VIDEO/ Kontribut për koronavirusin: “Paganini Shkodran”, koncert online për të gjithë Europën

Në këto ditë kur e gjithë bota ndodhet në izolim prej rrezikut të koronavirusit, artistë të ndryshëm botërorë, por edhe ato të vendeve të ndryshme kanë marrë nisma për të argëtuar sadopak dhe rritur optimizmin e njerëzve në ankth.

Kemi parë mjaft performance nga këngëtarë e muzikantë, por edhe aktorë e artistë të artit pamor që kanë dhënë mesazhet e tyre.

Një nga këto artistë të angazhuar në këtë luftë globale është edhe muzikanti shqiptar me famë botërore Elvin Hoxha, i cili këtë fundjavë do të zhvillojë një concert online që do të ndiqet njokohësisht në të gjithë planetin.

I cilësuar si “paganini” i ri, Elvini është lindur në Ankara, me prindër artistë gjithashtu. Hajredini, i ati, një muzikant nga Shkodra por që është pjesë e filarmonisë së Ankarasë. Ndërsa e ema është me origjinë nga Azerbaxhani.

Por Elvin Hoxha prej vitesh jeton në Madrid, ku dhe po ndjek një nga konservatorët më të rëndësishëm evropianë dhe jep koncerte në disa shtete europiane.

Koncerti i ditës së shtunë, i cili është online organizohet nga një agjenci e mirënjohur gjermane.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “VIDEO/ Kontribut për koronavirusin: “Paganini Shkodran”, koncert online për të gjithë Europën”

 1. askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten......[PLATO] says:

  erdogan[birazerit]: qafiri mou,hajde ketu m’istamboul te lush per birazeret e tu turq e jo per kryqtaret evropiane………….allah uakbar!

  1. " nese gervish sadopak nje grekoman shqipfoles, do zbulosh turko-jevgjitin qe ai fsheh mes veti " says:

   Na cave trapin psikopat.

   1. bujari says:

    Nuk eshte vetem psikopath. E quan vehten grekiis orthod. por eshte otomanosirian i kthyer ne ortho ..eshte pune e tyre,nuk ka fare rendesi cfare ben me bithen e tij…. Eshte i trembur-tmerruar mga drita kultura civilizimi perendimor dhe ata qe e perqafojne dhe mbeshteten nga USA-EU ! Mallkon te emen qe e ka lindur te tille! NE i themi ; Mbahu je i lire ne trojet tona europa e lire .. hap goje e bith …por vepro sipas ligjit! Kete nuk e gezojne shume ne greqinedemokradhike

  2. vang says:

   Mosu merakos se luan me te gjitha orkestrat e medha te botes por duam sduam ne,ne AZERBAXHAN U EDUKUA SI MUZIKANT.DHE AZERBAXHANI ESHTE NJE NGA ISH REPUBLIKAT SOVJETIKA QE KA NJE ZHVILLIM MUZIKOR TE NIVELIT TE LARTE.

 2. BEDRI says:

  SUKSESE MUZIKANTIT TE RI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *