VIDEO/ Skandal në stadiumin e ri, shikoni se si tifozët prishin gardhin dhe kalojnë hekurat për të parë falas Tirana-Skënderbeu

Një episod i shëmtuar u shënua para fillimit të supersfidës mes Tiranës dhe Skënderbeut që u zhvillua ditën e shtunë në stadiumin e ri Kombëtar “Air Albania”.

Edhe pse bëhet fjalë për një impiant modern me kushte bashkohore, ku siguria është maksimale, një grup tifozësh nuk kanë nguruar për të lënë nam.

Ata kanë prishur gardhin që ishte ndërtuar në hyrje, teksa kanë shmangur kontrollin elektronik ku bëhet check-imi i biletës, duke kaluar sipër saj.

“Panorama Sport” ka arritur të sigurojë foto dhe video nga ky moment. Për më tepër shikoni pamjet e mëposhtme:

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “VIDEO/ Skandal në stadiumin e ri, shikoni se si tifozët prishin gardhin dhe kalojnë hekurat për të parë falas Tirana-Skënderbeu”

 1. Ilir says:

  LEGENA LEGENA keta nuk e meritojne kete stadium. Hajvane te paqyteteruar… Derra.

  1. tifoz says:

   tu regjistrohet karta e identitetit dhe te ndalohen per vite te tera hyrja ne stadium.

  2. Leqi says:

   Jashte shtetit perdoret nje metode per tifozat qe shkelin rregullat.Ose ndalim per 5-10 vjet qe te mos hyje ne asnje stadium ose ndalim te perjetshem per te hyre ne stadium.Ne rast se kapet duke thyer edhe keto rregulla atehere 10 vjet burgim.Nuk ka qyl ne kapitalizem dhe demtim prone se te pret burgu dhe gjoba.Te sekuestrojne cfare ke deri sa te shlyhet demi.

 2. Kapterri says:

  Shqipëria që kemi!

 3. loni says:

  Keshtu eshte kur nuk funksionon shteti.S’ka shtet. Provo ta besh kete ne ndonje shtet te Europes.

  1. Lul kastraveci pa fara says:

   O loni pe betoni,kur funksionon shteti ti e quan diktatur..
   Per derisa te ekzistojne cecene si puna jote,nuk do te kete shtet,por rrumpall qe shkaktoni ju plehrat qe nuk do beheni njerez.
   Sa te vij lulashi ne pushtet do e shemb stadiumin dhe ju e filluat nga gardhet

  2. sandri says:

   Ore Loni prej kartoni p,po ku hyne shteti ketu !Mos do vije kryeministri te rruaj edhe stadiumin i cili eshte ne vartesi te Federates Shqipetare te Futbollit e cila ka nje koke lope ne krye ,dallkauk i lindur,i cili ka ne vartesi nje organizem te tere per drejtimin dhe rruajtjen e ketij objekti ,!Apo vari leshte thua ti injoranti i ardhur nga moçali qe e di se akoma e ka ne vartesi shteti!Apo edhe lopet tende o Loni prej kartoni duhet ta rruja shteti!Problemi eshte gjetke o Loni se eshte ndertuar nje objekt modern pa u zhvilluar njeriu e ky eshte kontrasti ku kur shikon keto zhvillime te duket vetja sikur je ne ndonje vend te zhvilluar kur shikone lope e dhi qe hyjne ne stadium trishtohesh e e kupton se je ne vendin me te pazhvilluar te Europes ,ohej o hej o hej o hej!Me nje fjale o Loni prej kartoni mund te beshte ndertime te bukura e moderne po po nuk u be njeriu i thojna na nga Sukthi ,pirdhi me te! O hej o hej o hej!

  3. xyz says:

   Nuk ishte Erjon Braçe bibilushi prandaj u bë rrëmuja.

 4. Likja says:

  ME PAK FJELE.NUK BOHEMI…..

 5. shqip says:

  Janë të gjithë të filmuar. Jo burg. Konfiskim pronave të tyre, deri në riparimin e plotë të dëmit. Pastaj dhe të ndalohen për jetë të futen në stadium. Në Angli ka pase rezultat. I skedonin huliganët. Tani nuk ka as rrjetë ndarëse nga shkallët te fusha.

 6. Kristoforidhi says:

  Fajin e ka qeverija qe nuk siguron bileta falas per komunitetin ‘gay’ te Shqiperise. Edhe ata e pelqejne futbollin pavaresisht se kapercejne gardhin

 7. sem says:

  ikni nga ai vend, mos prisni me, sa me shum rrini atje aq me shum ju shtohet mjerimi.

 8. Maloku says:

  Këta janë “qytetarët” e Tiranës. Jo mor vëlla, të gjitha derrat një turi kanë.

 9. gashi says:

  ka nje problem ktu. qe abuzimi me cmimet eshte i frikshem ndaj kjo eshte pak. njerzit duhet ti shkojne aty ne surrel, ti hyjne nga te katra anet dhe tja marrin te gjitha. plehres

  1. Lani says:

   Ja fut kot o gash.Mos shko me pa ndeshje po tu duk cmimi i lart.Dhepo nuk u mbush stadiumi ata fitojne me pak.Pastaj per te shku ne surrel ja ke fut kot plako.Kthjello koken dhe bohu cun modern mos rri rrot kari.Se ktu ngjermoni kur jan biletat e stadiumit shtrenjt nuk shkon njeri te shpie merkelit.As nuk dun ta din ku banon.Po bojn thjesht nuk ven ne stadium.

 10. Me shume SKANDALE. says:

  Une klikoj vetem SKANDALE.

  SKANDAL: Qomili bleu buke te dyqoni.

  SKANDAL: Edi Rama tha “jo”.

  SKANDAL: ja kshu per qef.

 11. Si te edukosh derrat.... says:

  Cjane more keta qenie kaq te ulta. kur do beheni njerz o derra qe nuk mesoni rregulla si te gjithe qe blejne bileta.Keto pamje teper te shemtuara tregojne shume per nivelin e ulet te ketyre derrave. Ju nuk e meritoni ate stadium.Keta horra duhen vene para drejtesise e te paguajne perkete krim te ulet dhe teper te shemtuar. HAJDUTE te ndyre te pa ndreqshem jeni. Mundohet KM te beje shtet po me cfare me derra si keta popopopo skandaloze.Ku je moj polici e shteti qe si rremben per zverku e ti fusesh 7 pash nene dhe keta felliqesira te ndyre.

 12. Ish pd-isti says:

  Keta jane kafshe. Diktaturen e kemi pas pak.

 13. Ilir says:

  Kur cmimi eshte I larte nuk te jepet e drejta te vjedhesh. Ky eshte arsyetim kacakesh… Jo qytetaresh. Thjeshte nje njeri I qyteteruar abandonon, proteston ne menyre civile. Sa per plehra, shikoni pastroni shqupin, eshte plot, apo vilat qe jane me afer se Surreli. Pastaj po patet kellqe, ngjituni ne Surrel.

 14. turi says:

  kta jemi ne
  me bisht

 15. Emiljano says:

  Ai lloj shteti kte lloj sjellje meriton,ka gjet tenxherja kapakun

 16. veri says:

  Padyshim qe keshtu do te ndodhi kur gazetari i quan “gardhe” e papare kjo!I keni te gjithe te regjistruar bota i merr ne petje u ve nga nje gjobe qe t’ju thyej kurrizin dhe e shikoni e bejne me keta apo jo!!Problemi i dyte eshte a ka personel stadiumi dhe ku i çone parate e biletave apo Duka financon Duket!N.q.se nu merren masa heren tjeter do ju marrin dyert per shtepi e pllakat dekorative si dikur malot e zbritur prej bjeshkeve rezervuaret e avioneve luftarak per rezervuare uji!Ndaj dhe kryeministri vertet ka bere ndryshime ne infrastrukture por po nuk ndryshoi njeriun ,po fshat do mbetet Shqiperia!Prisni ndonje dite kur te fusin lopet per te hengur barin e stadiumit!O hej o hej o hej!

 17. derri nga vicidolli says:

  Stadiumi i ri eshte i parakohshem perderisa nje pjese nder ne mbajne era derr.

 18. dila prej rrile says:

  Ska problem keta jane kafshet e reja te shekullit ri
  Keshtu kercen dhe nikolla im gardhin kure lene takim me Salnjanin,griden,bashen sepse i perdhunon ne grup

  Ndersa ti me emerin Gashi pa provoje te hysh ne stadiumet e eropers si keta kafshet dhe e shikon satem live ne televizion, sa keq me vjem mor i shkret per keto fucking idesh “ thick people

 19. Te gjitha keto, jane pasoje e kohes se qeverisjes se Dr. RRUMPALLES dhe Like Floririt, koha e Malokerise. Po a behet Malokeria ndonjehere Qytetar…

 20. lesh e li says:

  Kam qene disa here ne kete stadium te mrekullueshem. Ne ndeshjen me Francen shanin gjate hymnit francez. Ne ndeshjen tirana-partizani hodhen fyshekzjarr dhe dogjen kariket. Tani futen si kafshet. Jemi te prapambetur, s’dim c’eshte e bukura dhe rendi, vetem te shajme e shkaterrojme, shume larg qytetrimit. Dhe kur na I vene ne duke keto sjellje na ngelet qejfi. Jemi

 21. Gani says:

  Rama ik….ai e ka fain. Maloku ngelet Malok, edhe sikur t’i futesh 3-fazorin ne bythe…

 22. Dingo says:

  Sunnitet nuk i njohin ligjet e njerezimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *