FOTOT/ Birrë dhe radhë në stacionet e urbanëve, qytetarët e Tiranës s’pyesin për COVID-19

Edhe pse u njoftua se urbanët në Tiranë të përdoreshin vetëm nga personeli mjekësor i cili duhet të shkojë çdo ditë në punë, fotot e realizuara nga Agjencia LSA tregojnë mbipopullim të tyre.

Dhjetëra persona, përgjithësisht me maska dhe doreza, duke mbajtur edhe autorizimet e lëvizjes në duar, shihen në foto teksa hipin në autobus, duke qëndruar shumë pranë njëri-tjetrit.

Edhe në rrugë të ndryshme në kryeqytet, gjatë orarit të lejuar për lëvizje, deri në orën 15:00, ka pasur qarkullim të madh makinash dhe njerëzish, që jo gjithmonë respektojnë distancën e rekomanduar nga autoritetet.

10 komente në “FOTOT/ Birrë dhe radhë në stacionet e urbanëve, qytetarët e Tiranës s’pyesin për COVID-19”

 1. Ilir says:

  Fotot 4 5 6 7,mire njerezit nuk marin vesh, po polici e ushtri a ka?! 3400 te vdekur ne Spanje, 1100 ne France, 7500 ne Itali… Vazhdoni o njerez

 2. C'a bohet says:

  Lerini keta kafshe te ngordhin nga Covid-19, jane te papame.

 3. Tim says:

  MBANI DISTANCE SOCIALE O DERRA,,,

 4. Derrat ne shetitje says:

  Keshtu si e keni nisur pirgje me trupa do ju bej korona . Ore te mete nga trute pse nuk u bete njerez . Pse nuk zbatoni rregullat si gjithe bota. kjo eshte skandaloze.

 5. spartak says:

  Mos na ngre nervat me foto te vjetra permbi 2 jave .

 6. F.You says:

  Kot s’thuhet se cdo njeri ne kete bote eshte shume i vlefshem. Po ne mund te kemi plot gabime por me lajmin e rreme te korones disa e kane 100% te drejte qe s’rrine ne burg . Ku eshte problemi? Problemi eshte se pas disa javesh korona do zhduket dhe shumica e evropes do mburret se u mbyll ne shtepi. Por disa njerez qe kane pak tru do pyesin? Po shqiptaret qe se zbatuan burgosjen vullnetare si u iku korona?

 7. Vasil Kondi says:

  Shqipot rota kari kudo , prandaj na marin te huajt per qytetare te dores se dyte , nder na bejne , as te dyte sjemi , por vari lesht popull…. te pagdhendshem , pastaj na e kish fajin Presidenti francez , dru me pre kudo dhe gjithmone, kot nuk thosh i Madhi Konica : ShQIPTARET , TE KEQINJTE E VETES SE TYRE …….

 8. bk says:

  Nuk ka autobuza urbane. Jane ndaluar. Eshte genjeshter.

 9. miu says:

  duhen mbyllur bizneset private qe nuk jane jetesore….! nuk mund ti thuash njerezve mos dil jashte kur ti nuk i siguron dot jetesen!!!

 10. Forca Tifozet e Tirones dhe PartiSonYt says:

  Lajm KARI , ky esht lajm i diteve te para , para se tu mershin masat ekstreme, ku KARIN lejohet urbani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *