Myslim Murrizi “thumbon” Ilir Metën: Mbledhjet online, show i radhës i të njejtëve aktorë të teatrit të përshtirë politik

Nga Myslim Murrizi

Keta kane 30 vjet qe mblidhen ne tavoline e fizikisht dhe vetem jane tallur e kane VJEDHUR SHQIPTARET

Tani duke qene larg njeri tjetrit dhe e shohin me ekran” besoj” qe do ta rregullojne

Këshilli i Sigurisë Kombëtare me Kushtetutë është si bashkimet profesionale dikur.

Neni 168 i Kushtetutes pika 3 shprehet qarte se :

Keshilli i Sigurise Kombetare eshte organ keshillues i Presidentit te Republikes.

Pra njelloj siç nje President tjeter emertoi nje strukture me “ veterane pensioniste” dhe i quajti “ keshilli i te urteve”

Por ndryshimi eshte se “keshilli i te urteve” nuk eshte cituar ne asnje nen te Kushtetutes

Ndersa Keshilli i jo te urteve por i hajduteve me emrin keshill i sigurise Kombetare, eshte sanksionuar ne Kushtetute( neni 168 pika 3)

Tani se çfare keshillash mund ti japin Presidentit per Pandemine dhe virusin convid-19 keta “ baballare” te MJEKESISE nuk besoj se ka Shqiptare ta dije

Por edhe se çfare keshille, keshillimore pret Presidenti nga keta 9 politikan ku asnjeri nuk eshte MJEK, vetem Presidenti mund ta dije.

1 ka mbaruar per gjuhe,1 ka mbaruar anglisht, 1 ka mbaruar ekonomik,1 ka mbaruar shkenca politike,1 ka mbaruar per kimi, 1 ka mbaruar juridikun, 1 ka mbaruar oficer dhe Rama me Bashen me shkolle te mesme se njeri ka marre diplome per zhgarravina, tjetri pas 12 viteve por “anonime” si jurist-perkthyes dhe te dy vijne me katapult nga emigrant ne France e Hollanden ene “lidera” per Shqiptaret

Nje gje nuk kam arritur ta kuptoj fare fare dhe ishalla mar ndonje shpjegim nga keshilli keshillimor i Presidentit:

Ky varianti qe: te shtune e te djele ne izolim TOTALdhe nga e hena gjer te premten bredhje tufa tufa ne çdo lokal, nuk e di se ku eshte kopjuar ose cili protokoll e ka????????

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Myslim Murrizi “thumbon” Ilir Metën: Mbledhjet online, show i radhës i të njejtëve aktorë të teatrit të përshtirë politik”

 1. kryeehajduti president jep show ,

  ti tregoj femijeve te tij se sa i zoti eshte

 2. Kozi nga Bubullima says:

  Ti Murriz,vertet e beson se je politikan????E imagjinon dot veten tende ne kohen e xhaxhit Enver?
  1- roje te stallat e kooperatives
  2-A,G,B,V, me te plotfuqishmin e zones
  3- karocjer me karon qe pastonte gropat e mutit. E shikon o murriz cte mira te ka sjell ty kjo dhjemokratia.

  1. Mahmutı says:

   Murrızın do e cojme perfaqsues te Shqıperıse ne Mekka te Arabıse Saudıte. Atje do u tregoje arabeve se sı gjyshı ı tıj ı kıshte futur ne gjak dashurıne per popujt arabe.

 3. Populli katunar says:

  Po ty nuk te moren si kryehajdut dhe KRYESPIUN qe je o kokerr b…qiri

 4. ta theme pa te keq says:

  O Murriz, more Murriz; Me tre morra ne kurriz; Nje te ha e nje te gris; Nje ne bythe te leviz. U bere bajat pavaresisht se presidenti e meriton, po ti çfare shkolle ke apo ate te Lenkes e Themies? Mos u ben aq banal se s’ka nevoje se ti je i tille! Me dukesh do besh shok ate gomarin e fshatareve te Beratit, Lefter Maliqin, se ai eshte fare, po fare ama. I shkreti parlament çfare ka mbledhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *