Lleshaj ngre “dyshime”: Ende nuk e di pse u shoqërua Kryemadhi, por s’e kuptoj as heshtjen e saj

I ftuar në studion e emisionit “Java në RTSH”, ministri Sandër Lleshaj komentoi për herë të parë rolin e policisë në protestën për Teatrin Kombëtar.

Ai tha se protestuesit shkelën dy ligje, atë për organizim të protestave pa leje si dhe ligjin për pandeminë.

Lleshaj habiti jo pak me fjalët e tij teksa komentoi shoqërimin e Monika Kryemadhit në mëngjesin e 17 majit.

“Ka vetëm një sekuencë të filmuar kur shoqërohet kryetarja e një partie, por nuk e kuptoj çfarë ka ndodhur. Nuk di asnjë arsye për shoqërimin e saj nga forcat e policisë. Jam disi i habitur” – tha ministri.

I pyetur përse nuk është interesuar, Sandër Lleshaj tha: “Nuk kam pasur ndonjë interes sepse vetë zonja e ka kaluar në heshtje. Çudi sesi për një gazetar që sulmoi me duar tre police femra, u bë zhurmë e madhe pse u shoqërua. Ndërsa për këtë kryetare partie nuk pati asnjë protestë, asnjë sqarim, asnjë bujë në media” – tha ministri.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Lleshaj ngre “dyshime”: Ende nuk e di pse u shoqërua Kryemadhi, por s’e kuptoj as heshtjen e saj”

 1. Studenti 1 says:

  Me sa duket, Mona ka hypur vet ne fugonin e policise, me deshire madje.
  Thjesht per tu dukur protogoniste por qe askujt nuk i shkoi mendja per të.

 2. bledi says:

  I kane ardhur ATO dhe me mirekuptimin e vajzave police u fut ne fourgon qe te vinte Tamponin
  Asgje per tu habitur muhabet grash ndaj dhe nuk e kane sinjalizuar tek ministri
  Edhe Lulkes i erdhen po ai nuk e dha veten se kishte vene 2 Tampona qe ne shtepi.

 3. Edi,Mona,Lali, Luli, SHQIPERIA SHPEJT DO JA U NGULI says:

  Mos e kane shoqeruar per ne Surrel ? Qe te ndajne tepsine.

 4. 17nentori says:

  Paska qene pa cizme Mona … se po ti kishte me vete nuk kthehej me furgon ne shtepi.

 5. Guazimondo says:

  Ato jane filma qe i bene Edi Rama me Ilir Meten edhe Lul Bashen. Gjoja kjo buce do ti ju tregoje protestueseve qe une vete jam ne balle te protestës. Ata qe te 3 kane bere marveshje te fshehta or tru shkuluara. Te 3 do marrin pjesë ne kullat qe do ngrihen edhe te 3 kane rrene dakort qe reforma ne drejtesi te mos zbatohet.Cdo kuotoj Lleshaj. Atij i japin tagji edhe ndonje $$$ edhe te beje ca aksione policore sa per tu dukur qe ka Minister Rendi. Nuk ka demokraci edhe as ecje perpara me Berishen, Meten, Bashen Ramen akoma te lire edhe ne krye te cdo aspekti ne Shqiperi.

  1. Lani says:

   E vertete,Rama Meta Cizmja Basha jane mafioze qe po punojne per deshtimin e Reformes.Interesohu z.minister pse e futen ne furgon Cizmen se Rama ja u ka me te futur z.minister.

 6. Ministria e L(L)eshit says:

  Po sa e vrisni mendjen..
  I beni VIPa me zorr..
  Nje qytetare e thjesht u ndalua se per policine ka qenë ne kundravatje me ligjin..
  Pse duhet te japi sqarim pilicia..
  Aman do beni shtet…

 7. Irroshi says:

  Monika e ka bere vetedeklarimin dhe nuk ka pas interes nga gazetare e analiste pordhamane si Lela.
  Ajo vleresoi policine per korektesine qe ajo zbatoi ne kryerjen e detyres te saj dhe karshi saj .
  Ajo e dinte qe kishte shkelur me te dy kembet dy ligjet e mesiperme . Tubim i paligjshem dhe ne kohe pandemie.
  Kurse sa per Lelan qe zbathi pantallonat me kujton se ai ka hormone biseksuale.

 8. Ujku Plak says:

  O Minister Leshi, po si mundet me i thene zonja Kryemadhi?Zonje thuhet : Per Dr, mesuese, inxhijere etj, por jo per kete hajdute, alabake, baxhelle, kriminele, fare e keqe

 9. Edi says:

  Sa per kuriozitet, nga c’katund i vendit eshte ky Lleshaj? (nese nuk perben ndonje sekret, sigurisht…)

 10. Diktat says:

  Tradhēti z. Lleshaj ! Si duket nuk je pjesē e skenarit tê “këshilit politik” për sabotim tē reformēs nē drejtēsi !.

 11. Arben says:

  Duhet te jete semure marramendje e ndoshta i kane dhene ndihmen e pare,por duhet te jete bere mire pak para se ta dergonin ne spital. Kjo puna me te rrahur,me greva urie(ngopje) e me te shoqeruar ne polici eshte bere gje normale per mashtruesit.

 12. Edlira says:

  Palo minister!!! Nuk di dhe nuk eshte i zoti te mbledhe informacione nga vartesit e vet qofte edhe per nje arrestim!
  Ky minister do te luftoje krimin e organizuar?!

  O Shqiperi, o hallemadhja ime shekullore…😰

 13. Kim été says:

  Tha në rtsh1 që në Serbi investon Kina, Rusia dhe Turqia., gjë që është pakujdesi politike. Si shum e ka lëshuar gjuhën, dhe s’shikon që s’është në rregull me obligacionet e saja. Rudina dhe Grida bëjn punën e sajë.

 14. Tepelena says:

  Mendoj se Ministri nuk duhet te beje diskriminim gjinor per femrat police gjate ushtrimit te detyres.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *