Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo reagon për çeljen e negociatave me Shqipërinë: SHBA do të jetë partneri juaj në çdo hap

Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo ka reaguar pas çeljes së negociatave të Skqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në.

Sekretari Pompeo thotë se SHBA mirëpret vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me të dy vendet dhe i siguron ata që do të kenë mbështetjen dhe partneritetin e SHBA-ve në çdo hap.

“Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë partneri juaj në çdo hap që do hidhni”, shkkruan Pompeo, në Twitter.

 

 

5 komente në “Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo reagon për çeljen e negociatave me Shqipërinë: SHBA do të jetë partneri juaj në çdo hap”

 1. Eri says:

  Ju amerikanet perkrahet agjentin e Udb Sali Berishen 20 e kusur vjet te rrinte ne pushtet me vota te vjedhura deri sa e shkaterroi vendin.Thuajeni publikisht qe keni gabuar qe shqipetaret te bejne sikur besojne se ju e keni dhjere fare muhabetin me vendin tone me perkrahjet qe u keni dhene horrave.

 2. Kim été says:

  Ne ka 30 vite që kërkojm hapjen e negociatave ndërsa Gjermania para disa ditëve kërkoi 1100 miliard USD për ekonomin e saj ndaj me këtë hap, na hedh hi syve.

 3. Bekim Peja says:

  SHBA-të janë te vetmit përkrahës të Shqipërisë e shqiptarëve kudo që janë, por kemi disa klysha të shitur (të përkrahur nga,, qorrat”) që rrezikojnë ket mardhenje.
  Klyshat e shitur flasin me konspiracione, ndërsa idiotet besojnë por..et e tyre, siç fol ai paranoid Shizophreni nga Kosova.
  Thank You U.S.A.

 4. Hani says:

  do sjelle te tjere muhaxhedine ne Shqiperi? Amerikanet nuk cajne koke per shqiptaret por per interesat e veta.

 5. dashi says:

  GOD BLESS THE UNITED STATES OF AMERICA 🇺🇸
  Fuck Europe !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *