Jul Deda: Nesër shkoni të gjithë në Shkodër, se atje s’e pje*dh njeri Ramën

Julian Deda ka ftuar të gjithë që nesër të shkojnë në Shkodër, meqë Rama e mbylli vendin për fundjavë.

Kjo, pasi sipas tij, në Shkodër nuk e pjerdh njer Ramë.

“Ky nuk është mire përfundimisht. E gjithë bota u hap, njerëzit lëvizin te lire, vetëm shqiptaret izolohen per Bajram.

P.s. Nese doni te festoni lirshem, shkoni ne Shkoder, atje nuk pjerdh njeri per diktatoret”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Jul Deda: Nesër shkoni të gjithë në Shkodër, se atje s’e pje*dh njeri Ramën”

 1. beni says:

  fatkeqesia jote eshte se ti as nuk po e kupton se sa debil je

 2. Lennard says:

  E pame si u Pordhe Ti bashke me zagaret e Partise apo te Aleances Tende.Doli dhe Yt Ate e Foli Mbrockulla per revolucion Je klloun i Neveritshem .Je dhe Narcist te duket vedi i “Bukur” Per dylber

 3. Dajti says:

  Po ca mut artisti je ti mor legen,shko mor pshurru megjithe ate shpellarin tend nga Vicidoli,Sali Kriminelin!

 4. Juli e ka mamane te bukur says:

  Po pse nuk jeton ne shkoder ti o fils de pute kur e dashke kaq shume shkodren po edhe te foluren e ke kthyere ne tirance .
  E shkateruat e diskretituat te vjen turp te thoshe jam shkodran qytete i piste i varfer me rruge te thyera qyteti ku digjen shkollat shiko vloren dhe krahasoje me shkodren kjo eshte pd jote kelyshe kurve

  1. Altin says:

   Anytime krahasim te Vlores me Shkodren. Ne Vlore mu desh te ec 1 ore e kusur per te gjet nje librari shume te varfer. Fakti qe ka 6 vjet qe qeveria eshte hedhur e tera ne sulm ne Vlore me investime qindra milion euro nderkohe qe ne Shkoder kane qene me pikatore nuk ju ben me te kulturuar i dashur. Se fundmi lerini keto krahasime boshe mes qyteteve e krahinave se jemi ne 2020.

 5. TORI says:

  o alabak,me mire shkoj ne mal me ariun se ne shkoder

 6. zef filipi says:

  Mendoj se dikush duhet ti flasin ketij cubi per aftesit qe ka ne te kundert
  zef deda ti bej gati fasule e pilaf ne baze te zakonit

 7. Agimi says:

  Militant dhe k… kandari.

 8. ceni, Boston says:

  Ik o cope lo qe!

 9. QYTETARI says:

  Mbi te gjitha je i paedukate. Shiko ti mbase e ke nga familja kete edukim. Te besh gallate nuk do te thote te jesh artist e ca me pak me kulture. Shume, shume tek shoku Xhemal jeni.

 10. Molla Omari says:

  FMilje e pnerdhur vari torbe . Bole kandari

 11. Lani says:

  Zefin e njohim po ky i biri me çfarë merret? Seriozisht e kam. Me ate lloj “arti” qe ben eshte e pamundur te ushqehet njeriu. Me siguri qe i duhet nje pune tjeter. Doshta i ecen me politike. Edhe Badha artist eshte apo jo.

 12. Beni says:

  Njerez te degjeneruar ne 100 sisteme

 13. Lani says:

  Zefin e njohim po ky i biri me çfarë pune tjeter merret? Seriozisht e kam. Me ate lloj “arti” qe ben eshte e pamundur te ushqehet njeriu. Me siguri qe i duhet nje pune tjeter. Noshta i ecen me politike. Edhe Basha artist eshte apo jo.

 14. beni says:

  ne komente gjithmone ka debat , dikush te shan dikush te lavderon per ate te cilin ti je , por e shoh qe te gjithe te neverisin . ti nuk e kupton ?

 15. Gjakovari says:

  O mjeran, o mjerana që të përkrahin. Po e lexoi sot lajmin që Mbreti i Arabisë Saudit e ka shpallë karantinë një ditore ditën e Bajramit. Ndërsa kryetari i Turqisë Erdogan i ka ndalua të gjitha manifestimet për katër ditë gjatë festës së Bajramit. Pse ne jemi më Mysliman se ata? Te ne në Kosovë Myftiu Tërnava i ka ndalua të gjitha faljet në Xhamia dhe vizitat nëpër farefisni. Dhe është mirëpritur sepse edhe ne kemi opozitë si ju porse jo kaq shkatërrimtare siç jeni ju në Shqipëri. Covid 19 duhet të konsiderohet armik i përbashkët si i Zefit e Julianit ashtu edhe i Hasanit e Hysenit.

 16. Ura thive says:

  Ne Shkoder pjerdhin pi…. e sat shoqeje. Ik ore mi kanalesh, o palaqo qe ske asnje vlere personale e as artistike. Brravo te qofte se po e ben dhe tet ate dordolec.

 17. Varja says:

  Ky gomari kujton se eshte ende koha e Diktatures kur Humori shkodran i mundesonte Shkodres nje prezantim qytetarie me te hapur, kulture dhe mentalitet te avancuar ne ate kohe. Historia 30 vjecare e demokracise ka treguar se shkodra ka mbet mbrapa, mentaliteti i njejte, popull pa diversitet politike, qe vuan nga ide fikse. Ka 30 vjet qe nuk dallojne dot ndryshimin midis Demokracise dhe Partise Demokratike. Gje kjo e rende qe tregon per zhvillim te ulet dhe te ngadalshem te mentalitetit, duke mbetur ne pozicionin e nje konservatorizmi arkaik.
  Keto deklaratat limonat me fjale te pista (kush e pjerdh KM) e ekspozojne edhe me keq. Ky tipi ( pretendon qe me qe eshte shkodran duhet te jete edhe gaztor i mire, etj.) nuk e kupton se nuk ka ndonje far ndikimi ne publik. Po te mos kisj te atin , ate qe ka, rrezik s do njihej sot. Pikerisht ky lloj tipi zog gomarit qe ne Shkoder tashme jane shtuar shume, plus qe Shkodra eshte edhe qyteti me me pak lidhje te ndryshme me qytetet e tjera, dhe aresyet e permendura me siper, kanee bere qe Shkodra te mos kete rendesine e dikurshme, me nje fjale kur thote Juli me qe flete ne emer te Shkodraneve, te mos e pjerdhi kush.

 18. Yp xhixhi says:

  Fotografia ne krye te ketij shkrimi eshte famoze.
  E vendosur si diciture per nje person i cili klasifikohet qe s’ka mend per te menduar!
  Dora dhe gishti ne kete pozicion simbolozojne vetvrasjen!
  Qe do te thote: Me mire vrit vdhten se te mendosh. Prandaj thone per kete tip Juliani (jo te tjere) qe eshte zog gomari qe ka perfitue nga i jati.

 19. Macoku says:

  AKOMA O JULI SE KE KUPTU VETEN QE JE RROT KARI SI YTAT KARAGJOZ LOQE KANARI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *