Orges Bilbili lëvizte lirshëm me dokument policie në Tiranë

Orgest Bilbili

Orges Bilbili u arrestua ditën e djeshme për shkak të guximit të një efektivi të forcave “Shqiponja”, i cili fillimisht i kërkoi një dokument identifikimi dhe pasi u kërcënua me armë qëlloi duke e plagosur të shumë kërkuarin.

Gjatë ditës së djeshme dhe sot, polic

Burime për ABC News kanë njoftuar se gjatë kontrollit të banesës policia ka sekuestruar një pistoletë dhe sende me vlerë.

Bilbilit i është gjetur në portofol një dokument identifikimi i falsifikuar me stemën e policisë. Në banesë ndërkohë janë gjetur 900 euro, një armë dhe pasaporta e A.Kaloçit, personi me të cilin banonte i shumë kërkuari.

ia ka kryer kontrolle për të verifikuar se si kishte mundur që të jetonte në Tiranë pa u pikasur Orges Bilbili.

Orges Bilbili jetonte në Tiranë sëbashku me një bashkëpunëtor të tij i identifikuar dhe shpallur në kërkim për vepra të rënda penale nga policia.

Sakaq edhe miku i Orges Bilbilit, A. Kaloçit, dyshohet se përdorte identitet tjetër.

Ndërkohë Orges Bilbili nuk ka dhënë ende dëshminë e tij, pasi gjendja e tij shëndetësore nuk është stabilizuar pas ndërhyrjes kirurgjikale ditën e djeshme.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Orges Bilbili lëvizte lirshëm me dokument policie në Tiranë”

 1. Timi says:

  Mos ja permendi me emrin kriminelit por uroni qe policia, gjykata pra shteti ti shkerdhej motren ketij pisi dhe shokeve te tij qener.

 2. Agel says:

  Shum e veshtire per tu gjetur nje i kerluar,sic vene ne tv per korona virisin,te vene dhe fotot e shum te kerkuarve we ta denoncojne komshinjte,shitedja e bukes, kamarieri i lokslit ku pi kafen etj
  Pra sa me shum foto te personave te kerkuar mga policia e shtetit,sic e ben gjithe bota e qyteteruar

 3. Figuranti says:

  Pas nja 6 muajsh mesuesja kujdestare (gjykatesja):-Ku i ke detyrat Nertil Duli,dil jashte..!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *