Albin Kurti e kuptoi që s’mund të bënte shaka me Shtëpinë e Bardhë, ndaj hoqi dorë nga pushteti

Nga Arbana Xharra

Albin Kurti, nuk është që dy ditë në skenë politike, por që 20 vjet.

Ai, me dorën e tij e ka shkarkuar këtë Qeveri, duke e parë që në krye të saj duhet të bëhën kompromise, të cilat ai nuk ishte dhe nuk është ende i gatshëm t’i bëjë.

Albinin e ushqen populizmi, duartrokitjet e mases, ai mbijeton vetëm me diskursin e anti-krimit e anti-korrupsionit e me protesta në rrugë.

Albini e ka parë që në pushtet zbehet kjo “fuqi”.

Nisi me shkarkime, zvogëlime të pagave, i ka kursyer disa miliona të buxhetit të Kosovës, por e pa që kjo nuk mjafton.

E kuptoi që nuk mund të bësh shaka me Shtëpinë e Bardhë, prandaj zgjodhi të heq dorë nga pushteti!

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Albin Kurti e kuptoi që s’mund të bënte shaka me Shtëpinë e Bardhë, ndaj hoqi dorë nga pushteti”

 1. Sandri says:

  Mos harroni qe Albim Kurti eshte miku me i madh i Sali Betishes ose i “Doktor Vdekja”

  1. Flm says:

   Respekte z. Arbana.
   ###
   Doja te theksoja, qe keto qe ndodhin me Kosoven jan fiks pasojat e “dhurates se fitores (pamvaresis)” nga dikush tjeter qe tani duket qart sa leht i nenshtrohet.
   ###
   E kam thene shpesh dhe “fatkeqesisht” vertetohem, qe do te ishte shume me mire qe Kosova si pjese e Serbis te hynte ne BE, dhe automatikisht do te binin Kufinjt, me kriterin e shumices Kosova do te vetadministohej stabiliteti dhe perfitimet Kombetare, ekonomike, shoqerore do te ishin shume here me te medha.
   ###
   Disa do te thone qe nuk e linte Sllobodani hyrjen ne BE … gabim, se me presionin Europian per demilitarizim, reforma demokratike Europiane ne Serbi (me nje Rusi te dobesuar) dhe pa nderhyrjen e SHBA-s, Serbia bashke me Kosoven ne 2010 do te ishin pjese e BE-s, do ishte zgjidhja me e mencur, pa konflikte, gjakderdhje e viktima, nje zgjidhje qendrueshme dhe fitimtare.
   ###
   Do te ishte shume me mire se sa sot, qe Kosova ka pasiguri, trazira politike, ekonomike, shoqerore, Fetare (si provinc Turke qe eshte katandisur) … me nje Rusi te fuqishme, gllaberimi perseri nga Serbia eshte ceshtje kohe.
   ###
   Fajin e kane politikanet amatoresk, qe zgjodhen politiken “cawboy-se” Amerikane me UCK-era, provokime, dhune dhe konflikte dhe jo politiken e mencurin te Rugoves.

 2. Korçari says:

  Kush eshte kjo amatore qe kupton nje lesh? C na botoni lloj lloj te humburish o Tema?

 3. Fatjon says:

  Ik moj tru laraske!

  1. bujari says:

   Ku eshte ‘tru laraska’??? Cfare tha gabim??? Cfare po thua ti me ‘tru special,’ ? Jo me nivel te tille. Me nje shkrim te shkurter arrihet nje PIKE. Nuk eshte ‘analize …………’ Fundi 50 dite ! Kush u vra..e cfare u grabit.shkatrrua ….???? Ngadale o zoterinj!

 4. albanashkurta says:

  Nuk eshte politikan. Pike. E kollajte kur je ne opozite.

 5. dardan says:

  Po, e vertete. Tregoi se nuk ben per politikan, nuk eshte i afte per kompromise e pergjegjesi.
  Le te rri duke bere politike ne rruge tani ose ke kafja e lagjes vet.

 6. Forca Tifozet e Tirones dhe PartiSonYt says:

  Edhe ju Kosovaret copa hunjsh si ne Shqiptaret jeni , aha mendove se ishit me te ftoht po lenabrena na dolet

 7. QYTETARI says:

  Vetem shqiptaret nuk bejne dot shtet. As aq sa bejne fqinjet.

 8. astrit says:

  Ne qofte se Sh.B.A. e ka vene Kryeministrin Kurti perpara ultimatumit me neshkru ndarjen e Kosoves, atehere Albini eshte nje patriot i madh. Atdhei mbi gjithçka.Te shohim se se shpejti do hiqen petat e lakrorit dhe bashkepuntoret e Sh.B.A do na çfaqe lakuriq.

 9. Kosova si shtet me flamur te imponuar, me politike te diktuar, says:

  Iku Haradinaj me dinjitet, iku dhe Kurti pasi nuk shkeli dot mbi dinjitetin e tij! Usa & Perendimi duan nje kukull kryeminister te Kosoves qe ta bashkojne me kukullen tjeter H. Thaci e ti mbajne poshte tavolines ku ti urdherojne, detyrojne pastaj te flene ne nje krevat te madh me Vucicin qe nuk i njeh per shtet . Trysnia per heqjen e taksave per mallrat serbe kur Serbia nuk i njeh per shtet, tregon se sa eshte Kosova sot “shtet i pavarur”, por njekohesisht i tregon dhe kosovareve se sa pak miq ka ne ato qe i quan ‘Aleate’

 10. Ladi says:

  E sakte.
  E vertete.
  Nje manipulus.

 11. Gëzimi says:

  Jo nuk hoqqi dore! Ai nuk heq dore asnjehere! Dhe ai e di pse.
  Tani me, e dine nji pjese e mire edhe e ndjekesve te tije.
  Ai ka marre detyren prej udheheqesve te tije, te cilet jane ……. e di ai kush jane qe te dobesoje sa me shume qeshtjen shqiptare ne pergjithesi dhe ate kosovare ne veçanti. Duke u munduar te lodhe politiken e USA
  Kjo besoj se eshte edhe qesharake por edhe e pamundur
  Vocrraku Albin kunder shqiptareve dhe USA!!!!! Hahahaha!
  Amerika te njeh mire se kush je dhe çfare detyrash ogurzeza ke marre per siper me kry
  Hajt fare e keqe kadale kadale shko atje ku e ke venin. Ti e di besoj se ku e ke, atje ne nevojtoren e historise.
  Amerika din gjithçka per ty dhe per drejtuesit e tu. Din gjithçka rreth qellimeve te tua anti kombetare
  Mos te te rreje menja se ke me shpetu

  1. ashtu says:

   mjaft lehe si zagar o gezim. Mos bej si i zgjuar ketu. njeri kot

 12. specialisti says:

  Ai nuk hoqi dore nga pushteti. E hoqen. Partite, deputetet edhe te tij. Nuk luhet me SHBA-ne. Kete duhet ta kuptojne te gjithe politikanet, ne Shqiperi e Kosove.
  Albini nuk ishte politkan e udheheqes shteti. Ai eshte populist. Do shihni cfare do te beje ne parlament, kunder asaj qeverie qe do krijohet.
  Mustaf-Thac-Haradinaj etj

 13. Lisi says:

  MBYLLE ATE KAMARE MOJ PILIVESKE E QELBUR

 14. Deni says:

  Rrespekte per artikullin Albana XHarra , artikull i goditur dhe shum i vertet ne permbajtie , rrespekte per Albin Kurtin , ne SHQIPRI dhe KOSOV qeverit i vendos amerika , politikanet e ktyre dy vendeve jan gur shahu , fiton ai qe e shet me shpirt interesin komtar dhe qe ne vetvete nuk ka asnje moral.

 15. Deni says:

  Rrespekte per artikullin Albana XHarra , artikull i goditur dhe shum i vertet ne permbajtie , rrespekte per Albin Kurtin , ne SHQIPERI dhe KOSOV qeverit i vendos amerika , politikanet e ktyre dy vendeve jan gur shahu , fiton ai qe e shet me shpirt interesin komtar dhe qe ne vetvete nuk ka asnje moral.

 16. bujari says:

  Ku eshte ‘tru laraska’??? Cfare tha gabim??? Cfare po thua ti me ‘tru special,’ ? Jo me nivel te tille. Me nje shkrim te shkurter arrihet nje PIKE. Nuk eshte ‘analize …………’ Fundi 50 dite ! Kush u vra..e cfare u grabit.shkatrrua ….???? Ngadale o zoterinj!

 17. Piro says:

  FLM, akoma s’ke kuptuar se kosova shtet eshte fitore? Qenke idiot fare. Ruaj per vete ato mendime. Ngjarjet qe po ndodhin ne Kosove Jane probleme ne qeverisjeje. Se kosova nuk ka mentalitetin e as eksperiencen e duhur per qeverisje. As politikane nuk ka. Shiko kryeministrat, Haradinaj dhe Albinin.

 18. Timi says:

  Kam besim në Amerikën por nuk i besoj qeverisë Tramp me atë dylberin Grenell. Koha do ta vërtetojë së shpejti se Albini apo Thaçi kishin të drejtë. Për mendimin tim do ishte e udhës të shtyhet marrëveshja me Serbinë deri në fund të vitit. Nëse fiton Biden do ishte më mirë për ne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *