Akti çnjerëzor trondit Greqinë: Ekzaminimi mjekësor zbulon abuzimin seksual te foshnja e vdekur

Një ngjarje makëbre ka ndodhur në Greqi, ku një vajzë 11 muajshe pasi humbi jetën në trupin e saj u zbuluan shenja të abuzimit seksual. Lajmin e ka dhënë Protothema.gr ku thuhet se foshnja ishte nga Siria.

Foshnja siriane është dërguar në spitalin e Fëmijëve P&A Kiriyaku në Athinë në gjendje të rëndë dhe me dëmtime në kokë. Përveç kësaj, u zbulua se në trupin e vajzës kishte shenja të abuzimit seksual. Foshnja, për fat të keq, nuk mbijetoi, shkruan Prototema.

Prindërit e një foshnje që banojnë në një banesë refugjatësh, në zonën Zograf, dhe një çift tjetër i bashkëkombësve të tyre, të cilët jetonin në të njëjtin apartament, u dërguan në komisariat.

Protothema.gr ka kontaktuar me ekzaminuesin mjekësor Sotiris Bouzianis, i cili tha se kishte gjetur tek fëmija shenja  të abuzimit seksual.

Ndërkohë autoritete greke po punojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje të rëndë që ka tronditur vendin.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Akti çnjerëzor trondit Greqinë: Ekzaminimi mjekësor zbulon abuzimin seksual te foshnja e vdekur”

 1. 9 says:

  👍 faleminderit per lajmin e doemosdoshem. Ky lajm mbaroi hallet e njerezve.

 2. AC/DC says:

  Suuuuuuunit muuuuti!!!!!

 3. ''kurre mos'' luftoni'' me derrat[sunitet],sepse ju leroseni ndersa derrat[sunitet] zbaviten......''[G.B. Shaw] says:

  sunite sorrollop zhaku,rahimondi,plaku tourkotsam etj……………pis miliet
  sa per foshnjen,keqardhje……….

  1. ben says:

   Eeee Mutofagos, po shan vellezerit e tu te gjakut?

 4. degelisi says:

  Lajme nga kazani i plehrave, media kazani I jornce gazetareske

  1. padituria says:

   Ndaj te njejtin mendim me Ju!Ky lajm ose eshte perkthyer keq ose eshte prodhim alla Grek ku per te erresuar ne maksimum prejardhjen e vdekjen e parakoheshme te femijes i kane vene nje etikete qe vetam mendja e nje greku shkon deri atje ku nje 11 muajshe qenkerka dhunuar seksualisht!E pandegjuar ndonjehere ky pretendim !Shikoni se edhe sikur te kete ndodhur autori i dhunumit seksual do te jete ndonje infermier grek ose manjak grek!Vetem ketu ndodhin raste te tilla!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *