Artan Hoxhen nuk e kuptova perse mori kot si pushka e j…… kur tha qe i kishin derguar nje email kercenues. Akoma nuk e ka mesuar Tanushi qe kur merresh me trafikantet edhe do te kercenohesh. Gazetari italian qendron i mbrojtur ne shtepi se Ndrageta do ta vrase. Perse habitet Taniushi? Nese je burre ta besh ate pune kunder trafikanteve beje si burre, perndryshe rri ne shtepi dhe shkruaj ndonje novele dashurie. Mos bej si gore. Krijo respekt per publikun sepse ju bashkove korit te goreve qe nuk donin luften e KM kunder trafikanteve. Vlonjati ankohej per te drejtat e njeriut,Thoshte perse beni postblloqe kunder trafikanteve!? kur trafikantet e ekzekutuan tjetrin ne makine. Maqellari apo Straqellari apo ngordhqellari (as qe dua tja mbaj mend emrin) nje tjeter gazetar idiot dhe i pacipe qe vetem vjell vrer dhe thote idiotizma dhe nuk e le KM e vendit te flase edhe pas pyetjeve qe i ben dhe e nderpret sa here qe i do bytha me mbeshtetjen e tullacitv qe drejton emisionin. Perse more Edi Rama e ul veten ne kete emision qe ka vetem Opinionet e Blendi leshit dhe Sali trapit.

 2. MAJAKOVSKI says:

  Faji ishte i gazetareve ore Tafe. Ata hidheshin si ujqit mbi gjahun e tyre. Nuk i linin radhe jo vetem Rmes por asnjeri tjetrit.

 3. Realisti says:

  O Tosi, copa e trungut te ngrene perbrenda nga mizat. A i ke mare gazetaret e huaj si komunikojne me Ramen ne studjet e huaja…??? Shko jashte shtetit per ndonje seminar ne gazetari te mesosh etiken ne komunikim dhe nxjerrjen nga goja te deklaratave ne fakte dhe jo ne akuza bazuar ne thashetheme rrugesh. Kur nje gazetar ben nje pyetje bazuar ne nje thashem atehere ky apo kjo gazetar thjesht perhat thashethem dhe nderkohe fyen personin ne fjale. Ky komunikim i gazetareve eshte i pashembullt ne boten perendimore. Tosi je injorant po me djallezine per te fituar duke luajtur me te. Plere!!!

 4. Shkodrani says:

  Rama si kelysh i kuq qe eshte dhe vjen nga fara me keqe qe ka pa njerzimi ne shekuj normal sillet sepse ky popull kta meriton qe 1945 e deri me tash 2020 e kane mare peng shqipen nga enver homo e deri pas viteve 1990 qe erdhen kelyshet e tyre nga saliu udb nano ruci gjinushi braho meta rama basha edhe shpk e tyre . Cfare kerkoni nga kjo klase politike rama eshte kelysh i tyre asht mashtrus ordiner i ka te gjitha detajet e enver homos mos them ia kalon edhe atij po ate pjese tjeter ka sali udb qe e ploteson bashke me rucin e brahon kot mereni me fjale ai vend ka mar fund kush nuk e kupton le te vuaje akoma aty se botes nuk i bohet vone per nje vend te vogel si shqipja fundja vet e kane fajin tash do pagujn krejt brezat hajde tung shqipe

 5. sali says:

  Po cmut gazetaresh jeni ju mor Muci,Ju jeni turpi i gazetarise,gazetaer yes bos, gazetare qe nuk kane as sy as koke as duar po thone cfar ju thote bosi i tij i inkriminuar.Rama eshte turp qe ulet ne studio me nivelin tuaj jo zero po minus, Ju jeni fatekeqesija e turpi i shqiperise,ju palo gazetare e analistesh po shkateroni shqiperine.

 6. Gipa says:

  O Muc po gazetar si ti dhe ata te tjeret nuk dini te bani pyetje per Edin se nuk keni dy koqe mend e per ate jeni gjeloz por boll kena pas bajraktar ahmak e gazetar si ti prandaj ju doni qe vet te bani pyetje e vete sipas qefit te pergjigjeni prandaj jeni qesharak.

 7. pjeter says:

  RAMA JU GAZETAREVE NE SHQIPERI,JU NXJERR NUDO,LAKURIQ FARE,NE SYTE E PUBLIKUT.AI JU NJEF MIRE,E DI DERI KU E KENI KUFIRIN PROFESIONAL,DHE JU BEN TE DUKENI ATA QE JENI,LOPÇARE.NUK ESHTE PROBLEM I RAMES MUÇO!!!!

 8. Lanabregesi says:

  Po simbas teje si duhet te sillej me qent analist,ke pare ne bote qe pyetja eshte 10 here me e gjate se pergjigjja,gjithashtu ke pare ne bote qe gazetari I drejtohet kryeministrit me fjalor rrugaci,pa respectin minimal.Rama bene mire qe vete ne strofken e qenve,qe ta marin vesh shqiptaret se kur Rama I eshte drejtuar qenve te rruges,shikoni analistin ka patur plotesisht te drejt.

 9. Star says:

  E din ti more karafil pse ndodh kjo ne Shqiperi.? Ala nuk e ke kuptuar more karabush se deri ku ka arritur kazani ne Shqiperi. Je vete edhe ti pjese e ketij kazani prandaj mermerite me vehten si dordolec.

 10. edmond says:

  po nje gazetare qe e merr fjalen per te bere nje pyetje dhe e ben pyetjen pas shtate minutash pasi ka folur pa pikepyetje per shtate minuta rrjesht?

 11. USA says:

  Mire e shtron pyetjen ti Muc,po duhet ta drejtosh te gazetaret,ku ke pare ti ne bote gazed at si ajo bushtra me emrin Klodiana Lala,po si ai Raqipllari,qe mbasi Rama e nxori genjeshtar perpelitej si kurvat,ne vend qe te kerkonte falje,ku ke pare ti drejtues si fevzua,qe gazetaret I lejonte te flisnin pa kufi,kurse kryeministrit I thoshte dy minuta kohe ke?! Qellimi I qeros fevzos dhe gjithe qeneve analist ishte ta nxirnin Ramen jasht normales,dhe ne nje fare mase ja arriten,por vertetuan ate qe ka thene Rama kur tha per nje qen qe lehte rruges,shikoni analistin…..

 12. Likja says:

  MUCIT .QE KUR I THA RAMA QE UN TE KAM MESUAR STILIN E VESHJES…SE SHEF DOT ME SY.KA NGEL KEQ…O MUC NGELE PO TUC…

 13. Drini says:

  Muc Nano po keshtu ne asnje vend te civilizuar gazetaret nuk flasin pa logjik, pa lidhje kodra pas bregut sic flasin ne shqiperi.Gazetare qe nuk verifikojne lajmet por e bejne punen pa levizur nga kafenete.Keshtu sic bejne gazetaret ne shqiperi te gjithe bejne lajme nuk ke nevoje te jesh gazetare
  Pastak ku e gjete ti qe Trump sillet keq.E kupton ndryshimin midis to speak your mind dhe te sillesh keq ti Muc. Eh ju neoliberalet e mallkuar qe po shkaterroni vdo gje te mire ne kete bote

 14. Lik says:

  Te gjithe po ngrini duart lart para Rames.Ai kerkon perplasje me dhe pa argumente. Vetem 4 a 5 gazetare analiste mund te debatojne me te.Ndersa ca funderrinave gjoja gazetare mire ju a ben.

 15. Merati says:

  O muc apo o mut ne qofte se Rama sillet zotni jashte nuk ka faj Rama e ka fajin niveli i larte i gazetarve bejne pyetj dhe marin pergjigje po tek ty Fevzi leshi te gjithe gazetaret jane ne nivelet zero kur ju jepet mundesia per pyetje ata fillojne dhe bejne monolog aty ku jane te pa kenaqur forcat e tyre politike qe perfaqesojne muco dhe kure nuk dalin tek pyetja dhe te mare pergjigjen dhe keshtu me radhe aty eshte dhe Fevzi halja qe i fryn zjarrit per sherr se ketij kjo metode e ka bere te pasur se njerzit e cojne kanalin ne TV ku ka sherr o mut nano por vertet Rames nuk i falet ai sduhet tju pergjigjet kur ska pyetje kaq

 16. mali cikes says:

  o Mut Nano … o mr fal, Muc Nano … sic ke mbiemrin ke edhe mendjen, nano, nanoskopik.
  Faji eshte i kazanit bre zotni.

 17. Juristi says:

  Muçi,qenka me kaqol se koleget e tij idiote me kete pyetje dhe zgjidhje qe ben.Si ka mundesi qe keta jane “elita” e analistave,gazetareve etj?Keta nuk te zhgenjejne kurre,per budallallikun qe shprehin.Pyetja e Muçit,fantastiko idiote,nuk ke ç’ti besh.

 18. faro says:

  Mesazhi I Rames ishte.:
  Shikoni se ç’palo gazetarë marrin përsipër t’ju informojnë.
  Këtij qëllimi, ia arriti.

 19. Sherifi says:

  Po mire more z.Nano, po po ti shihje gazetaret se cfar bindje politike kane, me ndryshe do dilte che emisioni , po ata u sollen me k/ministrin e vendit se i cakenj dhe nuk e linin te fliste, per mendimin tim edhe paneli duhet te jete me i balancuar dhe jo te gjithe gazetaret kundershtare politike.

 20. Llaman says:

  Po te keni ne studio gazetare si puna e Klodi Lales qe ka idene se eshte gazetare e shquar me “juridik” si puna e kamarierit qe citoi Rama, te tilla skena bajate do shohesh. Dukej qarte qe gazetaret donin ti impononin publikut opinionin e tyre dhe jo te degjonin pergjigjet qe duhej te jepte Rama per komentet e tyre pa sens. Nuk e kemi pare Lalen ti drejtohet me nje paturpesi te tille Berishes.

 21. Sheqere says:

  Nuk eshte faji vetem i Rames. Ketu ne studio tv tona nuk ka ende debat por masturbim televiziv.

 22. Korabi says:

  I nderuari Mustafa ! Me lejo te te them edhe une dy fjale per monologun tuaj rreth emisionit ” Opinion ” te dates 13.I.2020 ,ku ishte i ftuar K/ ministri Rama dhe koleget tuaj gazetar.
  Se pari . Mos harro edhe nje shprehje popullore e cila thote:” Sejcilit sipas kokes” Eshte e vertet se para gazetareve te huaj zoti Kryeminister ,Rama, qendron si zotni. POr edhe gazetaret e huaj jane zotrinjer ne komunikim.
  se dyti ; Po ju pse jeni revoltuar perpara kolegeve tuaj e me sa mbaj mend edhe perpara Klodiana Lales ? Sepse Lala eshte nje llapaqene gazetare. po,po fillon si ajo konja qe leh e nuk pushon. Si duhet te qendronte para saj ,Kryeministri,kur ajonuk tregonte piken e kultuares dhe edukates para kryeministrit ? Valle mos edhe zoti LLeshaj, Ngjela, nje avokat qe nuk me kujtohet emri kishin faje para kesaj gazetareje ? PO analisti thuthuq Mark Marku si qendron para kryeministrit ,apo kundershtareve ? Pra qylafin sipas kokes.
  Se treti: C’eshte ky qendrim,ku gazetari i thot kryeministrit ,me sill dokumentat ? Pse c’eshte kryeministii nje gazetar i thjeshte ? Pastaj Ju beni pyetje apo diskutoni ( analizoni ) e pastaj beni pyetje. Edhe kur kryeministri jepte pergjigje, gazetareve s’u pelqent sepse donin te pergjigjej sipas deshires setyre. Edhe Fevziu ishte jashte moderatorit. I drejtohej kryeministrit pa pikene edukates . Ne kemi pare edhe kur Rama ka qene para gazetareve ,apo studiove te huaja? Gazetaret e mbajne qylafin sipas kokes ,kurse ju doni qe qylafi tu rrije ne maje te kokes te gjitheve ….. Pra nuk ishte Rama ai qe duhet sulmuar ,por medikrioteti i gazetareve e vencanrishte i Klodiana Lales ,se ciles me sa duket i merzen mendja nen floke,pra i pelqen vetja , apo me llapalluqet e saj, mbulon injorancen. Fshati qe duket s’do kallaus ,or MUç !

 23. Fred says:

  Po ç’me nder gazetaresh jane keta, bashke me ty o Nano? Keta jane plehra qe nuk kane as sjelljen minimale njerezore, dhe as etiken minimale profesionale. Mblidhen e hidhen si lukuni qensh per te ngrene ndonje cope. Por Rames ti shkojne anash. Veç nje gje, Rama ben gabim qe shkon neper studio plehrash qe mbajne ere 10 km larg.

 24. SHKELZENI says:

  O GOMARE PSE NIVELIN TUAJ KANE GAZETARET E HUAJE KUSH I DREJTOHET KRYEMINISTRIT ME( TI ) ( CFARE THU OR LALE ) ( KU MER VESH TI O DAJE )
  JU MUND TE JENI GJITHCKA POR JO GAZETARE JU MUNGON ETIKA ME ELEMENTARE RRESPEKTI NFAJ TE ZGJEDHURIT .
  FAJI ESHTE I RAMES NUK DUHET TE ULI VETEN TE INTERVISTOHET NGA JU .

 25. Jurgeni says:

  O Muc po pse ke pare ti ne ndonje panel andej jashte te ftojne ne studio ndonje gazetar/e si puna e Klodianes dhe atij Rakipllarit.Po patjeter mo Muc qe sjellja e KM nuk ishte e duhura madje mund ta perkufizoja edhe te turpshme por kur perpara i dalin gazetar/e si puna e asaj Klodianes dhe atij Rakipllarit cfare duhet te beje ai , qe te duket burre i mire duher ti lejoje ata te flasin ca ju vjen ne per mend, po normal dhe ai do dale nga vetja . Ky eshte qellimi juaj qe ta diskretitoni duke e bere te dale nga vetja. Meqe ra fjala ke para ti Muc ti behet njehere pyetje Saliut apo Lulit nga keta palo gazetare te fushes se do te kerkoni ndonjehere falje per 21 janarin, jooooo kurre se e kane aq shume frike bacen sa i tredh ai pastaj edhe pse nuk eshte ne pushtet.

 26. fati says:

  More sa shume u djegka edhe ketyre gazetareve pasuria e vjedhur dhe e vene pa djerse. A thua edhe keto debila qe na cane koken dite e nate, kane ngjyer gishtin ne maskaralleqe e krime??? Nderyshe nuk kane aresye te sillen keshtu. Me sa duket krimi eshte futur shume thelle ne shoqerine tone dhe shkulja e tij eshte shume e veshtire.

 27. si keshu bre muq !
  ASHT KY RREVOLUCIONI DUMBABES ?
  Ky kontigjent fshatesh katuaresh maloqish vandalesh dyndur
  ne Tirane e qytete epoken e Mutit te Shpelles ,
  perben nnji Rrezike Nation
  dhe rezulton Toxike per shoqerite qytetare.
  Qeverria duhet te nxjerri ligjinn e pastrimit te Shoqerise Qytetare nga mbeturinat
  dhe Smog-un Toxik qe per 30-vjet qelbin Ambjenetet e Qyteteve Shqiptare
  duke i larguar nga qytetet dhe kthim ne origjie .

  Fshatarin si Mustafa Nano ne Fshat Corovode .
  Shaban Ymer Sumen ne Katund,
  salih rrahmut muti ne vicidol .

  Kto bastarde e shkerdhata primitive nuk bashkjetojn dot me Qytetarin Shqiptare ,
  madje nuk i jane mirejohes aspak Qytettit e sillen si njerez normal ,
  por kerkojne te shkaterrojne cdo Kulture Qytetare
  e shdrojne Qytetin ne nji Katund mbush me shkerdhata fshati e maoliqias .

  Rrevolucioni Xhaxhi Mustafa Qimuco sapo asht deklaru !
  Shteti duhet ti tregoj venin qenve te terbuar

 28. kujtimi says:

  Sigurisht, sepse ne studiot e huaja ka perpara gazetare me integritet e jo debila si puna jote, e canit, apo lales, qe nuk i lini radhe km te flasi, e lere me pastaj qytetareve te tjere. A thua lala eshte gazetare e nje niveli mbi km, i cili jo ate e ty por edhe gazetare me nivel shume te larte nuk i ka fare problem. Kultura dhe qytetaria se pari jepet nga familja. Krahaso familjen tuaj me ate te km dhe pastaj mund te shkruash per nivelin kulturor e intelektual te tij dhe tuajen.

 29. Lajmeroi Urgjencen menjiher
  Vaksina per gjith Qent e Terbuar qe lehin kazaneve
  Ministria e Shendetesise duhet me dhen Alarmin .

  Sa ma par gjilpona qenve muqillare ne tru
  se kafshuan Qytetarine Shqiptare

 30. Xeni pa qime says:

  Mos ma merni per medjemadhesi apo per megallomani une personalishte nuk pranoje kurre te debatoje me njerez ti atije niveli .
  Cfare ishte nje grua me floke te shkurtera ne studio ajo fillonte te bente pyetjen dhe nuk ndalonte ajo pyeste dhe pergjigjesh vehte ..
  Nje tjeter Robert ne mos gabohem ai kishte problem ne articulation i mbahesh goja ishte ne nje bote tjeter.
  Me i bukuri ishte ai qe mori shkopin se cfare donte te tregonte ne photo me nje fizik koperativisti koken si pomme de terre.
  Faji eshte 100% i rames nuk i falet te debatoje me te tille
  Me skandalozja Ti ti ti ti ti
  Nga kujtesa ime isha i vogel dhe shkova ne nje institution ju drejtova nje zonje ishte ne rangun e assistences me ( ti ) pergjigja e saje ishte e prere( je ne suis pas a ton père de me tutoie ) nuk jame babai juaj te me drejtoheni me ti pastaj ne gjuhen e dyte ne lux e tjer e tjer . Nuk e harroje edhe tani ja kujtohet emri saje madame A. Kohler

 31. Melhemi says:

  Me keqardhje dua te hudh poshte shprehjen e Muç Nanos qe eshte: “Debatet ne Ramen nuk i duhen askujt”. Me poshte merr guximin dhe krahason studjon e Bruno Vespes, sa keq ,sa dritshkurter,sa medioker,sa inatçi dhe sa i pa vlere eshte kjo thenje e te ashtuquajturit gazetar Nano.
  Duke e ndjekur me habi ate nate debatin me ngjau dhe mu duk nje çudi e madhe se si pese superinjorant nuk dine fillesen gramatikore te berjes se pyetjes pastaj hajde prit se çfar pergjigje duhet te merrje.
  Nano nuk ma merr mendja te bjeshe ne nivelin e brahimllarit dhe ti kerkoshe kryeministrit letrat e makines per ta vertetuare ne se eshte e blinduare apo jo, a ka turp me te madh.Mendo pyetjet e Vespes dhe te brahimllarit.Bertitja e qerosit deri ekstaze ” Klodi te ka futur ne kurth por mos i fol ” eshte uleritese jo per sjelljen ndaj Rames por per figuren e kryeministrit te nje shteti qe ky shtet per fat eshte i yni.Nano ne studjo kur thirret nje kryeminister nuk thirret emri edi apo nje X tjeter por i jepet prioritet institucionit more gazetar lerini gjerat private dhe te perveçeme,kur e therret si edi rama nxirri ujin e ftohte ne se nuk di te pergjigjet.Kur ky kryeminister dalka me dy fytyra nje ne studjot jashte dhe nje ne studiot brenda atehere kush duhet te shikoje veten ne pasqyre KM. apo te ashtuquajturit gazetare??????????????????. Ju mungojne konceptet baze Nano dhe mos na u hiq se xhoç je se nje ligjirat te drejte nuk e di ta perdoresh etj etj etj… Ciau Nano trimi qe po ben malet fushe.

 32. uskania says:

  Jasht u sillka “si zotëri”. Po, se ka përballë zotërinj dhe jo qenër rrugësh.

 33. qazim says:

  O kryegazetar,bej thirrje gazetareve te sillen ne respekt te profesionit e jo si cakej qe nxjerrin kthetrat per te shqyer prene e tyre.Kjo gje ndodh ne te gjithe debatet televizive me te ftuar.Nuk jane debate por perleshje e zhurme, sepse ky eshte niveli i gazetarise tone.Mungese totale etike,nivel mjeran profesional dhe qytetar nga ju perfaqesuesit e kesaj gazetarie.

 34. inxhinieri says:

  Pershendetje Mustafa,
  te pranoj ne disa gjera, por edhe ti duhet te pranosh qe ne kemi gazetare analfabete dhe te pa edukuar. Une Ramen nuk e justifikoj por edhe Klodjana Lala eshte ububuja…….e neveriteshme ne infinit. Edhe nje gje ne kemi analiste e gazetare te dobet, madje edhe Fevziu mos mendo se eshte i kalibrit, nen mezatare bashke me ty. Sa per te folur e shkruar Rames i vine anash prandaj edhe ai tallet e ben si i do qefi. Problem makina e blinduar e pa blinduar. Edhe ai perfitoi nga kjo e nuk u pergjigj fare pyetjeve. Problem i madh se Rama iken me makine private, ne bote ikin edhe me tren. Prandaj zoteri nuk eshte faji i Rames por juaji dhe i joni. Tung

 35. Marku i Markut says:

  O z,.Muci.po zotrote a ke pa ne ndonje televizor te huaj,gazetre si llalla,apo dhe shume te tjere,a ke pa ndonje drejtus emisioni si blendi,keta jane ordinier,keta jane gjobaxhinj,keta jane cdo gje,po jo gazetare.Rama me keta tallet,se i din dhe nivelin,i din dhe skenaret,i din dhe tutoret.Nje pjese e mire e tyre,shkojne ne studio per te mbajt fjalime,vuten ne debat me te,sikur me qene ne mehane,ata aq te perqendruar jane te skenari,sa nuk kuptojne cfare i thote Rama,ai duke i kthyer pergjigje,Klodit,permendi,tualet,apo qenef,per ke e kishte,po pa tjeter per ata qe ishin aty,qe megjithe mend i kane kthyer studiot ne hale,po aty nuk na dha pergjigje as Blendi,as LLalla,as ata te mencmit e tjere,prandaj mos u futni ne debat me te ,kur e dini se nuk mund ta perballonin dot

 36. Salbeu says:

  Po pse mor muç ke parë gazetare në botë që të sillen si ajo rrospija klodiana lala . Që flet dhe cirrizet pa pik respekti me kryeministrin e vendit , që një pyetje e saj zgjat 1 orë , që pyet dhe nuk pret përgjigje . Jo or muç jo në çdo vënd tjetër në daç demokratik në daç komunist kësaj buçeje do ja kishin futur kokën ke bytha . Por këtu liria është kuptuar gabim dhe le të ulërasin sa të duan fevziu me qelbësirat e tij duke thënë që ska liri shtypi etj etj. Këtu liria e shtypit është aq e shfrenuar sa ngadal ngadal po kalon në anarki . Këta faqezinj dhe ndyrësira në kohën e kriminelit dhe hajdutit më të madh që ka njohur Shqipëria deri më sot kur e e kishin në studio rrinin gatitu dhe lëpiheshin deri në neveritje. Do jetë fatkeqësi për këtë popull nqs harron ato kohra jo shum të largëta . Dhe imagjinoni të vinë përsëri ata me gjithë qelbësirst si kjo fyçka lala që indjek nga pas.

 37. franc says:

  Me thoni Ju i nderuari Mustafa Nano ku ka ne bote,qofte edhe nje vend te vetem qe gazetaret te sillen sic bejne keta ne Shqiperi me Kryeministrin e vendit dhe me tej diskuto sa te duash.

 38. Shqiptari ka ditur ne cdo kohe te “Rrespektoje Tradhetine ” duke i kenduar Kodin e Nderit te Atdheut :
  ´´´´´´´´´´´´´Ne Emer Te Popullit Shqiptare ´´´´´´´´´´´´

 39. Timi says:

  Pse o Muç, gazetare i quan ti keta…as nuk dine td flasin, as nuk dine te pyesin as pike profesionalizmi as efukate e as kulture. Rama ben mirs qe harxhon pak kohe me keta sepse vetedemaskohen ne syte e popullit. Keto jane militante qe shkruajne dhe drejtojnd fletushka partiake. Jane 30 vjet nuk kand golur per krimet monstruoze, vrasjet, megavjedhjet t Berishes e kompani dhe i sulen Rames si qente e terbuar sepse po lufton krimin. Gazetare i thençin, llapaqene qe solidarizohen e mbrojne kriminelet.
  Muçi…Edi Rama nuk ka dy lloj sjelljesh nje per te huajt dhe nje per vendasit.absolutisht jo. Por sjellje e ketyre plehrave te kazanit te luan nga mendja e kokes. Do beje mire te beje thirrje qe keta palaco pa edukate te mos jene me gazetare.

 40. fantoma says:

  Muçi, “ke harruar”, një hollësi “të vogël”… Studiot televizive jashtë, janë STUDIO TELEVIZIVE, ndërsa gazetarët e huaj janë GAZETARË…!!! O noon, noito… (e kuptueshmja, kuptohet…)

 41. PERSE BLLOKON DEBATIN MBI DEMOKRACINE NE SHQIPERI O MRO BAZE ?
  kUJT I SHERBEJN MEDIET E ASHTUQUAJTURA SHQIPTARE
  NDERKOHE QE ATO PENGOJNE SHPREHJEN E LIRE DHE VECANARISHTE ATE QYTETARE ?
  KEMI TE BEJME KTU VERTETE ME NNJI REVOLUCION
  ALLA HAXHI QAMILESH GRUMBULLU MEDIES SHQIPTARE
  E FINANCU NGA QARQET ANTISHQIPTARE ?
  KAQ ANTISHQIPTARI SOT NE KTE SHEKULL
  DHE KAQ KURVERI NDAJ ATDHEUT ESHTE DICKA E PADEGJUAR NJEREZIMIT MBARE !
  MEDIA SHQIPTARE ESHTE VEN NE ROLIN E INKUIZITORIT PER TE ERRESUAR JETEN E DEMOKRACINE NE SHQIPERI
  BRAVO MERO BAZE
  TI DUHET ME U DEKORU NGA QERQET ANTISHQIPTARE I PARI
  SE DI MIR ME E LUJT TRAPIN NGA CDO DREJTIM

 42. trup o fshatr muti
  kerkoni ju te shkaterroni Shqiperine me ligesine tuaj prej shkerdhatash ?
  hahahahah sa te peshtire jeni .
  ptuuuuuuuuuuu o surratbythpederasti

 43. o fshatar tu shofte fara
  muzllumut ne radht e para
  o pjella kancerogjene juve doni djegur te gjalle te gjithe
  ke sheshi Skenderbeg .
  te isha vet KM ju kisha shkerdhy faren te gjitheve brennda nate
  qe te nesermen Shqiperia te zgjohej e paster nga Lanceri muzllumut

 44. J says:

  Km z.Rama gjendet nga nje kulture ballkanike + idiotizmave te mbetura nga soc.Ai ka perparuar shume me komunikim me perpjekjet dhe aftesine e tij ,gje qe e ngre sadopak imazhin e Shqiperise.Brenda njeriut ekziston e Mira dhene Keqja.Te vetmit ne bote qe mund te nxjerrin ne pah anen negative te njeriut jane shqiptaret.Dialogu me ta te nxjerrin jasht vetes tende.Ne rastin me gazetaret Rama duhet te ishte larguar menhehere.Ata ishin te pa pregatitur dhe me mendesi foshnjore.Drejtuesi I emisionit duhet te beje Cordinimin e dialogut duke njohur pyetjet dhe investigatuar me pare..Prob.kyce jane Ekonomiakorrupsioni,shteti ligjor,e ardhmja demokratike e vendit etj probleme i dites ngerci qe krijohet ndermjet organizatave anti krim me te Drejtat e Njeriut etj etj Shqiptareve qe nuk ju njihen te drejtat e njeriut si nje vend iprapambetur ,nje ekzemplar I ralle ky ndermjet vendeve europiane,as qe ju shkon ne mendje te insistojne per ti fituar ato.Kjo mund te jete nje arsye me shume e mungese se kultures se dialogut mbasi shfaqjet e dhunes ne bisede,britma,sulme ,mungese respekti te theksuar per veten dhe tjetrin,kalimi I te gjitha caqeve qe cdo individ duhet te gezoj sic eshte privatesia e tij(individ) etj cfaqie te mos civilizimit e bejne te pamundur cdo marreveshje me ta…Intelektualet duhet te kaperxejne moshen foshnjore dhe mes logjikes se moshes se pjekur te behen shtytesit e pare per nje shoqeri progressive…Flm per shkrimin!

 45. I thjeshti says:

  Si nuk e kuptojne keta te ashtuquajtur gazetare se cfar niveli tejet te ulet qe kane profesionalisht????!!!!!!!eshte per te ardhur keq Si nuk e kuptojne keta drejtues emisionesh apo te medias vizive se cfar niveli me shume se te ulet qe shfaqin para shoqerise pa pike edukate e profesionalizmi duke u sulur vetem te fitojne e behen milionere si puna e Fevziut Ziut ???!!!!
  Gjeja qe stonon me shume kur perkohesisht je shkeputur nga vendi eshte te shohesh emisionet e ketyre qe pretendojne gazetarin , eshte sikur je futur ne nje zone te helmuar pa kundraga Keta cod dite ndikolne me paaftesine e tyre te bejne nevrik te madh e te vogel qe I sheh Eshte per te ardhur keq qe ky pushtet ka marre super xhiro e po nuk ndryshuan po I bejne dem shume te madh shoqerise Rama ka te vetat, por kur shkun ne emision shkon si KMinister I ZGJEDHUR e te drejtohet ajo gjoja ivestiguesja pa pike edukate vetem nxir vrer e urrejtje , qe une po te isha e abandonoja emisionin Faji I Rames eshte qe te mos u pergjigjet Keti lloi Keta gazetare fale Rames u eshte hapur goja se ne kohen e Sales u hapej koka ,por kjo nuk eshte profesionalizem eshte mungese edukate , pazotesi, jane tejet te politizuar qe kundershtarin politik duan ta “shqyejne “
  Shoqeria shqiptare duhet tu jape mesim duke mos I pare keto emisione

 46. demokrati says:

  Ky eshte Espinoza i medias shqiptare. E mbani mend ate gazetarin personazh ne nje film per mafian italiane. Sa me shume i shtrengohet laku kapomafias shqiptare Ilir Meta aq me brutal dhe pas stil behet espinoza i medias. Ky lango skrapari qe i erresohen syte edhe nga e bukura edhe nga e verteta.

  1. ppa says:

   Bukur, demokrati; ia ke gjitur shume mire ketij …espinoza e mafies (I.Meta).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *