“Se për ju s’më rruhet!”, Artur Zheji: Ku gabuan gazetarët përballë Ramës, nga Alfred Lela që qeshte me dhunuesin e tij tek pyetjet qesharake që e bënin Ramën t’i tallte

Artur Zheji e ka quajtur të gabuar daljen e kolëgëve të tij në debatin me kryeministrin Edi Rama

Në një editorial me titull: “Ju dhunoj me Policinë time! Se për ju s’më rruhet”, Zheji ka shkruar se gazetarët ishin gabim që në rrënjë.

Analisti shprehet se pyetjet shpesh herë tingëllonin si qesharake:

“E dëgjova me pështjellim rraskapitës, debatin e Rakipllarit, Lelës dhe Gjekmarkajt me Kryeministrin, befas në një formë të mirë fizike dhe të eksituar për mrekulli mendërisht.

Porse gazetarët ishin tërësisht gabim që në rrënjë, sepse morën seriozisht, një njeri, krejtësisht të përgatitur për të gënjyer nga “a”-ja deri te “zh”-ja, por edhe për të shpallur botërisht mosçarjetrapi qeverisjen e vet!

Të marrësh seriozisht një debat publik të tillë, do të thotë ti japësh mundësi Km-së, që përmes vetëviktimizimit, të bëjë sikur pastrohet, nga mëkati zymtak i shkatërrimit të Teatrit. Pyetjet shpesh plot dhimbje, të sinqerta dhe serioze, tingëllojnë qesharake, ndaj një personi rrahës dhe dhunues, që tallet me të rrahurin në panel.

Pavarsisht sarkazmës dhe ironisë, të qeshurat e shpeshta të Lelës ndaj gallataxhiut, ruajna Zot, mos të jenë shprehje të një “sindrome të Stokholmit”, e pra dashuria e të kidnapuarit për kidnapuesin, vetëm sa e relativizuan deri në dhimbje, krimin urbanistik të 17 Majit, urdhëruar nga Km-ja”.

REMOTE_ADDR:[]

34 komente në ““Se për ju s’më rruhet!”, Artur Zheji: Ku gabuan gazetarët përballë Ramës, nga Alfred Lela që qeshte me dhunuesin e tij tek pyetjet qesharake që e bënin Ramën t’i tallte”

 1. 😹😹 says:

  AS RAMA SE RUN PËR JU!

 2. RAKIA says:

  QE TE BERI RAMA TE FLASESH ME VEHTE DHE QE ASKUSH MOS TE TE MARRE SERIOZISHT KETE TASHME E DINE TE GJITHE.
  JU ANAL-ISTET DHE FARA JUAJ KENI MBETUR NE KAZANIN E NDYRE DHE ASKUSH NUK JU NDJEK ME. JU KA MBETUR VETEM QIMI I SYRIT TE KEQ.

  1. Petrit says:

   Trap edhe i pa edukat je ,Artur Zhei..

 3. jopergje... says:

  Nje shqipe shume e dobet mbi te gjitha!

 4. Molla Omari says:

  Ha zhej se te bene mire. Po ti si e paraqite kete shkrim si psikopat apo si i manget

  Te fala Mulla Omar

 5. Agron Rama says:

  kam nje sygjerim per emisionin qe fare mire here pas here te levize si studio.
  per shembull fare mire ta beje kete emision nga teatri migjeni, ose scampa, ose ne korce ,prishtine ,prizren
  Asht i vetmi moderator ne Shqipni i besueshem
  Tan t mirat
  Agron Rama
  Toronto

  1. Hejjj jam nga toronto says:

   Ke harruar te shkruash emrin e rruges dhe numerin e shtepise 100 % do jeshe koqevare kujt po i rruhet ku jetone ti o i pazhvilluar .

 6. 👎👎👎👎 says:

  Të shpëlaftē morrtja Zheji zhulsi.
  Ke apos’ke syt në ballê?
  Ramën se lot topi nga pushteti, se ju dhe të tutë,
  tashpifniiiii!!!

 7. ben says:

  Asnje here nuk lexoj verejtjet apo artikujt e Zhejit, pasi ato gjithmone tregojne mllefin personal te tij kundrejt Rames. Sot u intrigova nga tituli dhe vendosa ta hap kete faqe.
  Asgje e re, Zheji edhe kete here nuk ka mesuar se lexuesve nuk u intereson shpalosja e fjalorit te tij banal qe e perdor ndaj nje individi qe eshte zgjedhur nga populli shqiptar te drejtoje vendin. Ka shume njerez qe nuk e pelqejne presidentin Trump ne Amerike, perfshi politikane, pjesetare te Kongresit apo Senatit, por te gjithe pa perjashtim e respektojne si presidenti i zgjedhur nga populli amerikan. Kjo kulture mungon krejtesisht ne Shqiperi midis atyre qe e quajne veten gazetare apo analiste. Kjo deshmon mungesen e edukates personale te ketyre individeve dhe familjeve nga vijne. Me ben pershtypje Karlo Bollino me kulturen qe demostron kur flet edhe kunder atyre qe i ka armiq te deklaruar si Berisha me familjen e tij.
  Nje gje eshte shume e sigurte, se jo vetem ata mender gazetare qe paskan qene ne interviste me Ramen, por edhe te tjere, perfshi Zhejin, Rama i xhiron ne vend pa e marre ato vesh fare.

 8. Poo says:

  Ju jeni xhekpoti i Rames.

 9. Mësuesi i i fillores says:

  E verteta eshte qe ajo proteste nuk terheq do me shume se 500 vete ne nje qytet me 1 milion banorë. Pse ? Sepse kush eshte rritur dhe ka jetuar ne Tirana keto 30 vjet, e di shume mire qe ai kotec atje mund te ishte gjithçka perveçse teater, e jo më teater kombetar.

 10. 😀😀 says:

  Zheji , je xhelozzzzzzzz!

 11. x says:

  ore po ky zheji ,është zbukuruar e rregulluar origjinal si gëzim rrotka,bravo zhej,vetëm aman mos dil më në ekran e mos folë se na i shpife o zgjebe e shek.21

  1. Artur says:

   Lela ti mberthei mire pantallonat se mos ja heqin prap e pasaj ca do thot

 12. Roberto says:

  O Zhej je bere per te qare hallin. Nuk po gjen e nuk po gjen qetesi dhe as gure pa levizur per te “miren tone” por ti edhe kur flet nuk heq dore nga shkronjat e emrit tend kur thua se:-“Rama genjen nga A te Zh pra Rama genjen Artur Zhej-in kjo e thene sikur une te isha ne rolin e opinionisteve te PD-LSI.. Rakipllari ( Ari) njihet se kujt i sherben. Lela lekundet majtas e djathtas por me qe “hengri dru” u anua nga e djathta ndersa Agron Gjekmarkaj per mua eshte nje PYKE NE DIELL. Kerkon te behet protagonist dhe te tregoje qe une ja dhjes edhe Kryeministrit por ne fakt mbetet si i dhjere vete.

 13. Gasper says:

  Asnje llafe ketij nuk ia kuptova ketij. Fjalor banal duke filluar me mosrruajtje deri ne mosçarje trapi . Shkrim i goditur qe i shkon mire si diçiture uljes se pantallonave te Leles ne skenen impresionuese te teatrit te sapo rikonstruktuar. Mbase ilariteti qe shkaktoi kjo mizanskene e
  Real Storit do te jete nje ogur i mire per sezonin e ri artistik te TOB-it.

 14. zenunzenith says:

  Zheji me felliqesira i felliqesirave “dobici rus” hedh benzine zjarrit . Bazhdile,plehra me buzet jarge me cdo kohe. Do ta marin frymen intrigat qe sajon dhe ndezes lufte, goje cqyer me idjotesira sharje tamam prej bir kurve, Rames i vjen anes ti dhe llapaqenet si ti.Ju jeni prishes te uniteti kombit, me “kazanet” miqte e tu te cilitdo krahu qofshin.
  zenuni

 15. Aleks says:

  Zheji, tipa si ty, qe kane drejtuar, vjedhur e shpartalluar institucione me buxhete fantastike te djerses se taksapaguesve shqiptare, duhet të heshtin, ne pritje te burgut!

 16. mik says:

  Te dashur komentues ” Ramofil “.
  Te gjithe e dime se Rama asht arrogant, bulist dhe narcicist i skajshem. Duke qene i tille, dihet tashma trajtimi qe Rama i ban ministrave dhe pjeses tjeter te stafit te vet. Ju lutem, kjo asht diçka qe dihet dhe nuk ka vend per kundershtim ( biles, kur Rama te mbaroje ” misionin ” e vet, do dalin skandale te tmerrshme nga ana e Rames, ashtu siç kane dale edhe per Berishen apo per shume politikane te tjere ne te gjithe boten ).
  Ju qe ne emer te Rames, nuk lini rob shpije dhe prag shpije pa ja sha kuj, vetem e vetem pse dikuj nuk i pelqen qeverisja e tij ( edhe pse asht e drejta ma minimale e gjithkuj mos me aprovu diçka qe nuk e pelqen ) a mund te me thoni ju lutem, ju si komentues kotheraxhi, dmth si fundi i kazanit ne hierarkine e Rames, po ju çfar trajtimi keni ? A nuk asht gjeja ma e kollajshme te merret me mend, qe ju trajtoheni ma keq se te burgosurit ?
  Kjo don me thane se ju fryheni si gjeli ne det, fryheni kot. Ju jeni ne nje pozicjon shume ma denigrues se viktimat e Rames.
  PS : Ky koment nuk asht absolutisht per ato qe me te vertete besojne se Rama po ban mire. Gjithkush ka mendimin e vet.
  Ky koment asht per ata qe nuk dine me lidh dy fjale pa sha dike me prag shpije, pa i bere gje.
  E di qe do shahem. Ai qe tregon te verteten gjithmone shahet, por i ka te kthyer mbrapsht me kuq e me mach.

  1. matteo says:

   I dashur mik, edhe pse jep keshilla per te shkruar mire dhe me etike, e prish qe ne fillim me fjalen fyese ”ramofi”. Nëse je vertet mendjehapur, openmind, duhet te ishe me kujdesshem me fjalorin. Une nuk ne punon ne ndonje organ investigativ, kur thua se do dalin…këtë lafe në erë i thonë politikanët, që shpifin për kundershtarin, qe te fitojne ndonje pike te perkrahesit e tyre. Unë nuk te shaj, se nuk e kam bere ate shkollë, kam bere një tjeter.

   1. mik says:

    Matteo, nuk asht Ramofi, por asht Ramofil. Nuk asht fyese. Ne kete rast, do te thote perkrahes i Rames.
    Per te tjerat ja lejme kohes.

  2. Kosova repibliki 1244 says:

   Je mire ne kosove shoku nuk ka njeri nevoje per mendjen tuaj jeni akoma me rezoluten 1244 pregatituni moralisht shpirterishte se se shpejti do beni puthjen e pare me nenen serbi .
   rama eshte shqiptare votuesi i rames eshte shqiptare ri aty ku je se je mire edhe bibinin marksist leninistin e serbise e keni cfare doni me ne keni nje flamure tjeter nje hymne tjeter asgje te perbashket me ne pervec asaj gjysem gjuhe .

   1. mik says:

    Organizoje mendimet, e mos fol perçart, te te marrim vesth se ç’ka don me thane.

    1. SHKELZENI says:

     Mik ke probleme me te kuptuarit dhe te te shkruarit , normale nje qe shkruane keq kuptone keq ose nuk kupton fare .
     Zoteria larte te shkruane je mire ne kosove mos i fute hundet ne punet e nje shteti tjeter ku nuk keni asgje te perbashket ( territore , flamure, hymne , kufi , qeveri fe , mentzlitet, gjuhe , edhe une flase français , itelien , grecque po nuk jam shtetas i ketyre shteteve pasi ti nuk je as shtetas e as votues shqiptare cfare nuk kuptone .je thjesht
     nje krahine ne territorin Serbe e mbrojtur nga rezoluta 12 44 … cfare nuk kupton ?

     1. mik says:

      Nun kuptoj anti-shqiptarizmin tuaj.
      A nuk duket ashiqare ?

 17. NY says:

  Thire ne emisionin tend Ramen,te te zhvesh edhe ty sic zhveshi ate pisqollen e ndryshkur mbreme. Por me ty ndryshon puna,ty te zhvesh cullak dhe ti mberthyer ne delir do ti thuash ,he Rame si te duket kostumi…ma ke zili he….

 18. Kollodoku says:

  Oooo zheli mjaft u kopjove Rame mjaft.
  Edhe te foluren do ta besh si ai. Me fjale te vjetra te gjuhes Shqipe. Edhe e shani dhe e kopjoni.
  Koqe kanari (fjale e vjeter e Shqiperis se mesme)

 19. Luli says:

  U lodhe,more koqe,ju nxori jashte loje ky i gjati,jua prishi busullen,ju c’orientoje fare,nuk dini as cfare thoni dhe as cfare beni,ju njeh mire ky,cfare flliqesirash jeni,,sa te jeni ju,ky aty do te jete

 20. Populli says:

  Artur Zheji , ty karagjoz gazetar apo qelbesire analist si dhe “Allendes albanese” President Ilir M…i , Sovrani Popull me 75 deputete te PS , ju q… mbare e prape ! 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕

 21. Na ruajt zoti says:

  Rama kapacitet I paarritshem…lilipute pafund qe nuk vlejne as per PD e shkalafitur

 22. Yt says:

  Tani do shkaterroje SHQUPIN….jo naten diten…ishalla me sal..lul..monike brenda…

 23. Saras says:

  Njeriu me pis,me i shpifur,me i ndyre …….
  Fjalor rrugaci,qe vetem vjell dhe kujton se po e pelqejne per kellirat qe nxjerr nga fyti…..
  Ky eshte prototipi i kokepalarit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *