Qendrimi për shkarkimin e Kurtit, Rudina Hajdari përgëzon Vjosa Osmanin: Kurajoze, fytyra e vërtetë e atyre që duan xhepat shfaqet këtej nga fshatet tona

Deputetja Rudina Hajdari e ka kthyer ditën e sotme vëmendjen nga Kosova, ku mbrëmjen e djeshme u rrëzua qeveria me një votim në Kuvend.

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani votoi kundër mocionit të iniciuar nga partia ku ajo bën pjesë dhe në favor të Albin Kurtit, duke thënë se ky votim rrezikon të përhapë një pandemi tjetër, përveç asaj të koronavirusit.

Ndërkohë, Hajdari përmes një postimi në rrjetet sociale përgëzon Osmanin dhe ironizon veprimet ekstreme të LDK-së dhe opozitës shqiptare.

“Përgëzova sot zj. Vjosa Osmani për qëndrimin e saj tepër kurajoz. Sa herë dalin në skenë “tradicionalistat” & “luajalistët” e partive këtej nga fshatet tona të kalbura nga korrupsioni, shfaqet fytyra e vërtetë e atyre që nuk e duan përparimin por vetëm xhepat e postet e tyre”, shkruan Hajdari.

Sakaq, kujtojmë se edhe deputetja e Parlamentit shqiptar i doli kundër opozitës, kur ajo dogji mandatet dhe qëndroi në Kuvend.
REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Qendrimi për shkarkimin e Kurtit, Rudina Hajdari përgëzon Vjosa Osmanin: Kurajoze, fytyra e vërtetë e atyre që duan xhepat shfaqet këtej nga fshatet tona”

 1. Lil Toronto says:

  Qe fjalim brilant. Do ishte mire qe Vjosa te shkeputej e te krijonte parti me vehte.

 2. Pjeteri says:

  Pash shpirtin e Azemit kush ta shkruajti?

  1. ben says:

   Pjeteri-kjo cika e Azemit eshte vertetimi me i mire i asaj fjales se vjeter qe thote:
   “prej ferres lind trendafili …”
   Qendrimet e zonjes Hajdari kane qene shume konseguente, te pakten qe nga koha kur ajo nuk pranoi te dorezonte mandatin e deputetit. Personalisht do te votoja per te pa asnje hezitim, pamvaresisht se ajo vjen nga nje parti qe per mua eshte teresisht antishqiptare dhe ku jane mbledhur te gjithe hajdutet dhe kriminelet ordinere, njesoj si mizat qe mblidhen perreth mutit.

 3. Hajdarizimi says:

  Flete kjo qe eshte krijese e spermes se te koruptuarit kriminelit hajdari dhe e vezes se te emes gjyqtare e koruptuar po ti beshe adn del 100 % e koruptuar ne qeliza kjo vemje

  1. B Gruda says:

   Nuk mban kush pergjegjesi, apo falenderime per veprimet e prinderve per mire a keq. Nqs nuk jeni; MOS U BENI PRIMITIV !

 4. Lanabregesi says:

  Bravo Rudina,dhe babai yt Azemi po te ishte gjalle me Albinin do ishte,si Vjosa,edhe babaj juaj shpirteror Saliu me Albinin eshte,ke pare qe Albini sa here vete ne Tirana kungohet te Saliu.Po duhet te dini qe nuk jemi ne 1992-1997 kur Saliu me babane tua j Azemin vrane prene dhe dogjen cdo gje,kane ndryshuar kohet,dhe shqiptaret e Kosoves duhet te nxjerin mesime nga ato qe na ndodhen neve ketej Drinit.

 5. Tironsi says:

  Ah,kjo po,si I tha Rames kjo injorante, “Nuk ngopesh duke takuar Angela Merkel” ,sikur Rama sa here e takonte i hante nje pjese,hajde budalle,hajde?!

 6. Atdhetari says:

  Jam i ” Detyruar” se sa herë shohë shkrime mbi Deklaratat e Tua apo Veprimtari si e Ashtuquajtura Deputetë duhet të të “Këshilloj”!? Ju në Ndërgjegje e Dini Fort mirë se Qenia e Juaj në Atë Detyrë Nuk është s’i Rezultat i Shkollimit, Aftësive, Nivelit apo Kulturës, përkundrazi këto të Siguroj se të Mungojnë (që nga të Folurit deri tek të Lexuarit etj.). Aq e Vërtet është kjo sa në Studiot Televizive kur je e Ftuar Moderatorët apo Gazetarët TË FALIN NË DEBATE!? Por, e Përsëris se je aty si Shpërblim nga Banda që Vrau Babain Tuaj. Mos të Flasim pastaj për Babain si Dëshmor (kjo është shumë qesharake edhe këtë Ti Znj. E Di!). Apo për Nënën që siç themi në Shqip: Shih e Shkruaj e më Thuaj! Pra Kokë e Këmbë “E KORRUPTUAR” me Vendim Qeverie!? Për Kujtesë Babai Yt ashtu si Udhëheqësi i Tij i PD-së Berisha ishin GOGOLAT dhe BANDITËT e Shqipërisë. Ndoshta dhe mund të kesh të drejtë. Se Shqipëria si një nga Vendet e Treta që është dhe ku bazë për tu Zgjedhur janë Fiset pra Tribalet. Atëhere, dhe Ti Znj. Nga Krahina e Juaj si Berisha, Meta & Co., mund ta fitosh vendin në ato lloj Parlamentesh por KURR, KURR dhe KURR atë të Parlamenteve të Vlerave Njerëzore!

 7. Orli says:

  E moj rudine! Kur flet dhe ti per xhepat i bie qe xhepistat jane lulet e ketij vendi! Ti moj analfabete je produkt i xhepistit azem e i garuzhdes fatmira,ti je rritur me parate e vjedhura nga mami e babi qe te dy me shume se ordinere,te pakten hesht…..

 8. taso kume says:

  Vellezerve tane te Kosoves mbahuni forte deri ne funde te Nendorit mbeshtetni VJOLLCEN DHE ALBININ po e doni KOSOVEN te pa ndare .Per sa i perket RUDINES , nga fera del dhe trendafili themi ne nga VLORA, Edi qe intrnetin e shfrytezojne dhe INJORANTET qe shajne por nuk do vene veshi eshte ne kuader te demokracise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *