“Denoncimi” në polici: Arrestoni virusin, dua të shkoj në shkollë

“Policë dhe karabinierë, arrestojeni koronavirusin, sepse unë dua të kthehem për të luajtur me miqtë e mi”.

Ky është një fragment nga letra e dërguar në polici nga Mia, një vajzë 6-vjeçare që jeton në Torino.

“Hera e fundit që dola për të shkuar në shkollë dhe në kurs ishte në muajin shkurt.

Faleminderit policëve dhe karabinierëve për atë që bëni”, shkruan vajza e vogël.

Corritere.it

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *