Apeli i prokurorisë për “lobimin rus”, shtyhet vendimi për Lulzim Bashën. Koronavirusi “aleat” me kreun e PD

Shtyhet seanca për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm Arben Ristanit dhe financierin Ilir Dervishi në lidhje me çështjen e “lobimit rus” pasi Prokuroria ka vendosur të apelojë vendimin e Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen.

Kujtojmë se Gjykata e Tiranës në gjyqin paraprak që u zhvillua më 13 janar vendosi pushimin e çështjes së lobimit mirëpo prokuroria nuk ishte dakord dhe vendosi ta apelojë vendimin.

Sot Apeli i Tiranës vendosi ta shtynte seancën në pamundësi për ta zhvilluar.

Senaca gjyqësore u shty për 9 prill për shkak të situatës së krijuar prej koronavirus, që deri më tani në vendin tonë ka shënuar 6 viktima dhe ka infektuar 146 persona.

Kreu i PD, Lulzim Basha dhe dy zyrtarë të tjerë të PD, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi akuzohen për pastrim parash dhe falsifikim dokumentash, në lidhjen me financimet e lobimit rus për zgjedhjet e 2017.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Apeli i prokurorisë për “lobimin rus”, shtyhet vendimi për Lulzim Bashën. Koronavirusi “aleat” me kreun e PD”

 1. Shqiperia Etnike says:

  Shtet kurve, i korruptuar dhe qelbesire!
  Pse mor moterq… shkerdheni leket e shqiptareve te varfer, qe i keni varrosur edhe ne borxhe, per te ber teater me kete pedersatin e superkorruptuar qe shtryth loqet Sali pedofili?
  Jeni tju masakrosh te gjitheve pa meshire! I njejti mut si Sali kerma.

 2. KUTE KEPUTE says:

  Ky Luli I Rezikshem I kalon gjerat me
  Raporte me virus in
  Semundje e but

 3. Muca says:

  Po po sa me fat qenka ky basha

 4. Atdhetari says:

  Krimet dhe Korrupsionin e këtij Bandilli “Kryetar” (dhe Gjithë BANDITËVE të Pushtetit) janë të dukshme dhe të njohura nga opinioni dhe gjithë Populli Shqiptar. Por Shqipërisë ashtu si dhe në Shtetet e Vendeve të Treta (Afrikë, Azi etj.) u Mungon Drejtësia. Këtu është Faji dhe i Shteteve të Zhvilluara sepse për Interesat apo Arsyet e Shumta te Tyre i Mbrojnë MUGABET e PINOÇETËT në këto Shtete. Nuk ka Justifikim tjetër. Dhe Derisa nuk ka patur dhe nuk ka Drejtësi. Atëherë, Pse Ne duhet të Shpresojmë se do të këtë Gjykim të Drejtë ndaj Tij!? E kam Thënë e Stër’thënë SPAK në Shqip do të thotë A-SPAK (pra asnjë shpresë e ndryshim). Mini City “Dubai” Gjiri i Lalzit apo thënë Ndryshe “Ishulli i Diamantë” Aty është dhe e Shikon dhe Populli, Bota dhe A-SPAK dhe OFL!? Por ja që…. dhe që të Bëhet Reale Ëndrra dhe Shpresa e Shqiptarëve Realitet bë SPAK-un Real duhet të Jenë Brez i Ri me Energji dhe që Nuk do të Pyesin për Berishë, Nano, Metë & Kryemadhë, Ramë, Ruç, Dade, Angjeli, Malaj, Ahmetaj, Rul, Bode, Noka, Topalli & Co.!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *