Ilir Meta: Duan të më vrasin, mafia ndërkombëtare më ka vënë në shënjestër


Ilir Meta tha se disa gangsterë lokalë dhe ndërkombëtarë kanë kënaqësi kur vriten shqiptarë dhe me gjakun e tyre vendosin regjim diktatorial dhe një ndër këta objektivë është edhe Presidenti.

Sipas Metës, ai është objektiv për qëndrimet e tij për çështjen e Kosovës dhe stabilitetin e rajonit. “E shpreh forcën atëherë kur duhet dhe nuk mund të provokohem si pak ditë më parë, kur duan armiqtë e Shqipërisë.

Ca gangsterë lokalë dhe ndërkombëtare. Një objektiv i këtyre armiqve të Shqipërisë është edhe Ilir Meta, jo si individ por për qëndrimet e mia për çështjen e Kosovës, stabilitetin e rajonit.

E kanë kënaqësi të vriten shqiptarë dhe me gjakun e tyre të vendosin një regjim diktatorial”-deklaroi Meta.

Pjesë nga debati:

Çani: Unë them se këto që themi nuk janë zgjidhje. Që në vitin 2013 ka pasur një skenar të parapërgatitur. Nuk jemi rastësisht te polici që i ve shkelmin atij studentit. Ka investuar shumë në Policinë e Shtetit. I ka bërë të frikshëm…

Meta: Nëse keni ju frikë nga këta policë, bravo ju qoftë. Nuk e ka fajin Enver Hoxha.

Çani: Nuk mund të bësh Venezuelën. Je shumë vonë

Meta: Unë flas për të gjithë ata që duan të jetojnë me dinjitet, si njerëz të lirë.

Peka: Nuk mund të flasësh në emër të të gjithë popullit.

Çani: Po them të kundërtën. Vetëm një rast kemi patur, në 97 kur njerëzit humbën para dhe dolën. Unë nuk di që ky popull të ketë një kulturë proteste. Unë thjesht konstatoj.

Peka: Unë dhe Bejtja kemi qenë në transmetim 40 orë live edhe kur na thonin nuk do të prishet Teatri, ndërpriteni transmetimin live. Edhe këtë çështjen e firmës nuk e njoh.

Meta: E shpreh forcën atëherë kur duhet dhe nuk mund të provokohem si pak ditë më parë, kur duan armiqtë e Shqipërisë. Ca gangsterë lokalë dhe ndërkombëtare. Një objektiv i këtyre armiqve të Shqipërisë është edhe Ilir Meta, jo si individ por për qëndrimet e mia për çështjen e Kosovës, stabilitetin e rajonit. E kanë kënaqësi të vriten shqiptarë dhe me gjakun e tyre të vendosin një regjim diktatorial.

Bejtja: Mund tju vemë emra?

Meta: Do tju them edhe më shumë. A ju thashë se mos pati zgjedhje më 30 qershor nuk ka negociata? E patë si u shtuan kushtet? Nuk ua them dot të gjitha. Unë nuk jam si Monika që e ka personale, unë e kam kombëtare, kushtetuese.

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “Ilir Meta: Duan të më vrasin, mafia ndërkombëtare më ka vënë në shënjestër”

 1. h says:

  Kur i tregojnë dosjen ku ka fshehur parate e vjedhura,
  ktij fshatarit i hikën petlla familjarisht.

  1. Illyria-Shqiperia says:

   Nuk bie rrufeja ne hale. Mbase do me te vra ndonje ortak ne bizneset e tua te droges, po miletit si bie ndermend je gjalle a vdek.

  2. majda breshi says:

   Nuk meret me ty njeri o idiot pa nxjerre florickat qe ke fshehur!

 2. j says:

  Se mos i vjedhur para edhe mafjes ndërkombëtare se ata nuk janë Rama.

  1. Gj. says:

   gazeta Greke shkruan se presidenti shqiptare i-meta
   eshte implikuar keq me Msafioze Grek qe bejne Trafikun e Heorines
   dhe se ndemjetesi eshte prifti janullatos i cili ka ji pasuri si pothuaj escobar ne Mexiko
   ka edhe nji thirrje nga prokuroria e athines per janullatosin ne lidhje me trafiqet e droges
   dhe lidhjet me presidetin shqiptare
   o bo keq puna presdenca baze drogistash lol

 3. boston says:

  Ky eshte aktor , e krahason vetem me Qemal Stafen, Avni Rustemin Vojo Kushin Mit Sokolin e te tjere tani thote do me vrase mafia nderkombetare ,po i luan te gjitha kartat te shpetoje koken e tij dhe te Mones ,aq kane vjedhur sa kane hyre ne kolaps sa cpifin loj lloj epitetesh dhe akuza , Ne burg dhe ti sekuistrohet pasuria .

 4. Tarasi says:

  O trap I ka hapur sytë populli shqiptar nuk është dele… Boll me këto broçkullat se le nam… Nesje ja ka mare dorën duke thënë karlliqe

 5. Elmiri says:

  Me ate qe i ke bere Shqiperise ti more hajdut i ndyre te te vrasin eshte pak.

 6. Tirona says:

  Po mor koqe po ti e ke kombetare dhe kushtetuese. Po, po, po ça rrote koqeje. President i thenshin. Pupupupupupupu. Turp i zi… Ky hajdut ordiner per president.

 7. Ndroqi says:

  Lufte e madhe per te shpetuar dyshen Meta-Berisha,jane mobilizuar pothuaj gjithe tv qe jane ushqyer nga Saliu dhe kazani i tyre mediatik.Duane te cbejne me cdo kush reformen me drejtesi,themra e Akilit e dyshes Sali-Meta.

 8. pjeter says:

  Jeta e shqiptarit nuk behet e gjitha ne ate rreth te ngushte ku jetoni ju.Jeni aq larg realitetit sa genjeni me te vertet veten.Shqiptaret ju njohin shume mire.Nuk ka shqiptar qe nuk ka pare Ilir Meten qe i ben presion nje ministri te japi firmen,i ofron ndermjetesim korriptiv nepermhljet tel,korrupsion i paster per tu studiuar ne manualet e krimit te organizuar.Nuk ka shqiptar qe nuk e di kush eshte Ilir Meta.Vetem dy lloj njerzish i vijne pas,Intersaxhinjte dhe debilet.Me sa po shofim nuk jane çmendur akoma gjith shqiptaret.Presidenti yne i dashur dhe i qete,te vazhdoje te rrije i qete,se kriminelet nderkombetare,me sa po shofim ka hall tjeter qe i ka zene,nuk vrasin nje ajdut pulash,sepse ai vet do fetflijohet.Shkelqimi dhe renia e shokut president,do te turperohen thelle te pjellet e tu,bota ku jetojne eshte krejt ndryshe nga e jotja,do tregohen me gisht,si femijet e hajdutit me ordiner i veshur me pushtet ne historine e Shqiperise,dhe i nje nene me nje edukate qe zor se gjen ne nje rrugace..

 9. Pavllo says:

  Hahahahaha në Sheq të madh,te cunat.E ke bazen gati,rojet po e po.Selamin e Vlores,Mitin e Skraparit,cunat e Durresit,ku ka gangstere te vrasi ty.Kapobandat me emer dhe mbiemer jane nomeklatura jote.E harrove tenderin e evadimit te naftes??Do dalin te gjitha ne shesh.Gjithe ajo pare,beri bashke,te mire dhe te keq.Te fala Drin Kokmadhit.

 10. Sa per dijeni says:

  Oppaaaa, edhe Likja ne nje linje me Kurticin e zajednices VetZhvendosje. Sic duket i paska dhene direktivat aksi Moske-Beograd-Athine. Po kush te prek ty more shushunje e qelbur. Ti je koka e krimit kombetar e nderkombetar. Ti more pis ke marre dekoraten me te larte qe u jepet shtetasve te huaj nga Parlamenti grek fiks atehere kur hapur po flitej per shtrimin e ceshtjes came ne tavolinen e bisedimeve dypaleshe dhe ti e bere te tenden, bisedimet i bllokove dhe asnje marreveshje nuk u arrit duke e lene ende te pasqaruar shume ceshtje perfshire dhe kufirin detar. Sic duket shpresoni ta mbyllni me Micotaqisin dhe Lulushen sipas paktit te vjeter. Ti more plere je i pari politikan i nje rangu te larte qe ke vizituar Serbine, ndonese si vizite private, aty nga mesi i viteve 2000 dhe per te mbuluar arsyen e vertete te vizites tende more pjese edhe ne Kongresin e partise se Boris Tadic ish presidenti i Serbise. Ne fakt shkove per bizneset e tua ne fushen e supermarketeve qe ke ne Serbi. Po keshtu nuk e ke fshehur kurre miqesine dhe afrimitetin me ish kryeministrin e Maqedonise, Nikola Gruevski, madje ti i garantove kalimin neper Shqiperi kur ai iu arratis drejtesise se vendit te tij per te shkuar ne Hungari. More plehre, ti dhe nuni jot Berisha ishit te vetmit qe u gezuat kur u derdh gjak shqiptari me duar ne xhepa ne bulevard ne 21 janar, bash ne ate bulevard qe per ironi e ka emrin Deshmoret e Kombit, madje more vemje i quajte edhe kokpalare. Ptttttuuuuuu race e lige, tu shofte fara, ti je koka e oktapodit qe ka 30 vjet qe e ka mberthyer Shqiperine e nuk e le te bej perpara. Gjithsesi Drejtesia vonon, por nuk harron. Te gjykofte Perendia.

 11. Beni says:

  Mos I ngaterro gjerat,duan te fusin me burg

 12. Yp says:

  Ky paska vajt per lesh. Mafia nderkombetare u marrka me hajdutin e Cepanit. Po na e vrane ca do bejme ne pastaj me ke do tallim bythen?

 13. Haberi says:

  Plumbin e ke hak o i degjeneruar .
  Ty do ta rrjepim lekuren avash avash.

 14. ela says:

  ha ha ,pse se eshte i mencur? apo per parate,idiot komplet,nejse ne do shpetojme

 15. I teti në bronx says:

  Po këtij mo, mos i duket vetja si Kenedy..
  Thia se është babai i kombit ky.

  1. Monda says:

   E paska zene skleroza korbin me boje. Ky eshte mafja vet

 16. Lik says:

  Shih pazaret qe mund te kesh bere se nuk te vret njeri per politike.

 17. Zigur Qarri says:

  Pse e ke kaq problem kur ti ishe i gatshem te vrisje edhe veten?

 18. antipatrea says:

  Llafi jot në vesh të perëndisë … ( Avni Rustemit dmth …)

 19. Durrsaku says:

  ik mer halabak katunar Skrapari.Gjithe populli te njeh se cfare malli je dhe nuk eshte aq budalla sa te vij ty nga prapa.Por do vij dita qe te shohim pas hekurave.Ishit mledhur nje tufe fshataresh me Arijanin ne krye e flitshit per interesat e tua

 20. Astrit says:

  Nje hale me pak..

 21. biks says:

  Ilir floriri ngaterron Edi Ramen me veten e tije dhe vrasesin tjeter me pagese Sali kermen.
  Edin vetem per vrasje nuk e akuzon dot njeri ne bote.

 22. Like budallai says:

  Ky eshte budalla lidhe teatrin me kosoven eshte frikacak burre i del burgu ne ender do me vrasi mafia internationale thote kari .
  O budalla asnje nuk te vjene pas jane zgjedhjet dhe pushteti meret ose largohet nga vota e lire

 23. likefloriri says:

  Oh, sa mire, po populli thote se nuk bie rrufeja ne …, prandaj mos u shqeteso mender president, nuk te vret njeri, se po ta bente do te na hiqte qafe nje pleh qe na ka mbuluar e nuk po shofim dot.

 24. Trotski says:

  Njelloj si Albin Kurti.Te dy Delenxhinj qe po perpiqen te mbajne Peng Shqiperine dhe Kosoven.Popull tregojua Vendin Zagareve Politike antishqiptare.

 25. trimi i skraparit says:

  Don zoti e behet realitet te vret dikush se po vrave vehten iken pa vlere
  besoj se ore e mire do ishte per shqipetaret

 26. Mona floriri says:

  Haaaaaa duan te vrasin alienten e skraparit
  Ky katundar i mere shqiptaret per debila
  Langarashe familje langarashesh shqiptaret me ty qeshin tallin bythen o koqe ti mendon se duke futur kosoven do na prekesh sentimentin kombetar o bole kujt po i rruhet per kosoven o kare

 27. hasani says:

  Po si duan te na i vrasin keto debilat e kombit, liken ketu e kurtin ne kosove. Nuk kane edhe turp e sajojne fantazira me kercenime e vrasje. Po edhe sikur ti vrisnin nuk do te benin edhe aq keq, se plehrat duhet te pastrohen nga mjedisi, te cilin po perpiqen cdo dite ta ndotin.

 28. 7% i pa gjykuar akoma says:

  ….nuk je si monika ????!!!! ti je si p….e sateme je katandisur ne nje lolo qe po tallen i madhe e i vogel ti thjesht do paguash t’gjitha ato qe i ke bere ketij vendi je drejt burgut.

 29. Taipi says:

  Shume shejtan budalla Bene si koke e madhe Por nuk ka ndonje diference nga Lefter Maliqi Vetem se ka potur fate ne jete Ta leshe ter naten jashte nuk i qaset njeri

 30. specialisti says:

  Nuk ka mundesi e nuk eshte e drejte qe Presidenti te pergjigjet e thote mendime te tilla.
  30 vjet demokraci e demokraci nuk kemi.
  Rinia sheh me bisht te syrit e thote, pse te rri ne kete vend ?
  Konflikte President-Kryeminister.
  Po jeni vllezer , more zoterinj.
  Bashkepunoni per te miren e vendit.
  Boll na ka rene , termeti e pandemia.
  Per 3 muaj , dy goditje te medha.
  Me dashuri e urtesi.

 31. Mos beje ndonje avas ky Alendeja , qe pastaj te akuzoje narkoshtetin !

 32. Tajari says:

  Me ne fund pame nje bisede intelektualesh.

 33. Emiljano says:

  Hajde te keqen e enver hoxhes armiqte imperialiste dhe revizioniste anglo amerikan duan te marrin shqiperine 🤣🤣🤣🤣shpejt populli ne kembe te mbroje atdheun dhe hajdutet e vet.

 34. nuk u hoq qafe Bankieri Shanto
  dhe te gjithe Heshten ?

  Politike- Drejtesi dyshja e prostitucionit politike ne Shqiperi
  qe ka minuar Shqiperine dhe len fushe betejesh qensh te eger
  kush te kafshoj copen me te madhe .
  Bullodoku meta , kafshoj aq shume ,sa rrezikon ti dali
  per hundesh Kafshata.
  Ai e di qe askush nuk fal ,prandaj eshte i trembur .
  Nqs Ata [ Te betuarit deri e vdekje ] kane vendosur ta zhdukin ,nuk ka allah qe e shpeton
  Kryshkerdhaten e Shqiperise ,qe nuk pushon se hedhuri Helm
  ne Opinion.

 35. Vrit nje politikan te korruptuar says:

  Kush jane kto ti jap dhe un nai lek

 36. Atdhetar says:

  U KORBA KUSH DO NA E MBROJE KOSOVEN, KY QE SHITI SHQIPERINE PER TE BERE HALE PER MACEN NE LALEZ, PER TE CUAR FEMIJET NE SHKOLLE NE LONDER E PER TI BERE XHIRO ME HELIKOPTER BEBE REXHES. PO IK MOR VEMJE SE S’KA MBETUR AS KOSOVA E AS SHQIPERIA QE TA MBROJE LIKE FLORIRI. NUK TE DUAM TE VRARE TE DUAM TE BURGOSUR DHE TE DOREZOSH GJITHE GJENE E VJEDHUR, SI TI EDHE MISS CIZMEN, SRB, LULUSHIN EGJITHE SHPURREN QE KENI FRYRE ME VILA NE LALEZ PER TE BLERE BESNIKERINE E TYRE DERI NE GRAHMAT TUAJA TE FUNDIT.

 37. PD-PS-LSI ,JAN R*****A says:

  Ja beft zoti pushken top atyre qe duam ta heqin kte zhulaq bashk me Ramutin e sal kerrma cunat e ppsh

 38. Atdheu says:

  Kujt i plasi per ty mor koklop

 39. gjeramadhi says:

  pokur do të vijë ajo ditë thuaj:???

 40. kujt iplasi says:

  Kujt i plasi menerja per ty o koqe kanari. Ti dhe Birisha jeni rrenja e katunarizmit te babzitur qe ka marre ne qafe Shqiperine keto 30 vjet. Do zoti te fusin nji plum dhe e myllim njehere e mire dhe me ty.

 41. hapu o burg se je i mire says:

  Po mafia nuk te vret kot. Duhet te kesh prishur ndonje pazar me ta. Pra i ke prere ne bes.Futu me mire ne burg te rish rehat ca kohe.

 42. jopergje... says:

  Epo pleshti ha deri sa ja ben bam thote populli, dhe nuk thote kot!

 43. iksi says:

  Po ti qenke perzier ne shume mafja qe te paskan ne shenjester ty me shume , atehere ti qenke kryemafjozi dhe ato tjèret po mundohen me te marre kreun . Po ti paske fut duart ne shume hale dhe tashti me duket se po shikoni fundin tuaj si familje se ti thua do me vrasin mafja ajo( Monika ) thot qe pas vdekjes tone femijet tone do vuajn nga te gjith . Kjo ashikqare po del nga ju te dy qe paskeni bere shume krime qe do ti vuaj edhe familja e juaj . A shikoni familjen Berisha duket sikur jane te qete po kur te filloje hakmarfja ndaj tyre nuk do ta dine as ato ku do te ndalen . Mund te thone disa po he pse nuk po fillòjne me gjithe ato krime qe ka bere Berisha a kane frik a . Po akoma e kane frik Berishen plak sepse eshte akoma ne sherbim te serbìt , edhe pak duhet e do filloje .

 44. Vezhguesi says:

  I mbushi breket Ilir Meta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *