U rikthye për të shërbyer në Spitalin Infektiv pas daljes në pension, mjeku i njohur preket nga koronavirusi

Pak ditë më parë, ministrja e Shëndetësisë njoftoi se mjeku i njohur, prof. Dhimitër Kraja ishte rikthyer pranë Spitalit Infektiv për të ndihmuar në përballimin e situatës nga koronavirusi.

Por, sot prof. Kraja rezulton i prekur pikërisht nga virusi për të cilin u rikthye në spital për ta luftuar.

Lajmin e ka bërë të ditur në “Open” në Top Channel, mjeku tjetër i njohur Pëllumb Pipero.

-A është e vërtetë që ka drejtues spitali të shtuar në Infektiv?

Pipero: Drejtues spitali nuk ka sepse drejtuese është profesoreshë Najada. Por është shtruar profesor Dhimitri (Dhimitër Kraja) që ka qenë shef i spitalit. Profesor Dhimitri u rikthye në detyrë pasi kishte dalë në pension. Mesa di është shtruar dje dhe ka shenja të lehta.

Ministrja Manastirliu më 28 mars: 

Prof. Dhimitër Kraja ka një jetë që shërben në spitalin Infektiv. Dr. Luli, siç e thërrasin të gjithë, pas 48 vitesh punë, është përgjigjur i pari thirrjes për t’u kthyer në shërbim, për të ndihmuar stafin e palodhur të Infektivit në këto ditë të vështira❗️

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “U rikthye për të shërbyer në Spitalin Infektiv pas daljes në pension, mjeku i njohur preket nga koronavirusi”

  1. Shoferi i Monikes says:

    Serim te shpejte , vdekje Petrit Vasiliqise dhe Tritan Preshit

  2. vjeshta says:

    Të urojmë shërim e jetë të gjatë, o Hero!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *