Misteri i një shtëpie të vetmuar në një ishull islandez

Eshtë një arkipelag i bukur në brigjet e jugut të Islandës, i quajtur Vestmannaeyjar.

Në këtë arkipelag është ishulli edhe më i bukur, ai i Eliday. Ka një shtëpi të vetmuar, misterioze mbi të.

Ishulli ishte i banuar për herë të fundit pothuajse 300 vjet më parë kur pesë familje jetuan në të, të angazhuara në peshkim, gjuetinë e shpendëve dhe mbarështimin e bagëtive, raporton CDM.

Megjithatë, deri në vitin 1930, banori i fundit i këtij ishulli e kishte lënë atë.

Disa pretenduan se ishulli iu dhurua këngëtarit të famshëm islandez Bjork, ndërsa të tjerë pretenduan se ai u bë shtëpia e një miliarderi eksentrik.

Sigurisht, të dy tregimet nuk janë të vërteta.

Shtëpia misterioze, në të vërtetë, përfaqëson një kasolle, më saktë një strehë dhe një sauna për shoqatën lokale të gjuetisë, e cila e përdor atë për të gjuajtur zogj të egër në ishull.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Misteri i një shtëpie të vetmuar në një ishull islandez”

 1. Qinani says:

  Vend erotik per t qi n byth Sali Berishen !
  Ha.hhaaa…..

 2. Njeriu says:

  Ha ha ha, po, sigurisht ai këngëtari Bjork, që është një grua me fëmijë. Po kush merret me editimin këtu? Të paktën kur nuk di diçka, kërkoje në internet, ose lëre fare dmth, nuk është nga ato lajmet që i shton asaj që quhet dije.

 3. Llastik edepsez says:

  Se mos esht dhurat nga prindrit Mones.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *