ANALIZA: A e shkarkoi Amerika, Albin Kurtin?

Kryeministri Albin Kurti është i bindur se si ai ashtu edhe qeveria e tij janë kthyer në “dëm kolaterial” për arritjen e marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë.

Duke e cilësuar veten si barrierën e fundit për shkëmbimin e territoreve mes Beogradit dhe Prishtinës, Kurti deklaroi se rrëzimi i tij ka ardhur për shkak të pazareve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me Serbinë. Këto pazare sipas tij, janë festuar me shampanjë  në Shtëpinë e Bardhë. Pak para se të hynte në historinë e Kosovës si kryeministri më jeteshkurtër, kreu i Vetëvendosjes, akuzoi në mënyrë të tërthortë SHBA-në së “kishte gisht” në rrëzimin e qeverisë së tij.

Sipas zotit Kurti, mocioni i mosbesimit ishte vepër e atyre që u takuan me të dërguarin Special të presidentit Trump, Richard Grenell.

“Unë po ua them hapur bindjen time nga ky bashkëpunim i deritanishëm, vendimarrjen për Kosovën e kanë ata që shkuan e takuan Grenell. Edhe unë e takoj Grenell, por nuk do të thotë të shtrihesh tek Grenell. Ata që e kanë takuar Grenell kanë marrë një fuqi që është reflektuar edhe në qeverinë time. Këtë problem që kam pasur në këto 50 ditë e kam edhe sot”, u shpreh kreu i Vetëvendosjes.

Sipas tij, arsyeja e shkarkimit është marrëveshja e ardhshme mes qeverisë së Kosovës, për të cilën, sic u shpreh Kurti, nuk do të nënshkruhej për sa kohë që të ishte ai kryeministër.

“Ky mocion mosbesimi synon ta lërë popullin pa qeveri, atë qeveri që ata e kanë votuar. Për bindjen time të fuqishme mocioni për të shkarkuar qeverinë nuk ka të bëjë as shkarkimin e ministrit Veliu e as me tërheqjen e trupave amerikane, por ka të bëjë asgjë më pak me një marrëveshje të gatshme për shkëmbim territorial midis Kosovës dhe Sebrisë, ky është motori që po e shkakton këtë nxitim në Kosovë”, tha Kurti. “Ky pazar presidencial kërkon rrëzimin e qeverisë, pazari me këtë qeveri ku jam unë nuk bëhet. Thaci provoi ta bëjë me gjendjen e jashtëzakonshme por nuk ia doli.”

Ashtu si ish-kryeministri Ramush Haradinaj, edhe Kurti është i bindur se marrëveshja “sekrete” e Thaçit dhe Aleksandër Vuçiçit ka të bëjë me territoret.

“Marrëveshjen sekrete Thaçi-Vuçiç unë nuk e kam, se është sekrete. Ama ka marrëveshje sekrete. Është gabim të shkohet në Shtëpinë e Bardhë në një tavolinë ku marrëveshja është e gatshme dhe nëse t’i nuk pajtohesh, shpallesh armik, dhe kështu dëmtohen marrëdhëniet me SHBA”, deklaroi ai.  Të gjithë e dimë shumë mirë sesi u festua në Uashington me Shampanjë shkëmbimi i territoreve, por ne e ndaluam. Çfarë duhet të ndodhë më.

Unë nuk kam frikën e kësaj karriges sime këtu. Sepse është populli ai që vendos. Por do ta shikoni shumë shpejt, se kërkohej gjendja e jashtëzakonshme, për ta bërë Thaçin të gjithëpushtetshëm. Po pse duhet gjithë ky pushtet? Ky është një puç. Dhe këtë puç, ne e pamë që në mbledhjen e këshillit të sigurimit. Keni për ta parë edhe ju vetë. Procesverbalet e mbledhjes do të dalin shumë shpejt’, tha kryeministri Kurti në parlament.

Ashtu si Haradinaj, edhe Kurti ka refuzuar të heqë plotësisht taksën ndaj importeve serbe, duke i cuar marrëdhëniet me SHBA-në në pikën më të ulët.  Richard Grenell dhe djali i presidentit amërikan Donald Trump kanë kërkuar tërheqjen e menjëhershme të taksës, duke e kërcënuar me anulimin  e investimeve ekonomike në Kosovë dhe prezencës ushtarake amerikane në Kosovë.

Ditën e djeshme, ambasadori Amerikan në Kosovë Philip Kosnet deklaroi se ishte i kënaqur që Kuvendi po mbante seancën për shkarkimin e tij.

“Jam i kënaqur të shoh që parlamenti do ta mbajë seancën mbi mocionin e votëbesimit. Siç i kam thënë kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që parlamenti dhe të gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, shkroi ambasadori Kosnett.

Ndërkohë gazeta amerikane Nju Jork Times shkruan se rrëzimi i Kurtit mund të ketë ardhur jo vetëm për mos heqjen e taksës ndaj Serbisë, por edhe sepse u përpoq të merrte drejtimin e dialogut Prishtinë-Beograd.

“Mes frikës se zoti Thaçi mund të ketë rënë dakord fshehurazi për ndarjen e ndonjë territori të Kosovës, Kurti pohoi të drejtën e tij kushtetuese për të udhëhequr negociatat në vend të Thacit dhe për të mbajtur tarifat si një mjet për të ruajtur presionin ndaj qeverisë së Serbisë”, shkruan gazeta.

“Ky qëndrim e vendosi zotin Kurti në konflikt të drejtpërdrejtë me zotin Thaçi dhe Richard Grenell. Për të detyruar zotin Kurti në heqjen e tarifave, Shtetet e Bashkuara ngrinë miliona dollarë në ndihmë të Kosovës. Donald Trump Jr., i cili nuk ka asnjë rol zyrtar në Administratën amerikane sugjeroi tërheqjen e ushtrisë amerikanë nga vendi. Këto komente i tmerruan kosovarët, të cilët e shohin një prani ushtarake amerikane si një garanci jetësore të sigurisë së vendit”, përfundon Nju Jork Times.

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “ANALIZA: A e shkarkoi Amerika, Albin Kurtin?”

 1. arriff says:

  Ky MOSTER nuk ka qene kure kryeminister de fakto . Ky IDJOT do hyje ne librin Gines si kryeministri me budalla ne historine njerezore , domethene ne 50 dite qeverisje te besh 50 gabime ???????????

 2. askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten......[PLATO] says:

  eshte fakt se ne cdo dyluftim ,perhere i gjati kristian cqyen kolotrypida-n e sunitit……………..allah uakbar!

  1. 400 vjet te shqeu kolotrypiden i shkurti sunit o plato. oh po edhe mamane.

  2. Edk says:

   Palikari si i gjati me gunga qe morren buzkuqet ne 1919-1922

  3. Edk says:

   Palikari harrove te gjatin me gunga qe morren buzkuqet ne 1919-1922

 3. Tanush says:

  u/artankastro13h

  Nje Analize e Imja se perse u tradhetua Kurti dhe Shqiptaret

  Me ne fund Amerikanet ( me sakte cifuteria nderkombetare qe kontrollon USA-an) e shkarkuan Kurtin me ane te zarave te tyre ne Kosove.

  Nuk ishte thjesht Mustafa , Dauti e Thaci.

  Keta nuk jane thjesht disa ish komuniste. Jane paria politike qe me mbeshtetje te elites qe drejton Ameriken, kane 20 vite ne pushtet.

  Jo me ndryshe se Berisha, Rama, Meta ne Shqiperi.

  Dhe jua them me garanci 100% se keto 30 vitet jane me te errtat ne historine e Shqiptareve.

  E kisha parashiku kete, qe ose nuk do behet kryeminister, ose do shkarkohet shpejt.

  Si ne cdo vend ku Amerikanet kane vene kembe dhe sundon ” demokracia perendimore” , cdo udheheqes qe eshte sovranist dhe jo bythlepires, shkarkohet.

  Ne rastin me te keq ju behet grush shteti ose vriten. Amerika ka bere 65 grushte shteti neper bote.

  Une si Shqiptar i Shqiperise ju them atyre te Dardanise, se duhet te filloni te jeni me sy celet dhe te mos besoni me ne iluzionin e perendimit dhe asaj cka perfaqeson Amerika.

  Pa ju fut analizes se cfare perfaqeson Amerika dhe Perendimi dhe cifutet qe drejtojne ato vende, nje gje eshte e sigurt, kjo elite ( sic e kam shpjeguar edhe me lart) vepron per interes.

  E di qe disa Kosovare ose shume shikojne me naivitet Ameriken si ndonje engjell qe ka te drejte per cdo gje , por Amerika nuk eshte konglomerati i rracave qe perbejne Ameriken ( ku 99% nuk e dine ku i bie Ballkani) por elita cifute qe e drejton.

  Mos harroni qe ne 1998 UCK u shpall.organizate terroriste dhe nderhyrja ne 1999 eshte bere specifikisht per interesa, dhe jo per demorkaci dhe as per miresi, nga nje shtet qe ka bere seri luftrash dhe miliona vdekje ne emer te demokracise ne Lindje te Mesme.

  ( Pa permend faktin qe Jugosllavia ishte aleat kyc i Amerike der e 1992, dhe ushtria qe perdori Millo bastardi kunder cdo kujt ne vitet 90 me qindra milione dollare amerikane u financu)

  Interesi ishte qe mbas kapjes ( dhe shkaterrimit te industrise dhe ushtrise ne Shqiperi) se Shqiperise nga Amerika ne 1992, tani ne 1999 krejtesisht Shqiptaret do futeshin nen tutelen e tyre dhe krijimi i bazes ushtarake te Bondstilit.

  Kaq e thjeshte eshte.

  Nese nuk e keni kuptu cfare eshte Amerika deri tani, mos e kuptofshi kurr.

  Hiqini keto iluzione , per te miren tone.

  Amerika dhe elita globaliste qe drejton perendimin nuk e ka fare problem me e mbush edhe krejt Shqiperine dhe Kosoven me aziatike dhe zezake, nese kesaj elite globaliste i konvenjon.

  A nuk e keni pare ende me syte e tuaj sesi ka degradu teresisht morali dhe familja shqiptare keto 30 vite ne Shqiperi dhe 20 vite ne Kosove? Sesi jane duke u zbraz trojet shqiptare teresisht?

  Sesi Shqiperia kishte gjithe ate ushtri dhe sot nuk e ka sepse Rajersoni Amerikan urdheroi Berishen ne 1994 per de militarizimin e Shqiperise???

  Sesi u shkaterrun 400 fabrika nga ” ceku i bardh” i propozuar nga Gramoz Pashko dhe Rajersoni ne 1992?

  Mbas Millo bastardit, mesa duket tashme Shqiptaret duhen cliruar nga pushtimi i klikes globaliste qe sundon mbi Amerike dhe Perendim, ndryshe nuk do jete e larget dita kur keni per me pa mulate per niper dhe mbesa.

  Menyra e vetme e vazhdimesise se kombit shqiptar, eshte qe te ndryshojne realiteti politik ne trojet Shqiptare dhe Albin Kurti ishte nje fillim i mbare.

  Por ne Shqiperi as kjo gje nuk vlen sepse duhet te fitosh me 70% parlamentin qe me pas te arrestosh gjithe kliken poltike dhe terroriste ne Shqiperi, qe me pas tju konfiskosh asetet dhe parate pa fund qe kane, qe me pas te rindertosh ekonomine dhe ushtrine e Shqiperise qe me pas Shqiperia te hyje edhe ne Kosove.

  Rasti i Kurtit e vertetoi.

  Une shpresoj qe Kurti te dale perseri ne Zgjedhje , sepse mbi 50% te votave i merr.

  Mos kini frike nga presioni amerikan per terheqje, sepse Kosoven e mbron me 10,000 ushtare.

  Me vjen me qesh me disa qe e cilesojne te ” fuqishme ” Servine, kur servet as 300 tanke sovjetike nuk i kane me 6 avione mig qe nuk funksionojne.

  1. B. Gruda says:

   Do ta kishte zili cdo antare i byrose politike ne cdo partie komuniste ,perfshire ppsh-ne ! Perralla me te bukura per rrezikun nga perendimit ka 31 vite qe nuk kam degjuar(as m.asllani) .. Per kete te falenderoj..! Cfare eshte e vertete sipas meje…jo per faj te perendimit–se fajtori kryesor udheheqes eshte qen plak qe vazhdon te lehe e te shqyej ku mundet.. shkaterrimi i shqiperise e prones shqiptareve.vjelljet ,grabitjet.vrasjet masive ne gerdec, ne mes te bulevardit,nga shik-u asgjesimet me ‘aksidente’, shitja e territorit etj ..etj..

  2. Shqiptar says:

   Bravo!
   Shume analize e sakte.

  3. Bureto says:

   @ Tanush! Pavaresisht se ç’ke tehene ne komentin tend, nga ty dua vetem nje pergjigje te sinqerte per pyetjen: A do ishte sot Kosova, pa SHBA, nje shtet i pavarur dhe si rrjedhim, a do kishte shansin Albin Kurti te behej ndonje dite kryeminister, qofte dhe i ish Krahines Socialiste të Kosoves, nen Serbi? Dhe pyetja e dyte: A je dakord ti me thenien e vjeter se, “Më mire mut se i vogel”? Kete te verteten e dyte, provoi ta sfumonte Enver Hoxha, por e pame se ku na çoi, dhe natyrisht e gjitha ajo, jo per parime marksiste-leniniste apo nacionalkomunizem, e blla blla bllai, por per pushtetin dhe bythen e vet. Shqiptaret kendej dhe andej kufirit, kudo qe jetojne kane patur dhe kane nevoje te jene te lire, te kene prosperitet ekonomik dhe shkalle-shkalle te fitojne dinjitetin e munguar në arenen nderkombetare. kjo dhe per shkak te varferise, por me shume edhe te politikave qe kane ndjekur ata qe kane vene ne krye, apo u kane shkuar pas, edhe kur ua kane futur. Ç’ta zgjasim, je besoj aq i zgjuar sa ta besh analizen edhe vete me te gjere, por duke u dhene me pare pergjigjen pyetjeve te mesiperme. Tung!

 4. Ndroqi says:

  Nuk e rrezoj Amerika, por vetvetja, donte ta bente pordhen me te madhe sec ishte. Mire me Ameriken, po me Edi Ramen pse e kruajti, cpune ka ai me Shqiperine, pse beri thirrje per pranveren shqiptare vitin e kaluar ne Tirane para studenteve protestues?!Pse e takon Sali Berishen sa here vete ne Tirane?! Albini eshte demagog, mashtrues, dhe mbi te gjitha i lig.

 5. patjeter says:

  naiv, medioker, driteshkurter, i mefsht, kokefort nga padituria , ja ky eshte albin kurti

 6. Trotski says:

  Nuk eshte rastesi qe ky Birbo lengezohet kunder SHBA-ve.Dhe kur ishte ne Opozite ,ne fjalimet e Tij nuk e permendte Kurre Ameriken.Amerika per Shqiptaret dhe Veçanerisht per Kosovaret eshte Mbeshtetja me kryesore dhe fale ndihmes se Saj ne kemi mbijetuar dhe kemi ecurine ekzistuese.Pavarsia e Kosoves eshte Dhurate nga SHBA dhe BE(kryesisht Anglia dhe Gjermania).Populli i Kosoves duhet te jete i ndergjegjshem dhe vigjilent kur te behen zgjedhjet e ardhshme .Te votoje per Njerzit e saj me te mire ,qe ta udheheqin ne rrugen e DUHUR

 7. cubi.matjan says:

  Kjo nuk eshte Analize. Dhe kete fakt e kuptojne fort mire ata qe jane mare apo meren me Analizat politike …. Ky shkrim eshte thjeshte: ai me tha, ata na thone, etj., citime enblock. Te gjithe kemi analizuar me mikroskop materiale, ne oren laboratorike – ne shkollen e mesme – te kimise apo fizikes, dhe dime se objekt i analize ishin, coprimi i materialit dhe evidentimi i gjendjes se te gjitha pjeseve perberese te materialit nepermjet: ballafaqimit, krahasimit, hamendesimit… perfindimit shkencor ejj., etj. Pra. Ky shkrim nuk eshte analize por, mesazh: kuptoje “si te duash ti lexues” doreheqjen e Kurtit, si dhe rolin e Fuqive te Medha ne kete proces delikat. Tung.

 8. ndrea says:

  O sa idjote qe ky komb, si ne Kosove dhe me Shqiperi ka politikane plera qe i kundervihen SHBA.
  Keta jane plera te kombit qe duhen ndeshkuar rende.
  Si kane fytyre keta ndyresir qe i kundervihen kombit nr. 1 ne bote qe tradicjonalisht kane mbrojtur Shqiperine, po kush e cliroi Kosoven mor ndyresira Ramush hajduti apo Albin hajvani, nqse nuk do kish nderhyre SHBA me Bill Klinto Kosova perjeteshisht do te mbetej e Serbise. Mos mirenjohja ju rente ne koke dhe ju shofte me gjith cfar keni se jeni rrace muti. Rrofte SHBA….. Poshte derrat e ndyre qe i kundervihen.

 9. andreas says:

  Po ik o Trotski na can bythen me gjith Ameriqine…dava legenash…

 10. Emigranti says:

  Jo ore Arif, nuk ka faj Kurti. Ishte fat per Kosoven qe kishte Kurtin kryeminister. Tradhetaret e Kosoves si puna e atij miut Mustafa e hoqen Kurtin me porosi nga Beogradi dhe te Grenellit. Eshte fare e qarte qe Trampi kerkon nje marveshje Kosove-Serbi te shpejte se e ka nje plus ne zgjedhjet e Nentorit. Shqiptareve nuk i kane munguar Esat pashet; keta nuk na kane lene te ecim perpara. Eshte per te ardhur keq. Populli do ta votoje prap Albin Kurtin me shume se green e pare dhe do ta hedhe ne kosh te plehrave Mustafe Toptanin.

 11. uskania says:

  Mirë ia bënë këtij komunisti demagog. Ku ishte ky në kohën e luftës? Kosova ende është një foshnje në duart e SHBA-së dhe ky teveqel i sulet Amerikës, NANËS së Kosovës. Shpik lloj-lloj teorishë konspirative kundër Thaçit, drejtuesit politik të UÇK-së. Çdo lloj marrëveshjeje që do të bëhet me Serbinë do të ketë garancinë amerikane dhe të BE-së dhe do të miratohet në Kuvendin e Kosovës.

 12. american dreams says:

  Kurti ashtu si Haradinaj para tij u larguan nga kryeminister se nuk i shtyu dot Amerika ne nje dialog qesharak me Serbine kur kjo Serbi nuk e njeh Koosoven (!)
  Fakti qe Amerika nuk i vendosi kusht Serbise njohjen e Kosoves per bisedimet Kosove-Serbi tregon se Amerika eshte faktori baze qe Kosova ka mbetur as shtet, as protektorat, as pavaresi, me nje flamur qesharak te imponuar e natyrshem dhe pa qeveri.

 13. Lanabregesi says:

  Albini per shqiptaret e Shqiperise eshte nje zero me xhufke,ose me sakte fytyra e islamistit Ysamedin Ferraj,Bojken Abazit,Sali Berishes dhe disa plehrave te tjere ne Tirane.Besoj se dhe Kosova e ka njohur tashme kete demagog dhe mashtrues.

 14. Drenicak says:

  Ky është një idiot një antiamerikan fanatik.
  Ju kujtohet Gaddafi, Sadami, Millosheviqi, edhe albini është i asaj kategorie por që ska fuqi.
  Çdo taksapagues amerikan ka kuntribut për shtetin e Kosovës së sa Albin lopa.
  A ju kujtohet kur për 78 dit bombardoi serbin për në shqiptarët ky qeni han m…

 15. Gëzimi says:

  U vertetua ajo qe une kam thene- ky eshte njeri jo i paster, per mos me thane se ky njeri eshre shum i piste.
  Pisllekun e tije edhe ne ikje e siper kerkon ta lere dejeve te gjakut te kosoves. Kerkon me doemos te vere shqiptaret perballe USA si kundershtare.
  E shikoni o njerez se sa i rrezikshem eshte ky njeri, ky shqiptare gjakprishur. Çorbaxhi i poshter. Helmin e marre nga çorba qe ka ngrene vete kerkon ta shperndaje gjate rruges se tije te ikjes. Ta shperndaje sa me shume qe te jete e mundur.
  Kurre nuk do te mundesh ta besh kete! Kurre mos shpreso se mundesh me bo nji gje te tille.
  Maska jote u hoç! Njerezit te pane! Dole atje ku te shohin te gjith

 16. Eduard says:

  ky beri thirrjen per Pranveren shqiptare kundra Rames hahhahah politikan naiv komplet katunar,zar i Sali Berishes

 17. Tironsi says:

  Vallahi kom qejf te shikoj shkrimet nje fare profesori prej Kosove ne universitetin e Durresit,Enver Bytyci,qe paguhet nga shteti shqiptar,dhe shane kryeministrin e saj nga megjezi ne darke.

 18. Nik says:

  Respekt Z. Kurti dhe Znj. Osmani, keta me mbeshtetesit e tyre jane akoma nje shprese per Kosoven. Me vjen keq qe ne Shqiperi nuk ka nje alternative por mbetet tek ajo bajate: Rama -Sali, Sali-Rama!

 19. krenar says:

  habitem me ca shqipetare qe i quajne patriot keta dardanet si kurti haradinaj harruat qe keta i vune flaken tiranes dhe donin te digjenin kuvendin me urdher te berishes dhe talibaneve te berishes e metes me shume i ka perkrahur rama neper evrope sesa keta veten e tyre kaq te paafte jane

 20. Era says:

  Po permend nje aksiome te vertetuar nga historia: ai komb qe nuk armatoset dhe nuk meson perdorimin e armeve,eshte i destinuar te zhduket.perse saliu e me radhe shkateroi forcen e armatosur ne shqiperi? Porosi e kujt ishte qe kete vend sot per 15 dite e pushton maqedonia? E ke vend; ate qe deri ne 97 ka qene forca me e armatosur e ballkanit. ?????

 21. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Komentuesi me lart ( TANUSHI ) mendoj dhe shpresoj qe e ka kuptuar thelbin, se si funksionon bota, ose me sakte hierarkia boterore.

  1.CIFUTET ME MBESHTETJEN E PSIKOPATEVE AMERIKANE
  2. BANKA BOTERORE
  3. FMN
  4. X
  5. Y
  6. Z
  7. SOROSI
  8.
  999999. SHQIPERIA DHE KOSOVA

  SA ME SHUME INDIVIDE SI ALBIN KURTI , AQ ME MIRE DO JETE BOTA.

 22. Tironsi says:

  Eh mer shqyptar prej Kosove,ju kam dit me te hapur,por fatkeqesisht ju qenkeni tribu,qenkemi mall ne shqipetaret ketej Drinit ne karahasim me ju,seicili rri ne frengjin e tij dhe nuk lu prej istikami.Albinin
  si gjenerat e re e ka kap deliri I madheshtise dhe aspiron liderin e shqipos ne Ballkan,po doli qe eshte nje koqe gomari qe nuk shikon me larg se hunda e tij.Driteshkurtesia dhe ligesija e cuan ne kete derexhe ate dhe Kosoven.

 23. Rrema says:

  Ky eshte një anti amerikan dhe mire e pesoi per cfare ka bere Amerika per kosoven
  Ky me 26perqind te votave qe fitoi në Kosovë i dukej vetja si jezu i shqiptarëve.

 24. Edk says:

  Me rrezimin e qeverise kurti amerika e ka kthyer kosoven ne nje geto te serbise duke i hequr te drejten e reciprocitetit kunderjt shkavellit

 25. katarakti says:

  Ka diçka tê thjeshte qê vetem budallenjte nuk e kuptojne. Deri mê tani Amerika ka pasur 45 presidente. Uillsoni, Klinton dhe Xhorxh Bush kane qene pro shqiptare. Amerika e Trumpit dhe Grenellit eshte një Amerike tjeter, me strategji dhe politike krejt te ndryshme. Neqoftese nuk kuptohet kaq pak gjë, nuk kuptohet asgje tjeter.

 26. Fadili says:

  Nuk kishte si ndodhte ndryshe. Rreziki i Kurtit me 82 vota kunder tij, tregon deshperimin dhe zhgenjimin e ketij rremuajaxhiu dhe inatçiu te keq. Ne shqiperi vetem Andi Bushati e kundershtoi ate vendim te mazhorances qe votoi kundra ketij dallkauki. Mendo qe bushati jone dhe buzhaka i kosoves, duan te bejne analistin ne politike, ku bushati jone dihet boterisht si nje specie mi, ku bir e nip komunistesh, sit ben demokratin ma shum se katoliku Papa. Buzhala i kosoves, njesoj me bushatin, si perdredhes dhe manipulator i vjeter per favorin e sejcilit qe atij i paguan shuma te majme, per dizinformim. Nuk bahet shteti me ksi mijsh, shteti bahet me shtetar, ku kosoves nuk i mungojn bij e bija me kulture europiana. Koha e bushatit dhe e buzhales ka kohe qe ka perendu, njerezit duan te shikojne perpara dhe jo mbrapa, siç bejne kto dy mijushet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *