Karmina kritikon “qytetarët digitalë” që tallen me Doktorin

Pasi një “qytetar digital” ka tallur Doktorin, duke i shkruar se vëllai i Ajolës do martohet tek Kalaja e Petrelës, ky i fundit shpërtheu në sulme ndaj Veliajt, duke theksuar se Qeveria ndalon myslimanët dhe lejon kunatin e lali Erit të bëjë dasëm.

Pas pak u muar vesh se dikush ishte tallur me Doktorin, pasi Ajola nuk ka vëlla.

Pas kësaj, Karmina shkruajti:

“Më vjen keq për njerëzit që duan të provokojnë debate tek një njeri i sinqertë si Doktori, me fakte të pavërteta.

Është e vërtetë që Doktori është nxituar që e ka postuar pa verifikuar, por ai ka qenë mesazh provokativ, se nga një anë Doktori po përpiqej të fitonte betejën për t’u falur besimtarët në shesh, nga ana tjetër dikush i thotë që lali Eri po bën dasëm në Petrelë.

Ky ishte problem, që Doktori u nxitua.

Por unë mendoj se problem real janë këta që gënjejnë Doktorin.

Dhe kur ishte në qeverisje, më thoshte Zeni se Doktorin e gënjejnë të gjithë ata që ka afër dhe duan ta sabotojnë.

Dhe tani e njëjta gjë.

E dinë që ai ka dëshirë të denoncojë dhe e sabotojnë.

I çojnë mesazhe të pavërteta.

Kjo është një ligësi ndaj tij.

Merlin Monro ka thënë, se “e liga lind shpejt dhe jeton gjatë, kurse e mira lind gjatë dhe jeton pak”.

Por ne nuk duhet të pushojmë së bëri mirë.

Ja për shembull, Zenit i kërkoi Qim Peka televizion, dhe megjithëse i shkon shtrenjtë, ja bëri.

Se e mira një ditë të shpërblehet.

Ja për shembull mua më ka ndodhur në jetë rregullisht që sa herë dhuroj diçka nga dyqani im i të brendshmeve, gjithmonë më ecën mbarë dhe më del Qim Peka përpara.”

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Karmina kritikon “qytetarët digitalë” që tallen me Doktorin”

  1. Erioni says:

    Ate lajmin e Karmines kur do e lexojme? Se ketu vetem Ajola ka shkruajtur……….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *