VIDEO/ Ju kërkua një recitim sensibilizues për koronavirusin, Neritan Liçaj sulmon ministren e Kulturës: Duhet të më kërkosh falje mua, s’e mua nuk më urdhëron njeri

Ashtu si gjithë aktorëve të tjerë të Teatrit Kombëtar, edhe aktorit Neritan Liçaj ju kërkua të recitojë një poezi sensibilizuese për situatën e shkaktuar nga Covid 19.

Artisti, ka zgjedhur që përgjigjen ta përcjellë me një video nga divani i shtëpisë ku sulmon ministren e Kulturës Elva Margariti.

Ai thotë se nuk merr urdhëra nga askush dhe se ajo duhet t’i kërkojë falje. Madje ai shton edhe se duhet të dorëhiqet.

Në thirrjen e parë, aktorëve i drejtohet ky mesazh:

“Përshëndetje,

Duke ju uruar shëndet të mirë në familjen tuaj,ju bej me dije se trupa artistike e TK do te perfshihet ne nje angazhim kulturor online, gjate karantines per COVID-19.

Veprimtaria e TK zbret nga Skena e ArTurbina dhe vjen ne shtepite tuaja.👏Per kete eshte e domosdoshme që aktorët e Teatrit Kombëtar, brenda ditës së premte duhet të regjistrojnë një video nga nje kend i pershtatshem i shtepise tyre, e cila të permbaje poezi, nje tregim te shkurter apo nje monolog sipas zgjedhjes se vete aktorit. Kerkohet qe cilesia e imazhit te jete sa me e mire e mundshme.

Pas regjistrimit video të dërgohet në adresën elektronike [email protected] ose në Whatsapp në numrin 069 678 0787. Ju lutem konfirmoni marrjen e këtij njoftimi të rëndesishëm, per çdo sqarim më telefononi, flm Luli Doko TK”, shkruhet në mesazhin drejtuar aktorëve.

Pas refuzimit, ndaj Liçajt dërgohet një mesazh i dytë:

“Pershendetje z. Liçaj!

Ne vijim te punes per te realizuar projektin me te ri, i cili do te zhvillohet online ne FB e Teatrit Kombetar duke nisur nga data 1 prill 2020, u kerkua nga ju dhe gjithe aktoret e brendshem te teatrit qe te pergatitni nje video nga shtepia, e cila te permbaje nje poezi, tregim te shkurter apo monolog.

Gjithashtu ne permbajtje te mesazhit te derguar citohet jo pa qellim “Veprimtaria e TK zbret nga Skena e ArTurbina dhe vjen ne shtepite tuaja” per te njoftuar njekohesisht se puna ne Teatrin Kombetar vazhdon, por ne kushtet e karantines per COVID-19.

Ne pergjigje te kesaj, ju derguat ne institucion nje video me imaxhin tuaj por qe nuk ka lidhje me angazhimin e TK ne kete projekt. 

Me materialin e derguar ne TK, ju nuk keni realizuar detyren e ngarkuar, duke shkelur njekohesisht normat e etikes ne pune. 

Teatri Kombetar harton programe pune te qarta edhe ne Gjendje te Fatkeqesise Natyrore siç jemi, duke kerkuar nga çdo punonjes angazhim maksimal dhe duke zbatuar disiplinen ne pune”, kërkohet ndaj Liçajt.

REMOTE_ADDR:[]

45 komente në “VIDEO/ Ju kërkua një recitim sensibilizues për koronavirusin, Neritan Liçaj sulmon ministren e Kulturës: Duhet të më kërkosh falje mua, s’e mua nuk më urdhëron njeri”

 1. palla says:

  O zot kur do te shpetojme nga keta pseudoartiste!
  I gjithe faji eshte i qeverise qe i paguan keta shatlatane, le te krijojne nje teater privat e te nxjerrin rrogat e tyre.
  Ky Licaj si dhe ai spiuni Budina duhet te harrohen nje ore e me pare.

  1. vang says:

   OU Kush eshte ky Zeus? Jep dorheqje thote se i tha”Zeusit” te sensibilizohet me qe e merr rrogen kot nga taksa paguesit shqiptarKur e degjoj me vjen per te qeshur per mendjemadhesine,arrogancen dhe urrejtjen.”Aleksander MOISIUT,I KERKOHET TU RECITOJE FASHISTEVE”.NJE krahasim imagjinar aspak i krahasueshem per madheshteine e njerit dhe vogelsine e tjetrit.O rezil o katil /hosana baraba.

 2. fenisi says:

  Keti Laci apo lici si e ka
  ja qifsha familjen se pyk kari eshte
  ky nuk duhet vrare do rrahur ne dru deri sa te dhjesin
  koke kar

 3. Andi says:

  ik mer te qifsha nondajen se na e shpife me ate fytyre idioti

 4. Baton DR says:

  Shum kollaj…..pushojeni nga puna dhe hiqjani edhe ate 200 mijë leksh që i jepni pabuksit…..se as ate nuk meriton
  Bon si me qen Sandër Prosi bolja

 5. Tiransi2020 says:

  Ky qe hiqet si tr7m rinte si mut para Lulit dhe Ilir Metes .Nuk e di a del nga shpia se ne fb eshte trim i madh njesoj si ai kopili i Zef Dedes

 6. 👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎 says:

  IK OR PIRDHU ! KORONAVIRUS !!

 7. Tani ,Canada. says:

  Kur mo u none altore keta.. po si mo si kam pa nonjehere une keta.. dhe u pertoka bytha me recituar, apo te bejne dicka kaq te cogel per te cilen u paguakan nga qeveria..
  Keta jane qelbesira dhe ***palaco aktore***
  Gropen ishalla ku kane me gjithe Teater.
  Motherfuckers….

 8. Ciku says:

  Po çfare MUT aktori eshte ky trapi
  Fajet I ka qeveria qe paguan keta plera
  Shkrije at gjoja tater kombetar dhe ato lek rrit pensionet
  Futu drune ketyre paraziteve o z.Rama

 9. Fadili. Malesi e Madhe says:

  Aman, me mire na nxirrni Çim Peken ne foto, se kete fare majmuni…

  1. mir e ka Fadili ,

   Cim Pyka , ka te paktes surrat qe na bo me qesh ,
   komiku ,
   jo si ky turiqeni

 10. Zigur Qarri says:

  Nerikar Loqja, thjesht nje trushplare i kopese se shqupisave.

 11. durrsak 24 karat says:

  Neritan Liçaj eshte punonjes me kontrate ne Teatrin Kombetar, institucion publik, pra shteteror.
  Ai duhet pushuar per shkelje te disipiines, fyerje te Ministrit, shperfillje te Gjendjes se Fatkeqesise Natyrore. Kjo e fundit eshte veper penale.
  Mbi të gjitha, veprimi i Liçajt tregon mungesen e humanizmit nga nje njeri qe pretendon se eshte artist.

 12. hrushovi says:

  kaq post ke dhe pordh e flet tere arroganc menddo te te bejne minister ose larg qofte kryeminister mire tha teto Ollga ju artistet o keni shume ose jeni te shkundur fare pordha madhe cerek shekulli aktor i TK po mbajti njeri nje rol tendin mend e te ket ngelur ne kujtes mua me sheh austronaut

 13. vlora says:

  Sot ne gjith boten ata punonjes qe kane mundesi pune nga shtepia punojne punen e perditeshme dhe paguhen .Cfar pune bejne aktoret tani qe paguhen me taksat tona? Zyrtaret punojne nga shtepia,mesuesit bejn mesime online ,ky zoteri cfar ben?Une mendoj se me kete video ky turperon cdo aktor.Ministrja duhet ta flake kete te paedukat Ky eshte me plot kuptimin e fjales rugac .Me kete video tregoi se kush e mbron ate karakatine qe quhet teater

 14. Eni says:

  Licaj o fytyre e urryer , i peshtire, arrogant gomare se arroganca ka edhe lezetin e saj, o psikopate kam vetem nje urim per ty more plehre kur na krijon stress dhe shqetesim kaq te madh me veprimet e tua gomareske .
  Mire qe nuk jep contribute per popullin qe ne keto mommente eshte aq i shqetesuar ku arti dhe artistet mund si gjithmone te na japin message dhe emocione positive.
  Por ti nuk je artist je njeriu me negative dhe i urryer ne bote.
  Ik more langaraq kush ka nevojen per ty mjere kush te ka dhr kujt i ka rene ne pjese.Po ti do plakun Sali qe te nxij koke e kembe dhe te hedhi ne plehra si qen.
  Ja urimi per ty.
  Virusi te heqte nga qafa e kesaj toke ti i rendon ketij dheu
  Felliqesire, rraca e qelbur, djall i zi. Mallkuar qofshe.

 15. Kasbi says:

  O z. Neritan ka mundesi te na besh nje list me rolet e tua qe qe te kemi mundesi te gjykojme se me cilin aktor po shpenzojme kohen tone.

 16. Kasbi says:

  O z. Neritan ka mundesi te na besh nje list me rolet e tua qe qe te kemi mundesi te gjykojme se me cilin aktor po shpenzojme kohen tone.

 17. nuriu says:

  KY I PA LARI ESHTE ME KORONAVIRUS CFAR I KERKONI, KY MBAN ERA QEN SE LAHET VETEM KUR BIE SHI….

 18. Sandri says:

  Neritan nuk pate nje foografi te retushuar se me kete qe publikon po e shton me shume efektin e koronavirusit.
  E dime debil qe kaq e ke kapacitetin,
  por zoti aq te ka dhene.

 19. Sala says:

  Po pse mereni me kete ka…kete leshin.duhet me e lidh prej leshim.mos u merni me kete laper

  .

 20. Lush berbali says:

  Jam dakord me hrushovin.
  Po ju bej sfide…
  Ju komentues,nese me jepni deri ne darke rolin dhe emrin e personazhit luajtur prej tij…
  Sa per kujtese mund te shkruaj role e personazhe pa fund luajtur nga S.Prosi,K,Roshi,R.Arbana,S.Shkurti,S.Pitarka,Th.Filipi,Nd.Luca,etj e deri tek K.Çaushi,Nd.Xhepa,Xh.Ferri apo dhe me te rinj si A Gorishti.
  Mund te vazhdoj pafundesisht keshtu…
  Ku eshte ky aktori i famshem qe ka 25 vite qe merr rrogen ne TK.
  Edhe rojen e Teatrit e njohin me shume ne Tirane.
  Kete pordhac per here te pare njerezit e pane kur shante para Teatrit.

 21. mond says:

  aktor i TK prej 25 vjetesh ??????? dmth koleg me Kadriun e madh????/ Vjoleten????? Sulen?????? Reshatin?????? Rolandin??????? Agimin??????? Robertin????? etj,etjetj,etj,,,,,pa fund??????? JOOOOOOOOOO!!!!! vetem kjo nuk ka mundesi, si ka ndodhur kjo nuk e imagjinoj dot, se sot po, ty mund te te bejne dhe drejtor me siguri kur Luli [(Ton Agjio Puco animera) per ata qe e kuptojne] te behet kryeminister….

 22. Mandravellua says:

  Jo mor Mond, jo.
  Ky u blente byreke e cigare atyre qe permend ti.

 23. Eduarad says:

  ik ore plere kush te quant ty artist duhet te jete gomar

  1. USA says:

   Ky eshte bere i njohur duke share qeverine, jo duke luajtur teater,ndryshe nuk do e njihte kush.

 24. Tironsi says:

  Vari lesht,ky drogmen e quan veten aktor

 25. Robt legen,ku ti kesh. says:

  Robt ca te kesh me shpi mer kurve “aktor”.
  Ti je nje bythqir e asgjo me teper,e duhet te dish qe buce si ty,e te tj mas teje populli nuk i pjerdh,por vetem so qe tja qi robt me gru e cfar ka ne shpi,te shporren njeher e me par e kurre fryren mos tja shofi.Ju kujtoni se jeni gjicka ne ate vend.Yt buce njeri,e uroj te shof nje dite te beshtyj me e pakta,apo te shurros ne koke ty shkerdhat njeri,e te shof sa burre do jesh.

 26. anila says:

  Ky i paedukuar duhet hequr me crremoni nga teatri i popullit. Nuk e ka per here te pare kete menyre sjelljeje.
  Ky kafshe flet per teatrin popullor ,po mbroj teatrin e popullit.
  Pyetja eshte te kujt populli????
  Ne i respektojme aktoret sepse ne radhe te pare jane njerez ky Licaj eshte kafshe dhe nuk hyn tek njerezit.
  I lutemi ministres se arsmit me te drejten qe artistet paguhen nga taksat e popullit shqiptar te merren masa ekstreme
  dhe te pushohet direkt nga puna.
  Ne do mbledhim mbi 10.000 firma nga populli per kete njeri pa vlere, pa dinjitet pa moral qe prish emrin e artisteve shqiptar.
  Licaj ka fyer pupullin dhe per kete meriton ndeshkimin e merituar.

 27. lenci says:

  Po hik mor zgjeps fytyr e shpifme duhet me te kerku falje bythes tate kokrra legenit je te shkerdhefsha rracen, nuk i duroj dot njerezit si puna jote bo si i zgjut pederast legen.

 28. vunovunoi says:

  Ceshte ky fytyre bajge, qe shtremberon turinjte si pidh gomarice.
  Ik mor zhapik haleje, turi zeher qe vetem goli i sateme e di se cfare ka pjelle.
  Ptu te qifsha turinjte pederast muti

 29. stiv says:

  Ky djaloshi gjoja aktor qe vetem i till nuk duket ( sembra un morto di fame ) jo vetem qe nuk i duhet dhen asnje mundesi interviste por me kryesorja eshte do hequr nje here e pergjithmon nga cdo lloj skene. Me ka prish komplet imazhin e nje aktori gje per te cilen edhe une kam punuar ne menyre autodidakte dhe mendoj se do te kem arritur me shume rezultate edhe pse daljet ne skene i kisha shume te pakta(amator) . Aktori per mendimin tim, duhet te jete ne gjendje qe te hyje ne boten e brendesme te njerzeve , ti iterpretoj ata ne rolet e tyre, te jet i dashur, i thjeshte, i ndershem ne rolin edukues qe ka .Ky dhe shume te tjer i kam pare qe duan te behen dhe tip deshmoresh te artit per te mbrojtur Stallen e” Teatrit Kombetar “.E mbrojn Stallen qe ti han bajgat. Nuk e di cdo thoshnin Albert Verria , Pandi Raidhi ,Sander Prosi ,Sulejman Pitarka , Ndrek Luca e shume e shume te tjere per keta plehra e zvarranik , mendoj se do te dorezonin diplomat por edhe aftesit e tyre personale te lindura . Shfarosuni nga syt e kombit se as qe i duheni , ju jeni virusa te artit kombetar. ME falni o njerez per kete koment .

 30. genci says:

  po ky mua me duket si i droguar,se edhe nje rol qe ka luajtur deri tani prej drogaxhiu e ka. po c’i jepni rroge ketij plehu, po prijani rrogen ketij rrugaci , kur merr rroge qyl edhe ky qe ta shpif kur e shikon.pale po kur proteston edhe ky te vjen per te dhjere ,halabaku,drogaxhiu, kazani i plehrave

 31. On says:

  Nese merr rroge ne teatrin kombetar je i detyruar te zbatosh urdhrin per sa kohe nuk biene kundershtim me ligjin….normalisht I duhet komunikuar verejtje deri ne largim.

 32. Njaj says:

  A mundet kush me me thane kush asht ki Nertritan Liqi?

 33. Lili says:

  Sot deshen te te benin nder! Por ti Edhe kur kombi Ka nevoje per njerez gojearte flet percart.Ti je rrugac politik dhe s,mund te jesh pjese e popullit qe lengon,qe Ka nevoje per ndihmen shpirterore te te gjitheve ne.Mallkuar qofte qumeshti qe Nena te dha Ty krimnel

 34. timo says:

  Pse ende nuk e kanë pushuar? Atëherë duhet pushuar drejtori i teatrit.

 35. BUJARI JU DEGJON says:

  Trupi yt ashtu i shtrire
  Si nje koronavirus!-
  Neritan,o gojendyre,
  S’paske goje – e ke anus!…

  Nuk t’i duam monologjet!
  Nuk ta duam poezine!
  S’je artist por vec nje loqe-
  Kur s’ke respekt per njerine!…

 36. P says:

  Ky eshte idjot cfar artisti eshe ky

 37. España says:

  Ske faj , or mut,pseudo artista
  Hajde ketej e te shohim,as per pastrim nuk te marin
  Artisti jeton me honoraret dhe jo me parate e taksapaguesve, si jetoni ju mor parazit.

 38. Taku says:

  Respekte BUJARI JU DEGJON OK.

 39. ish komshija says:

  Paske dale nga shinat,ti nuk je biri i asaj nene zonje,Turp te kesh ,harbut pa pike edukate dhe kulture

 40. Katunari i Vicidolit says:

  Respekte dhe nga mua “BUJARI JU DEGJON”. Me bukur se e thua, nuk ka se ku shkon, pjella e keqe dhe nga vendi, llave ere fende leshon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *