FOTOT/ Media amerikane vëmendje Shqipërisë: Një nga destinacionet më të bukura verore në Europë nuk është aty ku mendoni!

Media amerikane online e profilizuar në udhëtime, gastronomi dhe kulturë ka publikuar një artikull mbi Shqipërinë të titulluar: “Një nga destinacionet më të bukura verore në Europë nuk është aty ku mendoni”. Sipas këtij artikulli bukuria e Rivierës Shqiptare nuk ka të krahasuar as me brigjet e Amalfit në Itali, as me Santorinin e Greqisë dhe as me plazhet e Dubrovnikut në Mal të Zi.

“Madhësia e vogël e Shqipërisë – është pak më e madhe se Maryland – kjo e bën atë perfekte për eksplorim, nga kryeqyteti i modës i Tiranës deri tek Alpet Shqiptare, shtigjet e të cilit rivalizojnë Zvicrën dhe Zelanda e Re. Por zemra e vendit është Riviera”, shkruhet në artikull.

Sipas shkrimit “Ata që flenë në këtë copë parajse të qetë midis Greqisë dhe Malit të Zi – domethënë, të gjithë – humbasin plazhet më të mira në Europë. Ja se çfarë ju mungon, dhe ku duhet të shkoni: në Dhërmi”.

Më pas artikulli përmbyllet me një përshkrim të detajuar të bregdetit të Dhërmiut dhe bukurive të pafundme të këtij plazhi dhe rrugës që të çon në të.

2 komente në “FOTOT/ Media amerikane vëmendje Shqipërisë: Një nga destinacionet më të bukura verore në Europë nuk është aty ku mendoni!”

  1. Agim says:

    Questo è una bella notizia per la terrà nostra lascia perdere 2 marzo il koronavirusin il teatro la vita va avanti grazie al cielo.

  2. Julian says:

    O ke hequr ti ndonjë të zezë në mëngjes ose ai që t’a përktheu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *