Nga prodhimi i uiskit tek ai i dezinfektantëve: Kompania e njohur ndryshon produket që prodhon

Ndërsa bota lufton me koronavirusinmungesat e dezinfektuesve po bëhen gjithnjë e  problem. Kjo po bën  disa kompani si një distileri e vogël  Folls Çërç të Virxhinias  gjejnë mënyra krijuese për  ndihmuarKorrespondenti Ozlem Tinaz i Zërit  Amerikës vizitoi objektin dhe përgatiti këtë raport.

Dezinfektuesi i duarve është një nga gjërat  amerikanët kanë blerë   shumti  nga shpërthimi i koronavirusitdhe  ka lënë bosh shumë rafte dyqanesh  produktit.

Për  përmbushur kërkesën disa sipërmarrës po bëjnë dezinfektues me përmbajtje  lartë alkooli.

Falls Church Distillery është një nga to biznese. I njohur për prodhimin e tij të uiskit, FC Distillery po merret tani me prodhimin e dezinfektuesve  duarve.

kemi kthyer fabrikën për prodhimin dezinfektantëve për duartËshtë i njëjti lloj procesi  kemi përdorur për uiskinalkooli është baza  ne përdorim për  bërë shumë nga produktet tona  tjera, thotë Michael Paluzzithemelues i kompanisë.

Por prodhimi varet nga qasja tek lënda e parë.

Tani,ne,jemi duke prodhuar rreth mijë litra dezinfektuesMund ta bënim lehtë  çdo ditë nëse do  mund  merrnim fur izime. Ne mund  marrim furnizime vetëm çdo dy a tre ditë sepse nuk ka shumë kamionë që punojnë … “, thotë Michael Paluzzi.

Punonjësit thonë se janë  kënaqur  po e ndryshojnë modelin e tyre  biznesit sepse ndihmon komunitetin dhe i mban ata  punësuar.

Shkova  Amazon thjesht për  parë çfarë mund  blije dhe duket se njerëzit po blejnë gjithçkakështu  është mirë  bëhesh një lloj ndihme për komunitetin dhe  kesh një punë faktndihem vërtet me fat tani, thotë Kallie Stavros.

Banorët vlerësojnë këtë përpjekje.

Kjo është një ide e shkëlqyer mbush një boshllëk  treg dhe bizneset e vogla po punojnë  bashku për ta bërë këtë, thotë Mattth Quinn.

Paluzzi thotë se është rëndësishme  rrisësh moralin e njerëzve dhe  mos përfitosh nga frika e tyre duke rritur çmimet.

“Çmimi është i rëndësishëm për ne. Ishte shumë e rëndësishme  mos rrisnim çmimetNjerëzit blejnë letër higjienike ose dezinfektues duarshdhe pastaj disa ngrejnë çmimet pa shkakKjo është pjesë e asaj  ne po luftojmë  mos ndodhë. Ne duam  plotësojmë kërkesat duke e mbajtur çmimin  arsyeshëmthotë Michael Paluzzi.

Stavros thotë se kjo qasje e re mund  zgjasë  shumë nga sa pritet.

Kjo do  na mbajë  zënë për një farë kohe, jam i sigurtPër sa kohë ka nevojë për dezinfektues duarsh, ka gjasa  shumë se për disa muaj; ne do  jemi këtu për  ndihmuar, thotë Kallie Stavros.

 gjithë po përpiqemi  bëjmë sa mundemi shohësh bizneset e vogla  ndihmojnë dhe  japin këto lloj shërbimesh është fantastike, thotë Matthew Quinn.

FCDistilleryaktualisht shet një shishe dezinfektuesi prej rreth 4 litrash për 29 dollarë  sipas pronarit Paluzzi është sa gjysma e çmimit  tregKompania premton gjithashtu  japë gati 5 mijë shishe  vogla falas.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *