Putin: Sa të jem unë president, jo martesave gay. Do vazhdojë me mami dhe babi

Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar se për sa kohë do jetë ai në Kremlin, martesa gay nuk do të legalizohet.

“Po e përsëris: për sa kohë jam unë president kjo nuk do të ndodhë. Ka për të vazhduar me babi dhe mami”është shprehur Putin gjatë një mbledhjeje me komisionin shtetëror për ndryshimin e Kushtetutës.

Mediat po ashtu raportojnë se po diskutohet që në Kushtetutën e re të përfshihet norma e moslëshimit të territoreve, një përcaktim që thuhet se synon të bllokojë a priori kërkesat e Japonisë dhe Ukrainës.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Putin: Sa të jem unë president, jo martesave gay. Do vazhdojë me mami dhe babi”

  1. abc says:

    Bravo Putin i Madhe.
    Forca ushtarake kur mbeshtetet me vlera dhe parime eshte nje e mire per gjthe njerezimin.
    Keto jane superfuqit qe duhet te mbeshtesim, qe nuk “helmon qelizat jetike” te nje shoqerie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *