Telashet nuk kanë të ndalur, Manchester City rrezikon titullin e vitit 2014

Telashet nuk kanë fund për Manchester City-n. Pas përjashtimit për dy vite nga Europa, anglezët tashmë rrezikojnë edhe heqjen e titullit kampion të fituar në vitin 2014.

Sipas mediave britanike, nëse një komision i pavarur nga Liga Angleze do të konfirmojë shkeljet e rënda, ndëshkimet mund të arrijnë deri në Premier Legue.

“Citizens” mund të penalizohen me pikë dhe në një kohë kur Liverpool e mbylli sezonin 2013-2014 me 2 pikë më pak se City, ndërsa Chelsea me 4 më pak, titulli kampion i “Qytetarëve” është në rrezik serioz.

Jo vetëm kaq, pasi edhe asete si futbollistët Sterling, Kevin De Bryne apo trajneri Pep Guardiola po numërojnë ditët e fundit në Manchester.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *