Robert Budina kërcënon Ramën: Do t’i sjellim njerëzit para shtëpisë dhe Kryeministrisë zoti rrugaç!

Robert Budina ka mbajtur fjalën para protestuesve të mbledhur sot për të kundërshtuar nisjen e punimeve për teatrin e ri.

Budina iu drejtua kryeministrit Rama duke e cilësuar këtë të fundit si “rrugaç”. Regjisori kërcënoi kryeministrin duke i thënë se do i çojnë njerëzit përpara Kryeministrisë.

“Do të ta sjellim popullin të shtëpi zoti rrugaç, ne nuk kemi asnjë interes zoti rrugaç. Ne nuk duam vetëm teatrin zoti rrugaç. Ne duam shpirtin e njerëzve dhe tempullin e demokracisë zoti rrugaç.

I kemi të gjitha videot se çfarë ke bërë zoti rrugaç. Do japësh llogari zoti rrugaç. Të gjithë ata që nuk veprojnë do të japin llogari bashkë me ty zoti rrugaç.

Do të dalim në të gjithë Shqipërinë, do të ti sjellim njerëzit përpara kryeministrisë dhe pastaj të gjithë bashkë do vendosim fatin tonë dhe ju zotërinj nuk keni asnjë mundësi ti bëni fshehurazi paktet.

Ju e kryet krimin dhe ne do tua zprapthim atë. Mos e transferoni këtë lëvizje në teatër politik nëpër studio.

Ne do ta fitojmë betejën zoti rrugaç, nuk ke shanse të bësh lojë me tempullin e kulturës. Rrofshin qytetarët. Rroftë teatri!”, u shpreh regjisori.

Budina njoftoi se nesër do të jenë në Shkodër, ndërsa paralajmëroi edhe njëherë se nuk do të lejojnë ndërtimin e teatrit të ri.

“Nesër ne do të jemi në Shkodër, këta zotërinjtë nuk do kenë asnjë shans të fillojnë punimet aty. Populli do jetë aty, qytetari do jetë aty.

Mos guxoni të rrethoni të rrethoni sheshin, zoërinj rrugaçë. Mos guxoni zotërinj, ose dorëzoni kapelet. Do t’ju lajmërojmë për çdo lëvizje. Rroftë teatri”, tha Budina.

REMOTE_ADDR:[]

54 komente në “Robert Budina kërcënon Ramën: Do t’i sjellim njerëzit para shtëpisë dhe Kryeministrisë zoti rrugaç!”

 1. Bllokmeni says:

  Nese ka rrugecer ne Tirane, jeni ju qe uzurpuat pronen e shtetit si mallin tuaj.

  1. Rrugecerit tani po kthehen ne kercenime personale - says:

   z. Hajdut, do ti hash mune KM. Do te perfundosh ne burg per nje palo teater fashist. Po ju sherxhij, nuk e keni hallin tek Teatri qe as shkelqyet dhe as nuk e donit, por ju doni sherr sepse punoni me telendieret e shqupit dhe leshelise. KM e kemi zgjedhur ne dhe mos guxo ta kercenosh ti sepse edhe ne do te mblidhemi para shtepise tende dhe pastaj do ta shikosh ti se kush fiton me protesta tek shtepia. Ne e dime qe ti ske bythe te beshb ato qe thua por ti po perpiqesh te nxitesh ndonje idiot qe te beje ndonje idiotizem kunder KM. Por do ta haje edhe ai nese guxon sepse KM eshte i mbrojtur nga policia dhe garda.

  2. Lala i Lushnjes says:

   Në se nuk gjen brisk të mirë, shko në Lushnje mer një kostër bari ( i kalisin mir lushnjarët) që ti rruash loqet e koqet mor gomar mënash. I dashur ” blokmen,, me që e ke afër i thai ati ” aktorit,, me që do të bëj rrugën të mar dhe presha , për cilësi të pyes shokun e idealit ,Titanin.

 2. Ky e ka Hallall sapunin kur te provoj qelin says:

  Robt ne pidh ti kurve e keqe.Juve duhet shkel me kome e pak e keni. I nxorret koken bythqira qe puna teatrit ishte sebep.Provo pederast te ndalosh ate cka shumica e popullit perkrah,Po so shofesh veten ne nje qeli me kater vet,ku secilit do ti kapesh sapunin.Rrace e keqe

  1. I drejti says:

   ME KETA DEBILA E INJORANTE RAMA I SIGUROI 80 MANDATE DEPUTETESH NE ZGJEDHJET E ARDHESHME.

 3. thuthuqi says:

  Na bej nje thirrje zoti kryeminister qe ti shkerdhejme keta plena. Kush ky bir kurve qe kercenon zoti Edi Ramen, ketij mti duhet me i vajte ne shpi e me i njoftun grune dhe femijet.

 4. Cane says:

  Rroftë teatri? Ore në çfarë planeti jetoka ky artist? Për cilin teatër e ka llafin? Vdiq teatri o traaaap. Të rroni vetë zoti Artist. Mos lejoni të ngrihet tjetër se do tu hapet punë për të aktruar me të vertet. Këtë ju nuk jeni të aftë ta bëni. Bëni atë që dini të bëni më mirë. Pengoni të ndërtohet tjetër i ri.

 5. ori says:

  Te vjen per te qeshur kur degjon kete plern Budina qe mbeti rrugeve, ne fakt nuk ka ku shkon se familja e ka braktisur. E ka nga inati qe Rama nuk e beri drejtor dhe tanu i thote Luli qe kur te fitojeme ne do te bej une. Ne fakt Luli do fitoi me 36 gusht.

 6. Azio says:

  Po si flet Ky super rrugac,sikur te jete ne sarà jet e veta,
  Po a kupton ti more palaco idiot,ti more qe nje jete ne art nuk bere asnje prokupi Qente si regjisor ashtu dhe si artist.
  Ti dhe shoket e tu plehra te artit,as keni per te paese asnjehere respektin e popullit shqiptar,pse ju pasket qene canseri I kultures ne art.
  Ju do te shuheni si Krupa ne uje.
  Edhe vari juaj do te jete ne nje kenete te qelbur me kalbesiren e qenjes suaj.
  Maskara,pa as nje fije dinjiteti e kulture.QELBESIRE.

 7. Zigur Qarri says:

  Nese nuk varet Edvin Musolini tek sheshi Teatrit,nuk do kete qetesi ne Shqiperi.

  1. Zigur Qarri says:

   Haaaaa doli zigur kari ku ke qene na ke munguar ne me ty kenaqemi duhet nje budalla ne grupe qe te qeshim ne .

   1. Babai i Zigurit says:

    Mos e ngani Zigurin, se e kam me probleme. Qe i vogël keshtu ka qenë. Ne shkollë e ngacmonin dhe tallnin te gjithe. Tani qe eshte i madh, mos e tallni ju te pakten, se do ta ndaje dhe gruaja, e do me mbetet mua ne dere. Shyqyr qe ka hyre kollovar te gruaja. I ka premtuar ai dreq Basha nje pune, dhe ky e beson.

  2. TIRONA says:

   Zigur ,po pres ende ,pergjigjen e burrit?

  3. mirel says:

   Bravo Sikar Qorri, po sikar komplet ama, ti do ta varesh….po ta mbajti suma sic te mban bilbilushin e Lulushkesh nga mengjezi deri ne darke. E pastaj do shpallesh hero i PeDe-rave.

 8. hik mer surrat kar qeni rrugesh
  na dolet ju hajdutat e rinje ne skene me na bo politike gjasme
  yyyyyyyyyyt shkerdhate .
  juve do shkerdhy robt ,
  doni pumbin ballit te gjithe bijt e kurvave Antishqiptare
  jeni shndru ne qent e Vilave te kriminelave te Lalzit o shkerdhata rrugesh
  hec e afrohu ke shtepia ,po ste shkerdhym qeren

 9. PEPJA says:

  NGA ZERI DUHET TE JESH GEJ.

 10. tosi i vogel says:

  budingu mblidhi njerezit njehere po mos harro ata qe vijne aty duan leke edhe byrek
  ti me cfare do i paguash?

 11. antiharresa says:

  O zigur karri , nuk eshte problemi yne qe rama tall koqet me ju askaridet .

 12. Astrit says:

  Po ik mo te q…sha robt ku ike Cfare aktori je ti mor legen..

 13. Grih says:

  O Lul Basha! Bene nje nder ketij populli!
  Premtoi ketij gagacit te lidhur se do jete ne listen e Deputeteve te Pd, ne fillim te listes! Nuk durohet kur flete ky palo “artist”! Lul ndihmo!

 14. Beni Bo says:

  Ky me demek regjisor budina do kete fund te trishtueshem..paska qene koqe kandari fare..Po e perdorin si mash ilir floriri me lulushin. I kan premtuar donje kocke ketij rrugacit……

 15. Juliano says:

  Po te ha bytha shum o debil budina. Se kupton o debil qe populli nuk eshte njeqind veta, se kupton o debil qe populli seshte vetem PD e LSI, qe vijne dhe bejne aktorin sejcili, per tu dukur para lulit dhe mones, se kupton mor debil, qe mones i intereson pushteti saj dhe juaji. O debil, mos hyr tek urrejtja poullore se nuk del me. Sa per ate qe ti i shkon te shtepia kryeministrit ti te ha mune, se te dhjesin ty e teteme qe te ka bere. Po te perdorin mor debil, e heq veten i zgjuar, porvte kane futur trute e mones ku kerkon gjithç’ka per interesin e saj. Thirri menjes O RROT.

 16. Jurgeni says:

  Artist , aktor qe nuk do ndertimin e nje teatri te eo. Bravo keshtu vazhdo se ke gjithe popullin me vete.

 17. kasemi says:

  More prokuror i pergjithshem gjalle je apo ke vdekur, dil po duku se po paguhesh me parate tona.

 18. Zigur Qarri says:

  HAAAAA RROFTE TEATRI THOTE BOLJA E KUJTE PO I SHQYHET PER TEATRIN TI JE VEGEL E POLITIKES DHE MIRE BENE PO DILE HAPUR O BOLE FISHKUR
  EDI RAMA TY TE DISKRETITOJE NE PARLAMENTE JEMI KENAQUR DUKE QESHUR .

 19. eli says:

  Coja para shtepise,por te veshura seksi,me mini dhe me tanga.Ne fund rreshtohu edhe ti qe te ta tjeki dhe te te zgurdulloje syte,bythqim muti!

 20. Eshte e mundur says:

  Berti! Ke vjedhur ose je pergjegjes per mungesen e 70 armeve artistike te teatrit! Nje pjese e tyre veshur me serm e flori!
  Ndonje pergjigje?

 21. Vlesh says:

  Zige kujdes se mos te heq Rama pantallonat ne skene!

 22. jopergje... says:

  Mos harroni luget ne brez…

 23. Tarasi says:

  Kokrra e kurves flet si ty mor legen

 24. Gradishta says:

  Z. budina ti je ozurpator i pronës së shteti për mbi 2 vjet,në shkelje të hapur të ligjit dhe si i tillë bëju gati të marrësh sapunin kë hoteli pa qira
  Sa për fjalorin e kërcënimet populli ka një shprehje “qeni që leh vënd e pa vënd
  jo që stë ha por të ha m…n.

 25. biks says:

  Budina eshte i cmendur dhe karjerist i ndyre. Po si mund te dalesh perpara kokave te artit ti mor plere. Vetem ti mor qelbesire qe erdhe nga Italia per tu bere drejtor teatri dhe ai qe del me pizhame te pa lara Neritani do te permbysni Ramen. Ju po te jeni burra nuk pranoni me proteste as Ilir floririn as PD e as LSI por nuk ju perkrain artistet e medhenj dhe te vertete te kombit vetem rrembythjet kurvar e kurvaret qe e kisht kthyer burdello ate salle. Ske faj se ske ku strehoesh Budin legeni se te kane nxjere ne rruge. Eshte cmenduri qe nje ordiner te rezoi qeverine. Ti nuk je Robert Deniro se i tille eshte Robert Ndrenika dhe ti nuk i afrohesh dot por miku yt shpellari Mark Marku na e shau dhe e di pse :po ku ka qene maloku ndonje here ne teater andej nga eshte ai as tv nuk ka pas vale.

 26. mondi says:

  Ik o zgerdalle e vjeter do merresh me politike ti plehre.

 27. Renato says:

  Ju jeni rrugac e shkuar rrugacit,
  e kurre nuk do te mundeni te rrezoni
  qeverine dhe parlametin e zgjedhur nga
  Vota e popullit.
  Harrojeni nje here e mire, ju e derguesit tu
  tuaj, Meta/Berisha/basha e Kryemadhi.
  Edi Rama eshte heroi kombetar i Shqiperise.

 28. Trotski says:

  Kishte te Drejte Prefekti Qazim Mulleti(Robert Ndrenika) qe thoshte C’me jane mbledhe nje tufe Budallenjsh si Vllez.Budina ,Halelistet Lela,Gjekmarkaj etj. Na e shpifen .Mire qe nuk e mbrojten dot Teatrin ,Po cfare kane me Teatrin e Ri Xhanem? Keta Herifa duhet kap per sume dhe me i degdise ne Pazar te Elbasanit e te Kavajes per Dylberllek

 29. Emigranti says:

  Shko ke shpia Rames dhe do ta shofish si do te mesojsh mor kelysh komunisti (oficeri pederast)
  Do ra zgjedhim ate hunin tamom per sumajken tata mor kelysh kurve.
  Shkoni mas ktij Budines qe i bijte me dore kur shifte shalet e nones vet.
  Pthu rrace e nyte komunistash, qe kercenon familjen grune e kalamojte, zaten komunistet kun kon familje jon vetem kelysh kurvash.

  1. Haku says:

   Kjo esht demokraci… ta beje kete deklarate ne kohen e Salise ti kryqezonte kemb e duar. Ta prente llapen te bente lapidar aty pran teatrit. Ose qameti do vinte ajo zonja deputete, ajo e Kelit, te te varte dek ndonje palme. Shqipot harrojn shpejt. Rroft demokracia e vertet.

 30. Ola says:

  Paska qene nje kerric dhe bajge qe se ka shokun .Po ska faj se u lane dy vjet brenda teatrit dhe tani kujton se jane te plotfuqishmit e kesaj pune dhe duhet te justifikojne dhe shperblimet qe kane marre nga padronet qe I drejtojne.

 31. Timi says:

  O pleshti budina, ti Edit nuk i arrin as tek lidheset e atleteve, or plesht….ti duhet t lash gojen kur permend Edin.

 32. Zigur Qarri says:

  Ne vend qe t’gezoheni per Vellezerit Budina qe luftojn per nje Shqiperi Demokratike,ulerini.Militantet “rilindas”lehin,kan harruar
  te artikulojn,Ore,kan mbetur vetem debilat tek”rilindja”?Nuk kan faj qe lehin,perderisa D’Rama dhe Erion Veliaj i perdorin si zagare.
  Për Ildën dhe për “600 vajzat” e kryeministrit.Paradë mode mund të bëhet kudo, moj Ilda, në secilën seli qeveritare, por sidomos në Kryeministri. Nga informacionet e reja që kemi, janë rreth 600 vajza të reja, të cilat janë punësuar në Kryeministri dhe nuk dihet se
  çfarë pune bëjnë. Dikur kjo strukturë nuk kishte më shumë se 50 vetë, ndërsa tani, mendoje pak, rreth 600 vajza të reja, mes tyre ka
  edhe të afta, të cilat venë në punë dhe nuk dinë përse venë, për të cilat më shumë mësojmë nga rrjetet sociale, se çfarë bëjnë.
  Kush i paguan këto 600 vajza kryeministrore, nga sillen, nga venë dhe nga shkojnë, me se merren, çfarë vizioni kanë…cili buxhet i
  financon, në bazë të çfarë vendimi kanë zënë folenë aty, mbi bazën e së cilës meritë. Askush nuk e di, ndoshta as vetë shefi i qeverisë
  që ka hapur grykën e thesit për të bërë në godinën kryeqeveritare një konkurs mode vajzërore, po aq lehtë sa ka vendosur në zyrën
  e tij një kosh basketbolli.“Unë nuk kam qenë në gjendje shëndetësore të pranueshme për të lindur fëmijë deklaron Rama”.Në gjyqin
  e zhvilluar më 15 dhjetor 1991, Rama ka refuzuar të paguajë pension për djalin e tij (në atë kohë një-vjeçar). Ai ka fyer, në sallën e
  gjyqit, bashkëshorten, duke e akuzuar se ai nuk ishte fëmija i vet.“Ti ke qenë në plazh me prindërit e mi kur ke mbetur shtatzanë!”
  – ka qenë argumenti kryesor i Ramës kundër bashkëshortes së tij. “Unë nuk mund të rris fëmijët e të tjerëve”, ka vazhduar ai.
  Rrëfimi tronditës ka dalë nga goja e një njeriu që përpiqet të citojë Biblën për ndershmërinë e tij morale. Rama është shtrënguar
  të bëjë akuza të tilla kundër babait si edhe bashkëshortes së vet, pasi Gjykata dëshmoi se fëmija ka të njëjtin grup gjaku me të.
  “Atëherë e ka me Kristaqin!” – ka thënë ai dhe ka lëshuar sallën e gjyqit.Gjyqi është zhvilluar në dhjetor të vitit 1991. Kryetarja e
  seancës, Eva Seiti, është detyruar atëherë të ndërpresë disa herë seancën për të përballuar shpërthimet e Ramës.Në procesverbalin
  e Gjykatës thuhet se i padituri Rama, është ftohur me bashkëshorten e vet Makoçi, sapo ka marrë vesh se ajo ka mbetur shtatzanë.
  Sipas seancave paraprake që janë bërë për pajtim, është dëshmuar se paditësja është fyer rëndë deri në perversitete nga akuzat e
  të paditurit Rama, i cili vazhdimisht e ka akuzuar atë se ka shkuar me babain e tij, Kristaqin, pasi ai vetë nuk mund të lindte fëmijë.

 33. Jim says:

  Ske faj ti qe shan Po te ishte Ai kafsha kryeminister nuk kishe shanse ta shaje keshtu ta kishte bere varin. Ke te gjithe te drejten ta shash e ti besh cfar te duash.

 34. Buding langarqi.... says:

  Ti more mister Budingu qenke nje teveqel,i pa mend dhe shume idiot. Ti meriton te futesh brenda qe ke guxim te kercenosh kryeministrin . Te pelqen apo jo eshte zgjedhja jote. Por ne nuk te pyesim ty nese e do apo jo kete kryeminister se voten ja kemi dhene ne populli me shumice. Ty po nuk te pelqeu ik prap ne Itali. Se meqe ra fjala zotrote do i puthesh prapanicen kryeministrit . Ti je nje rrugac e palo burre burre qe ske as intelekt e qe je askushi.Rrugac e kluar rrugacit je ti me gjithe kopene e babzitur per pushtet qe ti vene nje dylbi te gjate vetes se ne pushtet nuk vini me kurre.ju provuam jeni armiq te vendit ,te popullit , te korruptuar , rrugace ,pa moral, vrases, hajdute dhe lista mund te shkoje shume gjate.Populli ka sy ,veshe ,mendje dhe shikon e dallon kush punon per te, kush kujdeset ,kush i mbron, kush ja ben jeten me te mire dhe sigurisht qe nuk jeni ju buding rrugaci me kopene e uqerve te tjere.Edi Rama eshte kryeministri me i mire ne historine e vendit tone, pas Gjon Kastriotit e Ismail Qemalit.Ai do te mbetet ne historine e vendit si nje njeri patriot , me vizion, punetor ,shume i durushem,artist modern me pasion e vullnet ne gjithcka ben.Prandaj ti legen i pacipe dhe palaco mos guxo te besh karshillek KM se te pin e zeza me gjtithe cke.Ti jo qe sdo fitosh po do futesh brenda ne burg , ke hesape per te lare.ti mut i felliqur ,bajge lope.

 35. lola says:

  O person, artisti ben art dhe ne rruge, artisti nuk ulerin bulevardeve, artisti ka shpirt te lire nuk lidhet pas politikaneve te marre fund. O i paafte, mqs as komedi spo beni dot, shkoni gjeni ndonje godine tjeter rrini nja 2 vjet dhe kthehuni te teatri i ri, dmth per ta pare nga rruga se brenda nuk keni ca jepni

 36. Vari Janullen! says:

  E trishte!
  Nje tjeter cope mishi pa tru qe e perdorin perdhunshem, pasi i kane shkruar edhe tekstin tribal berishist qe reciton gjithe pathos.
  O bole pa tru, gjithe shqiptaret e kuptuan, gjithe ambasadat po ulerijne qe prishja e teatrit ishte nje marrevrshje e te gjithe politikes tone mafjoze per te tensjonuar situaten dhe per te hedhur ne ere Reformen Zgjedhore dhe Reformen ne Drejtesi!
  Eshte kjo arsyeja qe shoqeria civile, artistet dhe intelektualet nuk e fusin kurre partite politike ne gjithe boten ne protestat dhe levizjet e tyre.
  Pasi partite kane me shume interesa madhore miliardash dhe paprekshmerie njera me tjetren, se interesa ” kokepaleresh” me ju.
  Teatrin ta qine se bashku dhe kullufat si ty i nenshtruan poshte tavolines se mumjes plak dhe loqes qe shet per lider, tju beni gojore.

 37. Opinjonisti i pa_anëshëm says:

  Roli perësor i ARTIT është EDUKIMI, përmes promovimit të vlerave më të mira që mbart shoqëria , por edhe kritik ndaj anëve negative që shfaqen….
  Lutem bud_ina (e di ti gojeshthurur sa larg je me Bud_ën? shekuj) më thuaj çfarë përfaqson “gjuha” dhe xhestikulacionet që shfaq frikshëm në daljet tuaja në SKENËN REALE?! DHUNË, URREJTJE, MUNGESË ETIKE, MORALI……gjithshka, vetëm ART DHE EDUKACION JO.
  Keni vite që “aktroni” sipas qejfit?! Nuk krahasoheni as me programet artistike të TV private?!
  Kjo mjafton besoj të kuptosh vlerën(e pavlerë) që keni ju o MILITANTË TË MJERË…

 38. Qinani says:

  Po ky ?
  Ju prish skena n teater dhe del e lu teater rrugve tashi.
  Po lu rrolin e nji revolucjonari hero si biçim fidel kastro ne “kryengritjen” e tij kondra ameriks.
  Si puna e historis s Zogut t Zi n Tiranen e kohs s mbretnis.
  Aty ishte nji bordello.
  Prandaj quhet “zogu i zi”
  Figur e arritur.
  U prish bordello,por kurvat fillun t delnin rrugve me u pallu.
  Si ky aktori qe ju prish skena e del e jep teater rrugve tash..

 39. Gimi says:

  Teater fashist thote njeri…..o perendi….

 40. Atdheu says:

  Komentues te dashur, mos mendoni se Budines ju doq kaq shume per Teatrin. I gjithe qellimi i kesaj zhurme eshte se si disa persona te kafshoje , te shpresojne ndonje kocke nga politika, m.q.s opozita do te vij ne pushtet. Dhe ata po bejne dhe do bejne cmos me te gjitha menyrat dhe direktivat qe do tju japin, qa nga Sala, Likja dhe Luli qe ti realizojne ato. E gjithe kjo puna e teatrit eshte justifikimi sepse qellimi diku tjeter eshte.
  Le ta marrin Qeverine, por ama atje ne kutite e votimit.

  1. patrioti says:

   O Atdheu je shprehur gabim kur thua qe opozita do te vij ne pushtet ne vend qe te thoshe opozita enderron per pushtet, pra jane dy gjera pothuaj se te kunderta.

 41. ali peza says:

  Na e rrofsh Budina! Shkodra e ka per vete theatrin,dhe do ta shohesh se atje do hash krapin.

 42. Ardi says:

  As artist nuk eshte ky vetem zagar rrugash mutin do i hash Rames

 43. Haku says:

  Kjo esht demokraci… ta beje kete deklarate ne kohen e Salise ti kryqezonte kemb e duar. Ta prente llapen te bente lapidar aty pran teatrit. Ose qameti do vinte ajo zonja deputete, ajo e Kelit, te te varte dek ndonje palme. Shqipot harrojn shpejt. Rroft demokracia e vertet.

 44. ..o Robert Budina , oooo super RRUGAÇ , oooo rrrota e k… , po Sovrani Popull me 75 deputete te blinduar te PSocialiste , te te shkerllen ty , vllain tat po aq rrugaç sa ty Edmondin , familjen tate , farefisin tat e soj e sorollop te SHQUP te Sali kriminelit ! Behe prove te luash me zjarrin , pra me Sovranin Popull !!! 💪💪💪

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *