Top-formacioni i Capello: Ja 11 më të mirët që kam trajnuar

Gjatë një interviste të fundit, Fabio Capello, trajneri i njohur italian, tregoi top-formacionin më të mirë të lojtarëve që ka stërvitur.

Natyrisht, në të ka vend për ish-futbollistë të Milanit, Romës dhe Juventusit, klube që i ka drejtuar në Itali, por edhe të spanjollëve të Real Madridit. Moduli që ka përzgjedhur?

Një 4-3-3, natyrisht, edhe pse me një lojtar të dymbëdhjetë ky rreshtim mund të ndryshojë.

Në portë: Buffon

Në mbrojtje: Cafu, Maldini, Baresi, R.Carlos

Në mesfushë: Redondo, Savicevic, Gullit (Toti)

Në sulm: Raul, Van Basten, Ronaldo

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Top-formacioni i Capello: Ja 11 më të mirët që kam trajnuar”

  1. Niko says:

    Titulli duhet te jete – Ja 11 me te miret qe kam stervitur. Gazetaria Shqiptare po merr fund nga analfabetet qe perdorin fjale te huaja dhe i “Shqiptarizojne”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *