Stop linçimit të ambasadorit Kosnett

Nga Arbana Xharra

Që nga deklarata e tij pro mocionit të votëbesimit në Kuvend ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett është bërë shënjestër e një sulmi masiv primitiv në Twitter.

Fjalori që përdoret ndaj tij, fyerjet, kërcënimet janë më të ultat që mbahen mbend ndaj ndonjë diplomati të huaj. Të jemi të sigurt se një fjalor të tillë brutal nuk e kemi lexuar as kundër Millosheviqit e lere më Vuçiçit. 

Partitë kundër qëndrimit amerikan duhet (edhe unë nuk isha për rrëzimin e qeverisë) të kthejnë në kotec fallangat e tyre primitive që mos helmojnë opinionin me këtë retorike talibane, anti-amerikane, ksenofobe, fyese. 

Poshtërimi brutal i ambasadorit Kosnett është poshtërim i SHBA-ve dhe njëkohësisht shumicës absolute të popullit të Kosovës dhe lirisë së tij.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Stop linçimit të ambasadorit Kosnett”

 1. sunitet nuk bejne shtet,lloji i kafshes......... says:

  pafytyresi sunitash,varu kkkkkkkkkkkk………….

  1. undefined says:

   Hahahahaha….harrove o bithe-cpuar..kur zhabzinjt e Anadollit dhe arvanitasit injorante e te pabese hidhnin molotov ne Ambasadat e SHBA dhe BRITANISE me keq se pic derrat e Saliut ne Qershore ne Tirane…..sepse i urrenin keto vende…dhe vazhdojn ti urrejn akoma….he se harrova a i “vaditet” rruget e bordellos me “ujin e bekuar” qe te iki corona….hahahahahahaha a ju shkerdhefsha IQ o popull rrote kkkk….o psikopatet e Planetit….

   1. Lani says:

    Arvanitasve tu rrush ate!

 2. skelari says:

  Dakord jam, me këtë siklet që tregon për komentet që ka marrë ky ambasador, por mos harro se shkaktari kryesor i kësaj është vetë ambasadori, me atë koment të papërshtatshëm dhe besoj të panevojshëm për seancën parlamentare. Këto muaj politika amerikane është sjellë në mënyrë tërësisht kolonialiste e arrogante (deri në nivele fëmijënore) me të zgjedhurit kryesorë në Kosovë.
  Ka një mospërputhje të dukshme në ngjyrosjen që i bëhet Trump-it në këtë gazetë:
  – kur flitet për aktivitetin e tij në përgjithësi nuk fshihet mosaprovimi apo ironia (me të drejtë, se ai është presidenti më kar që kemi parë në USA)
  – kur flitet për sjelljen e tij në Kosovë ai trajtohet çuditërisht si figurë pozitive e me autoritet moral të padiskutueshëm…
  Unë nuk jam naiv që të mos di se si u çlirua e si është pavarësuar Kosova, por edhe si idiotë nuk flasim dot.

 3. Dajti says:

  Kur ne shqiptaret e Shqiperise shkruajme se Albini eshte rrezik kombetar,ju matan kufirit nuk I besoni.Ne I dallojme keta tipa se e kemi patur nje te till,Sali Berishen.Vellezer kosovar,besojeni,Albini dhe Saliu ngjajne si dy pike uji me njeri tjetrin,demagog,mashtrues denigrues,dhe mbi te gjitha maskarenj.

 4. Tanush says:

  Kjo baxhella e mori statusin e azilit politik ne Amerike me trillimin se j rrezikohej jeta ne Kosove.

  E vetmja gje qe ka bere kjo ne pseudo “shkrimet” e saj eshte :

  1) Lepij bythen Amerkes dhe cifuteve ne cdo gje, edhe vaginen e saj te shemtut e jep.

  2) Shaj Turqine dhe Erdoganin ne cdo gje.

  Ne kete rast eshte duke lepire Amerikanet sic ben gjithmone duke tradhetu sovranitetin e Shqiptareve.

 5. Ndroqi says:

  Albini I ka shpall lufte imperializmit amerikan,sidoqofte Enver Hoxhen nuk e arrin dot,ai luftoj me dy supetfuqi,Ameriken dhe BRSS-en,dhe ne se Enveri fitoj lesht e Currit,ky do fitoj lesht e karit.

  1. Liri says:

   Nuk mund te lejohet Kosova te bjere ne duar te talebaneve. Pergezoj forcat demokratike te Kosoves dhe te derguarit e ShBA_se. Si Rambuje. I takon Serbise tani te terhiqet

 6. Tripoli says:

  Ku ta kete! Kaq nuk eshte keq se ka edhe Tripoli, por nuk ja bejne shqiptaret!

 7. Ndroqi says:

  Eh mer Albin,I nderseve naziskinet e ww-es kunder ambasadorit amerikan,kujton se je ne vitet njezet dhe kopjon Musolinin,harron qe jemi ne shekullin e 21,si e ke nise do perfundosh me burg.

 8. lancoj apo lincoj tradicion, dilitoj, aksesoj, oj oj oj says:

  e kur përdorin edhe shpellarët fjalën
  lincim
  më përpara kur “lincoheshin” njerëzit si quhej apo nuk ndodhte ky fenomen!

 9. lancoj apo lincoj tradicion, dilitoj, aksesoj, oj oj oj says:

  e kur përdorin edhe shpellarët fjalën
  lincim
  më përpara kur “lincoheshin” njerëzit si quhej apo nuk ndodhte ky fenomen!
  ka edhe emrin albana kjo shpellarja

 10. NNP says:

  ALBINI DUHET SHPALUR NDERI I KOMBIT

 11. Niku says:

  Po mire ja bejne pleres a ishte e nevojshme qe ne kete kohe krize te behej mocion kundra qeverise ca e kane me aq ngutete shkatkonin Kurtin sprisnin dot dhe nje apo dy muaj…. Amerika e tramp me politiken e jashme po bene si forte me kosoven se korese se veriut e iranit po iruajne trapin… Po kapen me te doptit… Pse ambasadoret Jane ata qe duhet te vendosin kushe duhet te qeverisi e kushe duhet te hiqet… E patè fundin e grenell ne gjermani qe po bente si i forte si ambasadore…. Turpe tju vije qe mbeshtesni kete politik anti kombtare… Pse na ndihmuan nje here e do i mbajne amerikanet ter jeten mbi kuris… Jane vete ata qe me keto politika po krijojne anti amerikanizem… Per interesat e amerikes kujte si kane vene sanksione e taksa 100 qinde perqinde… Kurse kosova ska te drejte ti veje e mbaje per interesat e saje e kujte serbise qe i ka vrare masakruar perdhunuar vjedhur e coptuar trojet shqiptare…. Po kesaje i thone beje si them une e mos bej si beje une… Turpe tju vije gazetar plera e te shitur… Shko beje ndonje g…. Ambasadorit mbase ja lehtesone ofendimet dhe stresin bunder….

 12. minoritari €300 evro says:

  Kisha nje pyetje per mbeshtetsit e pakices minoritare me ne krye janullen kur do hedhin uj neper rrug te vrasin virusin se vetem grekt e lasht e paskan kuren duhet te jen priftrinj grek jo shqiptar te hedhin uj ne halen e ashtequajtur gerrqin e lasht Janulla o palikari duhet hedhur uji ne gerrqi te shpetoin te gjitha koloqithjat greke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *