Ish- zv.ministri i Arsimit “hedh fall” në TV, deklarata skandaloze që mediat e bëjnë dhe lajm: Deri më 18 prill në Shqipëri do të vdesin 250 persona

Në vazhdën e personave që intervistohen për të thënë diçka për Covid-19, ka qenë edhe ish zv.ministri i Arsimit Taulant Muka.

Ai thotë se deri më 18 prill, nga coronavirusi do të ndërrojnë jetë 250 persona në Shqipëri.

Kjo deklaratë është komentuar gjerësisht nga qytetarët duke e cilësuar atë si skandaloze.

Të dalësh me parashikime në këtë moment nga divani i shtëpisë, ose duhet të kesh parë ndonjë filxhan ose je gjeni ende i pazbuluar përderisa del në konkluzione që as universitetet më të mëdha në botë nuk kanë dalë. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “Ish- zv.ministri i Arsimit “hedh fall” në TV, deklarata skandaloze që mediat e bëjnë dhe lajm: Deri më 18 prill në Shqipëri do të vdesin 250 persona”

  1. Zigur Qarri says:

   Hejjjjj, nese ke qene me pak se I Jave ne nje post, nuk quhet. Perkundrazi quhet qe je IDIOT.

 1. andreas says:

  E para e punes ky nuk eshte epidemiolog, ky eshte sharlatan dhe mediat bien pre e ketij tipi…

 2. Adi says:

  Eh kjo dynja. Sa qejf kane disa te behen rropqira.

 3. Bardhyl says:

  KJo shifër edhe mund të dalë. Rastësia mund të bjerë mbi të vërtetën. Por ai ish- zv-ja thjesht është një kalama naiv, një “zog” a spurdhjak që nuk di as gjuhën shqipe. Edhe kokën, për nga përmasat, e ka sa një goricë.
  Ai ende nuk zotëron gjuhën shqipe dhe jo më perandorinë e shkencës mjekësore. A ju kujtohet kur përdorte un-A për unë, këtu-JA, për këtu etj.? Dëshmi e analfabetizmit që vjen prej mosleximeve qysh nga fëmijëria!

 4. Antonio says:

  Doli ky legen vemje komplet, e futen ne pune se do bente ndryshimin po ky ishte kamimaz polotik dhe filloj te denoncoj inskenimet qe j bente vete per sistemin e shendetesis qe e dime se njk eshte me k kire ne europe por dhe ashtu si e bente ky edhe per faktin se ishte vete drejtues skish kuptim KAMIMIKAXI

 5. iksi says:

  O zv. minister njejavoresh aq me fuket ke qendru ñe ate detyre paske aftesi te veçanta ti me bisedu me koronavirusin e te padka treguar qe 250 vete nga Shqiperia do mbys , hajde ish kuafer i larte hajde lumsi ne qe te kemi patur .

 6. altin says:

  Si ka mundesi qe i jepet akoma ze dhe hapesire ketij? Pse krijoni “pseudospecialiste”, ai eshte nje plehre qe ngeli duke dhene projeksione negative neper tv dhe fb. Ky “shkencetari” qe tha se do vihej ne sherbim te popullit ne keto dite te veshtira, por nuk vinte sepse ministre ishte nje “me plagjature”. Justifikimi me idiot qe mund te gjendet. E tani ben parashikime kasandrash. Turp me shume per gazetaret qe e intervistojne, TURP

 7. Ilir says:

  Te arrestohet direkt! Jemi ne gjendje te jashtezakonshme po apo jo?! Perhapja e panikut eshte TRADHETI, sabotim I punes kolosale te doktoreve e infermiereve qe jane ne vijen e pare te frontit.Ne rastin me te mire, kjo eshte mendjelehtesi, papergjegjshemri,por qe denohet per shkallen e demit kolosal qe provokon.

 8. timo says:

  Ky tipi ish (zv.min.i ar.)nuk është shumë i saktê sepse, në të vërtetë, kjo gjë do të ndodhë deri nê 18 prill ora 12, 38min e 25 sekonda. Tarallak.

 9. Zigur Qarri says:

  Pune shqupisash, ky eshte nje debil qe nuk e ka shokun.

 10. tit vlora says:

  Ore kush e beri Zv. Minister dhe titull qe i ngel tere jeten ketij?.. Kush? A mund ta thoni?

 11. bk says:

  Edhe sot e kesaj dite cuditem se si Edi Rama emeron Zv/Minister nje kalama, pa asnje pervoje pune, te paprovuar ne jete. Si mundet xhanen te emerohen ne poste te tilla njerez qe nuk u ka folur puna. Duhen patjeter te vendosen rregulla me ligj, si ne ushtri ku nuk behesh do kapiten pa qene me pare toger 2 vjet, keshtu edhe per gradat e tjera, nuk behesh dot Kolonel pa qendruar me pare 4 vjet nenkolonel etj. E njejta gje duhet sanksionuar me ligj edhe ne administraten shteterore. Kete tipin e kemi pershqesh edhe ne media te denuar te lexojme edhe idiotesite e tij, bilé duke i vene perpara titullin Ish-zvminister i arsimit.

 12. NjeQytetarOptimist says:

  Edhe ky kalama eshte mangut !!

 13. SKRAPARI says:

  Ky e gjen se eshte nga skrapari po termet kur do bjeri dhe sa viktima do jene .

 14. Shkenckari says:

  Te ishte aq i zgjuar nuk rrinte neper televizione, duke dhen intervista nga shtepia por ne laboratore duke dhen kontributin e tij. Shkenckari rradhes.

 15. ismail says:

  Ai nuk eshte kalama , por eshte kastravec vjeshte e bilbilush.

 16. Kalaja says:

  Ky karri mos ka lidhje gjaku me ate profesorin e cmendur Fuga?

 17. Ardian.Aulona says:

  Motren dhe gjithe librin e fisit ky ta kesh o ” akademik” k…..

 18. Ada says:

  Ky eshte nje debil total. Fatkeqesisht bota shkencore eshte e mbushur me medioker si ky gjithandej. Lepirja eshte aftesia e ketij.

 19. Gezim says:

  E ke llogarite edhe veten ne kete numer vdekjesh o gjithollogu yne. Sepse une e kam vendose me jetu o b..th
  Te ka hy vetja ne qejf
  Keshtu vazhdo deri me 18 Prrille se pas kesaj date paske vendose me shku tek te shumtit

 20. Loran shehu says:

  Ky kurva duket qe ne surrat car pedersti esht rrac e degjenerume po nga ke dal ti morr kelysh kurv

 21. Cuku says:

  Ore Fytyre e Salduar
  Ore Mut Muti
  Do Zoti nuk ka asnje viktime nga sot ne gjithe bote.
  Vetem ty te marte me vete qe sot or qen bir qeni.
  Nevojtore Publike

 22. Dodona mbi Tomorr says:

  Ky qe “zbuloi “plagjiaturat tashti zbuloi edhe qe do te “vdesin”tek ne 250 veta ,por fatkeqesia eshte se ky nuk do ti numeroi dot se do te jete nder te paret qe do te vdesin nga keta 250!

 23. TIRONA says:

  A nuk e kupton o gamor me shkolle?Mund te vdesin dhe me shume,kjo nuk varet nga goja?Por ,si mund te ta nxerre goja kete, o qelbanik sharlatan?Kjo eshte deshira jote,meqe ke hipur varken e Noes!
  Nuk e kupton qe po derdellit shume,dhe po na can mendere?Thyej zverkun haram,shkolla o ti fut ,
  O TI NXJERR MENTE!

 24. mik says:

  Sa shpejt manipulohen disa njerez nga gazetat tona !!
  Gazetat marrin nje pjese nga konteksti me qellim te provokojn turmen, e turma si pa kry qe asht shperthen n’orgaszem tu sha nanat e motrat e gjithkuj, a thu se edhe keto nuk i ka pjell nje nane.

 25. Ky eshte per ne psikiatri. Nje koke sa nje berthame thane nuk ka tru. I papergjegjshem, nuk mban përgjegjesi penale.

 26. MACOKU says:

  PO KY KOKRA BYTHQIMIT I DIKA TE GJITHA CESHT HOMO LEGEN NJERI YT TQIFSHA ROPT SE KSHU E DONI JU

 27. Genci says:

  Mund të jesh shkencëtar pa asnjë dyshim. Por ska asnjë dyshim se je njeri i keq, i degjeneruar, me delir të panevojshëm, hipokrit, me karakter të ulët, e në fund një shkencëtar që po pret të blihet nga prurësi më i parë, më fal pruresi i dytë. Po sikurse e dini besoj, një herë bie daci në kos. Krahas shkencës vazhdo me plagjaturat dhe në fakt mirë do bësh, por kaq dhe jo më tej, se dhe vaksinën e virusit të zbulosh nuk do ta dojë njeri nga ti.

 28. Babale says:

  Po ta shikosh nga forma e kokes, te krijohet pershtypja! Ky o eshte gjeni, ose eshte daun. T’me falin ata qe perendia u’a ka dhene kete sindrom, pasi ata me te vertet, jane njerzit me te mire e me te pafajshem ne bote dhe asnjehere nuk kane tentuar te behen gjeni, si puna e ketij qe po flasim.

 29. majda says:

  O zot deksh ti i pari,moster e pa meshirshme!

 30. Na myten says:

  Vdiq t’ia vari Rama dhe te beje pak lajm.
  Ky ben orgazem veçse kur del ne TV

 31. Prapashikusi says:

  Topit i paska rene puna perderisa ju le hapsire ketyre Nastradineve(Nostradameve) , ne kete situate njerzit kane nevoje per nje fiale te mire , per nje keshille , per nje ndihme , s’kane nevoje per “parashikime” alla Qimi , Like e te tjere mendjellinj si ky surrat h….ja.

 32. Ladi says:

  Budalla.Kjo eshte ne shqiperi.Nganjeher pushteti gjunjezohet nga llafazanet dhe arrin deri aty sa i jep post nje budallai.Dhe hajde tani degjo fallet e tij se sna mjaftonin fallet e fallxhores qe e kish sjell zoti ne shqiperi per te shpetuar fukarenjt nga Edi Rama.Tope strafulla

 33. Tim says:

  PANIKU KY ESHTE SE SKA BRIRE

 34. ppa says:

  Kjo deklarate ndoshta nuk duhej te behej. Por parashikimi i tij eshte i bazuar ne kritere statistikore dhe sipas ecurise ne vende te tjera edhe mund te vertetohet. Ne cdo rrethane ne jemi afer me Italine, madje per shume gjera jemi pas tyre. Ne na favorizoi karantimi i shpejte, e megjithate sipas analizes se shume kritereve statistikore, ky parashikim, eshte sipas meje , ashtu mos qofte, vetem parashikim. Ne na mbetet te ndjekim rregullat e vendosura per karantinimin, dhe me pas te djallosim kete profesorin.

 35. Gaspri says:

  Sa ı ngjet ky teveqelı atıj “Zogut te Tıranes” . Edhe ky duket sı moter por ı han mutın Zogut te Tıranes, Zogu ı varfer nuk flıste per vdekjet ımagjınarE, flıste per bucen, nuk donte gjera te keqıja, ndersa ky rrushı psa rrush, mendon te behet ı njohur per shkak te vdekjeve.
  Aman more Zot, sa byth…q..ra paskemı patur ne kete vend ?

 36. Niku says:

  Ca epidemiologu eshte ky mer se na fiket. Specializimin e ka per kardiologji. Me c’tager ja nxirrni surratin ne televizor? Ky s’e ka idene e modeleve epidemiologjike per te llogaritur sa do vdesin deri ne 18 prill (paska dhene dhe date te sakte se pas 18 prillit s’do kete me virus).

 37. Ari says:

  Te rrjedhur ju, te medias, te rrjedhur edhe ata qe merrni ne interviste

 38. mark says:

  spurdhjak gay
  nga eshte njehere se e degjeneroi faren

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *