Atlete që kushtojnë 150 mijë dollarë? Ja cilat janë atletet më ikonike në botë të krijuara nga Nike

Buja me trashëgiminë e Michael Jordan vazhdon me vendosjen nga Sotheby në ankand një palë atlete Nike Air Jordan 1 të veshur nga MJ në 1985.

Atletet e cilësisë së mirë dhe pak të zbardhura nga ngjyra krenohen me logon e famshme “Chicago” – projektuar nga Peter Moore dhe Nike, e para nga 34 atlete Jordan. Atletet janë vlerësuar të shiten për 100,000 deri në 150,000 dollarë.

“Këto janë atlete më ikonike dhe të lakmuara të të gjitha kohërave,” tha Jordan Geller, zotëruesi i atleteve dhe themeluesi i muzeut të atleteve Shoezeum në një deklaratë. Ky ankand është planifikuar të mbahet në vetëm 10 ditë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Atlete që kushtojnë 150 mijë dollarë? Ja cilat janë atletet më ikonike në botë të krijuara nga Nike”

  1. Kim été says:

    Jo 150 000 USD, por dhe 1 million euro atlete ,duhet te dezinfektohen me klor pas jogingut sepse mund të sjellin covid 19 në shtepi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *