Nderron jete 85-vjeçarja, viktima e shtatë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila ka mbërritur gjatë pasdites në spitalin infektiv, në gjendje të rëndë. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për disa orë, 85-vjeçarja nuk arriti të mbijetojë. E moshuara vuante nga disa sëmundje kronike dhe u konfirmua me COVID-19 në spitalin Infektiv.

85-vjeçarja është viktima e shtatë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe i bën thirrje dhe një herë qytetarëve të jenë shumë të kujdesshëm në rast të shfaqjes së shenjave të sëmundjes dhe të telefonojnë menjëherë urgjencën kombëtare në numrin 127!

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Nderron jete 85-vjeçarja, viktima e shtatë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri”

  1. Demi says:

    U prehte ne paqe.

    Ngushellime familjes.

  2. TRAPI says:

    KORONA ESHTE VERTET PER TU SHQETESUSR POR JO PER TU TREMBUR,,,,7 VETA KANE VDEKUR??SA VRASJE BEHESHIN PERDITE SA AKSIDENTE ME VDEKJE PERDITE E KALOJNE MASEN E KORONES S PO DEGJOJME VRASJE TANI PLAKU APO PLAKA ..KUR VINTE DIMRI APO KUR BININ GJETHET DHE KUR CELNIN LULET PLEQTE I FSHINTE DHE RUHESHIN
    EDI THOTE IKI SI KRYEMINISTER KY FOL NE EMER TE KRISHTIT E MUHAMETIT TANI ….CFARE BEN NA ESHTE BERE ME KEQ SE BERISHA PERNATE NE TEL,NJE MANASTIRLIU QE S MERR VESH ,NJE PIPERO QE ESHTE DOWN QE I SHERBEN EDIT…PO ATO POLIC QE RUAJNE NUK PREKEN,KUR MJEKU KARANTINOHET??? ESHTE KULMI PRIT HAJER TI,,,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *