Mohoi që financohej nga Berisha dhe Meta, Çlirim Peka zbulon 8 intelektualët “milionerë” të Tiranës që sipas tij i japin paratë

Çlirim Peka reagoi ditën e sotme duke mohuar se merrte para nga Sali Berisha dhe Ilir Meta për portalin dhe televizionin ku siç raportohet deri më tani ka shpenzuar 1 milionë euro dhe paguan 70 gazetarë.

Peka tha se paratë i ka marrë nga një grup intelektualësh dhe gazetarësh. Por cilët janë këta intelektualë “milionerë” të pretenduar nga ai?

Themelues i këtij portal është Çlirim Peka, ndërsa intelektualët që sipas tij e financojnë janë Andi Bejtja, Artan Hoxha, Sokol Shameti, Klodian Tomorri, Bledi Kasmi, Brikena Kasmi, Lutfi Dervishi,  Armela Kromici.

Gazeta SHQIP ka zbuluar dokumentin e intelektualëve që financojnë portalin e Sali Berishës. Është absurde të mendosh se portali Syri është regjistruar si Organizatë Jofitimprurëse, me emrin “Qendra për Informim të Hapur” në datën 07.02.2017. Nga një vëzhgim i thjeshtë konstatohet se portali i Sali Berishës është krijuar shumë vite para regjistrimit në 2017. Pra, Syri ka punuar në të zezë dhe ka kryer evazion duke iu shmangur taksave, ndryshe nga sa pretendon në reagim.

Nëse i merr të gjithë bashkë këta, asnjëri prej tyre nuk ka mundësi të financojë as pagat e tyre, e jo më pagat e 70 gazetarëve dhe studio qindra mijëra euro.

Pra, këta janë “pronarët” e po të cilët kanë vendosur të investojnë disa milionë euro, për t’i dhuruar familjes Berisha, një televizion i cili “rastësisht” i ka studiot brenda pallatit të Monika Kryemadhit në Astir.

 

REMOTE_ADDR:[]

41 komente në “Mohoi që financohej nga Berisha dhe Meta, Çlirim Peka zbulon 8 intelektualët “milionerë” të Tiranës që sipas tij i japin paratë”

 1. Lona says:

  Andi BEJTJA financues ky moracak qe lahet nje here ne vite na doli milioner

  1. Gazetari says:

   Sokol Shameti, Blendi Kasmi cfare zhgenjimi. Keta financojne dhe shkrimet me nje etike skndaloze te kesaj “media” Skandal i madh cfare skuthash

   1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


    Vetëm një koment
    kam unë për Qim zgjyrën:
    Lëri gjithë të tjerat,
    bëj palestër ftyrën!
    .
    Për të ndrequr kokën
    si pjepër katror
    të paguj Nard Ndokën
    ka qenë tornitor.
    .
    Truni s’ka derman
    askush s’del garant
    t’i marrë zenit pare
    të boj nji transplant.
    .
    .
    .

   2. Alban Borshi says:

    regjistri dhe regjistrimi jane per OJF = Organizate JO Fitimprurese .

    Cim Peka & Co. sa fitojne

    (oh me falni, sa sakrifikojne per te mos fituar) ?

 2. Roland says:

  Ketij kurves i thone …” o i qim peka ” ne fafk duhet t thone ..o. Shkerdhyeri peka

  1. Zigur Qarri says:

   E ka “Qim Pak” emrin ai steroidi.

 3. ronny says:

  Pu pu po po,, hajde se kush e financoka kete shpelllar me tru me pak se nje milingone. Prandaj ky lloj televizioni pacavure eshte ky qe eshte e do jet po keshtu persa kohe ky shpellari dhe ata qe e financojne do vazhdojne te bejne kete qe bejne me mire,,, disinforminin e shqiptareve,,,

  cte them me,,

 4. rroku says:

  Cim shpellari eshte foleja e krimit por mos u beni merak se shum shpejte do te mari ate qe i takon si ai ashtu dhe kryehajduti Like floriri, krye krimineli Sali Berisha etj.

  1. KUTE KEPUTE says:

   Ky portal I com virusit duhet te mbyllet
   Ka qen gjithmon KUNDRA SHQIPERIS MASHTRUS GENJESHTAR LAPAQEN
   Te udhehequr NBA SALI VIRUSI dhe LIKE FLOLIRI
   MONA Basha

 5. NjeQytetarOptimist says:

  Drejtori ekzektuiv.. Leter zyrtare.. Nallbanet…

 6. 🖕🖕🖕 says:

  TUTO MUSKOLI , NJENTE ÇERVELO !!

 7. Drago Drago says:

  E di Sali Berisha qe ish zv. Ministrja Brikena Kasmi ka zene rrugen ne plazh. E ka mbyll me gardh bashke me ate zhulsin serb burrin e vet noter, ish keshilltar i bythes.
  Kjo eshte Brikena Kasmi, zaptuseeeeeeeeee.
  Hapeeeeee rrugeeeeeen o plereeeeeeeeeee.

  1. Prostituta Kombetare Sali says:

   E din Sali Berisha?!
   Pyetje apo pergjigje?!
   Doktor Mortja eshte mostra, te tjeret jane imitime!

 8. Bekimi says:

  Armela Kromiçi eshte nje lepirse e Argites.
  Aq e paafte eshte sa vetem plagjature ben.
  Sikurse edhe artikulli qe kishte me Argiten doli
  plagjature. Ne vend te saj duhet te ishte nje djale
  intiligjent si pedagog por mafia e fakultetit me
  Altin Sheganin nuk e miratuan kandidaturen e tij
  pasi duhet te emeronin kete lëtyrën pedagoge te
  brendshme. Pu pu pu pu pu pu
  Ju lutem per ta vertetuar merrni pjese ne nje
  seminar te saj. Pu pu pu pu pu pu

 9. Bekim says:

  Armela Krimiçi,
  Plagjatureeeeereeeree
  Lëtyrëëëëëë
  Pu pu pu pu pu

 10. Trotski says:

  Po Intelektuali Ylli Rakipi nuk ka dhene ndonje lek??? se ka fitue BOLL.

 11. Al says:

  E thjeshte te japin burimin e parave…..no me shume se 2 ore pune origjine.

  1. kaso says:

   Keshtu eshte kur nuk ka Shtet !!!

   1. Miku i Donald Lu says:

    Kaso vellai! Kjo eshte e gjitha. Po te kishte shtet nuk do kishim kaq shume gjiriza ne siperfaqe, qe po qelbin dynjane. Ne e dime se si ne Amerike psh, studiot e lobimit jane te detyruara te deklarojne dhe t’i mbrojne financimet qe marrin per llogari te te treteve. Ne ShBA, ne rasti I fundit te njohur per ne, studios Muzin ne aferen e 750.000$ me Bashen etj. i terguan dhembet, pavaresisht se drejtesia e shtetit tone e shkarkoi Bashen nga shkelja e ligjit shqiptar! Me qe permenda ligjin, ne nuk jemi pa to, bile ikemi shume te mira, por kush duhet t’i zabtoje? Pse behet gjithe kjo lufte gati 4 vjecare qe drejtesia te mos shkoje aty ku kerkohet, pra drejtesi e pavarur nga politika dhe dinjitoze? Ndaj dhe hajdutet tane, qysh nga presidente e ish presidente, kryeministra e ish kryeministra, ministra, deputete, kryetare bashkish, drejtore te agjensive dhe korporatave te medha shteterore livadhisin. Duhet “Revolucion” ne kuptimin e krijimit te nje situate te re mbytese per ndryshim radikal te kesaj situate. Dhe kjo do te beje ate qe ne duam dhe qe e ka emrin SHTET. Ç’jane Qimpekrat ne gjithe kete pisllek, nje glase zogu, apo nje ‘peshk’ i vogel, po te perifrazojme mataforen e ambasadorit Lu me ‘peshqit’ e medhenj, qe pritet te na i zeje rrjeta e drejtesise!!!…Me keqardhje!

 12. KUTE KEPUTE says:

  Ky portal I cim virusit duhet te mbyllet
  Ka qen gjithmon KUNDRA SHQIPERIS MASHTRUS GENJESHTAR LAPAQEN
  Te udhehequr NBA SALI VIRUSI dhe LIKE FLOLIRI
  MONA Basha kundershtaret e popullit

 13. Andrea says:

  malok i peshtire qe bije era dhi

 14. emigranti says:

  per mua nuk kane faje keta faj ka gjykata dhe prokuroria dhe kontrolli shtetit qe nuk i kontrollon, spaku cfare po ben keshtu qe keta lozin ping -pong

 15. Jorgaqi says:

  Cim Peka eshte mik i Fortlumit…Anastas prandaj me ngadale o njerez kur i jepni asaj goje vend e pa vend….dhe nje ze per te drejtat e vorio epirioteve ne Shqiperi te atyre te drejtave qe kerkon edhe Athina jone e lavdishme…ne perputhje me bashkangjitje e kesaj krahine Greqise se madherishme…

  1. Nuk e kane fajin ata says:

   O Qirje Jorgo, apo Zoti Çerçiz (turqisht), apo George, apo Giorgio, Jürgen, Yuri, Dorde, apo thjesht shqip Gjergj.
   Preferoj Gjergj, megjithese rrjedh nga te krishtere ortodoksë, prej me shume se nje mijë vjetësh.
   Qirjet e Greqise me gjithe Anastasin nuk kane vend me Shqiperi, ashtu siç nuk kane edhe arabët.
   Feja nuk tregon kombesi, dhe para se gjithash me jemi shqipetare.
   Besimet fetare na Jane imponuar nga pushtuesit. Nuk ka pse te jemi krenare si idiotë se jemi myslimanë, ortodoksë, apo katolikë. Asgje per t’u mburrur nuk ka tek feja.
   Prandaj ne se Anastasi na financoka edhe portalin Syri, kjo vetem tregon se kisha ortodokse merret me politike greke ne Shqiperi, kur duhet te jete plotesisht shqipetare dhe autoqefale.
   Nje shkak me shume per te urryer Sali Berishen si politikani qe shiti Kishen Ortodoksë Shqipetare tek Greqia. Maskara njeri, dhe kriminel i vendit te tij.
   Enver Hoxha ishte diktator, pir Shqiperine e beri shtet. Ndersa Sali Berisha e shkaterroi shtetin shqipëtar, sipas porosive te Serbise.

 16. Olimpia says:

  E thjeshte ,nje prokuror,mbi bazen e njoftimit duhet te beje nje hetim.Mjafton nje dite per zbulimin e se vertetes.Por reforma ne drejtesi nuk jep efekte sepse i gjithe sistemi eshte i korruptuar.Vetem me djem dhe vajza te rinj qe kane studjuar drejtesi mund te behej pastrim rrenjesor i drejtesise.Ne se ka nje gje qe duhet filluar nga zero,kjo eshte drejtesia.Do te mjaftonin pese vite keshilltare gjermane ,duke shpenzuar me pak do te arrihej pastrim i ploté.Dhe nje gjykates apo prokuror i ri nuk do te kishte frike nga gangsteret e politikes,te ekonomise dhe rruges.

 17. bamja says:

  Te hetohen te gjithe nga Lutfi Dervishi morracaku te andi Bejtja dhunues grash dhe te gjithe te tjeret. Ne thonim qe turpi i gazetarise eshte Ylli Ndroqi por keta qenkan me kerma se te gjithe. Fuksa te gjithe pushteteve dhe lepires te gjithe politikaneve

 18. Nik says:

  Kur u be dhe Qim Peka te “drejtoje” nje gazete dhe tv “demokracia” ka bere nje “mrekulli”! Nuk e di sa lexues dhe shikues kane por nuk mendoj se jane me shume nga “bordi” i mashtrimit.

 19. Alban says:

  jorgaqi na e merr i here ne goje ti bashke me Anastasin dhe vendin e ndyre te grekerve

 20. Nik says:

  Nuk urrej asnjè nè botè sepse jeta èshtè tepèr e shkurtèr por kam bindjen se i gjith sistemi èshtè i korruptuar dhe gazetat dhe tè ashtuquajturit gazetar janè ndar nè bazè tè bindjeve politike qè vetèm politik nuk bèhet por ç’vatje.Prokuroria nqse dèshiron tè zbavitet me kèta qarraman i mjaftojn pakè ditè mbi dokumentat dhe faturat dhe gjithçka pèrfundon me arrestime qè unè nuk i dèshiroj por ai sistem pèr tu shembur i duhet njè parti e re prej rinis studentore qè tè sjell ajrin dhe reforma tè reja ndryshe kèta zotèrinj i keni edhe 30 tè vjet ulur kèmbèkryq nè gazeta dhe televizione mafioze me plot kuptimin e fjalès dhe fjalèn e fundit e thotè gjykatèsi i cili nèpèrmjet magjistraturès dhe prokurorisè mbledh materiale dhe jep sentencèn morrave çorape grisur qè u pasuruan me pallate vila nga veriu nè jugè pa ju hyr asnjè gjèmb nè kèmbèt e pa lara.

 21. kasem dorraci says:

  Ky Cim Peka me shume mgjan si hajdut bagetish surrat i ndyre

 22. FORSTER says:

  Me respekt per fshatarin kollovar ne Kryeqytet me emrin Clirim-Sali -Peka.

 23. p says:

  PO MIR KTO BYTH QIMA QE FINANCOKAN KTE LEGENIN KU I GJETEN LEKET PRA ERDHI KOHA QE TA PAGOJN SA FRANGU PULEN MES TIRONES QIJANI ROPT KTYNE MASHTRUSVE QEVERIJA TI KONFISKOJ PASURIT TE GJITH KTYNE PER KTE EPIDEMI SEPSE KJO QUHET LUFT NE NJE PARAGRAF TE BANGES KUR KA LUFT OSE EPIDEMI SHTETI KA TE DREJT TJA KONFISKOJ PASURIN PER NDIHM

 24. Pelioni says:

  Të nderuar lexues ,sa për lekët ato i dinë më së miri të gjithë shqiptarët se të kujt janë. Janë lekët e shqiptareve që Sali Berisha i vodhi nëpërmjet piramidave më krye financire Suden me rezultatin përfundimtar mbi 3000 të vdekur në 97. Janë lekët eshqiptarve që S.B nepërmjet Shkëlzenit (se baxhanakun nuk e njifte),i vodhi në Gërdec.Rezultati 26 të vdkur
  Janë floriri i I Metës që vodhi në Krabë dhe që i bën hale dhe sashës macees më fatlumë në botë e jo më të mos i jap Ç im Pekës i cili ju shërben me përkushtim këtyre dy mostrave Sërbe të cilët kanë 30 vjet që nuk ngopen me gjak shqiptari.

 25. Lennard says:

  Paret e Gerdecit ,te CEZ ,te Argites,te Tenderave te fituara nga Zen Sy-Peshkaqeni e te tjera e te tjera,Harrova dhe Ndihmen e Like Hajdutit ,me floririn e vjedhur dhe Kllouni Bes kallaku po behet cope me ndihmue ,duke bere Palacon ne disa SHOW

 26. Dru me pre . says:

  Cudi , nje nga mediat me prestigjioze , I sponsorizuar nga intelektuale helitare, drejtohet nga nje intelektual i fushes te druvarise !

 27. ela says:

  Cfar do qe te besh ti or djal mbi supe ke vdekjen e goces se huj,qe e more ne qafe,zoti do kete koh te meret dhe me ty,Iliri ta kish regulluar apo ti Ilirit

 28. Zamiri says:

  Ketu mungon emri i fevziut, bushatit, eni vasilit, arjan çanit e disa te tjereve qe punojne per Moniken, por qe akoma jane ne dileme, ti bashkohen qim pekes?,,. Keto jane virusi qe kerkojne gjurulldi dhe destabilitet me mendjen qe te largohet vemendja nga poshtersite qe kane bere ne vite. Ilir Meta, ka kohe qe kerkon dhe investon me budallajin dhe me injorantin me te madh qimin, te beje nje televizion ku te godase ne ç’do kohe qeverine, duke çuar lubonjen zhulin e gjalle neper europe, te lutet qe shqiperia nuk e meriton hapjen e negociatave. Nuk eshte thjesht pun e lubonjes, ky eshte paguar nga Ilir dhe Mona meta dhe kokmadhi. Keta jane funderrinat qe punojne skutave.

 29. nikolla says:

  POMPSE MERRENI ME SHKERDHATA ORDINER

 30. Shqiperiaeshqiptareve says:

  Po mire keta intelektualet rrogetare nga i gjejne keto miliona

 31. SUN QI MA says:

  O Gopist i NSHRAK-ut
  Te Du Fort se i ke dhene Hakun
  Qim Koke-Tuli si Kotruve
  i ka hipe mbrapsh Magjarit
  I bie rreth e qark Pazarit
  Per te bere Opoziten
  Po do haje hunin ne Sume
  se nuk di tjeter Pune

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *