WhatsApp rrezikohet nga koronavirusi, Zuckerberg jep alarmin: Serverët mund të shkrihen

Pandemia e koronavirusit e cila ka izoluar pjesën më të madhe të njerëzve, mund të ketë edhe një pasojë tjetër të rëndë, pasi WhatsApp mund të mos përdoret më.

Është ky alarmi i dhënë direkt nga themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, sipas të cilit serverat mund të mos mbajnë, madje rrezikojnë të “shkrihen”, në rast se pandemia vijon të rritet në të gjithë botën.

Kjo për shkak se teksa miliona njerëz vijojnë të punojnë online nga shtëpia, chatet dhe grupet mund ta mbingarkojnë rrjetin.

Sa i takon WhatsApp, ngarkesa ka të bëjë me shtimin e videotelefonatave kohëve të fundit.

“Për momentin nuk po përballemi ende me një epidemi masive bashkëkohore në të gjithë botën, por nëse kjo ndodh do të duhet të sigurohemi të jemi në lartësinë e duhur për sa i përket infrastrukturës”, tha Zuckerberg, shkruan noa.al.

Ai detajoi se trafiku i të dhënave tani është përtej majave që ndodhin zakonisht në prag të Vitit të Ri.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “WhatsApp rrezikohet nga koronavirusi, Zuckerberg jep alarmin: Serverët mund të shkrihen”

 1. beri namin me vjedhjen e Datave te Miljarda nnjerezve ,
  gj e cila eshte Veper Kriminale ,

  dhe doli palagur pederi .

 2. efenberg says:

  mbylle caji ballin!

 3. efenbergu says:

  mbylle caji ballin!

 4. Jaku says:

  Koronavirusin e kane krijuar me porosi te bankiereve komplotiste boterore te familjeve Rothshild dhe Goldman Saks.Pastaj si skenar i dyte do te behet mbyllja e te gjithe rrjeteve te komunikimit web whatsap etj per te na izoluar.Pastaj do te behet bllokimi dhe perdorimi i parave.Duke ndjekur kete model zhvillimi po behemi skllever te disa familjeve cifute qe zoterojne bankat me te medha te botes.Duhet levizur para se te jete vone.Zukerbergu eshte nje vegel ne duart e tyre.

  1. Moisi Golemi says:

   Kurse ti je një rrotë [email protected]

 5. Sofia says:

  Ky pidhi isat eme paska qene kaq indyre sa nxorri ty more ibiri ip….. te sat eme .Per ty po flas more efenberg qe dhe dikun tend e ke quajtur fende.

 6. Lipe Shtogu says:

  Sinqerisht, kur lexon komentet këtu, njeriu bindet për nevojën urgjente për sa më shumë spitale psikiatrikë tek ne. Pikë e zezë, morramëdhenjë ngrehin dorën dhe qëllojnë me gurë perënditë si dhe merren me teori konspirative, kjo është të vësh duart në kokë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *