Murrizi: Mirëseerdhe në Shqipëri Yuri Kim, ambasadore e SHBA! Pazaret e palaçove të politikës zvarritën Reformën në Drejtësi, janë subjekt i saj

Nga Myslim Murrizi

Deklarata Juaj e djeshme eshte realiteti politik Shqiptare prej 30 vitesh

Pazaret e pista te 4-5 palaçove ne kurriz te Shqiptareve jane nje realitet i hidhur qe kane kapur prej fyti dhe mbajne peng jash Europës nje Komb ne mes te Europës!

Reforma Zgjedhore Reale eshte nyja gordiane qe qendron e lidhur ne qafen e sovranitetit te votës së shqiptarëve.

Ne si popull kemi vuajtur 45 vjet mohimin e zgjedhjes me votë!

Por nga prilli 2008 perseri Shqiptaret nuk zgjedhin me votë!

Demokracia lind nga vota dhe vdes kur mohohet vota!

Sovraniteti i popullit eshte zgjedhja me votë, jo votimi formal per listat e dy pazarxhinjve qe bejne sikur shkelin njeri tjetrin me fadroma mbi trupa, por kane 20 vjet qe kane shkelur mbi Shqiptaret

Edhe Reforma në Drejtësi e zvarritur dhe mosbesuese sot ne syte e Shqiptareve, i ka rrenjet tek pazaret e ndyra te palaćove pazarli

“Baballaret dhe Mamallaret” e hartimit te reformes ne drejtesi, te zgjedhjes se 27 individeve vetingues me integritet te dyshimte e te munguar, eshte pazar i piste mes 4-5 palaçove politik qe te njollosin reformen dhe ti kene nen komande vetinguesit pa integritet

27 vetinguesit jane votuar me 101 vota pro me date 17 qershor 2017 nga te treja palet e politikes ps pd lsi fale pazareve te ndyra reciproke per individe me plot probleme ne karakter, profesion dhe ligj.

Kombi Shqiptare eshte nje Komb pro Amerikan, por politika e pazareve e ka mbajtur larg Saj prej vitit qe u rrezua diktatura

Ju uroj mbaresi ne misionin Tuaj te filluar dje ne Shqiperi dhe besoj shume se do te kontriboni ne te mire te Shqiptareve duke denoncuar pazaret e nje grushti te vogel politikanesh tinzare, hipokrite, servile kur jane perballe Jush e te pa bese pas kraheve, hajdut te rendomte te miliarda eurove te taksave te Qytetareve Shqiptare

Qe ti njohesh me mire, duhet ti takosh sa me pak

Tako me shume shqiptare te tjere per te njohur me rrenje e dhemballe keta “ pengemarres” te demokracisë.

Shumica e atyre qe Shqiptaret i presin te jene subjekt i drejtësisë së re, ishin ne ceremonine e mirseardhjes Tuaj formale-juridike-diplomatike ne hotel Rogner

Per rreth 5 milion shqiptarë dhe nje nder ta edhe une, Ju znj.Ambasadore Yuri Kim dje me date 22 maj 2020 keni filluar punen dhe misionin fisnik por dhe te veshtire te ambasadores së Shteteve të Bashkuara ne Shqiperine reale te politikes hipokrite dhe tinzare.

Ndaj me shume sinqeritet dhe plot shprese Ju uroj

Punë të mbarë dhe mirëse erdhe në Shqipëri znj. Yuri Kim, ambasadore e SHBA.

Zoti të dhënte mundësi e fuqi që të ndihmosh 5 milionë shqiptarë për një demokraci të munguar dhe të shumëpritur  e të kërkuar prej 30 vitesh.

 

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Murrizi: Mirëseerdhe në Shqipëri Yuri Kim, ambasadore e SHBA! Pazaret e palaçove të politikës zvarritën Reformën në Drejtësi, janë subjekt i saj”

 1. Nardi says:

  E vetmja gjo qe ka shkruajtur sakte,ky katunari.Lym,edhe ti ne fakt duhet te largohesh nga politika.Je shume primitiv ne pergjithsi,o Lym.

  1. nard katundari says:

   Kern the murrizi political me fame ashtu sic u be Alfred Lela gazetar Taliban.

 2. Kosta says:

  Berisha Meta Basha kane mbi kurriz barren e vjedhjeve vrasjeve dhe tradhtise kombetare.Kurse Rama ka barren e vjedhjeve.

 3. NjeQytetarOptimist says:

  Pusho or dreq pusho. Je si ato grate e kqija si qemoti. Llafazan dhe tinzar.. Ste ka hije.

 4. Jari says:

  Ne palaçot hyn dhe saliu?

 5. Ajet Delaj says:

  Une e kuptoj se nuk jane shqiptaret anonim qe shkruajne ne kete portale por ca zagare qe lehin mbas zorrve qe ju hedhin ata qe e kane marre peng Shqiperine prandaj zera si “katundari” pro American I duhen Shqiperise .
  Burri qe eshte burre nuk gjuan prej pas ferre por e thote hapur ate qe mendon por kur fyen nga pas anonimit nuk e meriton të quhet njeri e jo me burr.

 6. Katovica says:

  QIJINI GRUAN DHE MOTREN ME GOCEN E MYSLYM MURRIZIT SE DO JU SHKOJE MBARR

 7. drini says:

  Keshillen e Murrizit diplomatja e di shume mire.Megjithate mos ti takoje politkanet dhe te mesoje per ta prej popullit eshte nje thenie bukur e Murrizit

 8. owl says:

  Ky idiot qe ka bashkejetuar me Saliun per30 vjet,nuk e kemi degjuar te flase ndonjehere dhe qe nuk e denim qe paska qene dhe deputet ku ishte keto 30 vjet. Si mund te behesh I besushem kur ti nuk ke kerkuar falje per krimet dhe shkaterimet e parise tende PD. Dhe cfare pergjegjsie ke ti per gjithe keto vite qe i iken dem demokracise. Ty dhe sot qe ngrihesh si trim ke frike te permendesh emrin e Saliut pale te denosh gabimet e tij. Ti flet me zjar per Lulin po kure nuk ke flour per babane e tij Sali. Mos ka ardhur koha qe Saliu te ka vene ty per te larguar Lulushin e per te vene ndonje monster tjeter nga padronu yt Sali.

 9. Ndroqi says:

  Ti Lym Murrizi nuk je plotesisht i sinqert,qe ta shplash shpirtin deno krimin e 21 Janarit te Sali Berishes,ish kryetarin tend.

 10. Ndroqi says:

  Eh mer Sali,ku e katandise pd,vrave vodhe sa te desh qejfi,ne fund vrave dhe pd,dhe tan bredh rrugeve te internetit si lugat,je bere plak i ndyte,kjo beri qe figurat me te shquara te na dalin murrizet me hajdaret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *