Shpëtim Idrizi: Myslimanë të dashur, refuzoni Edi Ramën. Dilni nesër në sheshin “Skënderbej” për Fiter Bajramin!

Pas vendimit të shpallur një ditë më parë nga Rama, se edhe kjo fundjavë do të jetë e mbyllur, ka reaguar kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi.

Idrizi i ka bërë thirrje qytetarëve që të refuzojnë fytyrën e “Faraonit”, ndërsa e quan çmenduri të mbyllësh sheshin ku besimtarët falen. U bën thirrje të dalin nesër si përherë në shesh për tu falur.

Reagimi i plotë:

Kë të besojmë?

Ekspertët apo Ramacovidin 2020?

Mos kini frikë refuzojeni fytyrën e Faraonit.

Ekspertët nuk mund të mbajnë më lajthitjet e një njeriu që Covid-i , si një armë në duart e një të roituri, përhapet me orare e vende të caktuara, pikërisht dhe parku i liqenit sot është i mbyllur.

Nuk flas për ndonjë eksperte që merr 4-5 rroga dhe është e gatshme të na mbyllë gjithë jetën vetëm të mos humb ndonjë nga rrogat e saj.

Por të mbyllësh sheshin ku besimtarët të falen dhe protokolli mund të jetë më i zbatueshëm se nëpër xhami është një çmenduri.

Mesa duket ky njeri nuk mund të shikojë mijëra njerëz të adhurojnë Zotin. I vetmi njeri që meriton të adhurohet dhe të falenderohet në këtë vend është Ramses-i i ri.

Magjistarët e tij janë ekspertët që për pak para po justifikojnë çmenduritë e tij. Historia përsëritet, por këtë herë Zoti e ka treguar rrugën dhe përfundimin e Faraonit.

Një porosi Profetike thotë: “Populli merr fytyrën e sundimtarëve”

Mos kini frikë refuzojeni fytyrën e Faraonit! Dilni!

41 komente në “Shpëtim Idrizi: Myslimanë të dashur, refuzoni Edi Ramën. Dilni nesër në sheshin “Skënderbej” për Fiter Bajramin!”

 1. Cam muti says:

  ..te pa bese se mohuat fene e te parve tua si Bocari, xhavella etj. DILNI TU RAFSHOI COVIDI 19

  1. Andon says:

   Merni dhe çupat e tezes dhe bëni dasëm.

   1. Qytetari says:

    Te pershendes gjithe fisin Andon!

  2. Ky shkredhate punon ne sherbim te Asfalie Greke
   dhe ka hedhur ne ere Ceshtjen Came .
   Islamizimi i Shqiperise nxitet nga Greqia ,
   me mekanizmat ee saj ne Shqiperi sali berisha ,ilir meta ,lulezim basha ,
   dhe shume shkerdhata si Idrizi ,qe minojn edhe ceshtjeen Europiane Shqiptare

   keshtu ndodjh kur ke nji Shtet impotent ,
   vrapojne te Pallojne te Gjithe

  3. vang says:

   O IDRIZI: KESHTU shkohet kundra masave shtetrore qofshin dhe te tepruara.Kush je ti more palaco qe i thua KM ”I ROITUR,I LOJTUR” .PO ti nuk e ke shok lagjeje.I mire ai keq,eshte i zgjedhur i popullit dhe ti fyen gjithe ata shqiptare qe paskan votuar nje te roitur,te lojtur.Po ti car je?nje palo burre.Te krishteret qe nuk shkuan ne kisha pesuan gje dhe muslimanet po nuk u falen ne shesh cfare do pesojne?,Dhe qe ta kuptosh mire ti kjo eshte nje shkelje.Nuk zaptohet sheshi .Apo do ndonje vote ti se mos mbetesh jashte kuvendit.PO ne vitet e ENVERIT,ca i gjeti tiransit qe nuk u falen tek sheshi Skenderbe biles ta mbulojne Skenderbeun mos ti shohi si katandisen por ama bakllavane e hanin si ahere si tani,tani me te pasur me arra.Turp qe nje kryetar partie fyen KM .Te isha une ne vend te tij do ta tregoja mire por duket qe as te llogarit njeri ty dhe mjere partia ne duart e kujt eshte.

 2. SKEPTIKU says:

  ja dhe “Politikani” i madhe , qe DO TE ZGJIDHTE C´ESHTJEN CAME” Shpetim Lango-Legeni…
  O Putane:Pse Ngaterrohesh me Punet e Feve, dhe Besimit Fetare????Ti je Burre Shkerdhate themi ne Mileti…lol

  1. Kosta says:

   Ti besosh ceshtje kombetare ketij idiotit si eshte ceshtja Came ,eshte te vesh duart ne koke.

 3. Pedro i ri says:

  Kokrra e mashtrusit. Asnje kontribut per Çamerine. Vetem perfitime personale ne kurriz te sakrificave te çamëve

 4. Macoku says:

  Ikmer cam bythqim ubone ti te futesh njerzit ne vllavrasje o legen xhuxh si mut maloku

  1. Ceni says:

   Ik or koke me qoshe. C’pune ke me fene? Te coi Nano ne dogana, se do ishe te tregu dhumices.

 5. Ujku Plak says:

  Degjojeni kete se nuk ha Mut kot ky patrioti i madhe, ky i urren Greket por nuk ka cfar te bej se i pelqen te qihet vetem me Dulen. . A fare e keqe sa jeni shtuar!

 6. ''kurre mos'' luftoni'' me derrat[sunitet],sepse ju leroseni ndersa derrat[sunitet] zbaviten......''[G.B. Shaw] says:

  lerini free muslimon brothers te festojne fiter bajromin………..covid nuk fal,mund te bej ”mbrekulline”………..allah uakbar!

  1. Edi says:

   E nxorre koke o corone e janulles

 7. Nafia says:

  Na ngrenc mutin o hibrid,rriqe e ndyt,ke 20 vjet qe vegjeton si mi haleje.

 8. shoku i klases says:

  Ne kohen e Nanos,u be hajduti me i madh ne dem te shtetit,si krye doganier ka vjedh me thase.SPAKU duhet ta hetoje!!

 9. E verteta says:

  Ky kokerr hajduti, mashtruesi i pabese e genjeshtar, sahanlepires..vodhi e rrembeu kur i vari Nano ketij cakalli melcite ne qafe ( drejtimin e dy institucioneve me fitimprurese ate te doganave dhe te tatimeve), qe me votat e socialisteve hyri ne parlament dhe krijoi partine ( biznesin ) me skafistet e Vlores, qe e beri palloshi i gjate n/kryetar parlamenti….
  Dhe kur nuk nuk i a fishkelleu me asnje votues i u kthye kunder te gjatit si t’ja kishte ai fajin.
  Tani ben dhe thirrje politike me sfond fetar!
  Drejtesia ku je ….????!!!!!

 10. Silvana says:

  Shpetim hajduti, legeni, mashtrusi. Je njeri pa dinjitet
  O shpetim o çam i keq je hajdut je i pabese
  sa here flet ti shkon per dreq. nuk njeh ligj e nuk njeh hater
  genje sot e genje mot syte per pare i ben kater
  vetes tende i del zot trete dhjamin qe e vure
  me doganat u kenaqe se do dhjesish ne poture
  vodhe sa ne sy e faqe.
  vodhe shume bere kerdine
  ligjeron e ben lavdine.

  1. Bujari says:

   Shpetim Idrizi eshte babalja e politikes

 11. owl says:

  Kush do ta ngreje prapanicen perpjete ta ngreje ne shtepi gjithe diten, se ne nuk na mer malli te shohim b.thet tuaja perpjete.
  Do ti besh zakonet beji ne shtepine tende jo ne shesh . Sheshi eshte I te gjitheve jo vetem i juaji. Po ti koker gomari ke qene gjithnje. Njerezit nuk kane pse ta bejne per inat te Edit te dalin ne shesh, se po qe per Edin u beri nje xhami aq te madhe sa nuk e meritoni. Edhe ne nuk ishim dakort per kete xhami po qeveria e mendoj qe duhet bere dhe e beri. Mos duhet te dalim ne shesh te ulerasim e te bejme remuja e te prishim qytetet tona. ato nuk jane te Edit po jane te gjith qytetareve.

 12. Loku says:

  Po me besimtaret cke o politikan i deshtuar.
  Shif punet tuaja me partine e cameve dhe mos
  u merr me ritet e besimtarve o deshtak.

 13. Vasiliqis Petritis HAJDUTIS says:

  Shpëtim ZVARRANIK Idriz ÇAM HALEJA ekziston vetëm për të VJEDHUR dhe GRABITUR DOGANAT e SHQIPËRISË dhe për të RRJEPUR SHQIPTARËT E VARFËR !!! REFUZOJENI dhe NEVERITENI të URRYERIN Idriz Shpëtimin dhe Mensila PALMA Dodën që e SHPONTE 2 HERË në JAVË VRASËSI dhe HAJDUTI Sokol Olldashi i PD KRRIMIT që e hodhi Luli me Saliun në GREMINË !!!!! Idriz Shpëtim HALEJA është BANDIT dhe ka krijuar një Parti të Kamufluar BANDË dhe ORGANIZATË KRRIMINALE që shumē shpejt SPAK do ta SHPRONËSOJË dhe shumē shpejt do shkoj në BURG për MEGA VJEDHJET dhe AFERAT KORRUPTIVE të BANDËS së PDIU , që NUK PUNON fare për ÇAMËT dhe ÇAMËRINË !!!!!

 14. Vasiliqis Petritis HAJDUTIS says:

  Shpëtim ZVARRANIK Idriz ÇAM HALEJA ekziston vetëm për të VJEDHUR dhe GRABITUR DOGANAT e SHQIPËRISË dhe për të RRJEPUR SHQIPTARËT E VARFËR !!! REFUZOJENI dhe NEVERITENI të URRYERIN Idriz Shpëtimin dhe Mensila PALMA Dodën që e SHPONTE 2 HERË në JAVË VRASËSI dhe HAJDUTI Sokol Olldashi i PD KRRIMIT që e hodhi Luli me Saliun në GREMINË !!!!! Idriz Shpëtim HALEJA është BANDIT dhe ka krijuar një Parti të Kamufluar BANDË dhe ORGANIZATË KRRIMINALE që shumē shpejt SPAK do ta SHPRONËSOJË dhe shumē shpejt do shkoj në BURG për MEGA VJEDHJET dhe AFERAT KORRUPTIVE të BANDËS së PDIU , që NUK PUNON fare për ÇAMËT dhe ÇAMËRINË !!!!! Shpëtim HALE Idrizi që SHKËRDHEHET me DULE GREKUN çdo Natë në NJË KREVAT , dhe i bëjnë PIPA NJERI-TJETRIT !!!! ⚖🇦🇱⚖🇦🇱⚖🇦🇱⚖🇦🇱⚖🇺🇸🇺🇸

 15. Vasiliqis Petritis HAJDUTIS says:

  Shpëtim ZVARRANIK Idriz ÇAM HALEJA ekziston vetëm për të VJEDHUR dhe GRABITUR DOGANAT e SHQIPËRISË dhe për të RRJEPUR SHQIPTARËT E VARFËR !!! REFUZOJENI dhe NEVERITENI të URRYERIN Idriz Shpëtimin dhe Mensila PALMA Dodën që e SHPONTE 2 HERË në JAVË VRASËSI dhe HAJDUTI Sokol Olldashi i PD KRRIMIT që e hodhi Luli me Saliun në GREMINË !!!!! Idriz Shpëtim HALEJA është BANDIT dhe ka krijuar një Parti të Kamufluar BANDË dhe ORGANIZATË KRRIMINALE që shumē shpejt SPAK do ta SHPRONËSOJË dhe shumē shpejt do shkoj në BURG për MEGA VJEDHJET dhe AFERAT KORRUPTIVE të BANDËS së PDIU , që NUK PUNON fare për ÇAMËT dhe ÇAMËRINË !!!!! Shpëtim HALE Idrizi që SHKËRDHEHET në BYTHË , me DULE GREKUN çdo Natë në NJË KREVAT , dhe i bëjnë PIPA NJERI-TJETRIT !!!! ⚖🇦🇱⚖🇦🇱⚖🇦🇱⚖🇦🇱⚖🇺🇸🇺🇸

 16. na mbyten injorantet turcelinj says:

  Jo o cam nuk dalim se kemi frike nga Skenderbeu se ai na vrau te paret tane dhe po te na shikoj sumen perpjete AI na fut shpaten

 17. Mos e gervisht nje grek se mbas tij fshihet nje turk nga turkmenistani. says:

  Dolen keta loqet e Janullatosit te lehin perseri. Pse keni frike nga Camet o ndyresi por ju doni Erdoganin qe ju shtyp koken si ne Qipro. Njerez te pabes ne kete kohe epidemie gjobisni Shqiptaret 600 euro se thyen lejen dhe nga ana tjeter i doni si punetor sezonal qe t’ju qijn grate dhe vajzat.

 18. kryehoxha shpetim idrizi says:

  O Shpetim o perfaqesues i gabuar i Cameve te Shqiperise, o burr legen dhe hajdut, po ishin autoritetet me te larta te islamit ketu qe i ben thirje besimtareve qe te mos dalin per lutjet e mengjesit. Ti cfare je kryehoxha o te qift kina trute?

 19. gloria says:

  Qe nga Meka e gjith bota muslimane ben thirrje qe te mos dalin masivisht ky idjoti dhe Sali kerma thote dilni per inat te Edit. Dilni dhe ju rafte korona e shkofshi ne ferr se vetem keshtu do te pastrohet ky vend.

 20. M....mecit says:

  Ky IDRIZI gjithmon nje sahan lepirs ka qen. Sa majtas sa djathtas, me keq se DULE MAVRIJA nje legen qe emban veten per GREKe JORGO. Beri mir RAMA qe i spastroje keta vemje dhe mos bej me kualicion me keta lloi si firma piramidale e SUDES qe mori me qaf gjith ata kreditore.

 21. Zubiu nga babica says:

  Cami i mutit

 22. Kim été says:

  Është xheloz se Azemi ja zuri vëndin te varrezat e dëshmorëve.

 23. TIRONA says:

  Zagar-mashtrues-hajdut me cizma c’te mban pragu!

 24. Politikan i deshtuar says:

  Hajvan me rroba!

 25. Fatosi says:

  Ja dhe nje bajge tjeter

 26. SALIBARA says:

  Populli jone I njeh Camet mire.Te pabese dhe Hajdut.Ky duhet shkoj para drejtesise per thirrjet qe ben.

 27. Reforma ne Drejtesi says:

  Eshte nje ofendim per popullin te ndersehet si qen ” ngrihu, haje,sulmoje kundershtarin tim se eshte dhe kundershtari juaj ”
  Populli me dinjitet e di vet kur ngrihet dhe per ke ngrihet ! Ju JENI HALLVE E FTOHTE jeni te pabesueshem jeni mashtrues dhe vampira lereni popullin rehat mos flisni ne emer te popullit si kur jeni PRONAR thirjet tuaja deshperuese NUK i degjon kush ! Bien ne vesh te shurdhet! Kambanat bien per ju ! Reforma ne Drejtesi do te behet…dhe ju do te dorzoni koker me koker te gjithe pasurine e vjedhur shqiptareve !
  Mos ofendoni shqiptaret se ju njohin mire kush jeni

 28. Teuta says:

  U ka futur tmerrin Rama . Kur u bere zv/ Kryetar Kuvendi i lepive bythen Rames e sot bene thirrje. Une e quaj gabim thenin se : ” Me sa ka kale te jeshil, aq ka cam me bese”,por ti po e verteton. Rama eshte si eshte ,po bythen se ka dredhur si ti. Ishe socialist, u bere Camist, vajte dhe u fute ne bythen e Saliut. Po me te vertet kujton se te degjon njeri ty ?

 29. Lasgushi says:

  I madh ky Shpetimi!
  Padurine fillestare te majme si Misto Mame etj,ja fali “greku “dhe Gramoz Pashko.Tashti eshte shndruar cuditerisht ne camin me antigrek ne Shqiperi.Or Shpetim,kujt do tja hedhesh dhe xhvatesh ti? Camet dhe myslimanet shqiptare?Jo jo ata jane shumica kopila te zgjuar.Gjej ndonje rruge tjeter,per te gjetur para per fishate.

 30. Ngrihu o Marko Bocari tu presesh koken besprereve qe tradhetuan fene e camerise says:

  …i pa future se xhgaravitet bulevardit si islamqen.

 31. Molla Omari says:

  Po dile me gjithe ate katoliken qe ke sekretare a nenkryetare dhe qe e ka burin qiam, po nua mbajti bytha.

 32. Tau says:

  O ç’ ma prishe more shker..ate.
  Kisha nda mendjen me dal e me u fale te Skenderbeu po kur ta ugjeron nji mut si ti e lashe krejt ate pune.

 33. Ky shkredhate punon ne sherbim te Asfalie Greke
  dhe ka hedhur ne ere Ceshtjen Came .
  Islamizimi i Shqiperise nxitet nga Greqia ,
  me mekanizmat ee saj ne Shqiperi sali berisha ,ilir meta ,lulezim basha ,
  dhe shume shkerdhata si Idrizi ,qe minojn edhe ceshtjeen Europiane Shqiptare

  keshtu ndodjh kur ke nji Shtet impotent ,
  vrapojne te Pallojne te Gjithe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *