FOTOT/ Gratë e “patriotëve”, e shoqja e Haradinajt mijëra euro vetëm për veshjen

Ndërsa dje diskutohej në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e Qeverisë së Albin Kurtit, rrjetet sociale dhe mediat zienin nga debati.

Mes të shigjetuarve ishte edhe Ramush Haradinaj, që bashkëpunoi për rrëzimin e Kurtit.

Në media kanë dalë edhe foto të gruas së tij, Anita, ose më saktë të veshjeve dhe aksesorëve të saj të shtrenjtë, që kushtojnë mijëra euro.

Debati vazhdon, ndërkohë që Haradinaj nga “patriot”, nga jo pak njerëz në Kosovë quhet thjesht një mercenar i paguar.

(TemA)

39 komente në “FOTOT/ Gratë e “patriotëve”, e shoqja e Haradinajt mijëra euro vetëm për veshjen”

 1. Koli says:

  Ca patriot i karit eshte Haradinaj patriot i rreme.Ai u shkrujt mercenar i Amerikes si puna e atyre qe Ameruka i mori mercenar per Isisin Patriotet qe luftuan per Kosove u kthyen neper shtepite e tyre kur mbaroj lufta duke nxjerre buken e gohes me djersen e ballit.Thaci Haradinaj Limaj ishin rrugacet e fshatit si ata halabaket qe dilnin ne Shqiperi ne 97 tu vjedh e grabit.

 2. agon says:

  Një popull shquhet për kë zgjedh si udhëheqës të tij … ne jemi shquar që gjithmonë kemi zgjedhur udhëheqës që nuk kanë ber interesat e kombit por të tjetër kujt …

 3. zhaku i pamposhtur says:

  Sa gjë e ulët që bëni propagandë. .media të ndyra që dinë të hedhin vetëm baltë dhe të njollosni ‘të rrezikshmit ‘…sa qesharake që ju paska bërë përshtypje fustani apo bizhuteritë e gruas së Ramushit dhe nuk ju bën përshtypje pasuria e edi ramës dhe e ilir metës apo ‘fondacioni’ i gruas së sali berishës ..turp media qesharake

 4. Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet says:

  Ju i doni grate e ketyre mashtrusbe,te varfra,pa brekse…
  Pse luftuan keta!!!!!
  Ja shikoni saliun me familjen e tij,ilirfloririn me kokmedhenjte qe festuan ditlindjen e kryehajdutit ilir,te vetem pa peshqeshet e hajduteve te leshelise….

  1. Piro says:

   Ilir, Ramushi nuk e ka cliru I vetem kosoven. Po ka luftu per kosoven duhet te mbetet luftetar edhe ne sjellje. Nese Jane te vertete ato qe thuhen, del se ai ka luftu per ta cliru, e pastaj per ta mjel kosoven.

 5. Amerikoni says:

  Mund te jesh i pasur dhe patriot. Problemi qendron tek niveli arsimor dhe tek burimi i pasurise. Krahasoni keta me Xhefersonin, Frenklinin e Uashingtonin, eterit themelues te Sh.B.A-ve.

  1. Bureto says:

   Abraham Linkoln, bënte fushatë për Senator. Arkëtarja e partisë në kontenë elektorale i dha 100 $. Bëhet fjalë për mesin e shek. 19-të dhe vlera e dollarit në atë periudhë ishte e madhe. Mbas një jave fushatë, ai i ktheu arkëtares 90$. Sir!-i tha ajo e habitur. Pse po i ktheni? Ato dollarë ishin për t’i prishur për nevojat tuaja? Epo zonjë, aq prisha-i tha Linkolni, ndaj të tjerat po i kthej se s’janë më të mijat! Ky ishte Linkolni i madh! Tani si thoni, krahasohet ndonjë nga këta tanët, këndej e andej kufirit, me 1/1000 e tij ?!?!?!…..

 6. Ton says:

  O njerez ai luftoi…rrezikoi dhe cliroi Kosoven por shefat tuaj ktu ne Shqiperi car m kane bere qe kane miliarda…..??? Turp qe merreni me Haradinajn……

  1. Ilir says:

   Po pra duket qe ka luftu per Kosove! AS NUK I HA PALLA FARE per Kosove ketyre LEGENAVE. Keta do ti sjelle ne terezi vetem USA, po shpresojme te iké ky Trump – i I ka… it,qe shkaterroi boten, jo mé Kosoven, e te vije nje president tjeter ne nentor.Eshte Duke bere qejf Putin dhe Kina, me kete K…r president. E shkerdh…en europen. Gati cdo gje po shkon ne interes te tyre. Perendim I asnjehere s’ka qene me I dobet dhe I percare sesa sot me Trapin president. Kosoven as e ka problem fare ta shese. Serbia po armatoset PERDITE… dhe ne themi ramushi e thaci patrioté… Pthuuuu katundare te trashe qe kane shit per interesa te bythes se vet cdo interes te popullit te Kosoves e te kombit. Kemi vetem nje shprese, zgjedhjet ne USA,Te hike ky kokekashta qe po tall trapin Putin dhe Kinezet me kete e me ne te gjithe.

  2. Lona says:

   Me ke luftoje me mizat apo me bubuzhelat e kosoves

  3. Genti says:

   Haradinaj i fali Malit te Zi 82 km katror per te siguruar 25 cm katror per bythen e vet (karrigen ne kryeministri).

 7. Eda says:

  Po nje drejtor ordiner ne Shqiperi ka pa fund….no me nje hero.Hallall to kete….

 8. shkurt2014 says:

  Sh ramush,se bashku me thacin e isen e tjerte si kta,sjane gje tjeter vetem bandite qe vrane e plackiten kosoven e kosovarte,pse kta plehra rrezuan qeverin qe ishte per te ardhmen e Kosoves.Se mendonin se se shpejti Z Albin Kurti do denonconte per vjedhjet e vrasjet e tyre qe kane bere ndaje populli kosoves.Pore mose te harrojne kta antishqiptare,se populli do ti ndeshkoje ne zgjedhjet e parakohshme qe do te mbahen se shpejti.kriminelte,komunistat e spiujte si kta te me sipermit skan Kombe,kta njohin parane e tradhtine.

 9. Dash Pacja says:

  Interesant eshte fakti se pothuaj te gjithe shpellaret kane te njejten menyre hecje, sikur kane nje tufe me lope perpara.

 10. Bureto says:

  Abraham Linkoln, bënte fushatë për Senator. Arkëtarja e partisë në kontenë elektorale i dha 100 $. Bëhet fjalë për mesin e shek. 19-të dhe vlera e dollarit në atë periudhë ishte e madhe. Mbas një jave fushatë, ai i ktheu arkëtares 90$. Sir!-i tha ajo e habitur. Pse po i ktheni? Ato dollarë ishin për t’i prishur për nevojat tuaja? Epo zonjë, aq prisha-i tha Linkolni, ndaj të tjerat po i kthej se s’janë më të mijat! Ky ishte Linkolni i madh, i cili u zgjodh dyhetë rradhazi President, edhe pse në të dytin, kur ai ishte president, Amerika ishtl përfshirë në luftën Veri-Jugë! Dhe vdiq i varfër, ndaj dhe respkti i amerikanëve për të, por edhe të tjerëve si Ai, është i jashtëzakonshëm i shprehur ky në vepra monumentale madështore si skulptura, piktura, shtatore, memoriale, muze etj etj. Tani si thoni, krahasohet ndonjë nga këta tanët, këndej e andej kufirit, me 1/1000 e tij ?!?!?!…..

 11. Zylo says:

  Ja dhe kacaket dolen.Pas nje lufte me ndihmen e NATOS hoqen Kosiven nga varesia e Serbise.Por deri ketu se vec mendjen per te vjedhur e kane qe nga i pari president Tgaci qe nuk la organe njerzore pa shitur dhe kera morrat e vegjel qe marin pushtet vetem per te vjedh pasurine e Kosoves.Nje zot e di se ke do vene tjeter per te vjedhur.

 12. KORAB says:

  PER KOLIN BOLIN E BOBOLET E TJERE PJERDHURINA QE NE KOHEN E LUFTES U FSHEHEN NE VEREN E GRAVE TE TYRE:PERSE KJO HISTERI PER ATA QE I KANE DHEN GJAK KOMBIT SHQIPTAR????NGA KETA KOLAT BOLAT E BOBOLAT KAM TAKUAR E PARE SHUME KETU NE BRUKSEL.JANE NGA KETA “TRIMAT”QE LOZIN SHAH E PRESIN TU JAPESH NJE KAFE.PER MUA RAMUSHI ME VELLEZERIT ESHTE ME SHUME SE HERO PER SHQIPTARINE.KETA PJERDHURINAT QE E SHAJNE MBAS PC JANE MORRA SERB E GREK JANE KETA MORRA MERCENAR NE SHERBIM TE UDB E ASFALIES GREKE.

  1. Ilir says:

   Je ne Bruxelles dhe shkruan ne kete menyre?! Leksioni nr 1. Te shkruash me germa kapitale (te medha te shtypit) eshte e barazvlefshme me ulerimen. Qe te pretendosh se kupton e di shume, pa ditur A b c-ne!?

  2. Korab gomari says:

   O korab o gomar laje ndonje makine i

 13. never forget says:

  Haradinaj eshte patriot, ka luftu per Kosoven ne lufte atje ne Kosove jo nga 15-katshi ne Tirane si Haqimja. Ka dhene deshmore per Kosoven fisi i tij. Ka bere politike vetem per interes te Kosoves dhe nuk i shkeli premtimet ndaj kosovareve per tu zhgerryer ne karrige pushteti. Keto i di gjithe Kosova dhe nuk ka balte nga Tirana ta baltosi dot. Do kujtohet gjithmone me respekt nga bashkqytetaret e tij si politikan konseguent ne interes te vendit jo legen qe mban pushtet me bythlepirje nderkombetaresh.

 14. Zigur Qarri says:

  Nese eshte pa autor,mbrapa qendron gebelsi endri fuga.Greket dhe serbet do t’ju kishin zili per kete helm qe leshoni kunder
  shqiptarizmit,o jashtqitje!Deri ku arritur militantizmi partiak,sa te peshtyje edhe mbi nje nga luftetaret legjendare per çlirimin
  e Kosoves!Ne s’kemi nevoje per armiq,sepse i kemi ne Qeveri,Qeveri qe ushqen edhe nje median qe te peshtyje dhe perbalti
  çdo vlere kombetare,sepse keshtu thote Partia,sepse keshtu urdheron Edvin D’Rama dhe Taulant Balla,qe thote se e para vjen
  Partia pastaj Shqiperia.Militantet e”rilindjes”do te cilesohen si antishqiptaret më te mëdhej të të gjitha kohrave ne historine
  kombit shqiptare.Nuk eshte çudi gjith ky promovim i shkedhatizmit dhe antivlerave,perderisa ne krye te “rilindjes”eshte nje drogaxhi,mashtrues,pa integritet moral dhe abuzues i ligjeve,qe thote se shqiptare patriot eshte vetem nje shqiptar i vdekur.

  1. Shqip says:

   O vellai I rakut, nuk ka nevoje me qene militant qe te kuptosh se ramushi thaci Isa e ca te tjere duhet t’i hiqen nga kembet Kosoves… Boll. Po keshtu edhe ca kokrra ne Shqiperi qe na jane ngjitur si M… enderi pas kepuces e spo na shqiten tash 30 vjet. Kjo vlen per te gjithe edhe per keta qe jane. Po shqiptari nuk e ka Haberin e demokracise, ndoshta nipat e tu do ta kuptojne nje dite, po ti dhe keta te tjeret, qe ai I gjati po mundohet t’ju mbaje mbyllur per t’ju shpetuar(!!!?), nuk keni me shume ne ate rradaken e shtrember, se trimat e haxhi qamilit 100 vjet me pare. Hajt ju befte mire virusi!

   1. Zigur Qarri says:

    Ik ore debil!

  2. Zigur palla says:

   O zigure palloshi kerkoje ca leke gomarit rambushe se ke lene prinderit rrugve o palle o debili lagjes

 15. xhela says:

  RAMUSH HARADINAJ ESHTE IDJOTI ME I MADH I KOMBIT, AI ESHTE NJE PERCARES I KOMBIT SHQIPETAR, GOMAR ME TE MADH ZOR SE E GJEN ESHTE TURP I SHQIPTARISE.

 16. greta says:

  Perse habiteni per veshjet e kesaj ” pjeshke “….!?
  Dihet dhe shihet qe Ramushi eshte nje antipatik qe me shume i ngjan gomarit por kjo ” pjeshka ” e ka mare per eurot qe ka….. Vetem nje aspekt shikoni Kosova eshte nje vend i varfer dhe keto plera bejne sikur jane zonja te para te SHBA, GJERMANI, FRANCE, etj. etj….

 17. AsTa1999 says:

  sështë për tu habitur, smund të presim më tepër prej njerëzve si ky. Mjerë kosova me kryetarë të tillë qeverie

 18. iliret says:

  Ramushit keto sulme nga kaqoli i surrelit me vile betoni nga njeri vesh i hyne e nga tjetri i dalin. Haradinaj veshi cizmet e derdhi gjak per vatan. Kete te vertet nuk e mohon dot njeri. Ne do bejme mire te shohim keta plehrat tane ne Tirane qe pervec babzise e tradhtise kombetare nuk njohin gje tjeter.

  1. Pejani says:

   Uuuuu paska luftuar rambushi po me ke luftoje me sorat o kaqole oh me fale luftoje me serbin rambushi trimi maleve o kari i shqiperise te fala nga peja

 19. lucia says:

  Ah moj Kosove e mjere sa shume gomere qe ke…. Dihet qe keta politikane kane elektorat prandaj them qe sa shume gomere qe ke.

 20. Alban Dega says:

  MESONI ABC TE POLITIKES !

  -Nje tragji- komedi ala shqiptare

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Termeti i “ Minishengenit” Ballkanik e kaloi me plan te dyte apo te trete e gati ne harrese termetin e 26 nentorit qe goditur Shqiperine.
  Krejt politika dhe mas media shqiptare brenda e jashte territoreve shqiptare u perqendrua tek “ tradhetia kombetare” e kryeministrit te Shqiperise Edi Rama se priti Vucicin ne Tirane, pse e quajti “ genjeshtar” kryeministrin e pavota te Kosoves Ramush Haradinaj si kur u zgjodh edhe tani pasi humbi ne zgjedhje.
  Si gjithenje, ne shqiptaret jemi mjeshtra per te zbuluar e shpifur e shpikur tradhetare, spiune, agjente aty ku nuk jane e per te ndjekur e duartrokitur ata qe vertete jane.
  Si perhera e kahera ne shqiptaret jemi profesora per te krijuar stuhi ne nje gote uje, po jo per te parandaluar pasojat qofte edhe te mini stuhive qysh para se te ndodhin!
  Si askush ne shqiptaret jemi termet ndjelles e termet krijues deri edhe me e ne filxhane kafeje por as kur bejme nje nevojtore e jo me shtepi e pállate shumekateshe me themele ne uje, rere apo kenete nuk na shkon mendja se ato mund te zhyten e te mbyten nga pesha e vet e aq me pak se mund te shemben nga termetet ne nje truall qe llogaritet si i treti ne Bote per rrezikun e tyre.
  Bile as atehere kur Nena Natyre ne Toke e Zoti ne qiell na paralajmeroi qysh mbi dy muaj para se termeti, termeku do te na termekete ( tundete e lekundete perseri cka mund te perseritet perseri e perseri )
  E pa llogaritur mire pasojat e renda te tij ne zemren e Shqiperise, pa u thare gjaku i viktimave e lotet ne syte e familjeve te tyre, ja ku na ra edhe termeti donkishotesk i politikes jo vetem ne trevat shqiptare ne Ballkan por edhe kudo ne Bote:
  – Shihni kryetradhetarin, armikun e kombit, Esat Pashane … e Shqiperise, Kosoves e kombit shqiptar Edi Ramen…
  – “E shiti Kosoven Edi Rama edhe me keq se Enver Hoxha” sikur Kosova te ishte nje shami duarsh a nje faculete ne xhepat e tyre, sikur ata ta kishin gjetur pjese te shtetit shqiptar e tua kishin marre serbet me lufte apo me tradheti…”
  Cmenduria nuk ka brire por brina e brinje thyen.
  Fatkeqesia me e madhe eshte kur kesaj histerie dhe donkishotizmit pa kufi i bashkohen edhe intelektuale e deri edhe Akademia e Shkencave dhe Arteveve te Kosoves per te mos folur per anuslistat dhe steranusmediat e oturakut mediatik dhe social te hapesirave shqiptare…
  Nese termeti i vertete i shkriu kufijt formale dhe bashkoi zemrat e shpirterat e shqiptareve kudo ne Bote, termeti, termeti ne kokat e cartuna te nacionalisteve folklorike per nje deklarate e vertete, por jo e menduar, peshuar dhe shprehur mire, jo ne vendin e kohen e duhur nga kryeministri shqiptar pati efektin e nje cunami fill pas tij.
  Hodhi nje i mencur nje gure ne lume dhe u sulen qindra mijera nacionaliste mendjecartur per ta nxjerre dhe po mbyten ne ujerat e turbullta te marrezise se vet, po mbyten nga dallget e stuhise qe krijuar prej vet atyre ne nje gote uje deri sa ta zbraze vet.
  Pse mendjecartun ose donkishote!?
  Sepse politika dhe diplomacia si pjese e saj jane shkence ne vete jo me ca dru e kopalla ne Sarajet e Gllogjanit apo kalate pa kala te Vicidolit apo Cepanit te Skraparit
  Para se te nxjerrin shpatat nga mylli kunder mizave ata se pari duhet te mesoje se cfare do te thote fjala politike, diplomaci !
  Duhet te mesojne A-ne e politikes!
  Politika eshte shkence!
  Politika eshte art! Eshte Arti i se pamundures qe e kthen ate ne te mundur!
  Diplomacia eshte pjese e saj qe ne vend te gjyleve te topave nxjerr pellumbat e paqes dhe petalet e luleve te miqesise dhe bashkepunimit midis paleve nderluftuese apo ne konflikt me njeri- tjetrin.
  Shkencat politike mesohen ne Universitetet me te shquara te Botes duke filluar nga Columbia University i Nju Jorkut e Harvardi i Masachusets, nga Oxfordi e Kembrixhi… e deri ne Beijing University e ne Wellington te Zelandes se Re… nga UNAM-i i Meksikes e deri ne Complutense te Madridit.
  Fqinjin, komshiun nuk e zgjedh dot asnje shtet e asnje popull dhe askush!
  Po me te duhet marre vesh, pra marreveshje, duhet te marrish e te japish, domethene marredhenie…
  Keto marredhenie e keto marreveshje jane jo vetem marrje por edhe dhenie.
  Per kete duhet njohur ABC e diplomacise, shkences se politikes se jashteme qe eshte njera nga dy shtyllat kryesore e politikes e nje shteti por edhe te marredhenieve midis njerezve.
  Nuk duhet harruar per asnje cast e ne asnje rrethane se marredheniet midis njerezve ne fund te fundit jane marredhenie interesi.
  Edhe nena qe eshte nene, edhe baba qe eshte babe, edhe motra e vellai, edhe fémija qe eshte femije e deri edhe midis kafsheve e duan me te mirin, me punetorin, me te mencurin,…. me te fortin!
  Ndaj mos te bejme heroin e nacionalistin pa breke ne prapanice e pa fuqine qe duhet ta kishim po te mos ishte politika e mbrapsht, korrupsioni, babezia e politikaneve dhe politikes se mbrapsht Shqiptare!
  Ne nuk merremi vesh por kacafytemi me njeri tjetrin e kerkojme marredhenie te mira me te tjeret!
  Ne kacafytemi me njeri-tjetrin e kerkojme miqesi e marreveshje me te tjeret!
  Ne jemi zezdita e njeri tjetrit dhe shteteve e popullit tone e kerkojme e bejme garipin e mesimdhenesin e te tjereve bejme shfaqje si Arusha Silva e Tahirit
  Te mesojme A-ne e politikes e diplomacise e pastaj te japim mesime politike efhe Botes.
  Aq me pak i lejohet cilitdo politikan shqiptar qofte ai Edi Rama apo Ramush Haradinaj, Hashim Thaci apo Ilir Meta, Sali Berisha apo Albin Kurti, Isa Mustafa api Lulush Bashici !

 21. feridi says:

  Cdo burre eshte i denje per gruan qe ka dhe cdo popull per liderin qe zgjedh….
  Kerkoni ate qe seshte , qe nuk ishte dhe nuk behet, kerkoni patriotizem nga cubat, hajnat ordiner te fshatrave dhe te metropoleve europjane.
  “Me lyp kos te gabeli” thenje nga rajoni i Rambo Haradinaj. Shteti nuk mbahet me mafioz, bandite, amoral, kurva ordinere te kamufluara si zonja te para, te dyta etj.

 22. Tarasi says:

  TE GJITHE DERRAT NJE TURI KANE…MOS U LODHNI KOT DUKE SHARE KETE APO DUKE MROJTUR ATE ….

 23. vlora.vlora says:

  eshte krye pith ,t ia futesh karrin ne goje se ,ramushit ja futi usa

 24. bey says:

  fshatare me lek…hidh para bajges siper sa te duash, prap ere do mbaje….

 25. Shqiptari says:

  Ku e dini ju se keto veshje i kushtojnè mijera euro spikeres se RTK-se ..?! Kjo e para. E dyta,pas familjes Jashari eshte familja Haradinaj qe e ka derdh gjakun lum. E treta,po te mos ishte Ramushi,Thaçi e Vuçiçi sa nuk e coptuan Kosoven. E katerta, nese Haradinaj ka abuzu me fondet publike te shkoj ne gjykate dhe te denohet. Cezarit ti japim ate qe eshte e Cezarit.

  1. Rambush karabushi says:

   Paska derdhur gjakun lume ahahahahhhhaaa nfaje ka ndryshuar deti ngjyre nga lumi eurove te rambum bumbushit .
   Sa loqe jane shqiptaret mor zot

 26. Shqiptari says:

  Or ti “karaburush”, a i kupton figurat apo ti yyyy. A pak të duket 3 vëllezër të vrarë për liri dhe vet Ramushi dhe Dauti trupin me plumba. Hajde hajvan hajde

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *