Portali i financuar nga familja Berisha-Meta, replikon me Blushin: Ne jemi një fondacion intelektualësh, që s’marrim para nga asnjë politikan

Portali që njihet publikisht se financohet nga Shkëlzen Berisha dhe që zyrat i ka tek pallati i Ilir Metës në “Astir”, i cili drejtohet nga Çlirim Peka, ka replikuar me Ben Blushin, pas një shkrimi të gazetës “Shqip”, mbi një lajm që ky portal kishte bërë për mbylljen e “Portokalli”.

Debati nuk ka ndonjë rëndësi, por interesant është fakti se për herë të parë, Çlirim Peka thotë se ky portal nuk financohet nga Sali Berisha dhe se ata nuk marrin para nga politikanët.

“E para, aty thuhet se portali financohet nga ish-kryeministri Sali Berisha. Fillimisht duhet të sqarojmë Ben Blushin se SYRI.net nuk është pronë e askujt, përveçse një fondacioni intelektualësh dhe gazetarësh të regjistruar dhe që financohet brenda të gjitha ligjeve dhe rregullave të këtij shteti, por që deri me sot nuk ka marrë asnje qindarkë nga asnjë politikan i këtij vendi.

Ndryshe nga Ben Blushi nuk kemi dëshirë të censurojmë askënd dhe për këtë aresye po ja kursejmë shpifësit gjykatën dhe po bëjmë atë që bën çdo media e lirë … sqarimin”, shkruan ky portal.

Atëherë me të drejtë lind pyetja, këta intelektualët dhe gazetarët që nuk marrin para nga askush, ku i gjetën paratë për të ngritur një TV të ri në pallatin e Ilir Metës, teksa raportohet se deri më tani kanë shpenzuar 1 milionë euro?

Kaq shumë para paskan intelektualët dhe gazetarët në Shqipëri?

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Portali i financuar nga familja Berisha-Meta, replikon me Blushin: Ne jemi një fondacion intelektualësh, që s’marrim para nga asnjë politikan”

 1. DY INJORANTET D
  DY SHKERDHATA
  DY FSHATAR MALOK ME KULTURE KERMASH ANADOLLAKE

  NJI MUT
  QE NA LA BOTA NE DERE
  QE ALA QELB DHE
  NE BEJME SEHIR
  DHE S’MARRIM MUNDIMIN TA FSHIJME PERGJITHMONE
  NGA SHTEPIA JONE E PERBASHKET SHQIPERI

  E PABESUSHME TE VUAJ NJI POPULL I TERE PER DY FUNDERINA E KERMA TE NJEREZIMIT SI KTA

  SALI MUTI PREESIDENT I HALESE NJEREZORE

 2. Kater snajper dhe une ne dritare do hapnim zjarr says:

  Po atehere nga i mer paret?na thuaj si i beni milionat,duke vjedhur apo nga tokat e xanuna apo gerdeci,apo rusi e serbi qe mbeshtet nipin e tij sypeshkaqen te birin e sllobodankes…
  Eh!sa keni vjedh,ju banda e saliut dhe ilirit

 3. h says:

  Fondacion Intelektualësh ???
  Fondacion Malokësh,deshët të thoshit ???

 4. Pedro i ri says:

  Pune Cecenesh.

 5. Agimi Diber says:

  Ky eshte portali i virusit qe po qarkullon dhe do te preke vetem keto dy familje me liber shtepie.

 6. o'berat s'pate fat says:

  Per ta saktesuar grup ” intelektuhalesh” nga Shqiperia dhe Kosova .Kater jane me te spikaturit: Qim Peka,Peka qim,Berat bukshkala,Bukshkala berat.

 7. Todi says:

  Kemi 30 vjet me këta kriminelë , vrasës , çdo ditë këta planifikojnë vjedhjet ,vrasjet , hapjen e një kanali tv etj…
  Sali sot Sali nesër …..
  Pa u dënuar ata që bënë fajdet ,1997 ,21 janari , Gërdeci , Kush e vrau Azem Hajdarin etj.

 8. ben says:

  Po ja edhe Tema
  Ka edhe televizion
  Edhe gazete
  Dhe nuk e ka financuar asnje politikan.
  Fakti qe Tema e ben , mund ta beje edhe syri.
  Apo po e beri tema nuk lejohet ta beje syri.
  E cpo degjojme.

 9. kULMI

  MUTI KA MARRE VERTETE RUGET E INSTITUCIONET E SHQIPERISE
  GJJTHCKA
  DHE MAJMUNET BEJNE INTELEKTUALIN E CORKUN SHQIPCARE
  HAHAHAHAH

 10. Raul says:

  Grupi i famshem i intelektualeve te Astirit ,Cim pordha, Mark muti , Zheji kokqeni, Fevzo kokeberdunga, Sonila surratplastikja, Eni vasiliqiu, Andi shpirtziu bushati, Nora bythderrja gjithollog’ja e leshitlikes, Nafije fallxhorja, Kejdi dhembcakallja, salianji homo, keta shpirtzinj nxjerrin vetem helm nga goja duke shpresuar te vijne ne pushtet ne kohe lufte kur gjitha bota eshte ngritur kunder salivirusit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *