VIDEO LAJM/ Hedh benzinë dhe i vë flakën godinës, policia e arreston në pak sekonda. Veliaj: Kjo është epidemi, jo anarki!

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në kryeqytet gjatë këtyre ditëve që i gjithë vendi është në karantinë për shkak të koronavirusit.

Në një video të publikuar nga kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, një burrë duket teksa hedh benzinë në dyert e një godine, dhe më pas i zjarrin.

Por kanë mjaftuar vetëm pak sekonda, që vandali të vihet në prangat e policisë.

“RESPEKTE
@PoliciaeShtetit! 👏👏👏 Arrest ne te qindat e sekondes! Kjo eshte epdiemi, jo anarki! 🇦🇱❤️🚔”, shkruan kryebashkiaku Veliaj, teksa publikon videon.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “VIDEO LAJM/ Hedh benzinë dhe i vë flakën godinës, policia e arreston në pak sekonda. Veliaj: Kjo është epidemi, jo anarki!”

 1. Aleksander says:

  Ka ik koha e sali drogaxhis,
  Veç me djeg e me prish.
  Sot ka Shtet.
  Ka Qeveri,
  qe eshte ne sherbim te Popullit.

  1. Cen Durim´modhi says:

   Ore tani qe jane mbyllur Fast Food-et, me cfare ju paguajne juve sufllaqexhinjve ?

 2. Shefkiu says:

  Çdo të thotë ky lajm? Kësaj i thonë “shejtani fle, ti shkon dhe e zgjuan.” . Ky duket si një skeç estrade, i bërë nga vet kryebashkiaku. “Policia e neutralizoj në të qindat e sekondës.” Kjo është shumë e turpshme. Kështu flasin vetëm fëmijët e ciklit të ulët shkollor, hiperbolizime të kësaj shkalle janë të denja për fëmijët e kopshtit, jo për një Kryebashkiak të një qyteti me gati një milion banorë. Zotri, lëri filmat dhe meru me punët që kërkon situata, mos krijo situata kalamajësh vetëm për të qënë doemos prezent në media. Dhe meqë nuk mund të gjesh ndonjë këngëtar për të mbjellë pemë, rri urtë, mos na hap avaze të tjerë, se nuk ta kemi borxh papjekurinë tënde ekstreme. Ti je thjesht një fëmijë që nuk rritesh kurrë, lindur për të mbetur përjetësisht i tillë.

  1. Ermal berati says:

   Po t’mos ishte kapur ne kohe sigurishte do thoshe , “ cfare policie kemi ne, ne mes te tiranes i vene zjarrin pallatit dhe kriminelet ikin, ky eshte shteti jone e plote brockulla” boll me karagjozelleqet tuaja o sahan lepires ii noterizuar..

   1. Shefkiu says:

    Ermal, nuk besoj se ju jeni brënda nga Berati. Vetëm dikush nga Lapardhaja mund të jetë në gjëndje të arrijë të gjejë se çfarë mund të thosha unë po mos ta kapte policia. Po kaq kapsolle të jesh, or i uruari i Perëndisë, që nuk arrin të kuptosh, se një lajm i tillë mund të shërbejë për nxitje kaosi? Ja, e zumë një, siç thotë kryebashkiaku “në të qindat e sekondës”, po sikur dikush tjetër të vërë zjarr diku ku nuk ka policë, si i bëhet hallit? Dhe nëse këta shtohen dhe e kthejnë në sport, çfarë mund të ndodh? Ja për këtë unë kritikoj Kryebashkiakun. Dhe ti mos u mërzit, se nuk e vrava, por i vura në dukje se çfarë mund të ndodh nga lajme të tillë.

  2. ben says:

   Shefki-merre me ngadale zoteri se do na semuresh pastaj e na ben hatane ne keto kohe te v eshtira.
   Po nuk te pelqeu lajmi, mos e lexo mik i dashur. Keto gjera ka demokracia ku je i lire te shprehesh mendimin tend. Sa per ate qe e keshillon Veliajn qe te merret me punet e bashkise, perse zotrote nuk merresh me punet e tua por shikon ato te K. Bashkise? Nuk thua shyqyr qe kemi ate ne krye te Bashkise se Tiranes, se po te kishim patur largqofte Lulushin, do hiqnim te zite e ullirit, sic thote nje fjale e vjeter.

   1. Shefkiu says:

    Ju mendoni, i dashur Ben, se unë duhet të shikoj punët e mija dhe jo të merrem me ato të Kryetarit të bashkisë? Kam patur respekt dhe akoma do ta ruaj për mënyrën tuaj të të menduarit nga komentet që kam lexuar, por në këtë rast ju po gaboni zotëri. Unë jam zgjedhës. Dhe në një shoqëri të lirë zgjedhësi e ka të drejtën të jap mendim për të zgjedhurin, për mënyrën se si ai drejton punët dhe qeveris. Të kërkosh që tja mohosh këtë të drejtë një qytetari, kjo tingëllon paksa e çuditshme. Por unë e kuptoj, ju jeni nxituar në vrejtjen që bëni duke kujtuar se unë i përkasë palës kundërshtare, kur unë nuk kam punë me asnjërën prej tyre, por vetëm me të drejtën. Dhe këtë për aq sa ma ka dhënë zoti….

 3. Gentian says:

  Ngjarja ka ndodhur në Vlorë, godina është ngjitur me 6-katshin afër bashkisë

 4. Zigur Qarri says:

  Me duket se eshte Zeni i salibabales ai tipi.

 5. Saliu says:

  Ai qe vuri zjarrin eshte djali Azem Hajdar Kandar, Magar, Gomar, Udebash, Koketrash, Psikopat, Skizifren, Hajdut, Kusar Kandaharit te PD-UDB-se.

 6. TIRONA says:

  Perpjekjet e fundit te deshperuara te corbaxhinjve shpellare.
  Aj dru me pre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *