“Koronavirusi”, Tritan Shehu jep alarmin: Epidemi e mundëshme në Shqipëri, tani duhet menjëherë seriozitet, trasparencë, bashkëpunim për virusin kinez

Ish- ministri i PD Tritan Shehu jep alarmin për koronavirusin.

Ai thotë se Shqipëria deri tani nuk ka asnjë karantinë për koronavirusin.

Shehu thotë se Shqipëria mund të preket nga virusi kinez.

“Edhe pse deri tani Shqipëria nuk ka pasur asnjë të prekur por vetëm disa të dyshuar me koronavirus që rezultuan negativë Shehu shprehet se është e nevojshme një karantinë.

Shehu më tej shton se karantina nuk mund të jetë një dhomë me disa shtretër por një strukturë komplekse në projekt, organizim e funksionim.

Ish- ministri i bën apel shtetit të ketë një prezencë trë ngushtë bashkë me strukturat përkatëse në vendet fqinje të Italisë dhe Greqisë të cilat janë shumë të interesuara në forcimin e masave mbrojtëse në Shqipëri.

Shqiperia nuk ka asnje “Karantine” ndaj virusit “kinez”.

Heshtja e plote e Shtetit, me gjithe insistimin, per te shpjeguar ku ndodhet kjo “Karantine” qe flasin, si eshte organizuar ajo e “zinxhiri” i domosdoshem ne funksion te saj e te mbrojtjes nga ajo epidemi e mundeshme, flasin per mos egzistencen e saj, apo per ndonje te tille vetem ne 3D.

Nje “karantine” mbrojtese ne kete rast nuk mund te jete ndonje “dhome” me disa shtreter, por nje strukture shume komplekse ne projekt, organizim e funksionim.

Masat e deritanishme tek ne jane shume superficiale e ne nivel propagande, qe nuk japin asnje siguri, duke filluar qe nga disa “maska” te ekspozuara per te hequr vemendjen, kur ne fakt dhe ato vete nuk garantojne asgje.

Duhet menjehere seriozitet, trasparence, bashkepunim, dislokim fondesh e jo keq perdorim te tyre me disa PPP abuzive e vecanerisht nje kordinim, mbeshtetje e prezence e ngushte me strukturat perkatese te Italise e Greqise, qe jane shume te interesuara ne forcimin e masave mbrojtese ne Shqiperi.

Teorite konspirative te “sekretit shteteror” jane vetem “gjethe fiku” e te denja per rregjimin e Kim Jong-un”.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në ““Koronavirusi”, Tritan Shehu jep alarmin: Epidemi e mundëshme në Shqipëri, tani duhet menjëherë seriozitet, trasparencë, bashkëpunim për virusin kinez”

 1. Zigur Qarri says:

  PRESHIN SI NE LUSHNJE DHE IKEN VIRUSI

  1. Kanari says:

   Me Katunar i pa kullu si ky Sme Kan zon syt. E ka pas baben Spijun edhe morì shkollen. Ketij i pershtatet ma se miri thenja. Katunar o bre burre edhe sikur te nderrosh 100 lekure, Qytetar nuk behesh kurre.

 2. Jari mustaqemuti says:

  Po cfare ke qe trembesh nga virusi kinez o Tritan ? Ti e ke bere ” vaksinen ” prasin , sa te roshe , nuk ka per te gjetur gje , keshilloja dhe shokeve te tjere ne P D dhe gjetke , me perjashtim te Grides , ajo e ben vaksinen perdite ………

 3. Prind says:

  Ky duhet te ndiqet per prhapjepaniku. Tani qe po bie vala.ne Kine, qenka priblemi ne shqiperi.Ik ore leven burre, nuk ka virus me te keq se raca juaj e bastardwve, qe beni politike te ndyre.preshin e ke pak .

 4. h says:

  Këta degjeneratat e PD po luten të vijë koronavirusi në shqipëri që të mund të
  sulmojnë dhe rrëzojnë qeverinë. Këta janë aq të ndyrë sa do e përhapnin me qëllim virusin sikur të mundnin.

 5. Na myten says:

  Te bejne karantine Universitetin Zoja e Keshilit te Mire e cila u nis financua nga Konti Ferra per Urgjencen e Tiranes por qe Tritan Shehu si Minister ia nderroi destinacionin. Ta fusin edhe ne burg me kete rast se na cau bythen duke dhon mend per mjekesine a thua se ku e kishin keta pushtetin shkelqente nga te kater cepat.

 6. socialisti says:

  Ke te drejte ne qytetin e Vlores trajnimin per korona virusin e beri Irena Meminaj ……Do thoni ju ku eshte cudia ajo eshte denancuar nga emisioni fiks fare per diplom fallco ne farmaci po smbaron me kaqe eshte dhe pa licencen e infermierit pa urdhrin e infermierit pretendon se ka kryer shkollen tek kristali pore ka qene ne itali ……besoj se eshte e afte

 7. socialisti says:

  Ke te drejte .Po ne qytetin e Vlores trajnimin per koronavirusin e beri Irena Meminaj .kjo nuk eshte cudi .Po znj ne fjale nuk ploteson as nje kriter sepse para disa vitesh u denancua nga emisioni fik. fare per diplom fallco ne Farmaci nderko nuk ka as urdhrin e as licencen e infermierit pretendon se ka mbaruar universitetin kristal ne degen infermjeri pore ajo ka qene ne Itali .Duhet te jet shume e zgjuar besoj

 8. Petro ... says:

  Mire eshte qe virusi te zere juve me Saliun, te shpetojme nje here e mire se vajtem 30 vjet qe na çfrytezuat. Te keqen o Enver ku je qe flininm rehat me nje cope buke, po s’kishim asgje nga keto.

 9. TIRONA says:

  O pras,perse nuk ke folur njehere per viruset e politikaneve shkerdhatokrate qe rrenuan dhe kusariten Shqiperine,o katundar ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *