Zbulimi i Hetem Ramadanit: Koronavirusi u përdor për të kontrolluar njerëzit, për të shitur ilaçet, pastruar magazinat e ushqimeve dhe futur frikën njerëzimit

Pandemia e Covid-19 u përdor për të kontrolluar njerëzit nga grupe të mëdha interesi. I këtij mendimi është aplikuesi i mjekësisë alternative Hetem Ramadani i cili në asnjë moment nuk është izoluar.

I ftuar në emisionin “Hipokrati në Top Channel” Ramadani shpjegoi se ajo që po i vret vërtetë njerëzit nuk është në fakt virusi.

“Nuk është virusi që po na vret, po një sistem i dobët imunitar që vjen nga kequshqyerja, stili i jetës i keqpërdorur dhe i ngarkuar duke bërë që Covid 19 të gjej hapësirë në këto trupa. Ky virus u aktivizua për shkak të propagandës dhe fokusit që i është dhënë në media.

Në Amerikë vdesin 1500 vetë në ditë sipas CNN për shkak të kequshqyerjes dhe asnjëherë nuk u tha hajde të bëjmë një lockdown (mbyllje). Grupet e interesit që qëndrojnë pas saj janë kompanitë farmaceutike, industritë ushqimore, flas për ato që prodhojnë junkfood.

Dhe kjo propagandë detyroi njerëzit të fokuson të marrin gjithë rezervat ushqimore të këtyre kompanive farmaceutike dhe ushqimore, si rrjedhojë këto dy biznese u pastruan dhe lulëzuan.

Gjithë kjo pandemi u përdor për të kontrolluar njerëzit dhe për të kufizuar liritë dhe të drejtat e njerëzve, ky është një eksperiment se si mundet një person të manipulohet për arsyet dhe qëllimet të grupeve të interesit, sipas mendimit tim.

Frika është instrumenti më i mirëpër të arritur qëllime të shpejta, dhe kompani farmaceutike, pushteti etj e kanë përdorur frikën e njeriut për të arrit qëllimet e tyre”.

Ramadani: Bill Gates po e përdor për qëllime të tjera

“Pasojat e vaksinës për Covid 19 kanë për të qenë shumë të rënda, vaksina është provë që do përdoret në trupin tonë.  Në ndër arsyet e autizmit janë vaksinat, më parë kanë qenë në qarkullim shumë pak vaksina rreth tre, tani janë mbi 11. Tani cdo gjë shoqërohet me vaksina, por pasojat e vaksinës nuk na i tregon njeri. 
 
Në një intervistë madje kam folur edhe për propagandën që është duke i bërë Bill Gates vaksinave, ai po rrit në mënyrë eksponenciale kancerin, autizmin dhe sëmundje të tjera duke dhënë 10 miliardë lekë për vaksinë. Bill Gates me një qëllim të caktuar po bën një të keqe për njerëzimin. Ai ka folur në vitin 2018 madje që duhet të ulim popullsinë botërore deri në 15% me anë të një vaksine që të zvogëlohet fertiliteti i grave. Pra në fund qëllimi është një lojë e madhe”.

Ramadani: Unë e kalova virusin që në shkurt

Vetë Ramadani pohoi gatë intervistës në emisionin “Hipokrati” se e ka kaluar coronavirus që në shkurt të këtij viti se dhe në asnjë moment nuk është izoluar, as ai e as familjarët e tij.

“Unë besoj që jam infektuar po nuk e kam ndjer, gjatë muajit shkurt, kisha kollë dhe vetëm kaq. Mendoj se 70-80% e shqiptarëve e kanë kaluar, kurse statistikat botërore tregojnë se shumica e kanë kaluar këtë virus pa simptoma. Unë nuk u izolova asnjë sekond, kam pasur kontakt me njerëz të tjerë, dhe nuk kam vënë asnjëherë maskë. Madje dhe vajzën nuk e kam izoluar, e kam marrë me vete në supermarket.

Kam dëgjuar komente se si po e lejoj vajzën të shkoj në supermarket. Por unë duke e ditur se si ushqehet vajza ime  dhe duke i besuar teorisë sime nuk e kam izoluar. Teoria dhe përvoja ime ishte më e fuqishme se sa shkalla e propagandës nga ana e qeverive për të më frikësuar”-u shpreh mjeku alternativ.

Sipas tij izolimi ka për të shkaktuar pasoja shumë më të rënda psikologjike se vetë virusi.

“Maskat që na vunë ishin në mënyrë metaforike për të na mbyllur gojën por jo për efekt mbrojtës, ka shumë studime shkencore që tregojnë që maskat ishin të pakuptimta. Edhe respiratoret i vranë njerëzit dhe nuk u përdorën për tu shpëtuar, respiratori krijon presion në mushkëri dhe i mbyt pacientët. Vaksinë-virus-respirator të tre këto komponent krijuan në mendjen tonë frikën. Izolimi ka për të na lënë pasoja të rënda psikologjike. 70% e vdekjeve që kanë ardh kanë qenë si pasojë e izolimit në këtë periudhë. Stresi, ankthi dhe pasiguria jonë për një valë të dytë infektimi po përdoren në mënyrë dashakaqe”.

REMOTE_ADDR:[]

44 komente në “Zbulimi i Hetem Ramadanit: Koronavirusi u përdor për të kontrolluar njerëzit, për të shitur ilaçet, pastruar magazinat e ushqimeve dhe futur frikën njerëzimit”

 1. Keli says:

  Ky po, shkencëtar i famshëm! 🤣

  1. z says:

   Kosovaret jane akoma ne shek e 19te si Saliu dhe Likja!

   1. Buona says:

    Ja ti qe ke Edin e ke IQ te larte

  2. beni says:

   Ky thot te vertreten,kapitalizmi sistem Politik total i falimentuar!

 2. dugagjini says:

  Mo bre Hetem ne nje kohe kure nje pjese e madhe e botes po vuan nga uria
  dhe ti thua se pastrohen magazinat, kure njerzit po varrosen pa pranin e te dashureve tyre
  Ethem apo hetem paske pjerdhe keq
  bota po bene lufte te shpetoj njerzimin
  nejse dhe ti qe jep rrezeta popullore si Burdushi kishe me thene dicka
  tung

 3. SKEPTIKU says:

  @@ z.Ramadani:Deri diku keni te DREJTE…Ne Gjermani, filluan te Mendojne Politikanet dhe Qeveria per nje Vaksine Anti-COVID-19-te..por Njerzit u ngriten ne Demostrata, DUKE Kerkuar qe Vaksina te mos Ishte Detyrim…sepse Qeveria e kishte si Projekte qe te Gjithe te Vaksinoheshin??Pse??Dhe pse duhet te Vaksinohen edhe Njerezit e Shendeteshem??Gjoja per “Mbrojtjen” nga Virusi…Mbas Demostrimeve Qeveria u TERHOQ, nga VAKSINIMI I DETYRUAR, qe kerkonte ta Bente me Ligje..duke then se do te behet ne Menyre Vullnetare…
  1-Sa per Djallin @Bill Gates, ka shume Teori, por eshte me se e VERTET qe ai ka Deklaruar per Reduktimin e Popullsise Globale, si dhe AI KA “DHURUAR” Vaksina Sterilizimi te Grave ne AFRIKE..theksoj se Bill Gates, ka Firma Farmaceutike ne nje Vlere prej 600-te Miljone Dollaresh, si dhe Gjaseme Donacjonet prej 300-miljon Dollaresh qe jepe per te Gjetur nje Vaksine Antivirus, shkojne perseri ne Xhepat e Firmes se tije….
  @Ne te Vertet EKZISTON nje Virues,nuk eshte i thjeshte si Gripi, por sipas Teorive Konspirative ky Virus Perdoret nga “Qeverite” nen Hije(ILIMUNATI), qe kerkojne Dominimin e Njerezimit..Bill Gates nuk eshte nje “Nastradin” qe te Parashikonte qe me 2015-ten “Shperthimin” e nje Pandemie VDEKJEPRURESE???Dhe pse Pikerishte ai beri Deklarata te tilla?????????????????

 4. Idiot says:

  Kush eshte ky idiot mor aman?!!

  1. shteti i hienave says:

   Po ti ore je, ti vete.

  2. Askushi says:

   Te gjitha keto qe thote Zoteria jan te verteta «Idioto» nuk i heq asnje presje. Ne Gjermani dhe vende te tjera numri i vdekjeve nga gripi kete vite eshte shume here me i ulet. E gjitha kjo per shkake te izolimit. Pra vdesin cdo vite shume me teper nga qarkullimi i viruseve stinore dhe nuk ka asnje mase per to.Te gjithe ata qe jetojne ne vendet perendimore kan me siguri vene re qe rritje te pamat te blerjes se produkteve Ushqimore, vecanerishte te ushqimit te konservuar.
   Qe ushqime te ndryshme ( jo organike) modifikojne gjenet tona , kjo nuk eshte e re.
   -Dhe e fundit:
   Cfare sigurie ka nje vaksin qe eshte prodhuar me emergjence, e testuar shume pak , kur e dime qe per vaksina te tjera eshte dashur shume kohe e gjate.
   Keshtu qe zoteria ka thene gjera qe ne gjithe boten ka kohe qe thuhen.

 5. Tomy says:

  Ja pra, na dolen dhe disa te mencur dhe na hapen syte!!!
  Ca mban kjo bote!!!

 6. Martin says:

  Ky ka pjerdhur nuk ka rrjedhur

 7. Gazetarja says:

  O Zot, paska ik dhe ky per lesh !

 8. rroku says:

  INVA MULA la nje djale artist king dhe mori kete trapin qe eshte njelloj si doktor ADHAMUDHI, sigurisht per eurot qe ka. Ky nga tregetar hekurishtesh eshte kthyer ne mjek popullor. Mjer budallenjte qe shkojne te ky dhe mediat qe i bejne reklam.,ky eshte sa i ati saje….. Pun kurvash…

 9. ceni, Boston says:

  Po o Hetem trapi, pse nuk shkove nje here ne spitalet italiane te shikoje se si bente kerdine virusi! Shkoje pa maske dhe te sheshtinte nje nga ata te semuet me virus tek fytyra jote dhe ta shikoje te sat eme!

 10. Hajvani says:

  Pirdh o pirdh se lirohesh! Po ti qenke kriminel! Edhe e ke ditur qe ke qene me covid-19, edhe izolim nuk ke bere, edhe ke dalur ne ambjente publike pa maske, pra ke infektuar te tjere. Po ti qenke hajvan!! Paskan qene keq Inva per nje gomar deri sa te mori ty.

 11. aleko says:

  Vaksinat asnjehere nuk jane bere me detyrim sidomos ato virusale.nese behet me detyrim ahere dyshimet per konspiracion boterore jane te verteta…Qellimi nje zot e di…

 12. Qytetari says:

  Edhe ky idiot e sharlatan na duhej tani. Nuk na mjaftojne debilat qe nxjerr arian cani. O gomar vaksinat kane shpetuar njerezimin, mosha mesatare e njeriut ne vitet 1920 ishte 50 vjec, sot eshte 70 deri 80 fale ilaceve o injorant. Mes injorantesh me siguri do te kesh sukses. Je ne vendin e duhur. Bej pershesh

 13. Baca says:

  Thjesht teori konspirative për ripërtypësit e Internetit!
  Më vjen shumë keq për Ivën tonë që ndyen veten me një person që në vetëvete është personifikim i faktit që për të bërë pará duhet shumë pashpirtësi por jo domosdoshmërisht shumë inteligjencë.

 14. Lel says:

  Ore KY dhe aq kot Sja fut, vec vini re kush ka bere miliardat dollar gjoate “pandemics”?
  Amazon, Facebook, Bill gates dhe disa te tjere.
  Rastesi???
  Un shof te pakten ne Toronto ku jetoj, Gjith njerezit rrugeve Jan, skam nje te njohur qe te thot qe njeh dike me virus. Spitalet bejn publicitet qe jemi te mbytur ne pune e bejn sikur qajn, por ne fakt Jane bosh dhe Kur them bosh, duken si spital fantazem.
  Pastaj Kur qenka KY virus I rrezik shem si ka. Mundesi qe Amazon njerezit punojn si sardele ne magazine dhe sndodh asgje e as semundje?
  Kto qe them skan te bejn me. Konspiracion por me fakte te pakten ketu ku jetoj.
  Pastaj e vertet esht qe imuniteti ne amerikes e veriut esht shume I dobet nga junk food dhe ushqime te modifikuara.
  Pastaj shif shqiperine, me 5 infektime ne dite, bllokohen 3 million ne shpia. Pastaj Mos harro I, Tani gripu e I ftohti u zhduk dhe vdekje naturale gjitha shtu. Tash ka vetem covid

  1. Ujku Plak says:

   Jam shume dakort me ty, une jam ne Gjermani punoi ne nje Firm me 100 punetore, asnje koleg, dhe asnje i njohur i tyre i prekur, kam shume te njohur ne Lombardei Itali nga qe nuk e kam besu nga fillimi kete historin e virusit i kam marre te gjithe ne tel, asnje i prekur dhe asnje te njohur. Per mua ka shume ose : Kina ka ece shume dhe duan ti fusin ndonje gjobe dhe ta ulin, bankat filluan levrimin e triliona Eurove kredi qe i bie rrisin fitimin, ulet Nr popullsise, sikur kemi ne Shqiperi olirgark qe kontrolloin Politiken Shqipetare ashtu ka edhe filotrop qe kontrolloin Pilitiken Botrore. Gjithcka eshte e planifikuar asgje nuk ndothe rasteshishte, populli thot : Peri keputet aty ku eshte i dobet, qe i bie vendet me Ekonomi te dobet dhe korrupsion te madhe do i bastardoje

 15. Ky Gimi me tha mua 7% says:

  Ore idiot. Keq ushqyerja nuk eshte semundje ngjitese. Nga virusi vdesin si te uriturit ashtu dhe te ngopurit. Eh cna gjeti me keta debila.Mire qe kali ngordhi por s’na lene rehat as mizat.

 16. Realisti says:

  lidheni kete psikopat dhe megalloman, cojeni tek 5 sepse atje e ka vendin, do ti beni nje sherbim shume te mire vendit, mjere ajo e bija e Avni Mules se me cfare skizofreni paska jetuar

 17. Beni says:

  Po pse more idiot italianet ne lombardi vuajne nga kequshqyerja

  1. beni says:

   Ne Lombardi mernin Pensione te majme!!!!

 18. mik says:

  Ne fund te fundit gjithkush ka mendimin e vet, por kompetenca e zotit Ramadani duket e habiteshme, tu pas parasysh profilin e tij.
  Bota aplikon konspiracjone, por jo konspiracjone kaq amatore sa njerzit qe nuk kane asnje lidhje me te, ti njohin kaq mire keto manovra !!

 19. Doda says:

  Rrespekte Hetem Ramadani , mendimin tuaj e kan dhe shum mjek te degjuar ne bot , un jam i mendimit se ke plotesisht te drejt , te uroj suksese dhe jet te mbar. Komentusit nuk duhet ti ofendojn njerzit kur si njohin dhe kur ata shprehin mendimin e tyre personal , rrespekte dhe nje her zoti Ramadani.

 20. Pensionistri says:

  Ky flet me ”kompetence”, mbasi ka siguri prej Ramazanit…

 21. Eno says:

  Juste one word! Injorant!!!!

 22. emigranti says:

  Per problemin ne fjale ka apo nuk ka te rejte zoti Ramadani eshte problem i diskutueshem qe do ta provoje koha, por ta ofendosh ate sikur te flasesh per nje ordiner eshte injorance. Ai eshte shkencetar.

 23. emigranti says:

  ka plote ne shqiperi me kuintale nga keta njerez duke filluar nga saliu me shoke

 24. malsia says:

  Me fal por je nje idjot. Ke shume rreth vehtes qe jane idjota si ty.Mendoj qe Idjot eshte dhe kush e ka pranuar kete artikull te botohet

 25. xhemal says:

  Gazeta qe tregon tere opinionet . Gjithe idiotet tani duhet te degjohen.ramadani flet per boten shkencen ,komplotet ,tregon edhe kryetaret e komploteve .del kunder vaksinave qe kane shpetuar miliona njerez nga shume semundje infektive malaria,fruthi ,kolera ,turbekulizi e plote te tjera.ilace pa fund qe kane permiresuar jeten e njerezeve.jane shume gjera te flasesh per mjekesine .mos degjoni sharlatanet po mjeket e vertete. Ruani higjenen personale rrini ne largesi nga njeri tjetri ,ruani te afermit zbatoni keshillat e mjekut.informohuni nga burime te sigurta te shendetin publik

 26. Bekim Peja says:

  Ky a koqeeee, por edhe ata që e thërrasin në emisione televizive.
  Të flasim drejt një numër i madh shqiptarësh çdo gjë e lidhin sy ky apo ngjashëm 😁.

 27. !!! says:

  Qindra sëmundje tjera që deri dje merrnin jetën e njerëzve që të gjithave ju harru emri vetëm corona është ajo që po mbytë njerëz dhe unë pajtohem s e vërtet ishte aq masive por s’ka dyshim krizat ekonomike dhe stoqet janë ato mjafton të shifet vetem auto industria kēto 2 vite katastrofë

 28. miu says:

  Ky sikur kishte pasuri me keshtjella, jahte, pallate madheshtore, biznesmen i madh, pse u katandis keshtu ne shqiperi?! Dikur gruaja e tij dilte ne televizor live duke bere pushime ne jahte dhe duke treguar qe kishte marre dhurate nga etemi nje keshtjelle….! Ne shqiperi mund te jesh vetem i “denuar”!

 29. padituria says:

  Ky me siguri ose duhet te jete me VV ose me LSI!Koronavirusi u sajua ne fakt per te shpetuar Ilir Meten nga dalldisja ;ndersa persa i perket deklaratave te botes se diktatures se budallenjeve ,padyshim qe bota shikohet edhe me syrin e budallait problem eshte se sot ne kete bote “moderne” kane vend e nje vend te rendesishem edhe keta!Pa izolim kane qene ky,Qim Peka dhe Jul Deda!A thua te jete koiçidence?Jo eshte me shume se kaq!Shqiperia ka pasur disa kokra te tilla perpara ndersa tani i jane bere shume e nuk kane me emra sepse ne kete bote idotizmi eshte preferenca e dites!S’me mbetet gje tjeter veçse ta shikoj ne emisionin e Arian Canit kete Ramadonin e radhes,ku do te ndihet mire ne pranin edhe te atij Currit ku sifizmat e tij kan me gjetun vend!

 30. Llaksi says:

  SHUME E DREJTE. JO VETËM KËTO POR DHE SHUME TE TJERA. JO VETËM ITALIA POR DHE SHUME VENDE TE TJERA EUROPIANE DHE LINDOR PO KALOJNË NJE KRIZË MJAFT TE MADHE. KU PAPUNËSIA KA ARRITUR KULMIN PUNTORET DHE FAMILIET NUK MARIN ME ASNJË LLOI NDIHMË OSE ASISTENCË. ÇMIMET NË KËTË RASTE JANË DYFISHUAR. NJERËZIT PASTRUAN STOQET DHE VAZHDOJNË AKOMA BLEJNË SI TE BABËZITUR NGA FRIKA DHE NUK PYESIN PER ÇMIME DUKE ZBRAZUR KURSIMET E TYRE. PRA TE VARFERIT ME TE VARFER DHE TE PASURIT ME TE PASUR. PRA ME NJE FJALË E VËRTETË APO JO E VËRTETË ME KËTË RASTE PO HIDHET MBAS KRAHËVE KJO KRIZË KAPITALISTE EUROPIANE E BOTËRORE.

 31. Naseri says:

  Mirë ky Hetemi, po këta gazetarët dhe studiot televizive, ç’kanë kështu që i japin gjithë këtë hapësirë këtij Sharlatani, mor?! Ky predikon se njeriu duke u ushqyer sipas
  recetave të tij, mund të jetoj deri në 160 vjetë, e në anën tjetër, nuk është duke e vërejtur veten, si duket, që po plaket me një shpejtësi të paparë…

 32. Nik says:

  çdo njeri thot tè vetèn edhe pse nuk jemi ekspert tè fushès sè biologjis .Mbas e shpjeguan gabim ose pèr propagand por nuk besoj se revista gjeopolitike Limes demostroj fakte se nè Huan investon edhe njè shtet tjetèr nè laboratorèt e kinès por nuk pèrjashtuan se tè gjitha shtetet investojn dhe kryejn bashkèpunime midis tyre nè laborator.Shpjeguan gjithahstu se èsht tepèr e vèshtir qè Kina,ose çdo lloj shteti tè dali e thot se po;ne provuam nè laborator njè virus dhe reagimin e tij,teoria èshtè se ju ka shpètuar nga laboratori.Pèr Sars nuk kuptuam sesi erdhi dhe iku kèshtu do tè pèrfundoj dhe Kovid 19.

 33. Ledion says:

  Ky koqevari qenka koqe fare

 34. Ujku Plak says:

  Jam shume dakort me ty, une jam ne Gjermani punoi ne nje Firm me 100 punetore, asnje koleg, dhe asnje i njohur i tyre i prekur, kam shume te njohur ne Lombardei Itali nga qe nuk e kam besu nga fillimi kete historin e virusit i kam marre te gjithe ne tel, asnje i prekur dhe asnje te njohur. Per mua ka shume ose : Kina ka ece shume dhe duan ti fusin ndonje gjobe dhe ta ulin, bankat filluan levrimin e triliona Eurove kredi qe i bie rrisin fitimin, ulet Nr popullsise, sikur kemi ne Shqiperi olirgark qe kontrolloin Politiken Shqipetare ashtu ka edhe filotrop qe kontrolloin Pilitiken Botrore. Gjithcka eshte e planifikuar asgje nuk ndothe rasteshishte, populli thot : Peri keputet aty ku eshte i dobet, qe i bie vendet me Ekonomi te dobet dhe korrupsion te madhe do i bastardoje

 35. Oy vey says:

  What a fucking idiot! Thanks Inva! 😂 🤗

 36. elton says:

  Tju bej nje pyetje meqe ju jeni te zgjuar dhe ai budalla,pse ne kontinentin afrikan ifektimi eshte shume i vogel?
  Pse psh ne republiken Domenikane ka me mijra te infektuar ,dhe ne Haiti qe jane vende kufi ka nja 100 veta ?
  Te tille shembuj ka plot ne te gjithe boten,sikur dhe India qe ka shume shume pak raste.
  E keni vene re qe te gjithe mjeket e specialistet ne gjithe boten, tere kete kohe flasin kot .Cfare thote njeri nuk e thote tjetri,USA
  thote tjeter gje ,Italia tjeter gje ,Kina tjeter gje.Mendohuni me thelle e mos flisni kot.

 37. iSpeak. says:

  Mua nuk me vjen keq per kete gomarin e Nastradinit qe po pellet per virusin, se ky dihej kush qe qe ne fillim.
  Mua me vjen keq per te shoqen. E shkreta!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *