FOTOT: Çfarë dreqin bëjnë këta njerëz?!

Ndërkohë që koronavirusi po bën kërdinë në Europë, duket se britanikët nuk janë të ndërgjegjshëm ende, për rrezikun që iu kanoset.

Dje, duke përfituar edhe nga koha e mirë, ata janë turrur parqeve, madje edhe në plazh, duke mos respektuar asnjë masë sigurie.

Madje, nëpër trene dhe metro, vazhdojnë të “ngjishen” sikur nuk ka ndodhur asgjë.

Kjo ka shkaktuar polemika të shumta në rrjet, për këtë sjellje të papërgjegjshme.

(TemA)

11 komente në “FOTOT: Çfarë dreqin bëjnë këta njerëz?!”

 1. rem says:

  anglezet jan mesuar te vdesin shpejt, kshuqe te vdekur jan edhe ne rruge.

 2. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Personat me te rrezikuar, jane ata, te grupit te gjakut A !
  Me te privilegjuarit ,ata te grupit 0.

  1. Tarasi says:

   Shumë mirë bëjnë… Do futen në kasolle edhe do hanë fasule gjithë frikë nga virusi?

 3. KORÇARI says:

  Ata s’kanë faj, qeveria e tyre ka vendosur që të përballojë epideminë me një metodë tjetër nga ajo e Europës.
  Gjithashtu dhe Suedia dhe Hollanda kanë vendosur të përballen me të njëjtën metodë si Anglia.
  Metoda “Imuniteti i Tufës” ka tjetër llogjikë nga metoda “Izolim” apo “Karantinë” si i thonë ndryshe izolimit.
  Tani nqs është metoda e duhur apo jo, këtë do ta vërtetojë koha.

  1. bujari says:

   E sakte ‘imuniteti i tufes’…te shpetojne kush mund te shpetojne…te vdesin jo me shume se rreth 20 000, …do ‘fatkeqesisht do humbim njerezit e dashur…..’ Shpresoj te kaloj me mire

 4. mik says:

  Fotot ne fakt kritikon njerezit e papergjegjshem kundrejt rrezikut te virusit.
  Po fotografi qe gazetat shfrytezojne fotot e tij, nuk ishte i rrezikuar ?

 5. anglezi says:

  Cmut keni me ne anglezët ju 200 mijë lekshat e meros
  ne nuk po merremi me ty ti cmut ke

  1. shoku says:

   Nuk e dija që anglezët e flasin kaq bukur shqipen!

 6. uskania says:

  Deri sa zgjedhin një kryeministër si lopçar, kështu do jenë.

 7. ? says:

  Po mire e bojne or taj, cdo njeri vdes nje dite, ca vdesin nga duhani, ca nga droga, ca nga kanceri, ca nga pleqeria, ca vdesin edhe nga budallalliku. E cfare ka per tu habit ketu?

 8. Tonny says:

  O ti anglezo, o pasardhesi I William Shakespeare, I mbretit Rikard apo Lord Bajronit. Boll na u hoqe
  me angles se anglezet o lopcar. Kok-tigan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *