Berisha thirrje besimtarëve myslimanë, për revolucion fetar: Mos e lini këtë qafir të dalë mbi Zotin e Madhnueshëm

Sali Berisha bën thirrje për revolucion fetar.

“Nje akt prej narkodiktatori ateist!

Miq, ne nje akt prej narkodiktatori atesit dhe ne traditen e eterve te tij barbar te urrejtjes se besimeve fetare, Edvin Kristaq Rama me nje fjali ne FB kerkon te ndaloje faljen e Bajramit, festen e besimtareve musliman qe mbyll muajin e madhnueshem te Ramazanit.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete qendrim diktatorial dhe atesit, ju bej thirrje besimtareve musliman te mbushin neser sheshet e qyteteve dhe fshatrave tona, ti luten te Madhit Zot dhe te falin Bajramin.

Ju bej thirrje te gjithe hoxhallareve te vendit, imameve, myftijve te udheheqin me urdher te te Gjithfuqishmit lutjen e besimtareve dhe te mos i tradhetojne ata si dhe te denojne qendrimin prej qafiri ateist, fondamentalist e diktatorial te Sulltan Salep Surrelit qe kerkon te dale kete dite te shenjte mbi Zotin e Madhnueshem”, shkruan ai.

Pasi dështoi me revolucionin politik, tani kërkon revolucion fetar.

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “Berisha thirrje besimtarëve myslimanë, për revolucion fetar: Mos e lini këtë qafir të dalë mbi Zotin e Madhnueshëm”

 1. Birrisha sheqer kafe BEOGRADE says:

  Haaa komunisti na eshte kthyere besimtare
  O bole po kush t degjon ty qe nuk heq dot jelekun anti plumbe dhe ri i fshehur ne shtepi me fb si adoleshente .

  1. vang says:

   po ti qenke hajvan fare more derzi.Cdo vit i ka lene Rama.Sivjet po del mbi zotin e madhnueshem.?Nuk ka mbetur asnje cep i ndergjegjes time pa u bindur tashme qe je nje sharlatan

  2. Illyria-Shqiperia says:

   Ky ka rrjedh. Ky është taleban! Ky duhet mbyllur nr çmendine!

 2. Kulla e Viçidolit says:

  Ehhh morr plehrë do me patjetër që dhe në grahmat e fundit të hedhësh helmin tënd mbi Shqiptarët.
  E ke mision të vërtetuar përçarjen e Shqiptarisë..
  Thua se ka dal ndonjëri për qejf, trille apo se do me ndalu njerën palë apo tjetrën me u grumbullu apo festu..
  Edhe njëherë vërtetohet që je ne te njëjtën tavolinë pokeri me Edin përderisa ministri Leshi nuk ta bën një ndalim për thirrje prishje rendit dhe harmonisë fetare…
  Zoti pavarësisht feve ra nxjerrtë shpirtin nga bytha o kafshë prehistorike pa zot,fe din e iman..

 3. Ortodoksi says:

  Oh shpellari po per pashke ortodokse e katolike pse nuk foli ky llapaqen.

 4. I te gjithave paske qene o babush i Pd-se says:

  Nuk beson në zot ky, se e ka shpallur vehten si ateist qe nga koha kur ishte sekretar partie.
  Pse Berisha te akuzon me ato qe i ka vete. Krijoi shtetin monopol te trafikimit te droges, e therret kete qeverisje narkodroge. Ishte ateist i flakte dhe e sulmon Ramen si ateist.

 5. h says:

  Ky i mjerë,ka parë ëndërr ku ishte Garibaldi.

 6. pjeter says:

  Ja neveria.Gjemen qe i bere pas ardheseve te tu ti ska derman qe ta rregullon.te kan ngel nje grusht me idiote,qe ju kan rezervuar na nje presh per kur ta shtojne zullumin.Per ty,deri ne kacidhen e fundit,hajdut,tradhetar i kombit,vrases i shqiptareve,Fashiokomunist i qelbur.

 7. Zhzh says:

  KU KE FE TI MORE KRIMINEL. A MUND TE KETE FE DHE BESIM NJE VRASES TASHME I NJOHUR NGA TE GJITHE.
  PO TE SHTRENGOHET LITARI O HAJDUT QE DO TE MBAHESH MEND SI SHKATERRUESI ME I MADH I SHQIPERISE, MOTE KAFSHE ME FYTYRE NJERIU.

 8. Princi says:

  Ti je dënuar nga Zoti mor i mjerë.

 9. dilni se u qelbet si berisha says:

  …dhe mblidhuni ne shesh si mizat ne letren e mutit si hasani ,hyseni, kadriu, abdullai, selami ,islami,shabani,mustafai, rexhepi, estrefi, hajrullai, musherefedini,sahidi, dollapi, osmani idrizi dhe te gjith camet me Shpetim Idrizin qe tradhetuat fene e Marko Bocarit,Bubullimes,etj, ptuuuuuuuu besprere

 10. Azio says:

  Ku je more atheist I thekur,ti qe i vure kazmen kishave dhe xhamijave.Qe fute ne burg me dhjetra prifterinj e hoxhallare.
  Tani tregoi te gjitheve kush eshte qafiri?
  Ndyresire e kriminel ,kopili i Karaxhicit.

 11. Zigur Qarri says:

  UNE JAM ZIGUR QARRI JU LUTEM MOS MA OFENDONI LIDERIN HISTORIK PA HISTORI TE PD (PARTI E DERRAVE ) ESHTE E VERTETE QE LIDERI JONE KA QENE NJE CIKE KOMUNISTE JO SHUME KOHE GATI 30 VJET .
  KUR VDIQE HYSNI KAPO DIKTATORI PPSH ME SHUME QANTE KY PALA0CO BURRE SE ANDI BUSHATI QE E KISHTE GJYSHE .
  ME RRESPEKTE ZIGUR KARRI ME FALNI QARRI

 12. 👎👎 says:

  Ku ke zot ti , mor …. m….!

 13. Doc-it says:

  Ky do patjeter te shperthej epidemia e virusit, ne menyre qe te krijohet panik e te bllokohet shteti, te bllokohet reforma ne drejtesi. Sali, ke marr fund. Bashke me Ilirin. SHBA-ja i ka pergatit letrat per ju.

 14. Gradishta says:

  Të nderuar besimtarë dhe klerikë të fesë muslimane,gëzuar festën e fitër bajramit,sa për thirrjet e sekretarit të ppsh që në67 udhëhiqtë aksionin për prishjen e institucionve të kultit nën parrullën e udhëheqsit të kohës “feja është opium për popullin”sot qëllimi i thirrjeve të tij është krejt i kundërt me çka shkruan,sekretarit të ppsh dje ,doktor vdekjes sot i ngeli plani i vdekjeve nga korona virusi pa realizuar prandaj thërret thyeni ligjin që doktori të realizojë planin si në kohën e ish udhëheqsit për shkatërrimin e objekteve të kultit,për persekucionin e zhdukjen e klerikve,dhe denatyrizimin e popullit.Marrëzia tek këta njerëz ikën bashkë me shpirtin.

 15. Keta te pds vazhdojne te mbajne bebelina se u shpeton shurra sapo e shohin kete says:

  Kam ikur un tani, Luli dhe PD-ja merr vendime te pavarura, thote kur e pyesin gazetaret per aksh qendrim te PD-se.Mire e besuam. Po keto ishin sa per hi syve. Fjalet e ketij jane sllogane nga figurinat e PD-se deri te militantet. Qafir i drejtohet Rames ky, qafir thote edhe thuthuqi. Mosbindje civile dhe shporrje te Rames therret ky, te njejtat fjale thote edhe Edmond Budina. Kete Edmondin nuk e kuptova, a ishte i interesuar per teatrin apo me shume i interesuar per rrezimin e qeverise se ardhur nga votat e popullit.

 16. Zigur Qarri says:

  Saliu, është lideri historik .
  Pa Saliun , s’do të kish histori.
  Pa histori , s’do të kish Korona.
  Pa korona, Rama nuk bëhej dot babai i të gjthë ne.
  Pa Ramën, Lulushi s’ka kujt i përkëdhelet.
  Pa përkëdheljet e Ramës, Lulushi do ishte shumë i dëshpëruar , aq sa dhe filxhani i Munës me parashikimet më optimiste, nuk do tja kthente dot buzëqeshjen .Dhe pa buzëqeshjen e Lulushit, nuk do të kishte argëtim për popullin, tani që i madhi Budina po merret me tragjedi.
  Sa për Metën, ai ka punë. Punë kokeeeeeee, Or ti !!

 17. sekretari i partis punes shqiperis salih berisha says:

  Sekretari i organizates partis punes shqiperis i cili ishte i pari qe mori kazmen per te bere lerdine
  mbi kishat e xhamiat vetem si e si ti afrohej oborrit te emver hoxhes
  sot u ben thirrje muslimaneve, hoxheve,myftive e kujdo tjeter qe te dalin neper sheshe te falen e te perqafohen
  dhe pse koronavirusi po merr jete te pafajshme
  Ky xhahil qe per 30 vjet pret dhe vret shqietare nuk e di se kure do ti vije dita e ndershkimit tamam ne stilim musliman
  Ku ta vendosim kete kufome te pagroposur ne bulevardin deshmoret e kombit dhe ta mbysim me gure ku seicilit
  shqipetar te ket mundesi tja thyej kafken keti vrasesi

 18. Malok saliu says:

  Me mir ateist, sesa malok myslyman

 19. Shqiperiaeshqiptareve says:

  Ky gjak piresat nuk pyesin per asgje!!!
  do te pyesin per shendetin e njerezve !!!
  Ju bejne thirrje njerezve te dalin te mblidhen masivisht kurse vete izolohet ne vilat e tij se mos i bjerre dambllaja qenit

 20. xHELIL,OSMAN,KARAXHIXH says:

  BESIMTARI I MADH KY,O ZOT,DAJ CA PUNE ME MIRE,PO KETE SOJ ASHTU SIC JU KA BA FISIT TE TIJ,DEKLAROJE QAFIR DHE MOS E PRANO ATJE

 21. Tropoja says:

  Zot i madh mos e merr pa shijuar ne pare burgun.

 22. shkumbini says:

  Ketij nuk i soset shpirti pa pare rremuja vdekje e fatkeqesira te tjera mbi popullin e vet.Ketu e ndjen kenaqesine sepse ploteson dhe misionin e tij te ngarkuar nga padronet e Beogradit Na ka ra per pjese ne si shoqeri dhe degjojme brockulla nga goja e ti e shthurur Jargavitjet e tij kane helm e vrer prandaj ruhuni prej ketij e sojit te tij.

 23. Pokeristi says:

  Saleh mer…Halee!!
  Kambengulja komunisto haxhiqamiliste,te veteshpall ne kete situate specifike,qafirin ma gjytrym mer avdall klasik osmanlli.
  S’besoj se mund te gjindet ne gjithe historine otomane ndonje syrre qe te shplaje shpirtin tend katran.
  Lere rehat kete milet mer ibret!
  Edhe Ziguri t’a ka ba m…n mbi goje.

 24. mali cikes says:

  te zente kanceri o vdekje!

 25. owl says:

  Ti qen vetem per vella vrasje ke menduar gjithnje. Ate pune e bene shum mire. Dhe tani qe ste pjerdh njeri prap si qen ngele duke bere ham ham.

 26. apolonacademy says:

  Vetem ti qelbesire i paudh i pazot i pabese i pafe , nuk ke te drejte te flasesh , zoti po te le qe te vuash, ndaj bej gav gav si balo langua o qen plak , shpirti nga bytha ka per te dale , do vuash sa do merosh dunjane, populli tall trapin me ty e me ju krejt .

 27. Bex says:

  Neveri per kete shembelltyre te kaluares!

 28. eli says:

  Mos e zer Zotin me goje ti qenie e ndyre.

 29. Zeni says:

  Fytyre dhe shpirt me te zi te ketij njeriu nuk gjendet ne bote! Kur shoh fytyren e ketij perbindeshi, me kujtohen tufat e minjve neper kanalet e ujerave te zeza gjate Vdekjes se Zeze (Murtajes). Por ky eshte me i zi se vet vdekja: eshte anti-Krisht dhe anti-Mugamet! Po ku fe kynjeri, feja e jetij njeriu eshte vetem Vdekja!

 30. Vishja kot says:

  🙃🤣😛 akoma merreni me kete shkaterrues

 31. Shqiptar says:

  VENDOSMÈRINÈ E PRISHJES SÈ TEATRIT,

  tè kishte patur Edi Rama edhe me vemjen plak, vrasèsin dhe hajdutin Sali.
  Mirèpo Edi Rama kishte plane pazaresh.
  Sot, na duhet tè dègjojmè komunistin spiun tè sigurimit dhe UDB, tè na shitet pèr vahabist, nga vila te Gjiri i Lalzit, ndèrtuar me gjakun e fèmijve tè Gèrdecit.

 32. Aleksander says:

  Besimtaret Mysliman jane njerez te mençur,
  Nuk merren neper kam nga nje BUDALL qe don me i perdor per interesa private.
  O shoq,
  leh sa te duash se nuk te beson kush ma.
  E kupton o ashe e veshtire per nji si ti?

 33. Tarasi says:

  Ti nuk ke faj që flet kështu o bushter…. Ti flet sepse në pushtet ke shokun tënd EDVIN RAMA…. Them kështu sepse kushdo që të vinte në pushtet ty duhet të qinte robte fisin familjen… O serb kurve… Vetëm për dy gjëra nga 500 që ke bërë…. Për piramidat 1997 që u more lekët shqiptarëve edhe I fute ne hasmëri edhe për 21 janarin… Kaq mjaftojnë që një qeveri duhet të dënojë me varje në litar…. kushdo qoftë ajo

 34. kovaç says:

  Ja, ky eshte udheheqesi shpirteror i atyre qe aspirojne qe neser te vijne ne pushtet.Mos o zot.Shqiperi ne dore te kujt ke pas rene.
  Kjo eshte fytyra e vertete e ketij “lideri te madh”qe mendja kurdohere i ka punuar per prapesira.

 35. Populli says:

  Sali Berisha ( Karaxhiçi ) ! 👇🖕

 36. Sul Korriku says:

  Ne kohen e prishjes se Kishave e Xhamive Saliu ka qene sektetar partie? E çfar sekretari ! E ne çfar partie !

 37. ZIGUR QARRI says:

  Zoti Zigur Qarri, a e shikon se çfar babai madheshtor qe ke? Beje nje foto te zmadhuar si ajo e gjyshit tend (E Hoxhes), dhe vendose ne hamam, qe te vish ne qejf e te shkruash komente derrmues, kunder atij qe e uli nga froni lexhenden tende.

 38. Zige Cari says:

  Ketij kriminelit vec Haga i ben derman.
  Se cfare tjeter duhet te bej ky mut, nuk dihet?!

 39. Letna prin salovici i pari,pot betona qe une e urrej me shpirt per,200 burrat e Malsi qe jan vra për kurthat qe i ka ngre ky taliban,saloviqi.Vrasja e Azem Hajdarit,uni i rri larg tri metra dhe dal me protestue.Po ky rrin në vill e na mu infektue me virus,Covit 19,jo o salovic nuk e ha mo ket fall.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *