Vuçiç: Në Malin e Zi po synohet dëbimi i plotë i serbëve brenda 10 vjetëve

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçic mendon se në Mal të Zi po vihet në skenë një spastrim etnik që konsiston në largimin nga vendi të të gjithë serbëve brenda 10 vjetëve.

“Qëllimi është që populli serb të zhduket nga Mali i Zi në një dekadë”, tha ai gjatë një takimi me Patriarkun e Kishës Ortodokse Serbe, Irinej.

Sipas tij themelimi i kishave të reja nuk ka mbështetje sidomos kur ato frymëzohen si akte nga politikanët.

“Ne duhet të jemi të kujdesshëm, pasi nuk duam t’u bëjmë atyre atë që na bënë ne”, ka shtuar ai.

Në Malin e Zi së fundmi ka patur tensione për shkak të një ligji të ri për lirinë fetare në vend që parashikon ndër të tjera edhe prekjen e pronave të Kishës Serbe.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Vuçiç: Në Malin e Zi po synohet dëbimi i plotë i serbëve brenda 10 vjetëve”

 1. Prostituta Kombetare Sali says:

  Po ne kur do e debojme Doktor Mortjen?!

  1. yp Xhixh says:

   Amin Vucic, fjala jote ne vesh te perendise …

 2. Jon says:

  Dhuroi Albinit jo 1000 por kesaj radhe 2000 maska dhe ti merr ai Serbet dhe ti sistemon ne Prizren pa merak fare. Por me 2000 maska se perndryshe nuk ka reciprocitet.

 3. Genti says:

  Malazezet e kan kuptuar qe e keqa u vien nga serbet dhe Po ua han koken me te but duke i zbythur ne serbi.

 4. Dingo says:

  Edhe Shqiperia duhet te deboje te gjithe serboturqit koqevar …vetem pordhe dhe probleme na sjellin..

  1. Topolino says:

   Kosovaret jane arjane te gjate , bardhosh 2 metra ku 30% jane me sy blu dhe 50% me fytyra pan europiane. Serbeve kosovaret jua kane qire nenen dhe as 5% serb nuk ka sot ne Kosove, nderkohe qe sperma e Shqiptarit dhe sperma e Anadollit eshte e futur thelle ne genetiken e neo grekeve.

   Clidhje ka nje moterqir neo grek si ty me keto pune?

   Qe kjo gazete eshte kthyet ne 1 hale te madhe ku cdo anti shqiptar komenton.

   Ti je ose vlleh Dropulli qe te kane shkerdhyer shqiptaret gjyshet per 500 vite ose ndonje malok Shqiptar nga Himara me probleme identiteti. Edhe ne rastin e 2te ndonje ushtar nga Tepelena ta ka palos mamane.

   Ti jep ndonje ide si te largosh bastrdet ose erac perzieret nga greqia, por kjo eshte pak e pamundur Duke qene se shumica e neo grekeve jane bastarde.

   1. Dingo says:

    Ke te drejte Berat Bhushala si Arian duket .ik ore qynef tyrk se qelbesh era shurre Deveje.

    1. Tanguli says:

     Dingo coban dhish, ti karajunan i neveritshem do ta gjesh gropen perpara …

    2. uhahahaaaaaa says:

     O Dingo cobani, po kush duket si arian, Karamanlis apo Karatzaferis 😀 😀 😀

 5. Xhixhi says:

  Ne radh te par do debojm b.q.r. si puna jote.

 6. lato says:

  Jasht Janullatos nga Shqiperia! Jasht Kisha greke nga toka arberore!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *