“Dinosaurët” e LDK-së

Nga Enver Robelli 

Me qenë arsyeja e ikjes së ish-LDK-së nga qeveria, largimi i Agim Veliut, atëherë së paku ndonjëri prej deputetëve do të numëronte ndonjë punë të mençur të tij, ndonjë sukses, ndonjë të arritur, ndonjë veprim pozitiv.

Arsyet janë të tjera, në të vërtetë arsyet i ka treguar kryetari i ish-LDK-së në një konferencë për media. Ai tha se çdo ditë “po na thërret Grenelli”.

E nga burime të ish-LDK-së mund të dëgjohen edhe këso informatash: “Skender Hysenin e ka zgjedhur direkt Grenelli, me emër”.

E kush i tregoi Grenellit kush është Skender Hyseni? Këtë e dinë mirë “dinosaurët” e LDK-së.

Pse nuk bën që LDK-në në arenën ndërkombëtare ta përfaqësojnë ata që kanë vota, por ata që s’kanë vota, por vetëm ambicie destruktive?

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në ““Dinosaurët” e LDK-së”

 1. Lil Toronto says:

  Do you mean, Grenell ???

 2. Nik says:

  Sepse keshtu do Isa Skuthi.

 3. Baliu says:

  Historia eshte nena e te mesuarit: Turqia e ka “bashkqeverisur” Kosoven me tre agallar.

 4. Dajti says:

  O shoku Enver,une kam qene nje nga ata shqiptar te Shqiperise qe e ka vleresuar Albin Kurtin,por u zhgenjeva,dhe tani jam i bindur se Ai eshte nje percares i madh i kombit shqiptar,jo vetem te Kosoves.Albini para nje viti sulmoj qeverine e Shqiperise,vajti ne Tirane takoj studentet dhe opziten,perkatesisht Sali Berishen,dhe beri thirrje per pranveren shqiptare.Pasi fitoj zgjedhjet ne 6 Tetor,perseri vajti ne Shqiperi dhe takoj Sali Berishen dhe gjithe gazetaret e opozites,gjithashtu krijoj degen e ww-es ne Tirane duke e aktivizuar kunder qeverise shqiptare.Tani me thoni si mundet Kurti te bashkepunoj me qeverine shqiptare kur ai perpiqet per ta rrezuar?! Prandaj them se eshte percaresi me i madh i kombit shqiptar.

 5. Ndroqi says:

  Kosova eshte e ndare ne principata feudalesh,Albini nuk ka ndonje feud te vetin,per eshte nje populist exselent qe mashtron masat ne Kosove,them ne Kosove,se po mundohet ne Shqiperi po ketu ne Shqiperi mundesit e tij jane zero.Shqiptaret e Shqiperise e kane patur populistin mashtrues Sali Berisha keshtu qe nje I dyte si Albini nuk pranohet me.

 6. Lanabregesi says:

  O Albin,nuk behesh kurre politikan,je inatci,genjeshtar,hakmarres,mbi te gjitha delirant I pandreqshem.

 7. Kapit Tupalla says:

  Banditë kombëtar dhe ndërkombëtar janë bërë bashkë !

 8. Kabassi says:

  Albini i pengonte te krimburit me pushtet e para, oligarket e injoranet, prandaj e rrezuan. Do rikthehet Albini edhe me i fuqishem. Ua kalon te gjitheve me dije e me duart e pastra.

 9. ceka says:

  Ore Enver, po mire qe LDKja dhe dinasouret e saj qenkan radhite pas Granelit, po ky aspirant i papermisuar i Adem Demacit nuk e dinte kete?
  SHBA dhe BE ja benin me dije kerkesat edhe para se te zgjidhej ky kryeminister.

Lini një Përgjigje te Kapit Tupalla Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *