Akti çnjerëzor trondit Greqinë: Ekzaminimi mjekësor zbulon abuzimin seksual te foshnja e vdekur

Një ngjarje makëbre ka ndodhur në Greqi, ku një vajzë 11 muajshe pasi humbi jetën në trupin e saj u zbuluan shenja të abuzimit seksual. Lajmin e ka dhënë Protothema.gr ku thuhet se foshnja ishte nga Siria.

Foshnja siriane është dërguar në spitalin e Fëmijëve P&A Kiriyaku në Athinë në gjendje të rëndë dhe me dëmtime në kokë. Përveç kësaj, u zbulua se në trupin e vajzës kishte shenja të abuzimit seksual. Foshnja, për fat të keq, nuk mbijetoi, shkruan Prototema.

Prindërit e një foshnje që banojnë në një banesë refugjatësh, në zonën Zograf, dhe një çift tjetër i bashkëkombësve të tyre, të cilët jetonin në të njëjtin apartament, u dërguan në komisariat.

Protothema.gr ka kontaktuar me ekzaminuesin mjekësor Sotiris Bouzianis, i cili tha se kishte gjetur tek fëmija shenja  të abuzimit seksual.

Ndërkohë autoritete greke po punojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje të rëndë që ka tronditur vendin.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Akti çnjerëzor trondit Greqinë: Ekzaminimi mjekësor zbulon abuzimin seksual te foshnja e vdekur”

 1. 9 says:

  👍 faleminderit per lajmin e doemosdoshem. Ky lajm mbaroi hallet e njerezve.

 2. AC/DC says:

  Suuuuuuunit muuuuti!!!!!

 3. ''kurre mos'' luftoni'' me derrat[sunitet],sepse ju leroseni ndersa derrat[sunitet] zbaviten......''[G.B. Shaw] says:

  sunite sorrollop zhaku,rahimondi,plaku tourkotsam etj……………pis miliet
  sa per foshnjen,keqardhje……….

  1. ben says:

   Eeee Mutofagos, po shan vellezerit e tu te gjakut?

 4. degelisi says:

  Lajme nga kazani i plehrave, media kazani I jornce gazetareske

  1. padituria says:

   Ndaj te njejtin mendim me Ju!Ky lajm ose eshte perkthyer keq ose eshte prodhim alla Grek ku per te erresuar ne maksimum prejardhjen e vdekjen e parakoheshme te femijes i kane vene nje etikete qe vetam mendja e nje greku shkon deri atje ku nje 11 muajshe qenkerka dhunuar seksualisht!E pandegjuar ndonjehere ky pretendim !Shikoni se edhe sikur te kete ndodhur autori i dhunumit seksual do te jete ndonje infermier grek ose manjak grek!Vetem ketu ndodhin raste te tilla!

Lini një Përgjigje te ben Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *