Çlirim Peka: Më kërkoni ndjesë tani pse u ngazëllyet që Rama dërgoi 30 pompistë në Itali. Rilindasit janë kafshë, jo humanë

Shtypi i familjes Berisha kërkon thyerjen e gjëndjes së jashtëzakonshme dhe hyrjen në Shqipëri, të njerëzve që potencialisht mund të jenë infektuar me koronavirus.

Drejtuesi i portalit të familjes Berisha, Çlirim Peka, na fton madje t’i kërkojmë ndjesë, nëse jemi ngazëllyer nga gjesti për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali, që ky gjeniu i letrave, i quan pompistë.

Per te gjithe ju qe u mallengjyet me solidaritetin e Ediotit per kombin italian pas 30 “pompistave” qe dergoi me “Lasgushin”!

Si menduat qe nje “rilindas” mund te jete human??? A ishte nje levizje e zgjuar? Shume.

Por a duhej te genjeheshit duke e njohur Ramen? Me mend ne koke jo. Prandaj minimalisht thoni qe reaguat ne emocion e siper. Ndjesa pranohet!!!

Vertet menduat qe ortaku i Riformatos do ndihmonte Italine bujare me shqiptaret me 30 “pompiste” qe i dergoi tashme jo me Riformaton por me “Lasgushin”!? Shikoni cfare po ju ben shqiptareve ne Kapshtice o njerez …”, shkruan ai.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

58 komente në “Çlirim Peka: Më kërkoni ndjesë tani pse u ngazëllyet që Rama dërgoi 30 pompistë në Itali. Rilindasit janë kafshë, jo humanë”

 1. h says:

  Hyyyy derrrrr maloku.

  1. Shkelqimi says:

   Qim Peka nuk asht ‘gay’ . Ne te kundert te asaj qe sygjeron emri, nuk eshte ftese pe pordhunimin e Pekes.

  2. Tirona says:

   Maloket e mutit rrace e dhime. Yyyyyyyyy fare e keqe. K’to jane vetem per kopesht zoologjik. O nuk vini me ne pushtet ju o laviret e shpellarve. U bene 500 vjet qe ju maloket qe e mbani te gjithe Shqiperine mbrapa me gjakderdhje e plaçkitje te popullit Shqipetare. Shqiperia duhet te ndahet, me do e mos, maloket te marrin verriun qe e kane token e tyre nga Fushe Kruja, Kruja, Lezha, Shen Gjergj e siper. Tirane, Durres e poshte ta marrin Shqipetaret e vertete dhe jo gorrillat e kopshtit zoologjik.

   1. Loku says:

    Dhe kur te hyne ne Tirane me VIZE.

  3. Kriminel Tropoje i lindur. Kafshe says:

   Personalisht te jam “ mirenjohes “ ty , o i Qim Peka per cfare nxjerr prej hales tende qe quhet goje.Me foton qe ke prapa , me kryekriminelin Bisha – Berisha , nuk ben gje tjeter vetem se ju kujton njerzve qe Bisha eshte aty dhe kerkon gjak , vdekje dhe te vrare.
   Beji te fala Bishes dhe kujtoji Kanunin si dhe ku do ta leje familjen
   Gjak pa mare dhe hak pa u lare nuk ka , o ti i shkerdhym dhe i Qim , Peka

 2. j says:

  Nese rilindasit janë kafshë, ti dhe saliu jeni TRILOBITE.
  Nuk do e kuptosh çfarë janë,po ka edhe qytetarë që e kuptojnë.

 3. specialisti says:

  IDIOT. I PA FYTYRE. GENJESHTAR.
  Si mund te shkruaje nje njeri i vetem keto idiotesi ?
  Gjithe bota pershendeti ndihmen ndaj Italise, ky i vetem , e denon dhe e pergojon.

 4. cim cim cak says:

  Ty te ka pare perendia,me ate fytyre te ndertuar me pune vullnetare.

 5. Bex says:

  Po vjelle i vrevrosuri!

 6. Athin says:

  Cimka je i pa perfillshem si ne form por edhe ne permbajtje.Dhe ben mir te lahesh ndonji her se po qelb dynjan.

 7. "BOHOTINA" says:

  Zot! Fale kete mamuth. Zemer zi.

 8. 😜😜😜😜 says:

  Ky Clirimi ashtu si e ka koken me cepa ashtu e ka dhe intelektin.
  MJERE AI POPULL QE NJE HAJVAN I TILLE SI KY CLIRIMI
  KA PORTALE DHE PROPAGANDON IDIOTIZMA PA MBARIM

 9. Populli says:

  Qim, familja juaj zoologjike nuk mund te kete tjeter gjuhe, prandaj jeni te mirekuptuar nga komuniteti njerezor.

 10. Jack says:

  Kafshe, aman cna e nxirrni, nuk ja vlen.

 11. MARKA GJENI says:

  EDHE BUDALLA,FYTYRE NJERIU KA,NUK KA GJA TE SHKRUJTME NE BALL

 12. Xhaxhai says:

  Fjala “malok” qe shpesh e perdorin shqiptaret per te ofenduar dike, nuk eshte per te share njerzit qe vijne nga veriu i shqiperise, sepse male ka kudo ne Shqiperi ne jug, ne juglindje, ne lindje te Shqiperise, prandaj fjala “malok” perdoret per njerezit e trashe dhe te pagdhendur kudo ku ndodhen. Ky Qimi eshte misherim i kesaj fjale “malok” me tere kuptimin e fjales, njeri me te trashe e me te pagdhendur nuk e ben me nena, dhe me keqja eshte shpirt zi sepse ndjell keq gjithmone. Fatkeqesia e ketij kombi eshte se ka ca si shume si puna e ketij Qim Pekes, gjithandej Shqiperise, prandaj kemi 30 vjet qe sbejme hajer. Sa me shpejt te civilizohen keta njerez aq me shpejt do rregullohen gjerat tek ne. Uroj te ndodhe sa me shpejt, shpresoj.

 13. Astrit says:

  Vetem gazetarin nuk mund te besh qen bir qeni..

 14. sali leshi sali says:

  thjesht rac e keqe je o çim . e shumta që mund të bëjë rilindia për ty është të të bëjë një mut në kokë ta kesh për kapele të të mbrojë nga dielli se po lajthitni farre ore PDËRRAT E VIÇIDOLIT

 15. Raul says:

  O Cim pordha, o fytyre e poshter, i shkofsh prapa Nafije dybekut ne teqen e kulmakut ku po mundohet bashke me baba Mond bektaxhiun prej disa ditesh te takojne zotin se ashtu e kane paraqiturn vehten. Njeri i ashtuquajtur kryegjysh boteror, tjetra doktoreshe horoskopike qe takohet me zotin . Po presin njerzit ne tmerr takimin e Mondit me zotin dhe zgjidhjen e situates se salivirusit.

 16. Hasan Kulici says:

  Po mos ishte shpik fjala neveri deri sot, ajo do te ishte cim peka

 17. Ladi says:

  Ne se rilindasit jane kafsh ti je nje mut qe ke dal nga ne miter e qelbur qe ka kundermuar gjith shqiperin o zagari i xen kelyshit te VDEKJE Vçidol karaxhiçit.

 18. Ana says:

  Foli ky kokë qoshja. Që e ka kokën me cepa. Ky është katandisur gazetaria Shqiptare me njerëz të tillë që janë DRU ME PRE.

 19. Albani says:

  Pse familja berisha ka zgjedhur si gjoja gazetar nje idjot profesionist?
  Une them se ky njeri dhe kjo familje tere jeten ka jetuare dhe punuare duke çfrytezuare vetem idjotet se te tjereve u vjen anash.
  Ky njeri i pa fytyre nuk ka asnje fjale nga mendja e vete se nuk ka mend por te tera jane perpunuare dhe dale nga truri dhe goja e nje kremineli ekstrem si Sali shpella.
  Jam kurioz si ka mundesi qe nje shqiptar si ky te jete kaq kreminel ndaj popullit te vete deri ne çmenduri,po mire dua ta di çfar i ka bere ketij shqiperia dhe populli vete,perse gjithe kjo urrejtje patologjike e çfrenuare qe me çdo kusht kerkon kufoma.
  Kjo nuk mund te jete politike them se as personale se çdo gje ka kufi dhe fillon dhe mbaron por ky nuk ndal kurre dhe eshte i betuare se edhe kur te vdes pale se çfar do murmurije neper dhembe duke i dale shpirti kunder shqiptareve. A ka psikolog ta marre kete ne konsiderate dhe te beje nje studom te hollesishem per te sqaruare te gjithe opinionin publik.
  Me kohe ky duhesh te jepte logari deri ne nje para popullit te vete.Eshte e lehte te thuhet se ne 97.ten u vrane 3000 vet por si nuk behet nje pyetje kush dhe pse i vrau. POPULL MENDOHU SE NUK DIHET AKOMA KU FLE LEPURI..!!!!!!!!!

 20. gjergji says:

  Ne raste te percaktuara e spontalisht sipas Frojdit njeriu shfaq instinktin e prejardhjes e gjenetikisht e justifikume.I ardhun nga mali,i lindur e I rritur ne mes ujqerve e arinjeve e kafshe te tjera e I rritur ne kete ambjent,Cimi jone shfaq instinktin e mallengjimit e “dashurin ” per ambjentin ku ai u rrit.Prandaj mos u habitni,cdo gje I duket Cimit tone kafshe se vetem me ato ai mund te merret ,vetem ai din gjuhen e tyne e me ato mirret vesht.
  Prandaj flet e mendon ashtu si kafshe se ne nje ambjent njerezor ai nuk eshte ne gjendje ta dalloj kafshen nga njeriu,te mendoj e te arsyetoj si njeri se ai nuk eshte ne gjendje qofte edhe normale te mendoj si njeri.Zoti na ruajt nga “kafshet” gjenetikisht te rritun ne ambjentin ku ka lind e rrit Cimi I Tropojes.Edhe pak kohe ,durim e ai do hungrroj apo do pellas.Kini durim e zot na ruaj nga kafshet e egra.

 21. Agron says:

  Nexhmie Hoxha ju vinte hakut juve

 22. Kritiku says:

  Cim Peka dhe soji i tij jane aq te pa meshirshem sa kerkojne te zbehin cdo akt human.Qenie te tilla jo qe nuk jane njerez por nuk mund ti barazosh edhe me kafshet,kur ato i sheh te mbrojne te vegjelit e tyre.Thjesht do ta etiketoja VIRUS.

 23. Tutu says:

  Histeria e te falimentuarve shperthen ne cdo cast… jeni te mbaruar dhe te fshire perfundimisht nga memorja e ketij vendi…sju ka ngelur gje tjeter vec tja merrni ne goje Rames.. zhgenjim qe nuk po rindertoni dot te ardhmen tuaj mbi nje fatkeqesi te paradesheruar te ketij popullit…. mbeci me shendet Qim Peka me gjith sorollopin qe ke rrotulll… kina nonen…!!

 24. BRSS says:

  KY TURBEKOLOZI QE TER JETEN KA NGREN LAKRA DHE FLINTE ME DERRIN PO BEN TRIMIN ROBQIR NJERI I SHPERFYTYRYAR TE QIFSHA ÇA KE NE SHTEPI MOR PLER

 25. Dru me pre . says:

  Druvarit , ashtu I duken mjeket , mos u merzisni kaq shume !

 26. Familie Vom Pekes Virgjeresha . says:

  Mos hofendoni nga Familia Cim Parken se Po i lexojme te gjitha fjalet e keqija..
  Mbani Respekt per Gjinine Femerore te Cim Pekes,,se Jane te gjitha te Virgjera..

 27. KULMI AS NE AFGANISTAN NUK GJEN TE TILLE SHKERDHATASH NE MEDIE LOL

  KY O QENI PARA HYMJES SE SHPELLES KU JETON SALI BRRRISHA

 28. Saliu says:

  Te me falesh o gruaqir qe nuk te kam share me pare.

  1. Dea says:

   Eshte e kote te harxosh kohen me nje ordiner si ky, ky zere se nuk ekziston…Po ka me kriminel se ty more ordiner qe ben “hurmor” me faktin se Covidi eshte me i rrezikshem per moshat e treta e “uron” seren tende qe do ulet nr. i elektoratit te majte…Dmth ste kisha logaritur ndonjehere por me ate deklarate te llogaris per rrezikshmerine shoqerore qe paraqet pasi je pervers ne shpirt. Ose e thene me 1 fjale te vetme Legen

 29. Nardi says:

  O ta kofte nonen Kina, o meci ambasadorit te Enverit, Maxhun Peka… maxhypa paski pjedh…

 30. Miri says:

  ME TY ESHTE E KOTE ME HARXHUAR FJALET OR K..E
  QY NGA MBIEMRI DUKESH PYKE

 31. zoga e vodices says:

  O koke katerkendesh i cregullt kur jep dhe ti mend o dru me pre zhduku mos te shohim me se na tremb kalamajt fytyr e uryer ,njeri i trash qe te duket vetja se po ben te mencmin o idiot i sal gungacit shko andej nga shpellat se andej mund te frymezohen nga ty dhe frymezuesi yt gerdalla plak doktor mortja.

 32. I sheruari says:

  Zot, zgjatua jeten ketyre monstrave aq shume, sa qe secili te thote hapur dhe me ze te larte: -Mallkuar qofte dita qe une linda dhe e lumtur qofte dita, qe te vdes sa me pare nga keto vuajtje!
  Populli i njeh njerezit e tij. Populli i do dhe i mbron te vetet. Derrat kete nuk e kuptojne. Ata jane te kenaqur me llucen, batakun, qelbesiren e gjirit te lalezit. Keshtu ka qene, keshtu eshte dhe keshtu do te jete edhe ne te ardhmen, pas Covid 19.

 33. Besar says:

  Eshte turpi i madh qe partia demokrate udhehiqet nga ju dhe Lulzim Basha,
  Per ju turpi esht fuqi, qe dothot me shum pushtet me shum fuqi,me thoni dicka ta kuptoj edhe une mase e kuptoni edhe ju, cfar do te thot PD ose me sakte partit qe jan ne shqiperi cfar detyre kan,te injoroni popullin, te mastroin popullin, te vidhni nga pasuria e populli shqiptar,te vidhni nga natyra e shqiperis,
  Pse smedoni nje her per te ardhmen e popullit qe jan duke vuajtur per buken e gojes,por mendoni si te pasuroni veten tuaje dhe femit tuaje,PS me aq mendje sa ka hedhur pes hapa me shum se ju,fati me i madh i partive se shqiperis jeni vet ju per familjet tuaja qe po i posuroni cdo dit edhe me shum,nuk po ze emra tuaja ne goj por po ze partit PS >LSI dhe te tjeret,per 3 milion popull shqiptar qe ka shqiperia si drejtoni do ne rug te duhur sic ben bota ose europa,arsyja qe se doni shqiperin ne EUROP frika juaj dhe radha vjen per te gjith nje dit,jeni me fat qe populli shqiptar nuk lufton per te drejtat e tyre si behet ne te gjith boten,me vjen keq per patriotet e mi, jo per ju….JU mendoni se jeni legjend ket gaboheni,luftoni per popullin dhe shikoni ndryshimin e shqiperis.

 34. Tironsi says:

  Si ka mundesi qe kjo toke mbane keto monstra,skam degjyar me pare nje njeri kaq te peshtire

 35. hrushovi says:

  tere fshatrat kan nga nje budall tek mediat e Cimit dolen te tere budallenj

 36. Rakipi says:

  Pse i shan mjeket qe shkuan ne Itali mor m….. m…… Ata nderuan nje Komb te tere. Po ti je qen, qe nuk e ke shokun. Cfar te te thote robi ty. Ti i ke te gjitha.

 37. Zana says:

  Pompistet e sateme. M….t

 38. Tami says:

  Ky kokecepi eshte epidemi, vetem helm nxjerr, si ka mundesi te jete qenia njerezore e tille?
  Ky monster meriton cdo te keqe ne jeten e tij, mos pafte dite te bardhe, qe tallet me mjeket e derguar ne Itali!
  Turpi i njerezimit!!

 39. JJ says:

  Per Prof Berishen,
  Nuk kam dashur kurre te komentoj ndonjehere disa njerez qe me cudisin me ofendimet e tyre e nuk pres nga disa njerez si ky me siper te falenderoj apo te kete respekt per mjeket, por prof Sali Berishen po. Ju keshilloj te gjitheve ju qe drejtoheni me fjalen ‘ pompist’ kolegeve te mi te vini te beni njehere vullnetaret ne Spital, e spo them sot sepse keni frike por ne kushte normale e te kuptoni se sa i bukur por po aq i veshtire ky profesion eshte. Edhe ska nevoje te dini te intuboni apo te keni lexuar libra mjeksie, fare, mjafton te jetoni bashke me ne jeten e vdekjen, vuajtjen edhe fatkeqesite qe njerezit perjetojne e kam besimin qe do coheni nje mengjes e do mendoni, sa llafe kot qe them, per sa shume gjera kot qe ankohem…
  Te jesh mjek nuk eshte nje profesion, eshte nje menyre jetese. Qe te besh 10 vjet shkolle sdo vetem durim por edhe dashuri per shkencen, per jeten, per njeriun pa dallim moshe apo niveli intelektual apo inteligjence. Ne mjeket jemi enderrimtare, jemi idealiste, jemi luftetar edhe keshtu jane edhe mjeket e rinj apo infermieret qe u nisen per ne Itali. A ka brenda nesh edhe pa zemer? Po ka, disa kane hequr edhe dore fare nga pasioni e zemra e tyre si prof Berisha per tu bere skllav i erresires. Me vjen keq prof Berisha qe zgjodhe nje rruge tjeter, do kishe qene nje profesionist i madh.
  Por sot nuk eshte koha e erresires por e rilindjes se drites.

 40. Z. Coronavirus mos u largo pa shuar Sali Berishe, Monika Kryemadhin dhe Ilir Mutin. Dhe cim peken says:

  Bajge e plevitosur

 41. Nard Noka pompisti says:

  O trap , ulu se ma kalove dhe mua…

 42. Vlesh says:

  Antishqiptar i degjeneruar! Mik i te korruptuarve! Dihet se me ke! Dubet te jete edhe mashtrues!

 43. the antarctician says:

  ja & plehra! nuk ndalon dot se qelburi kasabane…

 44. kali says:

  O qim piqja, o te qifsha kurven…o debili me i qelbur qe kam pare, pse te jep buke ky vend ty, o kerme. ta dhente korona ne gryke…. o morro muti

 45. vunovunoi says:

  Ky lepurushi nuk eshte asht nga Tropoja.
  Ky asht nga Hasi. Nga Hasi e kuptoni. Une i kam pa shtepine ku ka banu dhe ky pervers vjen ne Tirane e na nban leksione qytetarie. Eshte fiks nje lloj Saliu.
  Rrace e peshtire.

 46. aristoteli says:

  Aristoteli O NJEREZ MOS E PRISHNI TEREZINE LERENI TE MBYTET NE INJORANCEN E VET.

 47. tomorraku says:

  Ndoshta natyra e krijoi edhe kete Cov-19 ,qe te mos vegjetojne njerez si Cimi , Sala e Kompani! Te shpresojme se kesaj”specie”i ka ardhur fundi!

 48. ronny says:

  Uh shpellari prape e nxori koken,,,, po te ishte per mua ore shpellar une do te dergoja nja 300 pompiste qe ta pomponin mire ate b***en tende te felliqur…

 49. Latif Qyramidhja says:

  Qimit shikoj turin pastaj vari kusin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *