Nard Ndoka: Rama të pranojë qeveri tranzitore, ose do përballet me revoltë politike e qytetare

Krerët e partive të vogla e shohin pozitivisht sugjerimin e ambasadës Amerikane për të implementuar sistemin zgjedhor Danez. Në një intervistë për TemA TV, Nard Ndoka thotë se Rama ose do të pranojë një qeveri tranzitore ose do të përballet me revolucion qytetar.

Unë kam shumë pikëpyetje që mund të pranohen nga mazhoranca për faktin se është Edi Rama iniciatori i ndryshimit të sistemit. Vetëm për ndonjë presion i fortë që vjen nga SHBA-të mund t’a tundë kryeministrin e vendit nga vendimmarrja”.

Përballë situatës aktuale, sipas Ndokës, Rama ka dy zgjidhje.

Ose do të pranojnë që zgjedhjet do të organizohen nga një qeveri tranzitore ose Prokuroria të hetojë krimin zgjedhor. Nëse ne kemi përballë përsëri një anadollak si Rama, besoj që kufijtë e durimit dhe të rrugëve demokratike për fatin e keq kanë mbarur. 

Ai do të përballet me një revoltë të politikës së pari, pasi ne kemi tashmë përgjegjësinë dhe të drejtën morale për t’a bërë një gjë të tillë. Por edhe me një revolucion qytetar”.

Lidhur me dyshimet e hedhura për sabotimin e reformës në drejtësi dhe asaj zgjedhore, Ndoka thotë se ambasadorja Kim ka të drejtë, por duhet të flasë me emra konkretë.

Edhe Dashamir Shehi, kreu i Lëviyjes për Zhvillim Kombëtar e vlerëson pozitiv reagimin e ambasadës amerikane edhe pse të vonuar, megjithatë mendon së nuk i jep ndonjë rol të rëndësishëm partive të vogla.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Nard Ndoka: Rama të pranojë qeveri tranzitore, ose do përballet me revoltë politike e qytetare”

 1. pjeter says:

  Bajga bajge ngelet,prandaj qeverri tranzitore me kerkese te bajgave,duhet vetem per te tranzituar drejt halese.Sa per revoltat ne emer te popullit,populli thote ,qe ju gaboni rende ta kruni sumen me gjemb.

  1. Gomari Debilokratik says:

   Po, ke të drejtë ,Je një GOMAR I REVOLTUAR që na çave trapin duke pëllitur nga mëngjezi deri në darkë!

  2. Lani says:

   Nard Ndoka eshte Lek Plepi ne politike.

  3. Lani says:

   Nard Ndoka eshte Lek Plepi ne politike.

 2. Ky Gimi me tha mua 7% says:

  Revolte shpellare. Vetem qytetari nuk ka ne revlotat e Pederristeve dhe Lesheisteve.

 3. PEPJA says:

  PIRDH TE C’FRYHESH O NAR CARI.

 4. ministri i shendetesis says:

  Bo bo shiko tani vellain e karrit dhe ky ish deputet tani lepires bythe
  kap ca te kapesh

 5. "Pshatari" says:

  @@Nard Ndoka:IK O BUDALLA IK—-kur mbete edhe ti te japesh mende..TI JE TRAPALLUSH…dhe Idjote i Lindur…
  ja na thuaj SA ESHTE Numri i Antareve te Partise tende?????????????

 6. Sokoli says:

  Kur bie shi dhe nuk ke çadër lagesh, kush e ka thënë?

 7. Ndoka says:

  I pe revoltat idiot qe me Moniken, Lulin e Budinat. U treten si kripa ne uje. Nuk te do kush o idiot o plere, o hajdut.

 8. Macoku says:

  PRAP KY LOQJA LEONARDA IKMER GEJ SHKERDHAT NJERI QYLAMAN

 9. shqip says:

  Nardi ver një palë brekë në koke që të dukesh më i zgjuar. Me një si ty Shqipëria ka një të ardhme të ndritur drejt talibanizmit malokatunoshpellare .

 10. dashi says:

  O bole. Ha mut ha se te ben mire.

 11. Nardi says:

  A e shihni o njerez se deri ku ka shkuar niveli. I thote Rames anadollak nje qe eshte rritur coban dhishe. Dhe perfaqeson kulturen demokristiane ky kriminel. Ptu rrace e qelbur.

 12. lymi says:

  Ky eshte komplet RRK, fatekeqesi qe ka budallenj qe e votojne kete k*r…..

 13. Selmani says:

  Tashti shifeni kte kllufin.ky eshte nje rrot trapi qe nuk e ka shokun.e ka politika e djathte si nuske.per keta se rrun kush kjo dihet se u provua.qe keta te jene sigurte ne aksionin e tyre.kush i menazhon keta.t’ju beje me porosi nga nje prezervativ per koke.se keta nuk kane derman tjeter

 14. kasemi says:

  Pirdh o prift ne prill pirdh, se lirohesh e jo per gje. Jo qeveri tranzitore, por edhe sikur te gjithe qeverine ta merrni ju, votat nuk i merrni dot me keto hajdute e kriminele qe ju udheheqin, perfshire edhe ty zoti elektroaut hajdut, politikan.

 15. Fishta says:

  Personifikimi tipik i 30 vjeteve demokraci. Eshte senator a vita ky kokrra karit. Ja pra pse ky. E d nuk behet kurrrr

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *