Zgjidhet “misteri” i avionit të ri, i përket Air Albania

Ditën e djeshme në media qarkulloi lajmi se Qeveria shqiptare ka marrë një avion të dhuruar nga Turqia.

Burime për gazetën TemA bëjnë me dije se qeveria e Shqipërisë nuk është bërë pronare e asnjë avioni.

TemA mëson se avioni në fjalë i përket kompanisë Air Albania dhe u ofrohet palëve të interesuara për fluturime charter.

Gjithashtu mësohet se kryeministria do të mund ta përdorë këtë avion me një kosto jo më të lartë se sa kostoja e fluturimeve të zakonshme të punës.

Burime për gazetën TemA thanë se:

Qeveria e Shqiperise nuk eshte bere pronare e asnje avioni.

Ne dijenine tone, avioni ne fjale i perket kompanise Air Albania dhe u ofrohet paleve te interesuara per fluturime charter.

Nderkohe qe kryeministria do te mund ta perdore ate me nje kosto jo me te larte se sa kostoja e fluturimeve te zakonshme te punes.

Fillimisht Air Albania ka ofruar disa fluturime falas per te perballuar intensitetin e vecante te udhetimeve te ketij muaji qofte per kontaktet me donatoret, qofte per nevojat e kryesise se OSBE.” (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Zgjidhet “misteri” i avionit të ri, i përket Air Albania”

 1. ? says:

  Jane te ftuar gjithe plerat te komentojne……….

  1. xyz says:

   Shyqyr që u zgjidh!
   Ky “mister” ka ditë që la me frymën pezull gjithë shqiptarët në Shqipëri, Rajon, Evropë, Botë, Galaktikë e më gjetë.

 2. ? says:

  Jane te ftuar gjithe plerat te komentojne………. Ftojme dhe ca plera te gazetes DITA………..!

 3. Dashi says:

  Hahahaha na sqaruat …deri dje me gomor, sot me avion personal ca bythpalar dhe hajdut te nje vendi teper te varfer. HARAM!

 4. Hysi says:

  Ik mer pirdhu. Prandaj e kishte me kaq pasion ket muhabetin e air albanias ky?! Qe ta perdori si charter me paret tona! Vk. Po blije nje o qelbesire me aq sa ke vjedh

 5. cufi says:

  Fshati digje Edi krihet…. o harrova qe o tull..

 6. Labi says:

  Shume mire,bravo me ne fund u kujtuat ti Vini emrin Albania nje avioni qe udhetojne delegacionet e vendit.

 7. Ton says:

  Po si mund te jete me te njejten kosto? Ja biletat e shpures me gazetare e keshilltare 10 veta…5000 euro….por kosto vetem karburantit shkon 50000 euro nje rruge….po mirmbajtje,staf,taksa,qera avioni pa frike 150000 euro muaj…Luli nuk do flasi se do e perdori vete mbas 1 viti…

 8. Nj e qytetar says:

  Me kujtohet kur Kryeministri Yne ne fillim te karrieres se tij , na nxirrte foto duke shkuar ne pune ( kryeministri ) ne kembe, u gezova per kete thjeshtesi dhe kursimet qe I bente arkes se shtetit nga taksapaguesit Shqiptare. Pooorrrrrrrrrr, kure nuk po e shohim nje gje te tille ,por tani loja teatrale e fillimit mbaroi, tani Ai eshte rritur shume ne rreputacion e ne mashtrime , prandaj duhet te kete edhe Ai nje avion personal,…….. jo,,..jo jo,…..vetem per pune ,………..tani aty ne ate avion mban gati cantat me PARA per te paguar personalitetet e huaja per te bere fotografi , tani edhe actor filmash me bira kurva,……ha,……..ha,…..ha,……..Jepi sa te mundesh dhe kurre mos ndalo I madhi Edi Rama,………….Ai Fullani ,ish GUVERNATORI I bankes se SHqiperise te ben te fala,………………….

 9. Air Albanistani says:

  Shyqyr Tema qe u sqaruam se ishim ne merak te madh te pakten mos flasin gojet e liga se e ka Skenderbeu vetem per vete por do hipi dhe Spiropalja me Manastirliun dhe Tilda e drejtesise me Ben Qametin keshtu ka lezet ja hypin te gjithe.

 10. U says:

  Ne Shqiperi asgje nuk funksionon. Kryesojne njerezit qe nuk marrin pergjegjesi per jeten e tyre por presin nga qeveria.

 11. Dash Pacja says:

  Ton-i nuk paske mbaruar akoma arithmetiken e shkolles fillore.

 12. Tironci says:

  Gallate do jete kur ti bejne noi kontroll ne aeroportet e huaja dhe te kapet mielli neper canta, sigurisht do thone se nuk eshte avion i qeverise, dhe keshtu justifikohen.
  Kujtoni ju se jane budallenj te blene nje avion per 5 milion evro?

 13. Tironci says:

  Do zoti i fiken motoret ne ajer, por kur te jete plot.
  Atyre piloteve i uroj te mbajne nje parashute afer ne kabine, se zoti nuk do i lere pa ndeshkuar ata qe do hypin aty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *