Zbardhet biseda e zonjës Eni me Lulin gjatë emisionit të Ramës

Pas zhurmës që shpërtheu pasi zonja Eni bëri pyetjen që i kishe ardhur nga Luli gjatë emisionit më Ramën, këshilltai Henz angazhoi shërbimet sekrete dhe zbardhi gjithë bisedën mes Lulit e Enit.

Doktori, i cli u shqetësua shumë nga ndërhyrja e Lulit, kërkoi nga këshilltari Henz të vërtetën, pasi ai dyshon se kjo mund të ketë qenë një lojë e Luit me Ramën, që të bëjnë marrëveshje.

Pasi zbardhi çfarë ka ndodhur, këshilltari Henz i nisi këtë email:

“I dashur Doktor! 

Ja cfarë ka ndodhur në bisedën mes Lulit e zonjës Eni.

-Do bëjmë një direkte të hënën bashkë? Skype? Nuk do kem njerëz në studio.

-Po, patjetër.

-Po i them Elonës të lidhet për detajet.

-Eni, pyeteni kryeministrin a është i gatshëm të largohet dhe të më hapë rrugën të marr drejtimin e qeverisë.

-Patjetër.

-Bëja tani.

-Patjetër. Ja tani.

Pastaj Eni i bën pyetjen kryeministrit. Ilaritet në studio. Rama i thotë sigurohu nëse është telefoni i Lulit.

-E kam në vazhdim të bisedës me të, thotë Eni.

Mesazh urgjent nga Luli.

-O Eni po çfarë bëre moj. Të thashë bëja nga ana jote, jo si kërkesë timen.

-Ua mendova se e doje në emër tënd. Ja tani pa merak.

Eni ndërhyn prapë në emision.

-Më falni kam një sqarim. Dikush më ka ndërhyrë në telefon. Nuk është mesazh i Lulit. Dikush më ka hyrë në telefon.

Mesazh tjetër nga Luli.

-Eni duhet të botosh screnshot. Hiqe mesazhin tim. 

-Po del që e kam fshirë.

-Hiqe vetëm për vete. Unë po e heq nga biseda ime.

-Ah, u bëra lëmsh. Si e lam për të hënën, do bëjmë një direkte?

-Me këtë që më bëre, se marr dot veten deri të hënë. Po fol me Elonën njëherë.

Pasi i hodhi një sy, Doktori më në fund u qetësa.

-E mirë, e paska nga budallallëku, tha me vete. Mendova se ishte lojë.”

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Zbardhet biseda e zonjës Eni me Lulin gjatë emisionit të Ramës”

 1. Sandokan Berisha says:

  Gazetare me idiote se kjo zonja Eni nuk kam pare. Po ta shihni dje nga look dukej me budallaçke. Eshte mungesen e etikes profesionale qendresa tek sa je duke kumunikuar me te ftuarin ne Studio te rrish me cellular ne dore duke komunikuar tinez me kundershtuarin e atij qe vete ke ftuar. Njesoj sikur te jesh me burrin ne shtepi dhe te flasesh me te dashuri qe te pret diku pas perdeve ndaj kjo bie ere kuçkërie si kurverie moj Eni Vasili moj pela e Tur Zhejit dhe Kol Ballabytha.

 2. Hasan says:

  Zonja Eni duket qarte qe do nje muzhik te zi qe ta sjelle ne vete. Por persa manxhuku mungon vetem se vete halla e e Fevzo qenit

 3. Zhivago Budini says:

  Jam plotesisht dakord me ty Sandokan zonja Eni me mer te keqen e Peles, se po ta shikosh ne sjelle dhe look-un e saj duket si e Çmendura N e kryeqytetit, nje personazhet I goditur I Albania vite me pare. Nuk kam asnje dashuri per Edi Ramen por duke I quajtur Kazani mediatik, I ka vene kapakun zonjes Eni & Co.

 4. Zhivago Budini says:

  Jam plotesisht dakord me ty Sandokan se zonja Eni me mer te keqen e Peles, se po ta shikosh ne sjelle dhe look-un e saj duket si e Çmendura N e kryeqytetit, nje personazhet I goditur I Albania vite me pare. Nuk kam asnje dashuri per Edi Ramen por duke I quajtur Kazani mediatik, I ka vene kapakun zonjes Eni & Co.

 5. Realisti says:

  Keq ta thuash pasi ka edhe gazetare te ndershme por keto dite qe jerojme pon pate aftesi kurve ne resume nuk te merr njeri ne studio si punonjese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *