Deputeti i opozitës, letër SPAK: Hetoni politikanët, mos u gënjeni nga deklarimi i pasurisë. Hetimi të fillojë nga vilat

Deputeti i opozites, Andi Permeti i eshte drejtuar me nje leter SPAK, ne 28-vjetorin e vrasjes se Giovanni Falcone, heroi i Antimafias ne Itali.

Ne leter, ai kerkon nga SPAK te nise hetimin kryesisht per “kedo politikan qe ka 30 vite qe shkaterron kete vend”, perfshire gjithe familjaret e tyre.

“Mos u genjeni nga deklarimi i pasurise. Hetoni vet ne e doni kete vend, ne doni drejtesine por mbi te gjitha nese nuk jeni dhe ju njesoj si ata”- shkruan ai.

Leter e hapur per SPAK:

Ne 28 vjetorin e vrasjes se Giovanni Falcone.

“Ndiq leket dhe do te gjesh mafian”.

Giovanni Falcone.

Sa e thjeshte po pate guxim dhe do drejtesi!

Fillo hetimin kryesisht per kedo politikan qe ka 30 vite qe shkaterron kete vend. Hetimi eshte i thjeshte. Rroga dhe te ardhurat e deklaruara qe kane:

Politikani

Gruaja/burri

Femijet

Nusja/dhendri i politikanit.

Familjaret e politikanit deri te kushurinjte e pare

Familjaret e gruas/burrit te politikanit deri te kushurinjte e pare.

Heto a i justifikojne te gjithe keta persona me rrogat dhe te ardhurat nder vite:

Shtepite.

Vilat.

Tokat.

Makinat luksoze.

Llogarite bankare.

Aksionet neper kompani dhe bizneset e ndryshme.

Pagesat me qindra mijera euro per shkollimim e femijeve neper bote.

Pushimet perrallore te tyre dhe te femijeve te tyre.

Shpenzimet mujore per shofere/shoqerues/zyra.

Kredite qe kane marre dhe menyren si i kane lare.

Investimet e vogla ne bashkepunim me bizneset qe me pas i jane shumfishuar nga fitimet.

Kini guxim!

Sado ti kene fshehur, sado ti kene pastruar leket e fituara, kane vjedhur, rrembyer dhe perlare kaq shume leke te taksapaguesve shqiptare nder vite, sa diku do kene lene gjurme, diku do ti kene shpetuar pa i fshehur.

Mos u genjeni nga deklarimi i pasurise. Hetoni vet ne e doni kete vend, ne doni drejtesine por mbi te gjitha nese nuk jeni dhe ju njesoj si ata.

Shqipetaret presin shume nga ju.

38 komente në “Deputeti i opozitës, letër SPAK: Hetoni politikanët, mos u gënjeni nga deklarimi i pasurisë. Hetimi të fillojë nga vilat”

 1. Lona says:

  PA FJALE TE LUMTE .

  1. Shenjestra says:

   ABC! Bravo.Jemi me mndimin tend.Eshte e vertete se njerzit qe perbejne SPAK-un jane at vete,Sali Berisha,Meta,Basha dhe Monka Fallxhorja.Ata qe u zgjodhen ne SPAK,jane pikerisht njerzit e Sali Berishes dhe nuk kane per te sjell kurre drejtesi ne shqiperi.Paraja eshte e embel dhe pranohet nga kusdo,qoft edhe me poste te larta.Respekt.

   1. Populli nuk ha bar says:

    shenjestra, lexova komentin tend po me duket sikur nuk eshte korrekt mendimi dhe llogjika qe shkruan , populli kerkon drejtesi dhe ne drejtesi duhet te hetohen te gjithe keto mafjos 30 vjecar dhe ti ke harruar dhe dy emra shume te rendesishem te politikes njeri shkaterroj Tiranen dhe tjetri gjithe Shqiperine dhe keto emra meqe ty nuk po te kujtohen po ti kujtoj une sebashku me ato qe ke renditur ti jane dhe ED DRAMA DHE ERION VELIA ; njeri i cmendur dhe tjetri nje skuth i neveritshem, duke shtuar keto dy emra komentit tend behet me i besueshem ne popull, nje shprehje e vjeter popullore thote , te ishte vetem nje i kriminel e kishin vrere por jane te gjithe kriminela , prandaj populli kerkon drejtesi , te gjithe perpara gjygjit te popullit

    1. nigo says:

     Ja fut kot se ke harruar F. NANON

 2. Pupuppuupup. Skandal vetem ne shqiperi ndodh kjo gje edhe ne afrike puppupupu. .cfar popull jemi tallin loqet keto me ne edhe akoma jo edi jo sala jo iliri e monika jo basha pupupupuppu skandal. Populli Shqiptare ka marr fund per sa kohe ktu qeverisin me rralle keto kriminela muti…

 3. ABC says:

  SPAKU jo vetem qe eshte si ata, po jane edhe vet ata.

  1. Shenjestra says:

   ABC! Bravo.Jemi me mndimin tend.Eshte e vertete se njerzit qe perbejne SPAK-un jane at vete,Sali Berisha,Meta,Basha dhe Monka Fallxhorja.Ata qe u zgjodhen ne SPAK,jane pikerisht njerzit e Sali Berishes dhe nuk kane per te sjell kurre drejtesi ne shqiperi.Paraja eshte e embel dhe pranohet nga kusdo,qoft edhe me poste te larta.Respekt.

 4. ZderrMona says:

  Perjashto Liken qe e ka bere me djersen e tij dhe te vjehrres, gjithe te tjeret i kane bere me taksat e popullit.

  1. L says:

   Vjerra e Likes para se te ndrohesh sistemi bente aborte klandestine.Qy atehere i ka bo lekt per Liken.

  2. Danja says:

   Xhovani falkone ishte nje njeri me integritet te larte moral e prfesional qe me gjakun e ti hodhi themelet e nje drejtesie ndryshe ne shtetin italian,dyshoj shume qe ne drejtesine tone te gjenden te tille njerez ,gjithesesi uroj qe figura e tije te behet shembull frymezimi qe me ne fund edhe ky vend te gjeje ate qe te gjithe shpresojme drejtesi!

 5. Azio says:

  Nje BRAVO te madhe.
  Kjo eshte thirje nga i gjithe populli shqiptar.
  SPAK ,Guxim,guxim,guxim.
  Populli do t’ju respektoje per jete te jeteve
  Ju lutemi filloni.Koha nuk pret.

 6. Tosi Shoferi says:

  Bobo kush flet ky qukapiku me syze. Intelektual si Jemini. Tregoju pak elektoratit pse te hoqi nga puna Gimja i Redbulit. Si i vidhje ne fatura para se te te fuste shkelmin.

  1. Durrsi says:

   Ka then te verteten, dhe po su be kjo shqiptaret vetem do ikin ngs ky vend.

 7. Ujku Plak says:

  Per mendimin tim jane fallco SPAK dhe Flo, se po te jene serioze duhet nje ligje qe : Te gjithe personat qe kane mbajte poste pilitike e publike, dhe ata aktual qe jane tani. . Mjafton nje indicie ose Info pak rendesi ka se nga kushe, duhet te plotesoin Formular e pasurise, edhe ata qe kane marre pafajsine nga gjykatat, se ne e dime se si kane qene dhe jane gjykatat ne Shqiperi, vetem atehere shpeton Shqiperia dhe populli Shqipetar nga keta injorante, alabake, dhe tradhetare qe e bastarduan Shqiperin, kete vende te mrekullueshem

 8. Hysen says:

  Hedhin Valle poitikanet espse VETE perendimit I interesojne keto prandaj te JenI te bindur we asgje nuk KA PER TI ndodhur.Ata Kane vjedhur me ligje ndaj nuk Jane te ngopur.Po beja analizen Se kush Jane me te rrezikshem mafia Apo politikani.Arrita ne perfundimin se eshte poltikani(me vjen ndot te I them politician)sepse MAFIOSI E KA FILLUAR NGA A DHE MEZI E KA CUAR TEK C KURSE POLITIKANI E KA FILLUAR NGA A DHE E KA MBYLLYR TE Y DHE PERSERI VAZHDON TE PERSERITET PA PUSHIM.NDAJ KETO E KANE TE VESHTIRE QE TA NDERPRESIN DHE KERKOHET AQ SHUME PER TE ARDHUR NE PUSHTET.TE JENI TE BINDUR SE ARDHJA E DEMOKRACISE NUK ESHTE PASOJE E KETYRE LLOJE POLITIKANESH.TE JENI TE BINDUR QE VETE SOCIALIZMI SOLLI KAPITALIZMIN NE SHQIOERI.ISHIN VITET 1990 KU GJITHSHKA MUNGONTE NE SHQIOERI.PRA E THENE QE VENDI YNE ISHTE NDER TE PARET VENDE NE LINDJE QE ISHIM PREGATITUR SHPIRTERISHT PER NJE SISTEM TE RI. NDAJ RRJEDHIMISHT KETO NUK KANE ASNJE LLOJE VLEREMIRE ESHTE QE KETO LLOJE MOSTRASH TE PAKTEN ATE TE VITEVE 1990 TE …………….

 9. SPAKKK !!!⚖️⚖️⚖️ KU JE ????? says:

  ⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️⚖️

  1. mamajudu po SKAP gje .... says:

   Ore si quhet ne te vertete “SPAK” apo ……”SKAP” …se me duket me pak hile ky emertim ??? I bie qe s’ka per te kap gje SKAP-i ata peshqit ( te medhenj apo te mesem qofshin ) ,perveçse ndonje te vockel fare per garnityre !!!!!!

 10. Zeni says:

  Nga te gjitha fotot, me pelqeu Nr. 6, dikush, nje gerdalle burre, i anuar dhathtas fati ne te rene, me opinga dhe corape te zeza duke shetitur neoer udhet e bllokut te Lalezit! Nese e njeh dikush ta thote ne konent! Faleminderit!

 11. Popull says:

  Bravo dhe mos ju ndaj kesaj kerkese. Besimi te spaku eshte I madh , vetem se duhet vepruar shpejte, koha nuk pret.

 12. TIRONA says:

  When You Come In SPAK ?
  WHEN YOU DO YOU START ?🔜✔ℹ🆘️🏁💣🕶🐀🥊🌍♨️🚔🛑⌛🕛🌡⚡🔔🔎🕯💰🗝⚰🚾🇦🇱🇪🇺

 13. Emigrant says:

  Popullit I dhane demokracine
  Per vete zgjodhen pasurine
  Mos e gezofshin bashke me femijt

 14. Niku says:

  C’eshte ky analfabet qe I shkruan keto? O Zot, deputeti I bythes. Keto jane llogje kafenesh, nuk eshte leter e hapur per SPAK. Letrat e hapura dhe per kete qellim behen me denoncim konkret, jo fjale ne tym. E para ate shprehjen “Ndiq parate dhe do gjesh mafian” nuk e ka thene Falkone, eshte shprehje ne anglisht “Follow the money”. Kudo, ne cdo hetim, eshte rregulli kryesor, nuk ben njeri pune falas, ndiq parate dhe kap peshkun e madh. E dyta, nuk mund te kesh paragraf me nje fjali. Cdo fjali ketu eshte kryeradhe. Gjithashtu “t’i” dhe “ti” jane dy gjera komplet pa lidhje me njera- tjetren, njera trajte e shkurter e bashkuar, tjetra peremer vetor. Tregon qe s’ka mbaruar as klasen e katert se mesohen ne klase te katert rregullat e shkrimit. E treta, nuk ka asnje denoncim ME FAKTE, vetem ju thuhet beni kete e beni ate, a thua se nuk e dine te zotet e punes se c’duhet bere.

 15. arriff says:

  Te hyjne ne LALËZ , dhe tju kerkojne llogari nje per nje ku I kane gjetur parate , keta VIPAT e gjizës.

 16. pjeter says:

  Firmos edhe une Komentin tend,Shyqyr qe doli nje ze zyrtar,Dhe shpresoj qe Nderkombetaret,ne veçanti Ambasada e USA-ve,te beje presion tek SPAK te filloje sa me pare hetimet.

 17. niko says:

  Bravo te qoft ke then ate qe do gjith populli po SPAK nuk meret me politikanet qe kan vjedhur ghith pasurin e popullit po meret me ndonje hajdut te vogel.Se gjiqtaret eSPAKUT i kan zghedhur politikanet hajduta prandaj mos prisni gje, ata jan bashke.

 18. Pesimisti says:

  Hajdutet dihen o Andi Permeti, por askush nuk merret me ta. Veshtire te besosh dhe te SPAKU. Njerzve u ka shku tek nuk mbahet ma. Nje popull i mjere qe do mbetet ne kthetrat e hajduterise. Sepse eshte i tulatur dhe frikacak, kta jena.

 19. Qytetar says:

  Eshte thene nje e vertete qe shpreh cdo njeri te ndershem te ketij vendi , qe nuk e kemi ndegjuar nga rradhet e politikes. Bravo

 20. rexha 10 says:

  SA PER GJYKATSIN FALKONE KA NJE HISTORI QE SHTETI I ASAJ KOHE, QEFERIA E AMATOS U LIDHE ME KOZA NOSTREN QE BASHKEVEPRONTE NE JUGUN E ITALISE .SA PER DIJENI EDHE CIA AMERIKANE ISHTE NE DIJENI DHE NUKE BERI ASNJE GJE PER TA MBROJTUR,ANSI U NISE TRE HERE ME FAMILJEN E TIJE NE ROME DUKE I HEQUR SKORDEN E MBROTJES. AJO BERI VETEM DREJTIMIN E OPERACIONIT TE RICIKLIMIT TE PARAVE TE MAFIES DHE I DERGONTE NE AMERIKE.KURE NJERI NGA MAFIOZET U PENDUA ,DHE I TREGOI GJUDICES FALKONE TE GJITHA DOLI NE PAHE EDHE VEPRIMTARIA E CIAS SE PERSE PO PUNONIN.KETA JANE TE GJITHA TE DOKUMENTUARA.SAPO GJUDICE E PYETI SE KUSHE QENDRON PASE KESAJ VEPRIMTARIE KRIMINALE TE KOKAINES ,I PENDUARI U PERGJIGJ SE ESHTE SHTETI DHE SHERBIMET E TJERA TE FSHEHTA,DUKE NENKUPTUAR EDHE PERFSHIRJEN E CIAS TE ASAJE KOHE.ME,PLUSE SHTETIT TE ASAJE KOHE ,PORE EDHE CIA AMERIKANE BASHKEPUNUAN PER TA VRARE DHE BENE PLANIN KURE DO TE NISEJ PER ROME.MAFIOZI ME I MADHE I ASAJE KOHE ISHTE GJULIJO ANDREOTI ,DHE DEL UTRI.PO FLASIM PER VITET 80 _86. KU NE JUGUN E ITALISE U BE MASAKRA E MADHE NDERMJET BANDAVE TE DROGES,DHE MAFIES. PRANDAJ MOSE HARRO SE NJE AMBASADOR AMERIKAN E QUAJTI SALI BERISHEN BURRE SHTETI .Ata tashme jane lidhur dhe nuke munde ti eleminoje asnjeri,pervec vete bashkepuntoret qe kane punuar bashke me keta mafioze te kamufluar. KESHTU QE AMERIKA I DINE TE GJITHA ,PORE SHIKON INTERESIN E VETE.VETEM POPULLI PO U CUA ME REVOLUCION DHE TI MARRE PERPARA SI BAKTI DHE TI COJE NGA KANE ARDHUR. KAME FRIKE SE EDHE SPAKU ESHTE NJE GARANCI ME E MADHE PER MAFIOZET E ATIJE VENDI AI VENDE NUKE BEHET ME,SEPSE KTHETRAT E MAFIES KANE HYRE AQE THELLE NE ATE VENDE TE VARFER ,SAQE EEDHE TAKSAT PER TE PAGUAR I VENDOS MAFIA ,DHE JO LIGJI.

 21. Paolo says:

  Shume dakort Zotni Deputet, po pse nuk ke nxjerre edhe nje foto nga Surreli !?.

 22. rexha 10 says:

  MERRE DHE LEXO LIBRIN E SAVIANOS VAZHDIMIN E PADRINOS TE KLANIT TE KORRLEONES ,SEPSE VETEM PER ATA VEPRIMTARI ISHE PREGATITUR.AH C’NA BERE MORE RAMIZ ALIA MAFIOZI,QE NA SOLLE NE QEVERI NJE GJAKPIRES ME TE POSHTER SE BEJLERET QYSHE NE KOHEN E CIRAKEVE,. SHIKONI SE SI DELE KY MASKARA QE LUFTONTE PER HALLET E POPULLIT. RROFTE E QOFTE A M E R I K A .

 23. Na ruajt zoti says:

  Shtypshkronjen te ish poligrafiku thine se e ka me njerez ILIR META

 24. Shkodra says:

  AMAN KUSHTETUTEN…KUSH DO E MBROJE?

 25. Mire e bejne .. says:

  Te rojne Partite,,keta shume mire e bejne ,,qe tallen me Popullin..pse se Ju duhet ketyre ,,per Popullin..
  Keshtu ka qene dhe keshtu do vazhdoje…te gjithe simbas rradhes ne varrezat,,me barkun boshe ..Popullin e kam fjalen,,se keta ne Foto e Kane ne Terezi…

 26. malsia says:

  Te lumt deputet. Kete pune duhet te bej SPAKU ,duke filluar nga lart posht. Mos te harxhoj kohe me te vegjelit. Kur te filloj puna nga siper te vegjelit dorezohen vete.

 27. emigranti says:

  po skate duhet filluar saliu me kompani

 28. Trotski says:

  E gjithe Pasuria Kombetare dhe Publike eshte Grabitur nga Like hajduti e Mona baxhella dhe zagaret e tyre,Sali Krimineli dhe fare e Fisi i Tij,Koço Kokedhima, e nje sere Oligarkesh te pasuruar nga grabitjet ,te ndihmuar nga Pushteti i te dy Kraheve.Lista e Emrave gjindet lehte .Kontrolloni dokumentet e Privatizimeve !!!????

 29. Suka says:

  Aka drejtesi ne kete vend ose a do kete drejtesi ndonje here ne vendin tone?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *